باز دید از کلیسای سن میشل و سن گودوله یکی از دیدنی های فرانسه

باز دید از کلیسای سن میشل و سن گودوله یکی از دیدنی های فرانسه

کلیسای سن میشل و سن گودوله، کلیسای سن میشل و سن گودوله یک دین مسیحیت است و در داخل شهر و جزیره مون سن میشل قرار دارد. از سال 1862 میلادی این کلیسا …

کلیسای سن میشل و سن گودوله یک دین مسیحیت است و در داخل شهر و جزیره مون سن میشل قرار دارد. از سال 1862 میلادی این کلیسا به عنوان یک بنای تاریخی فرانسه حفاظت شد و از سال 1979 میلادی با عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت آثار ملی این کشور شد. در سال 2010 کلیسای سن میشل و سن گودوله بیش از 1.335 میلیون بازدید‌کننده داشت که توانسته در زمره پربازدید‌ترین جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی فرانسه قرار گیرد.

کلیسای سن میشل و سن گودوله | یوروپ تورز

تاریخچه کلیسای سن میشل

قدمت کلیسای سن میشل و سن گودوله به قرن هشتم میلادی می‌رسد که در ابتدا به صورت یک کلیسای کوچک در تپه‌های تررنبرگ ساخته شد. بقایای سن گودوله از کلیسای سن گوگریکوس در جزیره سنت‌گری در سال 1047 میلادی به تپه‌های تررنبرگ انتقال یافتند و این کلیسا و شهر بروکسل به دو شخص سن میشل و سن گودوله واگذار گردید.

دستور بازسازی این کلیسا در اوایل قرن سیزده توسط هنری اول و دوک برابانت صادر گردید و برای کلیسا دو برج استوانه‌ای ساخته شد. دوباره در سال 1226 میلادی هنری دوم دستور بازسازی و تکمیل کلیسا سن میشل و سن گودوله را داد. با ظهور سبک معماری گوتیک تکمیل این کلیسا به این سبک در 300 سال بعد انجام شد و در سال 1519 قبل از به سلطنت رسیدن امپراتور چارلز پنجم تکمیل گردید.

تاریخچه کلیسای سن میشل | یوروپ تورز

معماری کلیسای سن میشل و سن گودوله

نمای بیرونی کلیسای سن مگودوله و سن میشل از سنگ‌های معدن گوبرتانج ساخته شده و برج‌های آن به سبک گوتیک با ارتفاع 64 متر خودنمایی می‌کنند. جایگاه گروه کُر در این کلیسا به سبک گوتیک بوده و مقبره دوک‌های برابانت و دوک بزرگ اتریش در آنجا قرار دارد. گنجینه کلیسای جامع و دعا خانه معجزه آسمانی که به سبک گوتیک طلایی و در حدود سال‌های ۱۵۳۴-۱۵۳۹ ساخته شده در سمت چپ جایگاه گروه کر قرار دارد.

علاوه بر این در قسمت راست جایگاه گروه کر، دعا خانه Our Lady of Deliverance وجود دارد که قدمت آن به اواخر دوره گوتیک می‌رسد در اینجا محرابی به سبک باروک ساخته شده است. همچنین دعاخانه باروک معروف به سنت مری مگدالان در قسمت پشت جایگاه گروه کر واقع شده که ساخت آن به سال 1675 میلادی بر‌ می‌گردد.

شبستان کلیسا نیز دارای ویژگی‌های سبک معماری گوتیک است؛ به طوری که طاق‌های چهر قسمتی آن بلند بوده و خط مرزی شبستان توسط ستون‌های استوانه‌ای قطور احاطه شده و سرستون‌ها به شکل برگ‌های کلم دیده می‌شوند. در داخل کلیسا منبری وجود دارد که مربوط به قرن هفدهم بوده که در سال 1699 توسط مجسمه‌سازی به اسم فرنس وربروگن به سبک باروک ساخته شده است. کلیسای سن میشل و سن گودوله در سمت شمال و جنوب دارای پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگارنگ است که ساخت آن‌ها به سال 1537 بر می‌گردد. همچنین مجسمه‌ای از مریم مقدس که در قرن هفدهم ساخته شده در قسمت راست سمت شمالی کلیسا قرار دارد.

معماری کلیسای سن میشل و سن گودوله | یوروپ تورز

ساعات بازدید از کلیسای سن میشل و سن گودوله

روز و ساعت ورود به کلیسای جامع واقع در کشور فرانسه؛ دوشنبه تا جمعه‌ها از ساعت ۷ صبح تا ۶ بعد از ظهر و شنبه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر است. ساعت ورود فقط تا ساعت 15:30 انجام‌پذیر خواهد بود.
همچنین بازدید از این کلیسا در یکشنبه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر امکان‌پذیر است و ورود فقط تا ساعت ۲ عصر صورت می‌گیرد.

هزینه ورودی به کلیسای جامع برای بازدیدکنندگان رایگان است.

ساعت و روز بازدید از قسمت باستان‌شناسی کلیسای سن میشل و سن گودوله، هر روز بین ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر انجام‌پذیر است. اجازه بازدید از دخمه رومی این کلیسا فقط با قرار ملاقات قبلی امکان‌پذیر است و از طریق ایمیل etkt@skynet.be می‌توان وقت ملاقات را تعیین کرد.

زمان بازدید از خزانه داری در روزهای دوشنبه تا جمعه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲:۳۰ و از ساعت ۲ صبح تا ۵ بعدازظهر امکان‌پذیر است. همچنین شنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر و یکشنبه از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۵ بعد از ظهر می‌توان از این بخش کلیسا دیدن کرد.


سوالات متداول کلیسای سن میشل و سن گودوله

معماری این کلیسا به چه شکلی است؟

نمای بیرونی کلیسای سن مگودوله و سن میشل از سنگ‌های معدن گوبرتانج ساخته شده و برج‌های آن به سبک گوتیک با ارتفاع 64 متر خودنمایی می‌کنند.

هزینه ورود به این کلیسا چقدر میباشد؟

هزینه ورودی به کلیسای جامع برای بازدیدکنندگان رایگان است.

روز ها و ساعت بازدید از این کلیسا ها چه روز ها و زمانی میباشد؟

مان بازدید از خزانه داری در روزهای دوشنبه تا جمعه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲:۳۰ و از ساعت ۲ صبح تا ۵ بعدازظهر امکان‌پذیر است. همچنین شنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر و یکشنبه از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۵ بعد از ظهر می‌توان از این بخش کلیسا دیدن کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!