معرفی بهترین و معروف ترین غذا های سوئیسی

معرفی بهترین و معروف ترین غذا های سوئیسی

غذا های سوئیسی، فکر نکنم در دنیا کسی باشد که آوازه غذاهای سوئیسی به گوشش نخورده باشد. غذاهای کشور سوئیس زبانزد همه مردم دنیا می‌باشد، چرا که انواع و اقسام …

غذا های سوئیسی: فکر نکنم در دنیا کسی باشد که آوازه غذاهای سوئیسی به گوشش نخورده باشد. غذاهای کشور سوئیس زبانزد همه مردم دنیا می‌باشد، چرا که انواع و اقسام غذاهای لذیذ و خوشمزه‌ای در این کشور تولید و پخته می‌شوند. از معروفترین خوراکی‌ها و غذاهای سوئیسی می‌توان به شکلات‌های با طعم دیوانه‌کننده و لبنیات بی‌نظیر آن اشاره کرد. ولی اینها تنها یکی از چند صد غذاهای معروف سوئیس می‌باشند و در ادامه انواع غذاهای معروف سوئیسی را به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین و معروف ترین غذا های سوئیسی | یوروپ تورز

فوندو‌ پنیر یکی از بهترین غذا های سوئیسی

به جرات می‌ توان گفت یکی از عالی‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای سوئیسی فوندو پنیر می‌باشد، غذای فوندو در انواع مختلفی مانند فوندوی شکلات نیز وجود دارد. این غذای بی‌نظیر سوئیسی از ترکیب انواع مختلف پنیر آب شده درست می‌شود و اغلب سوئیسی‌ها این غذا را در روزهای سرد سال بخصوص در کریسمس به همراه چایی، قهوه و یا نان میل می‌کنند. اگر در فصل زمستان به یکی از رستوران‌های سوئیس بروید و یا به یک منطقه کوهستانی بروید کاملا مشاهده خواهید کرد که فوندوی پنیر یکی از غذاهای پر استفاده سوئیسی می‌باشد.

فوندو‌ پنیر یکی از بهترین غذا های سوئیسی | یوروپ تورز

فوندو‌ پنیر چگونه به وجود آمد؟

حال شاید این سوال در ذهن شما پیش آمده باشد که فوندو‌ی پنیر که یکی از بهترین غذاهای سوئیسی می‌باشد چگونه به وجود آمده است و چگونه به کشور سوئیس وارد شده و این همه طرفدار بین‌المللی برای خود جمع کرده است. در ادامه مطلب این مورد را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

داستان این غذا بر می‌گردد به کتاب بسیار قدیمی به اسم ایلیاد هومر که نام این غذا برای اولین بار در این کتاب دیده شد. با توجه به اینکه این کتاب مربوط به 700 تا 800 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد پس در نتیجه قدمت این غذا هم بر می‌گردد به چند صد سال قبل از میلاد مسیح. این غذا در آن زمان‌ها زیاد مصرف غذایی نداشت و اکثر کارگران از‌ آن برای نان‌های ریز خود استفاده می‌کردند تا اینکه در ماه‌های پایانی قرن نوزدهم دستور پخت فوندو‌ی مدرن داده شد.

این غذا برای اولین بار در مناطق کوهستانی آلپ ساخته و استفاده می‌شد تا اینکه کشور سوئیس در سال 1930 این غذا را به لیست غذاهای بین‌المللی خود وارد کرد و بعد آن این غذا به یکی از غذاهای مخصوص سوئیس تبدیل شد.

روستی یکی از قدیمی‌ ترین غذا های سوئیسی

روستی نیز مانند فوندوی پنیر یکی از قدیمی‌ترین و بهترین غذاهای ملی سوئیس محسوب می‌شود، غذای روستی یک غذای نسبتا سبک می‌باشد و اکثر مردم سوئیس آن را برای صبحانه میل می‌کنند. اگر تا به حال به کشور سوئیس سفر کرده باشید بی‌شک نام این غذای بسیار خوشمزه و نیز خوش رنگ را شنیده‌اید. این غذای سوئیسی در ظاهر شبیه به یک غذای ترد می‌باشد ولی وقتی آن را بخورید کاملا متوجه نرمی آن می‌شوید. یکی از مهمترین موادی که در این غذا به کار رفته سیب زمینی می‌باشد که به صورت سرخ شده و رنده شده در این غذا استفاده می‌شود..

روستی یکی از قدیمی‌ ترین غذا های سوئیسی | یوروپ تورز

بیر‌چر موسلی یکی از مفید‌ ترین غذا های سوئیسی

بیر‌چر موسلی نام یک غذای کاملا مقوی و بسیار مفید سوئیسی می‌باشد که از آجیل، میوه‌ها، سبزیجات، غلات و چندین میوه و سبزی بسیار مفید تشکیل شده است. این غذای بسیار مفید و در عین حال بسیار خوشمزه و لذیذ برای اولین بار توسط یک دکتر به نام دکتر ماکسی‌ میلیان و در آسایشگاه خودش ساخته شد و این ٰغذا را برای بیماران خود آماده و تجویز می‌کرد.

این دکتر اعتقاد داشت که مصرف بسیار زیاد گوشت در طولانی مدت موجب آسیب‌های مختلف به بدن می‌شود و  تصمیم گرفت یک غذایی تهیه کند که در آن از انواع سبزیجات، میوه‌ها و مواد پروتئینی استفاده شود و پس از تحقیقاتی سر‌انجام یک غذایی متشکل از اکثر میوه‌ها و سبزیجات به نام بیر‌چه موسیلی به وجود آورد. هم اکنون این غذا در بیشتر رستوران‌ها و خانه‌های سوئیس به عنوان صبحانه و عصرانه آماده می‌شود و یکی از خوشمزه‌ترین و مفیدترین غذاهای سوئیسی می‌باشد.

بیر‌چر موسلی یکی از مفید‌ ترین غذا های سوئیسی | یوروپ تورز

راکلت یکی از خوش طعم‌ ترین غذا های سوئیسی

راکلت یک غذای بسیار خوش‌مزه و البته خوش رنگ سوئیسی می‌باشد. این غذای بسیار خوش طعم از شیر گاو تهیه می‌شود و طرز درست کردن آن هم به این شکل می‌باشد که بعد از تهیه شیر گاو و درست کردن پنیر آن را در یک قالب پنیر قرار داده و کل قالب را مقابل آتش‌ قرار داده و پنیر را آب می‌کردند و سپس بعد از آب شدن پنیر آن را با مقداری گوشت، سبزیجات و سیب زمینی مخلوط کرده و می‌خوردند.

امروزه این غذا را هر کس با سلیقه و موادی که دوست دارد درست می‌کند ولی پایه کار و مواد اولیه آن همان می‌باشد و فقط چند مورد دلخواه به آن اضافه می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم اگر گذر شما به سوئیس افتاد حتما راستله را که یکی از محبوب‌ترین غذاهای سوئیسی است از دست ندهید.

راکلت یکی از خوش طعم‌ ترین غذا های سوئیسی | یوروپ تورز

باندنرستورز یک کیک سوئیسی پر از پروتئین

باندنرستورز نام یکی از مقوی‌ترین و خوشمزه‌ترین کیک‌ها و یکی از معروف‌ترین غذاهای سوئیسی می‌باشد. دلیل اینکه این کیک را پر از پروتئین خواندم این است که لایه این کیک از کارامل می‌باشد که داخل آن پر از آجیل می‌باشد و یک غذای نسبتا سنگین به حساب می‌آید و با خوردن یک یا دو تکه از این کیک می‌توانید بیش از نصف روز را بدون خوردن چیزی در سوئیس گشت بزنید بدون اینکه گرسنه شوید.

اکثر رستوران‌ها و قنادی‌های سوئیس  این کیک را به روش‌های مختلفی می‌پزند ولی مواد اولیه‌ای که در آن استفاده می‌شود تغییر نمی‌کند و فقط نوبت و میزان استفاده از مواد اولیه متفاوت می‌باشد. در حال حاضر باندنرستورز یکی از معروف‌ترین غذاهای سوئیسی برای خود مردم سوئیس و برای مهمانان می‌باشد.

ریزوتوی زعفران

ریزوتوی زعفران نیز یکی از محبوب‌ترین غذاهای سوئیسی به شمار می‌آید ولی  این غذا در منطقه‌ای به نام تیکینو‌ از محبوبیت بیشتری نسبت به مناطق دیگر برخوردار است و دلیل آن نیز این است که یکی از مهمترین مواد اولیه این غذا یعنی زعفران در این منطقه پرورش می‌یابد.

ریزوتوی زعفران علاوه بر اینکه یک غذای بسیار خوشمزه، خوش رنگ و بسیار لذیذ است، بلکه تهیه و آماده کردن آن نیز کار نسبتا آسانی نیز می‌باشد. این غذای عالی از برنجی به نام ریزوتو تهیه می‌شود که دلیل نامگذاری آن هم به خاطر استفاده این برنج می‌باشد که این برنج به همراه پیاز، پخته شده و سپس مقداری زعفران، شراب و مقداری نیز پنیر به آن اضافه می‌شود. ریزوتوی زعفران به دلیل طرز پخت راحت و نیز مواد اولیه کم به یکی از محبوب‌ترین غذاهای سوئیسی تبدیل شده است.

ریزوتوی زعفران | یوروپ تورز

زوریخر‌گوشنتزلتاس

شاید نام این غذا کمی برای شما جای تعجب باشد که چرا همچنین نامی دارد، باید بگوییم که نام این غذا به آلمانی می‌باشد و معنی آن برش گوشت به سبک زوریخی است ولی در واقعیت آن را با ورقه‌های گوشت گوساله می‌پزند.

این غذا به عنوان یکی از پر استفاده‌ترین غذاهای سوئیسی شناخته می‌شود و در اکثریت رستوران‌ها و خانه‌ها این ٰغذا مرتبا استفاده می‌شود. در اکثریت خانه‌های سوئیس این غذا با گوشت مرغ نیز پخته می‌شود ولی اکثریت رستوران‌ها آن را با گوشت گوساله آماده می‌کنند.

طرز تهیه این غذای سوئیسی به این شکل است که در ابتدا گوشت گوساله و یا مرغ را همراه با قارچ، پیاز، خامه و مقداری شراب می‌پزند و سپس با روستی و مقداری برنج یا نودل آماده می‌شود. تهیه کردن این غذا در خانه نسبتا زمانبر می‌باشد و به همین جهت بیشتر آن را در رستوران‌ها میل می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم اگر سفری به سوئیس داشتید این غذا را که یکی از خوشمزه‌ترین و خوش عطر‌ترین غذاهای سوئیسی است از دست ندهید.

زوریخر‌گوشنتزلتاس | یوروپ تورز

زاپف یکی از محبوب‌ ترین نان‌های سوئیسی

در سوئیس نان‌های مختلفی وجود دارد، اما محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین نانی که اکثر سوئیسی‌ها از آن استفاده می‌کنند زاپف نام دارد و از ظاهر شبیه یک زیپ یا نان درهم پیچیده کاملا قابل شناسایی می‌باشد.

محبوبیت این نان در بین سوئیسی‌ها باعث شده که دیگر مردم جهان و کسانی که به این کشور سفر می‌کنند برای یک بار هم که شده از این نان میل کنند و از آن به عنوان یکی از نان‌ها و غذاهای سوئیسی یاد می‌کنند، زاپف نیز به فارسی به معنای بافته شده می‌باشد که شکل آن هم شبیه یک طناب بافته شده به یکدیگر است.

برای تهیه این نان از آرد سفید استفاده می‌شود و از ترکیب آرد سفید، کره، مخمر و تخم مرغ درست می‌شود. که بعد از بافتن نان و قبل اینکه آن را بپزند زرده تخم مرغ را به آن اضافه می‌کنند تا نان طلایی شود. پیشنهاد می‌کنم در سفر به سوئیس حتما از این نان که یکی از بهترین غذاهای سوئیسی می‌باشد استفاده کرده و یک بار آن را میل کنید.

زاپف یکی از محبوب‌ ترین نان‌های سوئیسی | یوروپ تورز

برنر‌‌پلات‌ یک غذای گوشتی سوئیسی

یکی از محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای سوئیسی  برنر پلات می‌باشد که می‌توان گفت که حداکثر مواد اولیه آن از گوشت تهیه می‌شود. اگر از کسانی هستید که از غذاهای گوشتی خوشتان می‌آید و بیشتر غذای گوشتی مصرف می‌ کنید این غذای سوئیسی کاملا مناسب شما می‌باشد.

برنز پلات از انواع و اقسام مواد گوشتی مانند گوشت گاو، سوسیس، بیکن دودی، دنده و چندین مواد گوشتی دیگر تهیه می‌شود. از دیگر مواد اولیه جهت تهیه این غذا می‌توان به لوبیا، کلم و سیب زمینی اشاره کرد. گفتنی هستیم که این غذا برای اولین بار در 5 مارس 1798 و در جایی به نام نئونک به وجود آمد. اگر از غذاهای گوشتی خوشتان می‌آید‌ حتما در سفر خود به سوئیس این غذا را برای یک بار در زندگی هم که شده مزه کنید.

آلپر مارگن معروف به ماکارونی چوپان

آلپر مارگن یکی از بهترین و لذیذترین غذاهای سوئیسی می‌باشد که در سوئیس به غذای ماکارونی چوپان نیز معروف می‌باشد. آلپر مارگن یکی از غذاهای سنتی منطقه آلمان در سوئیس می‌باشد.

شاید برای شما جای سوال باشد که چرا به این غذا چنین لقبی داده‌اند و دلیلش هم این است که تمامی مواد مورد نیاز برای تهیه این غذای سوئیسی در دسترس و در اختیار چوپان‌ها می‌باشد، مانند شیر، پنیر، خامه، سیب زمینی، پیاز و ماکارونی. در زمان‌های ابتدایی که این غذا تهیه می‌شد در ابتدا سیب زمینی را پخته و بعد از آن ماکارونی را به همراه خامه و پنیر به صورت لایه مانند قرار می‌دادند و سپس آن را داخل تابه و روی آتش می‌پختند و در انتها با حلقه‌های پیاز سرخ شده و سپس  روی آن مقداری سس سیب اضافه کرده و میل می‌کردند.

اگر شما هم از افرادی باشید که از غذاهای سنتی خوشتان می‌آید حتما در یکی از رستوران‌ها این غذای معروف را سفارش دهید.

آلپر مارگن معروف به ماکارونی چوپان | یوروپ تورز

پلنتا یک غذای محلی سوئیسی

پلنتا نیز یکی از غذاهای محلی سوئیس است ولی این غذا به دلیل محبوبیت نسبتا کمی که دارد اکثرا در رستوران‌های معمولی و کوچک شهر پخته می‌شود و آوازه زیادی ندارد. پلنتا نوعی فرنی مخصوص سوئیس می‌باشد که از آرد ذرت ساخته می‌شود و طریقه درست کردن آن نیز به این شکل است که فر‌نی مورد نظر را در دمای نسبتا پایین حرارت می‌دهند و پس از آن، آن را با گوشت گاو آماده شده و سوسیس خرد شده سرو و میل می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم اگر سفر شما در سوئیس به طول می‌انجامد به یک رستوران معمولی شهر رفته و آن را میل کنید.

پلنتا یک غذای محلی سوئیسی | یوروپ تورز

جمع بندی

در این مقاله به شما سعی کردیم تمامی غذاهای سوئیسی که شهرت و معروفیت زیادی دارند را معرفی کنیم. تمامی غذاهایی که در این بخش خدمت شما معرفی شد از بهترین، خوشمزه‌ترین و معروف‌ترین غذاهای کشور سوئیس می‌باشد و شما می‌ توانید تمامی این غذاهای لذیذ را در هر یک از رستوران‌های سوئیس فقط با گفتن نام آن میل بفرمایید.

همچنین در این مقاله به طور مختصر درباره طرز تهیه این غذاهای معروف سوئیسی نیز توضیحاتی داده شد که اگر مایل بودید می‌توانید با تهیه کردن مواد اولیه آن این غذاها را در منزل خود نیز آماده کرده و میل کنید ولی ممکن است برای تهیه برخی از این غذاها مواد اولیه آن را پیدا نکنید چرا که برخی از این مواد اولیه فقط در کشور سوئیس موجود می‌باشد.


سوالات متداول غذا های سوئیسی

یکی از قدیمی ترین غذا های سوئیس که غذای ملی سوئیس هم محسوب می شود، چه نام دارد؟

روستی نیز مانند فوندوی پنیر یکی از قدیمی‌ترین و بهترین غذاهای ملی سوئیس محسوب می‌شود، غذای روستی یک غذای نسبتا سبک می‌باشد و اکثر مردم سوئیس آن را برای صبحانه میل می‌کنند.

نام یکی از غذاهای محلی و محبوب سوئیس چیست؟

پلنتا نیز یکی از غذاهای محلی سوئیس است ولی این غذا به دلیل محبوبیت نسبتا کمی که دارد اکثرا در رستوران‌های معمولی و کوچک شهر پخته می‌شود و آوازه زیادی ندارد.

یکی از لذیذ ترین غذا های سوئیس چه نام دارد؟

آلپر مارگن یکی از بهترین و لذیذترین غذاهای سوئیسی می‌باشد که در سوئیس به غذای ماکارونی چوپان نیز معروف می‌باشد. آلپر مارگن یکی از غذاهای سنتی منطقه آلمان در سوئیس می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!