ساحل ماهو سن مارتین | موقعیت مکانی – جذابیت ها – تصاویر

ساحل ماهو سن مارتین | موقعیت مکانی – جذابیت ها – تصاویر

ساحل ماهو سن مارتین، در کارائیب و تقریبا در 300 کیلومتری شرق پورتوریکو جزیره‌ای به نام سن مارتن واقع شده است که بین فرانسه و هلند تقسیم گردیده وسعت بیشتری از …

ساحل ماهو سن مارتین در کارائیب و تقریبا در 300 کیلومتری شرق پورتوریکو جزیره‌ای به نام سن مارتن واقع شده است که بین فرانسه و هلند تقسیم گردیده وسعت بیشتری از این جزیره در خاک کشور فرانسه قرار دارد؛ ولی در قسمت سن مارتن واقع در هلند جمعیت بیشتری ساکن هستند.

توریست‌های زیادی به دلیل وجود تفریحات فراوان و جاذبه‌های گردشگری به این جزیره سفر می‌کنند. یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی این جزیره، ساحل ماهو است که در این مقاله به معرفی کامل آن می‌پردازیم.

ساحل ماهو سن مارتین | موقعیت مکانی - جذابیت ها - تصاویر | یوروپ تورز

موقعیت مکانی ساحل ماهو سن مارتین

ساحل ماهو سن مارتین در قسمت کشور هلند جزیره سن مارتین و در قلمرو سینت مارتن واقع شده است. به دلیل اینکه در مجاورت ساحل ماهو، فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیانا قرار دارد این منطقه شهرت بسیاری پیدا کرده است. گردشگرانی که در ساحل مشغول تفریح هستند می‌توانند هواپیماهای در حال فرود را در فاصله بسیار نزدیک ببینند.

جذابیت‌ های دیدنی ساحل ماهو سن مارتین

در کنار این ساحل یک فرودگاه قرار دارد که به طور مستقیم هواپیماها در آنجا پرواز می‌کنند و این حس را در افراد ایجاد می‌کند که هر آن ممکن است هواپیما روی زمین فرود بیاید. تماشای سرعت و اوج‌گیری آن‌ها بسیار هیجان انگیز است؛ همچنین با انفجار جت‌ها در این ساحل ذرات شن به هوا بلند می‌شوند که به جذابیت ساحل ماهو سن مارتین می‌افزاید و برای شنا و دریانوردی مکانی سرگرم‌کننده است.

ساحل ماهو سن مارتین برای گردشگرانی که دوست دارند از فاصله نزدیک هواپیما به زمین عکاسی کنند بسیار هیجان انگیز و جذاب خوادهد بود. عکاسی از هواپیما در ارتفاع پایین و لذت بردن از ساحل در کنار ترکیبات نور و جاذبه‌های طبیعی این منطقه را بسیار دیدنی و جذاب می‌کند. همچنین فراهم بودن شرایط موج سواری می‌تواند باعث هیجان در افراد شده و سطح تولید آدرنالین را افزایش دهد که همین امر موجب لذت بردن بیشتر از این سفر است.

جذابیت‌ های دیدنی ساحل ماهو سن مارتین | یوروپ تورز

ساحل ماهو سن مارتین خطرناک‌ ترین ساحل دنیا

ساحل ماهو سن مارتین در قسمت هلندی جزیره سنت مارتین است؛ این ساحل از خطرناک‌ترین سواحل دنیا به شمار می‌رود؛ به طور غیرمعمول فاصله ساحل تا ابتدای باند فرودگاه کم بوده این امر باعث می‌شود در ساحل ماهو هواپیماها و جت‌ها در ارتفاع 10 تا 20 متری از بالای سر گردشگران عبوررکنند؛ به همین دلیل برای تجربه‌ای هیجان انگیز گردشگران دوست دارند برای یک بار هم که شده از این جزیره دیدن کنند.

قسمت شرقی جزیره سن مارتین تپه مانند و ناهموار بوده و به همین دلیل فرودگاه در قسمت غربی این جزیره ساخته شده است. از این به اجبار باید هواپیماها در ارتفاع بسیار پایین پرواز کنند که بی‌نظیرترین و ترسناک‌ترین تفریح دنیا را برای گردشگران فراهم می‌کند.

زمانی که هواپیما به خصوص از باند 10 عبور می‌کند به دلیل نیروی موتورهای جت هواپیما خطر سقوط گردشگران به داخل آب دریا وجود دارد. به همین دلیل دولت محلی برای ممانعت از نزدیک شدن گردشگران به باند در انتهای باند 10 یک حصار دومی کشیده است و به مسافران در مورد وجود چنین خطری اخطار می‌دهد.

قبل از سال 2015 به علت علاقه زیاد گردشگران به دیدن هواپیماهای مسافربری در ساحل و از ارتفاع پایین، صدای مکالمات بین خلبان و برج مراقبت از بلندگوهای کافه‌ها و رستوران‌ها پخش می‌شد و از مانیتورهای این مکان‌ها جدول زمانی برنامه پروازها نیز نمایش داده می‌شد؛ بعد از سال 2015 این کار متوقف گردید.

ساحل ماهو سن مارتین خطرناک‌ ترین ساحل دنیا | یوروپ تورز

جمع بندی

ساحل ماهو سن مارتین در بخش هلندی این جزیره و در دریای کارائیب واقع شده است و یکی از مهم‌ترین علل شهرت آن، قرار‌گیری این جزیره در مجاورت فرودگاه بین‌المللی پرینسس جولیانا می‌باشد. ساحل ماهو به دلیل ارتفاع هواپیماهای مسافربری در ارتفاع بسیار کم مکان بسیار محبوبی برای گردشگران است که می‌توانند از آن ارتفاع از سطح زمین عکس و فیلم تهیه کنند. این ساحل از معدود محل‌هایی در نیا است که امکان دیدن هواپیما در مسیر پرواز خود و در فاصله نزدیک به انتهای باند فرودگاه وجود دارد.


سوالات متداول ساحل ماهو سن مارتین

ساحل ماهو سن مارتین در کجا قرار دارد؟

ساحل ماهو سن مارتین در کارائیب و تقریبا در 300 کیلومتری شرق پورتوریکو جزیره‌ای به نام سن مارتن واقع شده است که بین فرانسه و هلند تقسیم گردیده وسعت بیشتری از این جزیره در خاک فرانسه قرار دارد؛ ولی در قسمت سن مارتن واقع در هلند جمعیت بیشتری ساکن هستند.

دلیل هیجان انگیز بودن ساحل ماهو سن مارتین چیست؟

به طور غیرمعمول فاصله ساحل تا ابتدای باند فرودگاه کم بوده این امر باعث می‌شود در ساحل ماهو هواپیماها و جت‌ها در ارتفاع 10 تا 20 متری از بالای سر گردشگران عبوررکنند؛ به همین دلیل برای تجربه‌ای هیجان انگیز گردشگران دوست دارند برای یک بار هم که شده از این جزیره دیدن کنند.

از مهم‌ترین علل شهرت ساحل ماهو سن مارتین چیست؟

یکی از مهم‌ترین علل شهرت آن، قرار‌گیری این جزیره در مجاورت فرودگاه بین‌المللی پرینسس جولیانا می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!