میدان راتائوس وین | تاریخچه – جاذبه ها – تصاویر

میدان راتائوس وین | تاریخچه – جاذبه ها – تصاویر

میدان راتائوس، یکی از نمادین‌ترین مکان‌های دیدنی شهر وین میدان راتائوس نام دارد که از شلوغ‌ترین جاذبه‌های این شهر در نظر گرفته می‌شود. در این راهنمای گردشگری …

وین، پایتخت اتریش، شهری زیبا و دیدنی، غرق در تاریخ، فرهنگ و شکوه معماری است. یکی از نمادین‌ترین مکان‌های دیدنی آن میدان راتائوس نام دارد که از شلوغ‌ترین جاذبه‌های این شهر در نظر گرفته می‌شود. در این راهنمای گردشگری جامع، تاریخ غنی، جاذبه ‌ها و اطلاعات کاربردی را بررسی می‌ کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بازدید شما از این میدان به خوبی انجام خواهد شد.

میدان راتائوس وین | تاریخچه - جاذبه ها - تصاویر | یوروپ تورز

میدان راتائوس وین، یا Rathausplatz در آلمانی، تحت سلطه ی‌باشکوه Rathaus (تالار شهر)، یک شاهکار گوتیک است که به اواخر قرن نوزدهم باز می‌گردد. خود میدان شاهد قرن‌ها رویداد بوده است، از بازارهای قرون وسطایی گرفته تا جشن‌های مدرن. راتائوس، با مناره‌های بلند و جزئیات پیچیده، به عنوان نمادی از اهمیت سیاسی و فرهنگی وین عمل می‌کند.

حال که درباره تاریخ این میدان دانستیم بهتر است تا بدانیم در هنگام بازدید چه جاذبه‌های دیگری را می‌توان مشاهده کرد.

راتائوس بدون شک نقطه کانونی میدان است. معماری نئوگوتیک و مناره‌های سر به فلک کشیده آن را به یک جاذبه دیدنی تبدیل کرده است. بازدیدکنندگان می‌توانند Rathauspark، پارک مجاور را که برای گردشی آرام یا استراحتی آرام مناسب است، کاوش کنند.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در فصل زمستان از آن بازدید کنید، بازار کریسمس وین در میدان راتائوس یک تجربه جادویی است. این میدان به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می‌ شود که با چراغ ‌های چشمک‌ زن، غرفه ‌های جشن و بوی نوشیدنی‌های داغ و شاه بلوط برشته تزئین شده است.

فقط در یک پیاده روی کوتاه از میدان راتائوس Burgtheater، یکی از مشهورترین تئاترهای آلمانی زبان قرار دارد. با معماری مجلل و تاریخی که به قرن هجدهم برمی گردد، تئاتر بورگ یک جواهر فرهنگی است که نمایش‌های کلاسیک و معاصر را به نمایش می‌گذارد.

با قدم زدن در میدان Rathaus شما به ساختمان پارلمان اتریش می‌رسید، ساختاری چشمگیر با طراحی الهام گرفته از یونان. لحظه‌ای به تحسین مجسمه‌ها و نقش برجسته‌های پیچیده‌ای که نما را می‌آراستند، اختصاص دهید.

ساختمان پارلمان اتریش | یوروپ تورز

دانشگاه وین که در سال 1365 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمانی زبان است. ساختمان اصلی که در نزدیکی میدان راتائوس قرار دارد که نمونه‌ای خیره‌کننده از معماری رنسانس است. محوطه دانشگاه را کاوش کنید و در فضای آکادمیک غوطه ور شوید.

برای هر بازدید‌کننده اطلاعاتی مورد نیاز است که از قبل از بازدید باید اطلاع داشته باشد. این موارد برای افرادی که در اتریش زندگی نمی‌کنند و با فرهنگ آن جا آشنا نیستند بسیار ضروری است. پس قبل از اینکه برنامه بازدید از میدان راتائوس را داشته باشید، اطلاعات کاربردی را بخوانید.

• با حمل و نقل عمومی: سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد وین دسترسی به میدان راتائوس را آسان می‌کند. خط مترو U2 در ایستگاه Rathaus متوقف می‌شود و دسترسی راحت را فراهم می‌کند.

• با پای پیاده یا دوچرخه: وین شهری مناسب برای عابران پیاده است و کاوش در میدان Rathaus با پای پیاده یا با دوچرخه به شما امکان می‌دهد جذابیت محیط اطراف را مشاهده کنید.

فصل کریسمس: بازار کریسمس وین یک نقطه برجسته است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. فضای جشن که با چراغ‌ها و تزئینات مزین شده است، تجربه‌ای جادویی ایجاد می‌کند.

ماه‌های تابستان: در طول تابستان، میدان راتائوس میزبان رویدادها، کنسرت‌ها و جشنواره‌های مختلف است. تقویم رویدادهای محلی را برای تاریخ‌های خاص بررسی کنید. البته بهار نیز با هوای دلنشین خود می‌تواند یک فصل عالی برای بازدید از این میدان باشد.

وین طیف وسیعی از اقامتگاه‌ها را متناسب با بودجه‌های مختلف ارائه می‌دهد. برای به حداکثر رساندن راحتی خود، هتلی در نزدیکی میدان راتائوس انتخاب کنید. انتخاب‌‌های محبوب عبارتند از هتل‌‌های بوتیک، مهمان‌خانه ‌های دنج و هتل ‌های زنجیره ‌ای بین ‌المللی. بهتر است قبل از رسیدن به وین هتل خود را اینترنتی رزرو کنید تا بدون نگرانی از محل اسکان خود اطلاع داشته باشید.

میدان Rathaus دارای طیف متنوعی از گزینه‌های غذاخوری است. از غذاهای سنتی وینی گرفته تا طعم‌‌های بین ‌المللی، رستوران ‌ها، کافه‌ها و فروشندگان خیابانی را خواهید دید تا هوس آشپزی شما را برآورده کنند.

گزینه‌ های غذا خوری در نزدیکی این میدان | یوروپ تورز

اتریش دارای میراث فرهنگی غنی است و رعایت آداب و رسوم محلی ضروری است. با یک گوتن تگ (روز بخیر) دوستانه به مردم سلام کنید و به رفتار مودبانه در فضاهای عمومی پایبند باشید.

وین به خاطر امنیتش شناخته شده است، اما همیشه عاقلانه است که در مناطق شلوغ مراقب جیب بری‌ها باشیم. وسایل خود را ایمن نگه دارید و از محیط اطراف خود آگاه باشید.

بازدید از میدان راتائوس وین مقصدی فریبنده است که تاریخ، فرهنگ و شور و نشاط مدرن را به طور یکپارچه در هم می‌آمیزد. بازدید از این میدان و آشنایی با تاریخ وین و اروپا یک تجربه عالی برای سفر شما به ارمغان می‌آورد و می‌تواند بسیار سفر شما را بسیار خاطره انگیز کند.


میدان راتائوس نماد چه چیزی است؟

کدام اقامتگاه های اطراف هتل برای گردشگران محبوب است؟

بهترین زمان برای بازدید از میدان راتائوس چه زمانی است؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!