درباره باغ بریتز برلین چه میدانید؟

درباره باغ بریتز برلین چه میدانید؟

در پایتخت کشور آلمان یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های جانورشناسی وجود دارد که آن را باغ بریتز برلین می‌گویند. در باغ بریتز بیشتر از 14000 گونه جانوری زندگی کرده و به …

در پایتخت کشور آلمان یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های جانورشناسی وجود دارد که آن را باغ بریتز برلین می‌گویند. در باغ بریتز بیشتر از 14000 گونه جانوری زندگی کرده و به طور میانگین سالانه سه میلیون نفر از این باغ بازدید می‌کنند.
دنیای عجیب حیوانات و تماشای زندگی آن‌ها از نزدیک برای افراد زیادی جالب است و باغ وحش می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای چنین افرادی باشد. برلین شهری است که یکی از بزرگ‌ترین باغ وحش‌های دنیا را در خود جای داده، این باغ وحش قدیمی‌ترین باغ وحش در کل اتحادیه اروپا بوده و از جاذبه‌های دیدنی بسیاری مانند آکواریومی بزرگ و عجیب برخوردار است.

امروز در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم شما را با باغ بریتز یا همان باغ وحش قدیمی برلین آشنا سازیم؛ بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید!

باغ بریتز برلین | یوروپ تورز

آشنایی با قدیمی‌ ترین باغ وحش اتحادیه اروپا

همانطور که در بالا هم به این مسئله اشاره کردیم باغ بریتز قدیمی‌ترین باغ وحش اتحادیه اروپا بود و در دنیا بسیار مشهور است. این باغ جانور شناسی تقریبا 35 هکتار وسعت داشته و تاسیس آن به سال 1844 برمی گردد.
در جنگ جهانی دوم باغ بریتز صدمات بسیاری دید؛ به همین علت پس از پایان جنگ آن را بازسازی کردند. در حال حاضر باغ برلین یکی از مدرن‌ترین باغ‌های دنیا است که از حیوانات بسیاری مراقبت می‌کند.

برنامه‌های این باغ وحش در راستای آمیزش حیوانات به منظور پرورش و تولید مثل آن‌ها موفقیت بسیاری در پی داشته و باعث شهرت جهانی آن شده است. باغ وحش برلین زمینی بزرگ برای بازی و ماجراجویی کودکان بوده و جاذبه‌های بسیاری برای بزرگسالان دارد.

بازدید از این باغ وحش در تمام روزهای سال امکان‌پذیر بوده و حتی در روزهای تعطیل سال هم درهای این باغ وحش به روی علاقه مندان باز است. در این باغ وحش می‌توانید خانه هیپو، دنیایی جذاب از پرندگان و نمایش شیر دریا را مشاهده کنید. از بزرگ‌ترین قفس‌های پرندگان کل اتحادیه اروپا در این باغ واقع شده است.

آشنایی با قدیمی‌ ترین باغ وحش اتحادیه اروپا | یوروپ تورز

بزرگ‌ ترین باغ وحش آلمان

باغ بریتز برلین بزرگ‌ترین باغ وحش کشور آلمان بوده و یک خانه بسیار بزرگ گربه، یک خانه حیوانات شبانه، یک خانه هیپوپوتاموس و بزرگ‌ترین خانه پرندگان اروپا را دارد. شبیه‌سازی محیط زندکی حیوانات مختلف با اکو سیستم مصنوعی دلیل معروفیت این باغ جانورشناسی است.

این باغ به منظور نگهداری حیوانات قفس‌های کمی داشته حتی در برخی قسمت‌ها فنس هم دیده نمی‌شود. کودکان می‌توانند با غازها، بزها، گوسفندها و گوساله‌ها که حیواناتی خانگی محسوب می‌شوند بازی کنند. تقریبا می‌توان گفت باغ بریتز برلین از 1400 گونه جانوری و 20000 حیوان مختلف نگهداری می‌کند.

باغ وحش برلین در مرکز شهر واقع شده و جزو باغ وحش‌های غنی از گونه‌های جانوری مختلف است. در این باغ وحش زیستگاه‌های خاص حیوانی مانند خرس‌های قطبی و کنوت‌ها زندگی می‌کنند. به علاوه حیواناتی مانند گرگ قطبی، تیزشاخ، اسب آبی، فیل آسیایی، اورانگوتان، زرافه، پانداهای غول پیکر، پنگوئن آفریقایی، شیر دریایی، بونوبو، خرس سیاه آسیایی، گراز زگیل‌دار، کانگورو و انواع مختلف گونه‌های جانوری نگهداری می‌شود. حتی حیواناتی نادر مانند خدنگ باریک نواری، نوک شاخ ابیسینی و خدنگ دم حلقه‌ای هم در این باغ وحش یافت می‌شوند.

بی نظیر‌ترین آکواریوم در برلین

در باغ وحش شهر برلین بی‌نظیر‌ترین آکواریوم آلمان قرار دارد، این اکواریوم در سال 1913 تاسیس شده و حدود 13هزار گونه جانوری دوزیست، آبزی، حشره و خزنده در این آکواریوم زندگی می‌کند. بخش‌های هیجان انگیز آکواریم برلین شامل بخش‌های مربوط به نگهداری کروکودیل‌ها، کوسه‌ها، صخره‌های مرجانی، پیراناها می‌شود. آکواریوم باغ وحش برلین در خیابان بوداپستر و یکی از ساختمان‌های تاریخی و قدیمی این خیابان واقع شده است.

البته لازم به ذکر است که دسترسی‌های جداگانه‌ای از داخل باغ وحش برتیز به آکواریوم وجود دارد. مکان‌هایی مشخص به منظور نگهداری و حفاظت از ماهی‌های صخره‌ای مرجانی، پیراناها، کوسه‌ها، تراریوم‌هایی که حاوی حشرات، خزندگان و دوزیستان موجود است. آکواریوم باغ برلین علاوه بر داشتن گونه‌های خارق العاده آبزیان، بیشتر از صد نوع خزنده نیز دارد.

بی نظیر‌ترین آکواریوم در برلین | یوروپ تورز

دروازه فیل چینی ها

در باغ بریتز برلین علاوه بر اینکه باغ وحشی فوق العاده و زیبا بوده از مکان‌های زیبایی مانند دروازه فیل برخوردار است. دروازه فیل یکی از دو دروازه اصلی باغ وحش برلین بوده، که برای ساخت آن از معماری چینی الهام گرفته‌اند.

در ورودی این دروازه فیل‌هایی زانو زده از جنس ماسه قرار گرفته‌اند که به عنوان محافظت از دو ستون سنگین ساخته شده‌اند. سقفی منحنی شکل در بالای این فیل‌ها وجود دارد که به کمک نقاشی‌های حجازی و شرقی طلایی تخیلی آن‌ها را تزئین کرده‌اند.

دروازه فیل چینی ها | یوروپ تورز

چطور میتوان به باغ بریتز برلین رفت؟

در بالا گفتیم که این باغ وحش زیبا در مرکز پایتخت آلمان واقع شده است؛ از همین رو دسترسی راحتی دارد. برای بازدید از این باغ جذاب می‌توانید از تمامی وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس؛ تراموا و مترو استفاده کنید. با خرید بلیط به صورت آنلاین امکان برخورداری از تخفیف برای شما امکان‌پذیر بوده و بدین ترتیب دیگری نیازی به منتظر ماندن در صفوف طولانی نخواهد بود.

قیمت بلیط برای ورود به باغ وحش متفاوت بوده و به تعداد نفرات و سن آن‌ها بستگی دارد. معمولا روی بلیط‌های مربوط به بازدید آکورایوم برای معلولان و دانش‌آموزان تخفیف قرار می‌دهند. به علاوه از ورودی Löwentor هم می‌توانید بلیط‌های باغ وحش برلین را به صورت سالانه برای خانواده خود خریداری کنید، البته لازم به ذکر است برای خرید بلیط‌های سالانه وجود تمام اعضای خانواده ضروری است؛ چرا که بلیط‌ها برای هر فرد به صورت جداگانه پرداخت شده و روی هر کدام از آن‌ها عکس‌های دیجیتالی قرار می‌دهند.

چطور میتوان به باغ بریتز برلین رفت؟ | یوروپ تورز

جمع بندی

در این مطلب سعی داشتیم شما را با باغ بریتز برلین آشنا سازیم. به عنوان نکته پایانی بهتر است که بدانید بلیط‌های سالانه باغ برلین را نمی‌توان به دیگران انتقال داد، و معمولا هم آخر هفته‌ها برای بازدید از این باغ وحش مناسب نیست چرا که بسیار شلوغ است.
امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول باغ بریتز برلین

باغ باغ بریتز برلین در کجا قرار دارد؟

این باغ وحش زیبا در مرکز پایتخت آلمان واقع شده است؛ از همین رو دسترسی راحتی دارد.

قیمت بلیط این باغ چقدر است؟

قیمت بلیط برای ورود به باغ وحش متفاوت بوده و به تعداد نفرات و سن آن‌ها بستگی دارد. معمولا روی بلیط‌های مربوط به بازدید آکورایوم برای معلولان و دانش‌آموزان تخفیف قرار می‌دهند.

آکواریوم برلین چیست؟

در باغ وحش شهر برلین بی‌نظیر‌ترین آکواریوم آلمان قرار دارد، این اکواریوم در سال 1913 تاسیس شده و حدود 13هزار گونه جانوری دوزیست، آبزی، حشره و خزنده در این آکواریوم زندگی می‌کند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!