چگونه ویزای گوتنبرگ سوئد را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای گوتنبرگ سوئد را دریافت نمائیم؟

ویزای گوتنبرگ، همان ویزای سوئد یکی از پرطرفدارترین ویزاهای اروپایی است که سالانه افراد بسیار زیادی اقدام به دریافت آن می‌کنند.

راهنمای اخذ ویزای گوتنبرگ

ویزای گوتنبرگ یا همان ویزای سوئد یکی از پرطرفدارترین ویزاهای اروپایی است که سالانه افراد بسیار زیادی اقدام به دریافت آن می‌کنند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه دارید بیشتر با شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گوتنبرگ آشنا شوید تا بتوانید راحت‌تر اقدام به دریافت این ویزا کنید حتما این مطلب را مطالعه کنید تا اطلاعات کافی در این رابطه بدست بیاورید.

در این مطلب ابتدا به توضیح انواع ویزای گوتنبرگ خواهیم پرداخت، بعد از آن مراحل دریافت این ویزا را توضیح می‌دهیم و در پایان نیز به معرفی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گوتنبرگ و چند نکته پایانی و مهم درباره این ویزا خواهیم پرداخت.

چگونه ویزای گوتنبرگ سوئد را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

گوتنبرگ

همانطور که می‌دانید برای ورود به هر کشوری نیاز دارید که ویزای آن کشور را دریافت کنید، کشور سوئد نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما برای ورود به این کشور نیاز دارید که ویزای گوتنبرگ را دریافت کنید، گاهی اوقات ممکن است برای بسیاری از افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند راحت نباشد که اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند، به همین علت در این مطلب قصد داریم تمامی مراحلی که باید برای دریافت این ویزا طی کنید را توضیح دهیم.

انواع ویزای گوتنبرگ

به صورت کلی ویزای گوتنبرگ را می‌توان به چند دسته مهم تقسیم کرد، اولین دسته از ویزای گوتنبرگ را ویزای توریستی گوتنبرگ تشکیل می‌دهد، ویزای توریستی معمولا به افرادی داده می‌شود که قصد مسافرت و گردشگری در کشور سوئد را دارند و در صورتی که دعوت نامه توریستی داشته باشید مراحل دریافت ویزای شهر گوتنبرگ برای شما راحت‌تر می‌شود.

نوع دیگری از ویزای گوتنبرگ ویزای تحصیلی گوتنبرگ می‌باشد که به دانشجویان داده می‌شود و دانشجویان کشورهای دیگر می‌توانند با دریافت این ویزا در کشور سوئد به تحصیل بپردازند. نوع سوم از ویزای گوتنبرگ ویزای تجاری گوتنبرگ است که افراد معمولا با مقاصد تجاری آن را دریافت می‌کنند و با دریافت آن می‌توانند در کشور سوئد به کارهای تجاری مشغول شوند.

مراحل دریافت ویزای گوتنبرگ

بسیاری از افرادی که قصد دریافت ویزای گوتنبرگ را دارند نمی‌دانند که برای دریافت این ویزا باید چه مراحلی را طی کنند، در این قسمت قصد داریم که توضیحاتی کلی درباره مراحل دریافت ویزای گوتنبرگ را بیان کرده و در بخش‌های بعدی به تفصیل هر یک از این مراحل را بیان کنیم.

در مرحله اول شما باید اقدام به دریافت وقت سفارت سوئد کنید و بعد از آن مدارک مورد نیاز خود را که در بخش‌های بعدی آن را توضیح خواهیم داد آماده کرده و در زمان مقرر با مراجعه به سفارت سوئد این مدارک را تحویل این سفارت داده و با پر کردن درخواست صدور ویزا منتظر بمانید تا این ویزا برای شما صادر شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گوتنبرگ

برای دریافت این ویزا لازم است که شما مدارکی را آماده کنید که در این قسمت قصد داریم به معرفی این مدارک بپردازیم. اولین مدرک مورد نیاز برای دریافت این ویزا داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی می‌باشد، با داشتن این دو مدرک شما باید یک کپی از آن‌ها را نیز تهیه کنید که این کپی باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. برای دریافت ویزای گوتنبرگ شما باید تمامی پاسپورت‌های قبلی خود را به همراه داشته باشید و پاسپورت فعلی شما نیز باید دارای حداقل سه ماه یا نود روز اعتبار از زمانی که شما به کشور سوئد سفر می‌کنید، باشد.

داشتن عکس نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور سوئد  است عکس‌های شما باید در ابعاد ۶ در ۴ باشند و همینطور پس زمینه آن‌ها نیز سفید رنگ باشد و تصویر صورت شما باید کاملا در آن نمایان باشد. داشتن یک مدرک بانکی معتبر یکی دیگر از مدارکی است که شما باید در مراجعه به سفارت گوتنبرگ  به همراه داشته باشید این مدرک بانکی در واقع مدرکی است که نشان می‌دهد شما تمکن مالی لازم برای سفر به این کشور را دارا هستید.

در صورتی که ازدواج کرده باشید باید مدارک ازدواج خود را نیز ارائه دهید و آخرین مدرک مورد نیاز نیز مدرک شغلی است که در صورتی که دانشجو و یا دانش‌آموز هستید باید مدرک اشتغال به تحصیل خود را به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گوتنبرگ | یوروپ تورز

گرفتن وقت سفارت سوئد

برای این که بتوانید ویزای گوتنبرگ را دریافت کنید باید در ابتدا وقت سفارت سوئد را از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر رزرو کنید تا زمانی معین برای مراجعه شما به سفارت سوئد تعیین شود. با ثبت این درخواست یک ایمیل در فاصله کوتاهی به شما ارسال می‌شود که مضمون آن تایید درخواست شما می‌باشد، بعد از فاصله چند روز معمولا ایمیل دیگری برای شما ارسال می‌شود که زمان حضور شما در سفارت سوئد را اعلام می‌کند و شما می‌توانید در تاریخ مقرر شده برای مصاحبه به سفارت سوئد مراجعه کنید و مدارک خود را برای دریافت ویزای گوتنبرگ تحویل این سفارت دهید.

مدت زمان حضور در کشور سوئد با دریافت ویزای گوتنبرگ

شاید این سوال تا به حال برایتان پیش آمده باشد که در صورتی که اقدام به دریافت ویزای گوتنبرگ کنیم تا چه مدت می‌توانیم در کشور سوئد حضور داشته باشیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که شما حداکثر می‌توانید به مدت سه ماه یا نود روز در کشور سوئد اقامت کنید ولی تعداد روزی که می‌خواهید در کشور سوئد بمانید را باید از قبل اعلام کنید، در واقع شما هنگامی که به سفارت سوئد مراجعه می‌کنید یک فرم به شما داده می‌شود که همان فرم درخواست صدور ویزا می‌باشد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این فرم تعداد روزی است که شما می‌خواهید در این کشور حضور داشته باشید را تعیین کنید که بعد از سفر به این کشور دقیقا همان میزان روز می‌توانید در این کشور اقدامت کنید.

نکاتی مهم برای دریافت ویزای گوتنبرگ

برای دریافت ویزای گوتنبرگ حتما به این نکته توجه داشته باشید بعد از صدور ویزا حتما خود شخصی که درخواست صدور ویزا کرده باید به سفارت کشور گوتنبرگ برای دریافت ویزا مراجعه کند و در صورتی که شخص دیگری برای دریافت اقدام کند ویزا به آن شخص تحویل داده نمی‌شود. یکی دیگر از نکاتی که بعد از دریافت ویزا باید به آن دقت داشته باشید این است که زمانی که در کشور سوئد حضور دارید سعی کنید همواره مدارک شناسایی و همینطور ویزا و پاسپورت خود را به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید به سادگی مشکل خود را رفع کنید.

داشتن دعوت نامه تاثیر بسیار زیادی بر روی دریافت ویزا می‌گذارد، البته داشتن دعوت نامه به این معنا نیست که کار دریافت ویزا برای شما پایان یافته است بلکه دریافت دعوت نامه به معنی شروع کار شما برای دریافت ویزا می‌باشد. معمولا دعوت نامه‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها دعوت نامه تجاری و دعوت نامه توریستی است.

برای دریافت دعوت نامه تجاری دقت داشته باشید که شخص ارسال‌کننده دعوت نامه باید یک شرکت معتبر در کشور سوئد باشد و همینطور نباید از آشنایانی باشد که با شما رابطه خونی دارید. دعوت نامه توریستی را نیز فقط فامیل‌های درجه یک شما که در کشور سوئد اقامت دارند می‌توانند برای شما ارسال کنند.

هزینه شما در کشور سوئد

به صورت کلی سوئد کشوری است که هزینه زندگی در آن نسبت به درآمد قشر عادی مردم بسیار مناسب است ولی این به آن معنی نیست که هزینه سفر شما به این کشور نیز کم باشد.

به صورت کلی میزان درآمد مردم در کشور سوئد نسبت به سایر کشورها بسیار بالاست و هزینه‌های زندگی در این کشور نیز بالاست بنابراین در صورتی که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را داشته باشید می‌توانید هزینه زندگی خود در این کشور را از طریق کار کردن بدست بیاورید ولی در صورتی که فقط قصد سفری کوتاه به این کشور را دارید باید بدانید که هزینه زندگی شما در این کشور نسبتا بالا می‌باشد و باید هزینه زیادی را برای اقامت در این کشور بپردازید که ممکن است برای خیلی از افراد امکان‌پذیر نباشد.

تاثیر دعوت نامه برای دریافت ویزای گوتنبرگ | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای گوتنبرگ سوئد

یکی از محبوب ترین ویزاهای گوتنبرگ چیست؟

محبوب ترین نوع ویزای گوتنبرگ، ویزای توریستی این شهر میباشد. ویزای توریستی معمولا به افرادی داده می‌شود که قصد مسافرت و گردشگری در کشور سوئد را دارند و در صورتی که دعوت نامه توریستی داشته باشید مراحل دریافت ویزای شهر گوتنبرگ برای شما راحت‌تر می‌شود.

اولین مرحله از ویزای گوتنبرگ چیست؟

در مرحله اول شما باید اقدام به دریافت وقت سفارت سوئد کنید و بعد از آن مدارک مورد نیاز خود را که در بخش‌های بعدی آن را توضیح خواهیم داد آماده کرده و در زمان مقرر با مراجعه به سفارت سوئد این مدارک را تحویل این سفارت داده و با پر کردن درخواست صدور ویزا منتظر بمانید تا این ویزا برای شما صادر شود.

یکی از نکات بسیار مهم ویزای گوتنبرگ چیست؟

برای دریافت ویزای گوتنبرگ حتما به این نکته توجه داشته باشید بعد از صدور ویزا حتما خود شخصی که درخواست صدور ویزا کرده باید به سفارت کشور گوتنبرگ برای دریافت ویزا مراجعه کند و در صورتی که شخص دیگری برای دریافت اقدام کند ویزا به آن شخص تحویل داده نمی‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!