با کاخ بلودر وین بیشتر آشنا شویم

با کاخ بلودر وین بیشتر آشنا شویم

کاخ بلودر، که زمانی اقامتگاه تابستانی شاهزاده یوجین ساووی سلسله هابسبورگ اتریش بود، مجموعه‌ای به سبک باروک در وین، اتریش است. این کاخ که با مجسمه ها، آبشارها …

کاخ بلودر وین که زمانی اقامتگاه تابستانی شاهزاده یوجین ساووی سلسله هابسبورگ اتریش بود، مجموعه‌ای به سبک باروک در وین، اتریش است. این کاخ که با مجسمه ها، آبشارها، فواره‌ها و باغ‌ها تزیین شده است، روی چشم اندازی زیبا ساخته شده که آن را به یکی از جاذبه‌های دیدنی وین تبدیل می‌کند.

این کاخ به دو ساختمان تقسیم شده است – بلودر بالا و پایین که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند که سفر شما را به اینجا جذاب‌تر می‌کند. در ادامه درباره این مکان جذاب و دیدنی بیشتر توضیح خواهیم داد.

کاخ بلودر وین که زمانی اقامتگاه تابستانی شاهزاده یوجین ساووی سلسله هابسبورگ اتریش بود، مجموعه‌ای به سبک باروک در وین، اتریش است - یوروپ تورز

کاخ Belvedere، واقع در وین، به عنوان اقامتگاه تابستانی برای شاهزاده یوجین ساووی ساخته شده است. این شاهزاده بیشتر وقت خود را در قصر شهر که به عنوان Stadtpalais نیز شناخته می‌شود، سپری می‌کرد و این مکان همان جایی بود که میخواست از فصل تابستان در وین لذت ببرد.

ساخت بلودر پایین برعهده یوهان لوکاس فون هیلدبرانت، معمار مشهور بود. ساخت و ساز کاخ بلودر، شامل هر دو بلودر پایین و Upper، سال ۱۷۱۲ آغاز و تا سال ۱۹۲۴ ادامه یافت. پس از مرگ شاهزاده یوجین سال ۱۷۳۶، محوطه کاخ متعلق به اعضای مختلف خانواده بود و در نهایت به عنوان یک موزه به روی عموم باز شد.

کاخ بلودر (Belvedere Palace) اکنون میزبان برخی از خیره کننده‌ترین آثار هنری هنرمندان اتریشی است که متعلق به شاهزاده یوجین و جانشینان او هستند. آن‌ها در بلودر بالا، که اولین موزه عمومی در جهان شد، نمایش داده می‌شوند.

کاخ بلودر بیش از یک ساختمان واحد است. این مجموعه وسیعی است که در چندین هکتار پراکنده شده است که از بلودر بالا و پایین و یک باغ بزرگ تشکیل شده است. آن‌ها با هم یکی از بهترین سازه‌های باروک اروپا را تشکیل می‌دهند.

هر قسمت از مجموعه هدف متفاوتی را دنبال می‌کرد. بلودر بالا برای اهداف نمایندگی استفاده می‌شد، در حالی که بلودر پایین محل اقامت شاهزاده یوجین بود. در داخل دومی، گروتسکنسال، گالری مرمر و اتاق طلایی را خواهید دید که مجلل پرنس یوجین را به نمایش می‌گذارد.

در همین حال، باغ‌های نمادین بلودر برای قدم زدن مناسب هستند و مجسمه‌های باشکوه و آبشارهای آبی را در خود دارند.

سر شخصیت‌ ها را پیدا کنید

بسیاری از هنرهای بلودر تأثیری ماندگاری در بین مردم آن کشور گذاشته است. بیشتر از مجسمه‌های نیم تنه فرانتس زاور مسرشمیت: مجموعه‌ای از مطالعات عبارات عجیب و غریب و شگفت‌انگیز که اغلب به طرز عجیبی آوانگارد به نظر می‌رسند.

آثار مسرشمیت که در قرن هجدهم خلق شدند به خوبی در تیت مدرن لندن یا موما نیویورک قرار گرفتند. بلودر صاحب شانزده مجسمه سر شخصیت است، اگرچه ممکن است همه آن‌ها در یک زمان قابل مشاهده نباشند.

جنگ جهانی دوم تأثیر مخربی بر اروپا داشت. وین نیز در این جنگ مصون نبود و کل شهر در اثر بمباران جنگ جهانی دوم تقریباً ویران شده بود. کاخ بلودر نیز آسیب قابل توجهی را متحمل شد و بخش‌هایی از تالار زیبای مرمری که سقف بیضی شکل وسیعی داشت در اثر بمباران‌ها ویران شد.
تالار گروتسک‌ها در بلودر پایین نیز به سرنوشت مشابهی دچار شد و کل مجموعه را به هم ریخت. خوشبختانه، پس از جنگ، بازسازی‌ها انجام شد و گالری Österreichische در ۴ فوریه ۱۹۵۳ در بلودر بالا بازگشایی و موزه باروک در بلودر پایین در همان سال افتتاح شد.

کاخ بالا و پایین بلودر در طول هفته باز هستند. با این حال، بازدید در روزهای هفته بهتر از تعطیلات آخر هفته است. زیرا جمعیت کمتری وجود دارد. در روزهای هفته، نیازی نیست نگران باشید که مردم محلی و گردشگران از مناطق و شهرهای اطراف کاخ را سیل می‌کنند و به صف‌های طولانی منجر می‌شوند.

تابستان زمان شلوغی در وین است. هزاران گردشگر به این شهر می‌روند و بسیاری از کاخ بلودر بازدید می‌کنند. بهار و پاییز نسبتاً کمتر شلوغ هستند. آب و هوا در هر دو فصل معتدل است، بنابراین می‌توانید در آرامش از کاخ بالا و پایین بلودر لذت ببرید و نگران آب و هوا نیز نباشید.

این کاخ در ساعت ۱۰ صبح باز می‌شود و در ساعت ۶ بعد از ظهر بسته می‌شود. باید سعی کنید به محض باز شدن دروازه‌ها به آنجا مراجعه کنید زیرا صبح‌ها جمعیت کمتری است. با گذشت روز تعداد بازدیدکنندگان زیادی جمع می‌شوند که ممکن است بر بازدید شما تأثیر بگذارد.

کاخ بالا و پایین بلودر در طول هفته باز هستند. با این حال، بازدید در روزهای هفته بهتر از تعطیلات آخر هفته است. زیرا جمعیت کمتری وجود دارد - یوروپ تورز

در صبح، بازدیدکنندگان کمتری خواهید دید. می‌توانید با آثار هنری و مجسمه‌های فردی وقت بگذرانید و با آرامش در باغ‌ها پرسه بزنید.

کاخ بلودر در مرکز شهر وین قرار دارد. این کاخ با مناظری جذاب و زیبا علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. این کاخ مساحت کل بیش از ۱ کیلومتر دارد که این شامل موزه بلودر بالا، بلودر پایین و موزه بلودر ۲۱ است. برای گشت و گذار در کاخ بلودر وین نیز به بیش از سه ساعت زمان نیاز دارید.


ساخت کاخ بلودر چقدر به طول انجامید؟

ساعات کاری کاخ بلودر چگونه است؟

بهترین زمان بازدید از کاخ بلودر چه زمانی است؟

جنگ جهانی دوم چه تأثیری بر کاخ بلودر گذاشت؟

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!