پل پونت دوگارد | یکی از بناهای یادبود رومی در فرانسه

پل پونت دوگارد | یکی از بناهای یادبود رومی در فرانسه

پل پونت دوگارد، از جمله بناهای یادبود رومی در فرانسه به شمار می‌ آید که ساخت آن در قرن اول میلادی صورت گرفته است. هدف از طراحی این پل آبرسانی به شهر نایمز …

پل پونت دوگارد از جمله بناهای یادبود رومی در فرانسه به شمار می‌ آید که ساخت آن در قرن اول میلادی صورت گرفته است. هدف از طراحی این پل آبرسانی به شهر نیمز فرانسه بود که در سه مجرای آب ساخته شد. هر کدام از این مجراها از ارتفاع ۵۰ متری برخوردار هستند. از سنگ آهک‌‌های زرد بسیار زیبا برای ساخت این پل بر روی رودخانه گارد استفاده شده است. در سال ۱۸۴۰ این پل بی‌ نظیر به وسیله دولت فرانسه جزو عمارت‌‌های تاریخی در این کشور اعلام گردید.

در سال ۱۹۸۵ نیز نام این پل در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. برای آشنایی بیشتر با پل زیبای پونت دوگارد و جاذبه‌‌های گردشگری آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پل پونت دوگارد | یکی از بناهای یادبود رومی در فرانسه | یوروپ تورز

درباره پل پونت دوگارد بیشتر بدانیم

مهندسان پل پونت دوگارد (Pont du Gard) را که بلندی به اندازه ۵۰ متر داشته و از سه مجرا تشکیل شده، را در اندازه ۲۷۵ متر که طولانی‌‌ترین اندازه برای یک پل است طراحی کرده‌‌اند. قرارگیری این پل در منظره بکر و طبیعی بسیار باشکوه بر جذابیت‌‌های هرچه بیشتر آن افزوده است.

به طور کلی قنات‌‌ها از اصلی‌‌ترین نمادهای امپراتوری روم محسوب می‌ شدند. قنات‌‌ها در واقع نمایشی از مهندسی دقیق در حرکت و مهار آب به شمار آمده که از شگفت انگیز‌ترین بخش‌های آنها می‌توان به پل منحصر به فرد پونت دوگارد اشاره کرد. این پل به منظور عبور قنات نیمز از رودخانه معروف گاردون طراحی و ساخته گردید.

در سال‌های ۱۷۴۳ الی ۱۷۴۷ نیز پل جدیدی در طاق‌‌های پایینی پل ساخته شد. هنری پیتوت به عنوان مهندس مسئول این پل را به نحوی طراحی کرد تا امکان حرکت وسایل نقلیه از آن میسر باشد. بازدید کنندگان و گردشگران نیز برای حرکت و تماشای پل از پل Pitot به منظور رفت و آمد استفاده می‌ کنند.

فعالیت‌‌ های فرهنگی در نزدیکی پل معروف پونت دوگارد

در اطراف این پل فعالیت‌‌های فرهنگی بسیاری ارائه می‌ شود که از جمله آنها آموزش تکنیک‌‌های ساخت و ساز پل و قنات، کشاورزی و مروری بر تمدن روم را می‌ توان نام برد. هر ساله گردشگران و مسافران بسیاری از این پل جذاب و زیبا دیدن می‌ کنند. شما نیز می‌ توانید به صورت گروهی یا انفرادی این بلیت را تهیه کرده و در این فعالیت‌‌های فرهنگی شرکت نمایید.

فعالیت‌‌ های فرهنگی در نزدیکی پل معروف پونت دوگارد | یوروپ تورز

موزه پونت دو گارد

از دیگر جاذبه‌‌های گردشگری در نزدیکی پل پونت دوگارد می‌ توان به موزه پونت دوگارد اشاره کرد. در این موزه نبوغ و تمدن بسیار حیرت انگیز روم در ساخت قنات به نمایش گذاشته شده است. دیدن این موزه برای کودکان می‌ تواند بسیار جالب و در عین حال سراسر از نکات آموزشی باشد. چرا که می‌ توانند خود را در جایگاه یک باستان‌شناس و یا یک دانشمند ایتالیایی قرار داده که سعی بر کنترل حرکت آب دارد.

رویداد ها و مراسم‌‌ ها در پل زیبای پونت دوگارد

در اطراف این پل تاریخی فعالیت‌‌ها و رویدادهای متنوعی نیز در محلی سرپوشیده برگزار می‌ شود که دیدن آن برای گردشگران بسیار جالب است. از جمله این رویدادها می‌ توان به مراسم fete و Garrigue اشاره کرد که اغلب در آخر هفته عید پاک برگزار می‌ شوند.

علاوه بر این با سفر به فرانسه در ماه ژوئن می‌ توانید اجرای نمایشنامه Les feeries du pont را تماشا کنید. نمایشگاه‌‌های موقت دیگری نیز به صورت سالانه در این محل برگزار شده که معمولاً با استقبال بالایی از سوی گردشگران و مسافران روبرو می‌ شوند. همچنین اگر در تابستان به این منطقه سفر کنید می‌توانید از روستای زیبا و با شکوهی که در نزدیکی این پل واقع شده است دیدن کنید.

رویداد ها و مراسم‌‌ ها در پل زیبای پونت دوگارد | یوروپ تورز

سخن پایانی

پل پونت دوگارد از پل‌‌های بسیار معروف و زیبا در فرانسه بوده که بر روی رودخانه دوگارد نصب شده است. این پل متشکل از سه مجرای آب که هر کدام از ارتفاع ۵۰ متری برخوردار هستند بوده و اکنون جزو بناهای یادبود رومی این کشور به شمار می‌ آید. قدمت ساخت این پل به قرن‌ها پیش برگشته و از قرن هجدهم تاکنون از منحصر به فرد‌ترین جاذبه‌‌های گردشگری در فرانسه محسوب می‌ شود. به طوری که سالانه بیش از یک و نیم میلیون جذب گردشگر و بازدید‌کننده را به خود اختصاص داده است.


سوالات متداول پل پونت دوگارد

ویژگی های پل پونت دوگارد چیست؟

مهندسان پل پونت دوگارد (Pont du Gard) را که بلندی به اندازه ۵۰ متر داشته و از سه مجرا تشکیل شده، را در اندازه ۲۷۵ متر که طولانی‌‌ترین اندازه برای یک پل است طراحی کرده‌‌اند. قرارگیری این پل در منظره بکر و طبیعی بسیار باشکوه بر جذابیت‌‌های هرچه بیشتر آن افزوده است.

یکی از جاذبه های گردشگری در نزدیکی پل پونت دوگارد چیست؟

از دیگر جاذبه‌‌های گردشگری در نزدیکی پل پونت دوگارد می‌ توان به موزه پونت دوگارد اشاره کرد. در این موزه نبوغ و تمدن بسیار حیرت انگیز روم در ساخت قنات به نمایش گذاشته شده است.

پل پونت دوگارد به چه منظور ساخته شده است؟

این پل به منظور عبور قنات نیمز از رودخانه معروف گاردون طراحی و ساخته گردید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!