کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ | تاریخچه – معرفی – تصاویر

کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ | تاریخچه – معرفی – تصاویر

کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ، در جنوب لوکزامبورگ وجود دارد که محل سکونت دوک بزرگ لوکزامبورگ و همچنین مقر رسمی فرماندهی وی تحت عنوان رئیس دولت است.

تاریخچه کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ

کاخ بزرگ دوکال (Ducal) در جنوب لوکزامبورگ وجود دارد که محل سکونت دوک بزرگ لوکزامبورگ و همچنین مقر رسمی فرماندهی وی تحت عنوان رئیس دولت است.

کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ | تاریخچه - سوالات - تصاویر | یوروپ تورز

در ابتدا این ساختمان باشکوه در بین سال‌های 1572 تا 1574 به عنوان تالار شهر ساخته شد. اما بعد از سال 1890، دوک بزرگ این بنا را به محل سکونت و مقر حکمرانی خود تبدیل کرد. در سال 1995 نیز این کاخ به طور وسیعی بازسازی شد.

با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این بنای باشکوه خدمت شما ارائه دهیم.

درباره کشور لوکزامبورگ چه می‌ دانید؟

لوکزامبورگ کشوری کوچک در غرب قاره اروپا است و با کشورهایی همچون فرانسه، بلژیک و آلمان مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است.

لوکزامبورگ کشور کوچکی است که فقط حدودا 600 هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن به 2586 کیلومتر مربع می‌رسد، اما با این حال انواع مختلفی از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی را در خود جای داده است.

زبان رسمی مردم کشور لوکزامبورگ تلفیقی از آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی است. دین مردم این کشور کاتولیک است، البته جمعیت مسیحیان و پروتستانی‌ها در این کشور نیز ناچیز نیستند.

این کشور یکی از کشورهای ثروت‌نشین قاره اروپا است و از جهات مختلفی به طور چشمگیری پیشرفت کرده است، به همین دلیل است که توجه همگان را به خود جلب نموده است. جالب است بدانید که مدت هاست که این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی، وضعیت ثبات و پایداری دارد و این موضوع موجب شده است تا یک کشور ثروتمند در قاره اروپا به شمار آید.

درباره کشور لوکزامبورگ چه می‌دانید؟ | یوروپ تورز

در مورد تاریخ این کشور نیز می‌توانیم بگوییم که در سال 963 توسط خاندان سلطنتی لوکزامبورگ به نام زیگفری تاسیس شد. این کشور یکی از چند امپراطور در امپراطوری مقدس روم محسوب می‌شود.

نقش لوکزامبورگ در تاریخ همیشه قابل توجه بوده است و به دلیل موقعیت استراتژیک و جغرافیایی که داشته است، همیشه از اهمیت بالایی برخودار بوده است.

درباره کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ

کاخ بزرگ دوکال در مرکز شهر لوکزامبورگ واقع شده است و اقامتگاه رسمی دوک بزرگ و خانواده وی محسوب می‌شود.
هدف از ساخت این کاخ در ابتدا این بود که به عنوان تالار شهر مورد استفاده قرار بگیرد. اما در سال 1554 این تالار شهر به دلیل انفجار باروت ویران شد و درست 20 سال بعد بازسازی شد.

در اواسط قرن 18، ساختمانی به نام “salle de la Balance” از قسمت راست به این تالار اضافه گردید. در سال 1890، اتاق نمایندگان دولت در سمت راست ساختمان ساخته شد.

در سال 1890، ساختمان اصلی کاخ بزرگ دوکال تبدیل به کاخ خاندان سلطنتی دوک شد. از سال 1992 تا 1995 نیز این کاخ تحت بازسازی و مرمت بسیار گسترده‌ای قرار گرفت.

چگونه از کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ دیدن کنیم؟

در ماه‌های تابستان یعنی از اواسط ماه ژوئیه تا هفته اول سپتامبر، می‌توانید توسط تورهای منحصر به فرد به همراه یک راهنما از کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ(Grand Ducal Palace of Luxembourg) دیدن کنید. در این تور بازدیدکنندگان می‌توانند از بخش‌های مختلف این کاخ باشکوه از جمله دفتر گراند دوک، اتاق غذاخوری و سایر اتاق‌های اشرافی دیدن کنند. در این دوره زمانی، کاخ دوکال به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های توریستی شهر لوکزامبورگ تبدیل می‌شود.

چگونه از کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ دیدن کنیم؟ | یوروپ تورز

سوالات متداول کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ

کاخ بزرگ دوکال محل سکونت چه کسی است ؟

در جنوب لوکزامبورگ کاخ بزرگ دوکال (Ducal) وجود دارد که محل سکونت دوک بزرگ لوکزامبورگ و همچنین مقر رسمی فرماندهی وی تحت عنوان رئیس دولت است.

چه زمانی میتوانیم از این کاخ دیدن کنیم ؟

در ماه‌های تابستان یعنی از اواسط ماه ژوئیه تا هفته اول سپتامبر، می‌توانید توسط تورهای منحصر به فرد به همراه یک راهنما از کاخ بزرگ دوکال بزرگ دیدن کنید.

کاخ بزرگ دوکال لوکزامبورگ با چه هدفی ساخته شد ؟

هدف از ساخت این کاخ در ابتدا این بود که به عنوان تالار شهر مورد استفاده قرار بگیرد. اما در سال 1554 این تالار شهر به دلیل انفجار باروت ویران شد و درست 20 سال بعد بازسازی شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!