درباره پارک تمپلهوف برلین چه میدانید؟

درباره پارک تمپلهوف برلین چه میدانید؟

بیشتر اماکن دیدنی برلین با تاریخ غنی آن عجین شده است. یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های دیدنی در این شهر پارک تمپلهوف برلین می‌باشد که علاوه بر زیبایی، سرگذشت …

برلین یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های کشور آلمان بوده و قلب تپنده و پایتخت آن می‌باشد.
این شهر دیدنی و جذاب شگفتی‌های زیادی را در خودش جای داده تا جایی که جاذبه‌های دیدنی آن از با ارزش‌ترین جاذبه‌های گردشگری اروپا به شمار ‌می‌روند. بیشتر اماکن دیدنی برلین با تاریخ غنی آن عجین شده است. یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های دیدنی در این شهر پارک تمپلهوف برلین می‌باشد که علاوه بر زیبایی، سرگذشت جذابی نیز دارد!

اگر شما هم قصد دارید که به شهر زیبای برلین و جاذبه‌های آن سری بزنید، یا در مورد این پارک اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا پارک تمپلهوف برلین را به شما معرفی کنیم.

پارک تمپلهوف برلین | یوروپ تورز

آشنایی با پارک تمپلهوفر یا تمپلهوفر فیلد

پارک تمپلهوفر با عنوان تمپلهوفر فیلد نیز شناخته می‌شود و یکی از جذاب‌ترین اماکنی است که می‌توانید در شهر برلین پیدا کنید.
این پارک در جنوب شهر واقع شده و جالب است بدانید که مکان آن در گذشته به فرودگاهی قدیمی تعلق داشته است. در واقع این فرودگاه زمانی که شهر توسط روس‌ها محاصره شده بود، مورد استفاده قرار داشت اما امروزه محوطه آن به پارک بزرگ و جذابی تبدیل شده که تابلو‌های زیادی درباره فرودگاه قدیمی‌اش نیز در آن نصب شده است.

به زبان ساده‌تر اگر بخواهیم وقت گذرانی در پارک تمپلهوفر برلین را برای‌تان شرح دهیم، بهترین عبارت ممکن پیاده روی در دل تاریخ است!
شاید این عبارت در ابتدا کمی برای‌تان عجیب باشد، اما زمانی که با سرگذشت این پارک آشنا شوید به خوبی متوجه معنی آن خواهید شد!

آشنایی با پارک تمپلهوفر یا تمپلهوفر فیلد | یوروپ تورز

سرگذشت پارک تمپلهوفر برلین، از فرودگاه تا پارک

در سال ۱۹۲۳ بود که فرودگاه تمپلهوفر توسط وزارت راه آلمان طراحی گردید. این فرودگاه در بخش جنوبی محله‌ای به نام تمپل-هوف قرار داشت که قدمت ساختمان قدیمی آن به دهه ۳۰ در قرن بیستم باز می‌گردد!
جالب است بدانید که ترمینال فرودگاه تمپلهوف اولین ساختمانی در جهان به شمار می‌رفت که حاوی ریل زیرزمینی بود. این ساختمان با توجه به آنکه یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های دنیا بود، توسط نورمن فاستر، یکی از معماران انگلیسی، عنوان \”مادر تمام فرودگاه ها\” را به خودش اختصاص داد.

تمپل هوف که به عنوان قدیمی‌ترین فرودگاه دنیا شناخته می‌شود، در دوران قبل از جنگ جهانی یعنی در میان سال‌های ۱۹۳۸ و ۱۹۳۹ با پرواز‌های زیادش روز‌های باشکوهی را تجربه می‌کرد.
در ۲۷‌آوریل سال ۲۰۰۸ بود که مردم برلین با شرکت در رفراندوم خواستار تعطیلی و متوقف شدن فعالیت این فرودگاه شدند.

داستان و‌ایده اصلی تولد پارک تمپلهوفر برلین، پس از این رفراندوم اتفاق افتاد. جالب است بدانید که در ابتدا قرار بود از این سایت به عنوان مکانی تجاری استفاده شود، اما در نهایت این طرح با مخالفت مردم مواجه شده و به جای آن‌ایده تأسیس پارک توجهات را به خودش جلب کرد.

سرگذشت پارک تمپلهوفر برلین، از فرودگاه تا پارک | یوروپ تورز

معرفی پارک تمپلهوفر برلین و بخش‌های مختلف آن

این پارک خاص و دیدنی حدود دو سال پس از تعطیلی فرودگاه افتتاح گردید و به منظور تفریح، برگزاری فستیوال‌ها، دو ماراتن و.. استفاده می‌شود.
در پروژه تأسیس این پارک، از واژه parkland به جای park استفاده شد تا بتواند به خوبی نشان دهد که این پارک تنها یک مکان عادی و سنتی نیست، بلکه سایتی است که معانی تاریخی و خاص زیادی را در دل خودش جای داده است.
با توجه به سرگذشت پارک تمپلهوفر برلین احتمالاً به خوبی متوجه شده‌اید که چرا قدم زدن در این پارک معنای ویژه‌ای دارد.

این پارک علاوه بر محیط دیدنی و جذابش دارای مسیر‌هایی برای دوچرخه سواری، اسکیت، محلی برای آهسته دویدن به طول ۶ کیلومتر و منطقه باربیکیو با مساحت ۲. ۵ هکتار می‌باشد.
در این محل تور‌های راهنما نیز وجود دارد که معمولاً به مدت ۵. ۲ ساعت از موضوعات مختلفی صحبت کرده و محل برگزاری‌شان در ساختمان حفاظت شده پارک می‌باشد.
پارک تمپلهوفر برلین در روز‌های بادخیز یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای پرواز بادبادک هاست و خانواده‌ها می‌توانند از وقت گذرانی در آن حسابی لذت ببرند.

معرفی پارک تمپلهوفر برلین و بخش‌های مختلف آن | یوروپ تورز

از آنجایی که این مکان قبلاً یک فرودگاه بوده و باند‌های آسفالته زیادی دارد، ورزشکاران می‌توانند به راحتی در زمین‌های مختلف آن تمرین کنند. از جمله جذاب‌ترین این فعالیت‌ها می‌توان به اسکیت بردینگ، دوچرخه سواری و.. اشاره کرد.
این پارک برای افرادی که حیوانات خانگی دارند نیز بسیار فوق‌العاده خواهد بود و سگ‌ها می‌توانند در محیط آن بدون مزاحمت برای دیگران به گشت و‌گذار بپردازند.
در پارک تمپلهوفر برلین سه پیست مختلف حصاردار وجود دارد که باعث می‌شود انسان‌ها و حیوانات به هیچ عنوان با یکدیگر برخورد یا تصادفی نداشته باشند.

بد نیست بدانید که در سال‌های فعالیت این سایت به عنوان یک پارک، اقدامات زیادی برای خصوصی‌سازی و توسعه آن انجام گرفت، اما هربار شهروندان با این امر مخالفت کرده و برای نجات پارک و نگه داشتن آن تلاش کردند.
در حقیقت مردم با تلاش‌های زیادشان از ساخت و ساز‌ها و تبدیل این منطقه به محیطی مسکونی و تجاری جلوگیری کرده و با جمع‌آوری امضا‌ها و برگزاری رفراندوم‌های مختلف، توانستند این پارک را به شکل امروزی‌اش حفظ کنند.
اگر شما هم به وقت گذرانی و ماجراجویی در محیط‌های زیبا و جذاب به همراه تاریخ غنی علاقه دارید، پارک تمپلهوفر یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای شما خواهد بود.

جالب است بدانید که این پارک یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های درون شهری دنیا می‌باشد که در نبود هیچگونه ترافیک موتوری توانسته فضای فوق‌العاده‌ای برای تفریح، گردش‌های خانوادگی و لذت بردن از باربیکیو‌های تابستانی به مردم ارائه کند.

برای دسترسی به این پارک راه‌های مختلفی از جمله ۳ ورودی اصلی و ۷ ورودی فرعی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در بخش‌های مختلف پارک واقع شده‌اند.
ترمینال سابق فرودگاه هم امروزه به ساختمانی خاص تبدیل شده که محلی برای برگزاری رویداد‌های بزرگ و جذابی مانند کنسرت‌ها، مراسمات اهدای جوایز و نمایشگاه‌های تجاری می‌باشد.

معرفی پارک تمپلهوفر برلین و بخش‌های مختلف آن | یوروپ تورز

سوالات متداول پارک تمپلهوف برلین

شهر برلین دارای چه اهمیت هایی است؟

این شهر دیدنی و جذاب شگفتی‌های زیادی را در خودش جای داده تا جایی که جاذبه‌های دیدنی آن از با ارزش‌ترین جاذبه‌های گردشگری اروپا به شمار ‌می‌روند. بیشتر اماکن دیدنی برلین با تاریخ غنی آن عجین شده است. یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های دیدنی در این شهر پارک تمپلهوفر برلین می‌باشد که علاوه بر زیبایی، سرگذشت جذابی نیز دارد!

پارک تمپلهوف برلین در کجای شهر برلین واقع شده است؟

این پارک در جنوب شهر واقع شده و جالب است بدانید که مکان آن در گذشته به فرودگاهی قدیمی تعلق داشته است.

سرگذشت پارک تمپلهوف برلین چیست؟

در واقع این فرودگاه زمانی که شهر توسط روس‌ها محاصره شده بود، مورد استفاده قرار داشت اما امروزه محوطه آن به پارک بزرگ و جذابی تبدیل شده که تابلو‌های زیادی درباره فرودگاه قدیمی‌اش نیز در آن نصب شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!