فرودگاه استکهلم آرلاندا | تاریخچه – امکانات – تصاویر

فرودگاه استکهلم آرلاندا | تاریخچه – امکانات – تصاویر

فرودگاه استکهلم آرلاندا، در کشور سوئد قرار دارد. فرودگاه استکهلم آرلاندا بزرگترین فرودگاه این کشور است که بیشتر پرواز‌های داخلی و بین‌المللی از طریق آن …

فرودگاه استکهلم آرلاندا در کشور سوئد قرار دارد. فرودگاه استکهلم آرلاندا بزرگترین فرودگاه این کشور است که بیشتر پرواز‌های داخلی و بین‌المللی از طریق آن صورت می‌گیرد.

فرودگاه استکهلم آرلاندا | تاریخچه - امکانات - تصاویر | یوروپ تورز

تاریخچه فرودگاه استکهلم آرلاندا

فرودگاه استکهلم آرلاندا در سال ۱۹۵۹ مورد بهره برداری قرار گرفت. به دلیل اینکه در سال ۱۹۶۰ ترافیک‌های هوایی در این فرودگاه به وجود آمد، مسئولان کشور سوئد تصمیم گرفتند تا کاربری این فرودگاه را توسعه دهند. به همین خاطر به عنوان یک فرودگاه مسافربری مورد بهره برداری قرار گرفت.

دلیل اصلی تغییر کاربری این فرودگاه، وجود ترافیک‌های هوایی در حوزه اسکاندیناوی و کوتاه بودن باند فرودگاه‌های آن زمان بود. در گذشته هواپیما‌هایی نظیر پان آمریکن و ورلد ایرویز در این فرودگاه پرواز می‌کردند. نام قبلی فرودگاه استکهلم آرلاندا، فرودگاه هاسبی بود، اما بعداً نام آن به فرودگاه آرلاندا تغییر پیدا کرد.

امکانات فرودگاه استکهلم آرلاندا

فرودگاه استکهلم آرلاندا ۴ ترمینال مجزا دارد که هر یک برای پروازهای بین‌المللی و داخلی به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این فرودگاه امکانات ویژه‌ای وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به سالن پرواز فرست کلاس و سالن پرواز و VIP اشاره کرد. در تمام ۴ ترمینال این فرودگاه، رستوران‌هایی وجود دارد که غذاهای بین‌المللی، غذاهای محلی و فست فود را سرو می‌کنند.

فروشگاه‌های متنوعی نیز در این فرودگاه وجود دارد که در تمام ترمینال‌ها گسترده هستند. ایستگاه‌های پلیس محلی و بین‌المللی نیز در فرودگاه وجود دارند. از جمله امکانات دیگر این فرودگاه می‌توان به صندلی‌های فرودگاه، بخش حمل و بسته بندی بار، دستگاه‌های خودپرداز، باجه‌های صرافی و بانک اشاره کرد.

امکانات فرودگاه استکهلم آرلاندا | یوروپ تورز

ترمینال‌ های فرودگاه استکهلم آرلاندا

در بخش پیش اشاره کردیم که این فرودگاه دارای ۴ ترمینال است که هر یک به عنوان یک بخش جداگانه برای از بین بردن ترافیک هوایی و تسهیل رفت و آمد‌ها تأسیس شده‌اند.

ترمینال ۲ فرودگاه آرلاندا: این ترمینال که برای پروازهای بین‌المللی استفاده می‌شود. در سال ۱۹۹۰ ساخته شد و پس از بازسازی ترمینال شماره ۲ در سال ۲۰۱۳، امکانات آن توسعه پیدا کردند. در حال حاضر پیشرفته‌ترین ترمینال‌های فرودگاه آرلاندا است که دارای ۸ پارکینگ هواپیما‌های مسافری است.

ترمینال ۳ فرودگاه آرلاندا: ترمینال شماره ۳ فرودگاه آرلاندا نیز کاربری داخلی دارد. این ترمینال نسبت به ترمینال شماره ۲ کوچکتر است و پرواز‌های داخلی در کشور سوئد در آن انجام می‌شود. فاصله این ترمینال تا ترمینال شماره دو تنها ۲۰۰ متر است و دسترسی از آنجا به ترمینال شماره ۲ بسیار راحت است.

ترمینال ۴ فرودگاه آرلاندا: ترمینال شماره ۴ نیز مختص پروازهای داخلی سوئد است.

ترمینال ۵ فرودگاه آرلاندا: ترمینال شماره ۵ یکی از به روز‌ترین و مدرن‌ترین ترمینال‌های این فرودگاه است. تمامی پروازهای بین قاره‌ای، بین‌المللی، درون قاره‌ای و … را انجام می‌دهند. البته ترمینال شماره ۲ نیز جزو ترمینال‌های بین‌المللی است.

دسترسی به فرودگاه استکهلم آرلاندا

راه‌های دسترسی به فرودگاه بین‌المللی آرلاندا در کشور سوئد، زیاد هستند. افرادی که بخواهند به این فرودگاه دسترسی پیدا کنند، علاوه بر تاکسی، می‌توانند از اتوبوس و قطار‌های سریع و سیر نیز استفاده کنند.

قطار سریع السیر

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌های رسیدن به فرودگاه آرلاندا، قطارهای سریع السیر هستند که در داخل ترمینال‌های فرودگاه ایستگاه دارند. قطارهای مانند آرلاندا اکسپرس و قطار استکهلم کوموتر ریل، جزو قطارهای سریع السیری هستند که از فرودگاه تا مرکز شهر را حدود ۲۰ تا ۳۸ دقیقه می‌پیمایند.

اتوبوس

بعضی از شرکت‌های اتوبوسرانی هستند که ناوگان‌های خود را در فرودگاه مستقر نموده‌اند و این امکان را فراهم آورده‌اند تا مسافران بتوانند به تمام نقاط در شهر استکهلم دسترسی داشته باشند. از جمله این اتوبوس‌ها می‌توان به سوباس، فلای باسرنا و اس.ال اشاره نمود.

تاکسی

بیشترین شرکت‌های تاکسیرانی در شهر استکهلم و از فرودگاه آرلاندا به تمام نقاط شهر تاکسی دارند. قیمت کرایه تاکسی در سایت هر یک از شرکت‌های تاکسیرانی موجود است. مسافران می‌توانند برای اطلاع از قیمت تاکسی‌ها به سایت هریک از شرکت‌ها مراجعه کنند.

دسترسی به فرودگاه استکهلم آرلاندا | یوروپ تورز

سوالات متداول فرودگاه استکهلم آرلاندا

فرودگاه استکهلم آرلاندا چند ترمینال دارد؟

این فرودگاه ۴ ترمینال مجزا دارد که هر یک برای پروازهای بین‌المللی و داخلی به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فرودگاه استکهلم در چه سالی مورد بهره برداری قرار گرفت ؟

فرودگاه استکهلم آرلاندا در سال ۱۹۵۹ مورد بهره برداری قرار گرفت.

راه‌های دسترسی به فرودگاه بین‌المللی آرلاندا چیست ؟

برای رسیدن به فرودگاه استکهلم آرلاندا میتوان از قطار سریع السیر ، اتوبوس ، تاکسی استفاده کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!