موزه تاریخ طبیعی وین | معرفی – تصاویر -تاریخچه

موزه تاریخ طبیعی وین | معرفی – تصاویر -تاریخچه

موزه تاریخ طبیعی وین، مجموعه‌های گسترده‌ای از زیست شناسی، علوم زمین، باستان‌شناسی و مردم‌شناسی را تشکیل می‌دهد. این مجموعه‌ها در ساختمانی که خود نیز…

موزه تاریخ طبیعی وین مجموعه‌های گسترده‌ای از زیست شناسی، علوم زمین، باستان‌شناسی و مردم‌شناسی را تشکیل می‌دهد. این مجموعه‌ها در ساختمانی که خود نیز به عنوان یک اثر هنری کامل طراحی شده و ارزش دیدن دارد، حفظ و گسترش می‌یابد. این تنوع طبیعت قابل نمایش، تکامل سیاره زمین، حیات و توسعه فرهنگی مربوط به انواع بشر را نشان می‌دهد. علاوه بر این‌ها، به عنوان یک محل ملاقات الهام بخش برای گفتگو و تبادل نظر بین جامعه علمی و عموم مردم عمل می‌کند.

موزه تاریخ طبیعی وین | یوروپ تورز

با چشم‌ انداز موزه تاریخ طبیعی وین آشنا شوید

هدف موزه تاریخ طبیعی وین کمک کردن برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار در اتریش، اروپا و جهان است. مسئولان این موزه برای دستیابی به هدف گفته شده از طریق تحقیقات رشته‌ای، میان رشته‌ای و مشارکتی عالی خود تلاش می‌کنند؛ همچنین علاوه بر مخاطبان حضوری، با گشودن درهای مجموعه‌های موزه به روی مخاطبان گسترده الکترونیکی با استفاده از فناوری دیجیتال، با بکار‌گیری رویکردی نوآورانه، فراگیر و الهام بخش برای آموزش علوم؛ به دنبال یک موزه کاملا طبیعی تا سال 2030 هستند.

با چشم‌ انداز موزه تاریخ طبیعی وین آشنا شوید | یوروپ تورز

کار اصلی موزه تاریخ طبیعی وین چیست؟

این موزه بیش از 270 سال پیش تأسیس شده و یک موزه تحقیقاتی است که ریشه‌های آن به مجموعه‌های امپراتوری قرن 18 برمی گردد. ساختمان، نمایشگاه‌ها و مجموعه‌های موزه یک اثر هنری کامل با فضایی بی‌نظیر در قلب وین را تشکیل داده که به پادشاهی طبیعت و کاوش در آن تقدیم شده است. گردآوری، نگهداری، تحقیق، ارائه و برقراری ارتباط در موزه تاریخ طبیعی وین نقش اساسی دارد. کارکنان موزه به حفظ، گسترش، نمایش و مطالعه مجموعه‌های موزه شامل بیش از 30 میلیون شی از زیست شناسی، علوم زمین، مردم‌شناسی و باستان‌شناسی افتخار می‌کنند.

موزه نتایج کار تحقیقاتی مستقل و عالی خود را به روش‌های مختلف به اشتراک می‌گذارد، از جمله می‌توان به نمایشگاه‌‌ها و فعالیت‌هایی که هم در موزه و هم به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، اشاره کرد. کارکنان موزه در تلاش هستند تا تحقیقات را به عنوان یک فرآیند پویا که دائما سؤالات جدیدی را مطرح می‌کند برای عموم قابل مشاهده کنند. همچنین تصویری کلی از سیاره خود و تاریخ آن ارائه می‌دهند که تنوع طبیعت و همچنین تکامل حیات و توسعه بیولوژیکی و فرهنگی نوع بشر را به نمایش می‌گذارد.

ساختمان اصلی موزه و شعبه‌های آن، عموم مردم را دعوت می‌کند تا از شگفتی‌های طبیعت لذت ببرند. این مکان‌ها باید به عنوان مکان‌های الهام بخشی باشند که بازدیدکنندگان می‌توانند قدردانی از جهان طبیعی را بیاموزند. موزه تاریخ طبیعی وین وظیفه خود می‌داند تا با ایجاد بستری فراگیر برای مشارکت، گفتگو و تبادل نظر در مورد مسائل جاری را گسترش دهد. در زمان تغییرات جهانی، کارکنان موزه ما با جامعه تحقیقاتی بین‌المللی همکاری نزدیکی می‌کنند تا به مسائل مهمی مانند تغییرات آب و هوا، از دست دادن سریع تنوع زیستی و تغییر رابطه بین انسان و طبیعت رسیدگی کنند.

آشنایی تقریبی با فضای داخلی موزه و برنامه‌های آن

تاریخ زمین و تنوع نفس گیر طبیعت را می‌توان به واسطه 20 میلیون شی که داخل این موزه جای گرفته‌اند، عملا تجربه کرد. در زیر سقف موزه تاریخ طبیعی وین (در نزدیکی کاخ امپراتوری وین) انواع حشرات، سنگ‌های قیمتی، مواد معدنی و وسایل ارزشمند هابسبورگ‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند. نمونه‌های تاکسیدرمی متعدد از گونه‌های مختلف حیواناتی که یا منقرض شده و یا در خطر انقراض هستند، این مجموعه را ارزشمندتر و دیدنی‌تر کرده است. برخی از قسمت‌های این موزه به شرح زیر هستند:

سیاره نمای دیجیتال

در سیاره نمای دیجیتال که دارای گنبد داخلی تقریبا با قطر 5/8 متر و فناوری پیشرفته Fulldome است، ارائه زنده موضوعات مختلف در زمینه‌های نجوم، زیست شناسی پیش از تاریخ و اعماق دریا، روزانه، چندین بار انجام می‌گیرد.

سیاره نمای دیجیتال | یوروپ تورز

سالن دایناسور ها

در سالن دایناسورهای موزه تاریخ طبیعی وین اسکلت‌ها و بقایای جانوران غول پیکر ماقبل تاریخ را با آلوزاروس (دایناسور گوشتخوار) زنده‌ای نشان می‌دهد که حرکت کرده و صداهای وحشتناکی ایجاد می‌کند. این مدل برای موزه تاریخ طبیعی بر اساس آخرین یافته‌های علمی ساخته شده است. اولین مدل زنده دنیا شامل پرنده وحشت در اندازه اصلی و نمایشگاه‌های جدید جمجمه دایناسور شاخدار جذاب، نمایشگاه دائمی را چشمگیر و تکمیل می‌کند.

سالن دایناسور ها | یوروپ تورز

تالار های مردم‌ شناسی

انسان و رشد آن در تالارهای مردم‌شناسی موزه تاریخ طبیعی وین مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر اسکلت‌ها و بازسازی بافت نرم انسان‌های اولیه، بازدیدکنندگان می‌توانند اسکلت مجازی را با استفاده از میکروسکوپ، ذره بین یا دستگاه اشعه ایکس از نظر سن، جنسیت، بیماری و علت مرگ بررسی کنند. در یک ایستگاه شکل‌گیری، بازدیدکنندگان به انسان‌های اولیه تبدیل می‌شوند و می‌ توانند «چهره قدیمی» خود را از طریق ایمیل برای دوستان ارسال کنند.

تالار های مردم‌ شناسی | یوروپ تورز

تالار گوهر

تالار گوهر موزه تاریخ طبیعی وین به معنای واقعی کلمه با توپاز (کانی سیلیکونی تراش خورده که به جواهر تبدیل شده) غول پیکر 117 کیلوگرمی و دسته گل ساخته شده از جواهر ماریا ترزیا می‌درخشد. بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مجموعه شهاب سنگ‌های جهان، با 1100 سنگ که از آسمان سقوط کرده‌اند در اتاق شهاب سنگ‌ها دیده می‌شوند؛ و با کمک یک شبیه ساز، یک برخورد شهاب سنگ قدرتمند را می‌توان بر روی صفحه نمایش به صورت سه بعدی دید.

تالار گوهر | یوروپ تورز

پشت بام را فراموش نکنید

در نهایت در یک تور با راهنما در پشت بام موزه تاریخ طبیعی وین، واقع در شهر وین بازدیدکنندگان می‌توانند از منظره بی‌نظیر شهر قدیمی وین و خیابان رینگ (Ringstrasse) لذت ببرند. باید بدانید که دسترسی به پشت بام برای کودکان زیر 12 سال مجاز نیست.

پشت بام را فراموش نکنید | یوروپ تورز

برنامه برای کودکان طبیعت دوست

موزه برای کودکان نیز برنامه‌هایی دارد. به طور مثال سه شنبه‌ها فیلم‌های مخصوص کودکان در سیاره نمای دیجیتال به نمایش گذاشته می‌شود. دیدن این فیلم‌ها هزینه اضافی در بر ندارد.

برنامه برای کودکان طبیعت دوست | یوروپ تورز

موزه گردی در تاریکی شب

سفری به موزه تاریخ طبیعی وین در شب، با صداهای ترسناک جغدها و جیغ انسان‌ها برای افرادی که به دنبال هیجان هستند، ماهی یک بار ساعت 10 شب اجرا می‌شود.

موزه گردی در تاریکی شب | یوروپ تورز

سوالات متداول موزه تاریخ طبیعی وین

موزه تاریخ طبیعی وین چیست و در کجا قرار دارد؟

همان طور که از نام این موزه پیداست، این موزه دیدنی در شهر وین اتریش قرار دارد و موزه تاریخ طبیعی وین مجموعه‌های گسترده‌ای از زیست شناسی، علوم زمین، باستان‌شناسی و مردم‌شناسی را تشکیل می‌دهد.

طول عمر ساخت این موزه به چند سال قبل بر میگردد؟

این موزه بیش از 270 سال پیش تأسیس شده و یک موزه تحقیقاتی است که ریشه‌های آن به مجموعه‌های امپراتوری قرن 18 برمی گردد.

موزه تاریخ طبیعی وین شامل چه بخش هایی است؟

موزه تارخ طبیعی وین شامل بخش های: سیاره نمای دیجیتال، سالن دایناسورها، تالارهای مردم‌شناسی، تالار گوهر، پشت بام را فراموش نکنید، برنامه برای کودکان طبیعت دوست و موزه گردی در تاریکی شب است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!