با پارک ملی سوئیس بیشتر آشنا شویم

با پارک ملی سوئیس بیشتر آشنا شویم

پارک ملی سوئیس، یا تنها پارک ملی این کشور، در شرق سوئیس قرار دارد. پارک ملی کشور سوئیس در سال ۱۹۱۴ افتتاح شد. این پارک که جزو قدیمی‌ترین …

پارک ملی سوئیس یا تنها پارک ملی این کشور، در شرق سوئیس قرار دارد. پارک ملی کشور سوئیس در سال ۱۹۱۴ افتتاح شد. این پارک که جزو قدیمی‌ترین پارک‌های قاره اروپا است، مسافتی حدود ۱۷۲ کیلومتر مربع دارد و در کشور سوئیس بزرگ‌ترین منطقه‌ای است که از گونه‌های زیست کره‌ای حفاظت‌شده نگهداری می‌کند.

بخشی از گونه‌های جانوری و ذخیره‌های مهم زیستی که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌اند، در این پارک ملی نگهداری می‌شوند. به دلیل اینکه سطح حفاظت این پارک بسیار بالا است، امکان آسیب زدن به بافت طبیعی این پارک با روشن کردن آتش یا خروج حیوانات و گیاهان غیر ممکن شده است.

با پارک ملی سوئیس بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

گونه‌ های حیوانی پارک ملی سوئیس

در پارک ملی سوئیس که طبیعت فوق‌العاده زیبایی دارد و در دامنه کوهستان آلپ قرار گرفته، گونه‌های کمیاب حیوانی قابل مشاهده هستند. این پارک در مرز اتریش قرار گرفته و میزبان جانورانی همچون گوزن، کبک سفید، بز کوهی، آلپ، روباه، پرنده‌های شکاری و … است. در قسمت‌های مرتفع این پارک و قسمت‌های کوهستانی انواع خرگوش، مارموت آلپ، بابونه، فنچ برفی، کاپرکایلی و … زندگی می‌کنند. در سواحل دریاچه‌ها نیز بعضی از مرغ‌های دریایی سکونت دارند. در دریاچه‌ها نیز ماهی سفید، ماهی خاکستری، قزل‌آلا و … یافت می‌شوند.

پوشش گیاهی پارک ملی سوئیس

گونه‌های گیاهی بسیار خاصی در پارک ملی سوئیس(Swiss national park) و رشته کوه آلپ دیده می‌شوند که باعث زیبایی دو چندان منازل طبیعی این منطقه شده‌اند. از گیاهانی که در حال انقراض هستند، مانند گل برفی هنوز در پارک ملی سوئیس دیده می‌شود. به خاطر وجود گونه‌های گیاهی کمیاب، گردشگران اجازه کمپ زدن در این محل را ندارند و بایستی به قوانین و مقررات خاصی که برای حفاظت از گیاهان در نظر گرفته شده، توجه کنند. به دلیل این که این گنجینه‌های طبیعی بسیار با ارزش هستند، قوانین سختگیرانه‌ای برای طبیعت گردان تعیین شده است. بعضی گیاهان این پارک عبارت‌اند از:
• کاج اروپایی
• درختان برگ سوزنی
• گیاه‌های زمستانی
• گل قدیفه
• آندروسس
• گل ملی کشور سوئیس

پوشش گیاهی پارک ملی سوئیس | یوروپ تورز

امکانات پارک ملی سوئیس

در پارک ملی سوئیس یک مسیر کوهنوردی وجود دارد که طول آن ۸۰ کیلومتر است و افرادی که دوست داشته باشند مناطق تفریحی و طبیعی زیبای این پارک را ببیند، می‌توانند از این مسیر کوهنوردی استفاده کنند. حتی خانواده‌ها و همراه کودکان نیز می‌توانند در این مسیر پیاده‌روی کنند و از قسمت‌های مختلف پارک در منطقه آلپ دیدن کنند.

به دلیل این که حیات‌وحش پارک به شدت محافظت می‌شود، گونه‌های جانوری در طبیعت وجود دارند. به همین خاطر بهتر است از مسیر‌های مشخص شده برای گشت و گذار در پارک استفاده شود.

یکی از ویژگی‌های پارک ملی سوئیس وجود روستای ZERNEZ است. این روستا مکان برگزاری جشنواره‌های فیلم، فستیوال‌های زمستانی، دو ماراتون، دوچرخه‌سواری و بازار روز کشاورزان است. همچنین ورزش‌هایی مانند اسنوبرد سواری، اسکیت روی برف، اسکی، سورتمه سواری و … نیز در این محل برگزار می‌شوند. همین امر باعث شده تا تورهای ویژه گردشگری در این روستا همیشه برقرار باشند.

بهترین زمان گردشگری در پارک ملی سوئیس

با توجه به ویژگی‌های پارک ملی سوئیس، تعداد افرادی که هر ساله برای بازدید از این پارک به کشور سوئیس سفر می‌کنند، زیاد است؛ اما گردشگران باید بدانند که بهترین زمان بازدید از این پارک چه فصلی است.

با توجه به شرایط آب و هوایی کشور سوئیس، بهترین زمان، ماه جولای تا ماه سپتامبر است و گردشگران می‌توانند در بخش‌های کوهستانی پیاده روی کنند.

برای پیاده روی در قسمت‌های پایین کوه نیز ماه جولای تا آگوست مناسب است.

بهترین زمان گردشگری در پارک ملی سوئیس | یوروپ تورز

سوالات متداول پارک ملی سوئیس

پارک ملی سوئیس در کدام قسمت این کشور واقع شده است؟

پارک ملی سوئیس یا تنها پارک ملی این کشور، در شرق سوئیس قرار دارد.

آیا گردشگران اجازه کمپ زدن در پارک ملی سوئیس را دارند؟

به خاطر وجود گونه‌های گیاهی کمیاب، گردشگران اجازه کمپ زدن در این محل را ندارند و بایستی به قوانین و مقررات خاصی که برای حفاظت از گیاهان در نظر گرفته شده، توجه کنند.

بهترین زمان بازدید از پارک ملی سوئیس چه فصلی است؟

با توجه به شرایط آب و هوایی کشور سوئیس، بهترین زمان، ماه جولای تا ماه سپتامبر است و گردشگران می‌توانند در بخش‌های کوهستانی پیاده روی کنند و برای پیاده روی در قسمت‌های پایین کوه نیز ماه جولای تا آگوست مناسب است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!