کاخ کوئیرینال | بازدید از یکی از باشکوه ترین کاخ های رم

کاخ کوئیرینال | بازدید از یکی از باشکوه ترین کاخ های رم

کاخ کوئیرینال، رم یکی از باشکوه‌ترین و زیباترین کاخ‌ها در سراسر ایتالیا است که قدمت آن به قرن شانزدهم رسیده و به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های …

کاخ کوئیرینال رم یکی از باشکوه‌ترین و زیباترین کاخ‌ها در سراسر ایتالیا است که قدمت آن به قرن شانزدهم رسیده و به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های ایتالیا شناخته می‌شود. این مجموعه باشکوه سالهای طولانی مقر زندگی رهبران مذهبی جهان و پادشاه ایتالیا و حتی ناپلئون بود.

تا مدت‌ها نیز تنها بخش‌های کوچکی از آن به روی عموم باز بود. در حال حاضر اما این کاخ با گنجینه ارزشمندش در معرض دید عموم قرار گرفته و میزبان گردشگران بسیاری است.

اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید و یا حتی می‌خواهید بیشتر از شهر رم و دیدنی هایش بدانید، در ادامه حتما با ما همراه شوید تا با هم سری به کاخ کوئیرینال در شهر رم زده و بیشتر با آن آشنا شویم.

کاخ کوئیرینال | یوروپ تورز

معرفی کاخ کوئیرینال

کوئیرینال رم یکی از زیباترین کاخ‌های ایتالیا است که بر روی تپه‌های باستانی رم واقع شده و تا چند وقت پیش به گردشگران اجازه بازدید نمی‌داد، شاید به همین دلیل کسی کمتر راجع به این کاخ شنیده باشد. در حال حاضر از نظر رئیس جمهور ایتالیا این کاخ به همه مردم تعلق دارد و امکان بازدید آن برای شهروندان و گردشگران فراهم شده است.

اطراف کوئیرینال تعدادی معبد باستانی کشف شده که همگی به قرن 4 پیش از میلاد می‌رسد ولی این مجموعه قرن‌ها بعد ساخته شد و به کاردینال‌های رمی تعلق داشت. بر همین اساس، این کاخ در زمان خودش محل اقامت، اسکان و زندگی پاپ‌ بود. همانطوری که می‌دانید مسیحیان مومن به آیین کاتولیک رهبری دینی به نام پاپ دارند و مقر پاپ در واتیکان است. همچنین در گذذر سال‌ها علاوه برپاپ‌های مختلف، پادشاهان ایتالیا هم در کاخ کوئیرینال رم زندگی کردند و این قصر مجلل در قرن نوزدهم میزبان گردهمایی‌های مهم برای انتخاب پاپ آینده بود.

گنجینه کاخ کوئیرینال شهر رم

مجموعه کوئیرینال به عنوان یکی از دیدنی‌های ایتالیا گنجینه‌ای بسیار غنی دارد. در این کاخ انواع وسایل روزمره زندگی، لوازم آشپزخانه همچون ظروف با ارزش و گران، ست قاشق چنگال و کارد سلطنتی، لوستر‌های باشکوه و مواد مشابه به نمایش در آمده است. شما می‌توانید در کوئیرینال علاوه بر وسایل از اتاق‌ها و کالسکله سلطنتی باقیمانده از پادشاهان گذشته ایتالیا نیز بازدید کنید.

گنجینه قصر کوئیرینال رم ( Quirinal Palace ) نه تنها بسیار جذاب و دیدنی نیست بلکه ارزش وقیمت بسیار بالایی داشته و از گران بها‌ترین گنجینه‌های موزه‌های سلطنتی است. همین موارد موجب شده تا توجهات بسیاری به این کاخ شود و گردشگران ساعات طولانی از گشت و گذار در این مجموعه لذت ببرند. این مجموعه ارزشمند در حال حاضر یکی از قطب‌های گردشگری رم است و توانسته در سطح اروپا به عنوان یکی از زیباترین کاخ‌ها شناخته شود.

نگهبانان قصر کوئیرینال رم

یکی از جالب‌ترین قسمت‌های کاخ کوئیرینال در ایتالیا متعل به گارد‌ها و نگهبانان مجموعه است. این نگهبانان را می‌توانید در قسمت‌های مختلف کاخ ببینید که به آنها گاردهای کورازیری می‌گویند. این نگهبانان فرم‌های مخصوص داشته و کلاه پالمی به سر می‌گذارند، معمولا مسئول تشریفات بوده و در اجرای وظایف خود بسیار جدی هستند. این گارد ویژه در واقع بخشی از نیروهای آموزش دیده ارتش کارابینری هستند که وظیفه اصلی‌شان محافظت از رئیس جمهور است.

در حال حاضر شما می‌توانید این گارد‌ها را در قسمت‌های مختلف کوئیرینال ببینید و حتی با آنها عکس یادگاری بگیرید. در عین حال خوب است بدانید که این نگهبانان آموزش‌های نظامی بسیاری دیده و در سوارکاری، تک تیراندازی، سنگ‌نوردی، هنرهای رزمی بسیار کاربلد و متخصص هستند.

پیشینه مجموعه کوئیرینال رم

همانطور هم که پیشتر گفتیم، کاخ کوئیرینال در رم قدمتی کهن داشته و محل زندگی تاثیرگذار‌ترین افراد در تاریخ ایتالیا بوده است. در مورد تاریخچه این کاخ باشکوه خوب است بدانید که کاخ کوئیرینال رم در قرن شانزدهم میلادی بنا شد و محل ساخت آن در واقع باغ‌های انگور تپه‌های باستانی رم بود. این باغ‌ها به کاردینال‌های واتیکان تعلق داشت و اطرافش مملو از معابد باستانی سده‌های قبل از میللد بود. البته این تپه‌های باستانی ارتفاع چندانی نداشته و رفت و آمد راحتی دارند.

در قرن شانزدهم و با شروع ساخت و ساز، بهترین هنرمندان و معماران ایتالیایی به رم آمدند تا هنر خود را در تزئینات قصر کوئیرینال رم نشان دهند. یکی از این هنرمندان و معماران معروف شخصی به نام پائولین چپل بود که سقف این کاخ باشکوه را به زیبایی هرچه تمام‌تر تزئین، طلاکاری و گچ کاری کرد. جالب است بدانید که کاخ کوئیرینال رم بعد از بهره برداری در قرن شانزدهم میلادی محل زندگی پاپ کلمنت هشتم در تابستان شد.

پیشینه مجموعه کوئیرینال رم | یوروپ تورز

وقایع تاریخی که کاخ کوئیرینال پشت سر گذاشت

یکی از سهمگین‌ترین حوادثی که کوئیرینال رم پشت سر گذاشت به جنگ‌های ناپلئون می‌رسد. ارتش ناپلئون در سال 1809 توانست به ایتالیا حمله ور شده و رم را تصرف کند. در همین سال او پاپ وقت یعنی پیوس هفتم را تبعید کرد و کاخ کوئیرینال تا سالها محل استقرار ناپلئون و خانواده‌اش در ایتالیا بود.

جالب است بدانید که اگرچه پاپ پیوس هفتم از تبعید بازگشت و مجدد در کاخ ساکن شد ولی او آخرین رهبر مذهبی جهان بود که در قصر کوئیرینال رم زندگی کرد. طی قرن نوزدهم به مرور از شهرت و تقدس پاپ‌ها کاسته شد و طبقه سلطنتی در میان مردم شهرت و محبوبیت خاصی پیدا کرد. این امر موجب شد که در همین سالها کوئیرینال رم محل زندگی پادشاهان ایتالیا شود و این کاخ باشکوه فصل جدیدی در تاریخ را تجربه کند.

کاخ کوئیرینال بعد از جنگ جهانی دوم

بعد از جنگ جهانی دوم و پایان عمر سلطنت بازهم کمجموعه کوئیرینال رم روزهای جدیدی را تجربه کرد. طی این سالها مردم ایتالیا خسته و فرسوده از دو جنگ جهانی پیاپی و خانمان سوز در همه پرسی عظیمی شرکت کردند و در سال 1948 به سیستم ریاست جمهوری رای دادند. به همین ترتیب این کاخ باشکوه بعد از رهبر کاتولیک‌های جهان و پادشاهان ایتالیا به رئیس جمهوران رسید.

از سال 1948 تاکنون تمامی رئیس جمهوران دوران‌های مختلف تاریخ ایتالیا در این کاخ ساکن شدند تا اینکه در زمان سرجیو مارتالا بازهم تاریخ قصر کوئیرینال تغییر کرد. وی اعلام کرد این کاخ به تمام مردم و شهروندان ایتالیا تعلق دارد و آنها می‌توانند از این کاخ دیدن کنند. به این ترتیب کاخ کوئیرینال  به موزه‌ای باشکوه تبدیل شد و توانسته یکی از زیباترین قطب‌های گردشگری ایتالیا در سالهای اخیر شود.

آنچه در کاخ کوئیرینال خواهید دید

کاخ کوئیرینال به عنوان یکی از باشکوه‌ترین مجموعه‌های تاریخی جهان، گنجینه‌ای فوق العاده را به معرض نمایش گذاشته است. شما در این کاخ می‌توانید از معماری باشکوه و سقف طلا کاری شده بازدید کرده و عکس‌هایی فوق العاده بگیرید. همچنین تقریبا تمامی وسایل این مجموعه دست نخورده است و در معرض بازدید قرار گرفته که در سالن‌های غذا خوری و اتاق‌های سلطنتی به نمایش گذاشته شده است.

همچنین مجموعه کالسکه سلطنتی و باغ‌های متعلق به مجموعه کوئیرینال هم در حال حاضر بازدید داشته و یکی از زیباترین بخش‌های قصر را تشکیل داده است. تمامی این قسمت‌ها در حال حاضر میزبان گردشگران و شهروندان است و شما می‌توانید از مجموعه سلطنتی و باشکوه کوئیرینال در سفر رم بازدید کنید.

تور های مجموعه سلطنتی کوئیرینال

در نظر داشته باشید که اگر سفر شما به ایتالیا همراه با تور باشد، بدون شک بازدید این مجموعه تاریخی در لیست برنامه‌های تور تعریف شده است. در عین حال اما اگر به تنهایی عازم رم هستید لطفا وب سایت مجموعه را چک کرده و در جریان آخرین تغییرات در ساعات و روزهای بازدید قرار بگیرید.

همچنین در این بازدید تنها نگران تورلیدر هم نباشید زیرا قسمت گردشگری کوئیرینال همواره تورلیدر‌های متخصص را که به زبان‌های مختلف تسلط دارند، استخدام کرده و شما می‌توانید با آن‌ها همراه شوید. این تورلیدرها به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و فرانسوی مسلط بوده و شما را تا هر زمانی که بخواهید برای گردش در کوئیرینال همراهی کرده، قسمت‌های مختلف را توضیح داده و به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

هزینه ورودی مجموعه کوئیرینال

کاخ کوئیرینال رم همچون دیگر سایت‌های تاریخی بلیط‌های ورودی دارد و شما برای آن باید 5 یورو بپردازید. البته در نظر داشته باشید که تا زمان نگارش این متن قیمت بلیط‌ها تغییر نکرده و شما بهتر است پیش از سفر حتما وب سایت مجموعه را چک کنید.

در صورتی که می‌خواهید از تورلیدرهای مستقر کوئیرینال راهنمایی بگیرید، برای 80 دقیقهاول گردش در کاخ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد ولی بعد از آن باید به ازای هر ساعت هزینه لازم را تقبل کنید. بر اساس آخرین اعلام وب سایت مجموعه، قیمت تورهای 30/2 ساعته کوئیرینال ده یورو است.

 به عنوان نکته آخر درباره بلیط‌های مجموعه این مهم را فراموش نکنید که در روزهای شلوغ، تعطیلات و ایام سفر باید بلیط ورودی خود را 5 روز زودتر رزرو کنید. همچنین کوئیرینال در ماه اگوستف تعطیلات کریسمس، دوشنبه و پنجشنبه هر ماه تعطیل است. در عین حال شما برای اطلاعات بیشتر درباره روزهای تعطیل مجموعه می‌توانید وب سایت کاخ سلطنتی کوئیرینال رم را مرتب چک کنید.

هزینه ورودی مجموعه کوئیرینال | یوروپ تورز

پایان بازدید و گردش در کوئیرینال

به پایان سفر مجازی و بازدید کاخ کوئیرینال شهر رم رسیدیم. همانطوری که می‌دانید ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که در کنار اسپانیا و فرانسه بیشترین تعداد ورود گردشگر را دارد. در نتیجه شاید عجیب نباشد که سالانه تعداد گردشگران زیادی از دیدنی‌های رم و قصر سلطنتی کوئیرینال بازدید می‌کنید.

ما نیز امیدواریم به خوبی توانسته باشید شما را این کاخ باشکوه، تاریخچه بنا و قسمت‌های مختلفش آشنا کرده باشیم. همانطور هم که پیشتر گفته شد سالهای متوالی این مجموعه بازدید نداشت، در نتیجه شهرت دیگر سایت‌های تاریخی رم را ندارد. ولی در حال حاضر تمامی قسمت‌های کوئیرینال به روز علاقمندان باز است و گنیجنه آن را می‌توان بسیار ارزشمند، گران قیمت و کهن دانست.

بدون شک علاقمندان به تاریخ و معماری از تماشای این قصر باشکوه لذت خواهند برد. در عین حال دیگر گردشگران نیز حسابی از تماشای این شکوه، عظمت و زیبایی بنا شگفت زده خواهند شد. در نتیجه حتما در سفر رم سری به کوئیرینال بزنید. پیشنهاد ما به شما برای این همه زیبایی و البته عظمت در ساخت یک عمارت کهن 3 ساعت است که بسته به علاقه شما می‌تواند بیشتر هم باشد. در نتیجه بهتر است حسابی برای کوئیرینال وقت گذاشته و عکس‌های فراوان بگیرید. امیدواریم از سفر رم و بازدید جاذبه هایش حسابی لذت ببرید.


سوالات متداول کاخ کوئیرینال

کاخ کوئیرینال در کجا واقع شده است؟

کوئیرینال رم یکی از زیباترین کاخ‌های ایتالیا است که بر روی تپه‌های باستانی رم واقع شده.

هزینه بلیط دیدن از این کاخ چقدر میباشد؟

کاخ کوئیرینال رم همچون دیگر سایت‌های تاریخی بلیط‌های ورودی دارد و شما برای آن باید 5 یورو بپردازید. البته در نظر داشته باشید که تا زمان نگارش این متن قیمت بلیط‌ها تغییر نکرده و شما بهتر است پیش از سفر حتما وب سایت مجموعه را چک کنید.

در این کاخ چه چیزهایی قابل مشاهده است؟

کاخ کوئیرینال به عنوان یکی از باشکوه‌ترین مجموعه‌های تاریخی جهان، گنجینه‌ای فوق العاده را به معرض نمایش گذاشته است. شما در این کاخ می‌توانید از معماری باشکوه و سقف طلا کاری شده بازدید کرده و عکس‌هایی فوق العاده بگیرید. همچنین تقریبا تمامی وسایل این مجموعه دست نخورده است و در معرض بازدید قرار گرفته که در سالن‌های غذا خوری و اتاق‌های سلطنتی به نمایش گذاشته شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!