چگونه ویزای کلن آلمان را دریفات نمائیم؟

چگونه ویزای کلن آلمان را دریفات نمائیم؟

ویزای کلن، گواهی مورد تأیید دولت آلمان جهت ورود اتباع خارجی، به این کشور می باشد که توسط سفارت آلمان برای درخواست دهندگان، به شرط برخورداری از شرایط و…

کلن از جمله شهرهای معروف کشور آلمان می‌باشد که همواره مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است. با دریافت ویزای کلن، می‌توان به این شهر سفر کرد. نمایشگاه‌های متعددی که در کلن برگزار می‌شود، از دیگر دلایل سفر به شهر کلن و دریافت ویزای کلن می‌باشد. اگر به هر دلیلی قصد سفر به این شهر را دارید جهت آشنایی با نحوه ی‌دریافت ویزا با این مقاله همراه شوید.

ویزای کلن آلمان | یویورپ تورز

ویزای کلن

ویزای کلن یا همان ویزای آلمان، گواهی مورد تأیید دولت آلمان جهت ورود اتباع خارجی، به این کشور می‌باشد که توسط سفارت آلمان برای درخواست دهندگان، به شرط برخورداری از شرایط و صلاحیت‌های لازم، صادر می‌شود. بنابراین سفر به کلن برای اتباع خارجی بدون دریافت ویزای کلن، ممکن نیست. ویزای کلن به خاطر عضویت کشور آلمان در پیمان شینگن، از قوانین ویزای شینگن تبعیت می‌نماید.

به همین دلیل لازم است که یکی از انواع چهارگانه ی‌ویزای شینگن برای مهاجرت به شهر کلن را دریافت نمایید. این ویزا انواع مختلفی دارد که در ادامه ی‌بحث، به آن‌ها اشاره می‌شود. مسافرین جهت سفر به شهر کلن از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو تور اروپا می‌نمایند.

مراجعه به سفارت آلمان جهت دریافت ویزای کلن

ویزای کلن یا همان روادید کلن توسط سفارت آلمان صادر می‌شود، به همین دلیل باید برای طی نمودن مراحل قانونی مربوطه به این سفارت که در تهران، در خیابان فردوسی قرار دارد، مراجعه نمود. رسیدگی به تقاضای درخواست صدور ویزای کلن، تنها از طریق همین سفارت انجام می‌شود. سفارت از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه، مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به متقاضیان اخذ ویزای کلن می‌باشد. روز‌های شنبه و جمعه، به عنوان روز‌های تعطیل این سفارت، اعلام شده است.

انواع ویزای کلن

ویزای کلن، انواع مختلفی دارد. چرا که متقاضیان با اهداف مختلفی به این شهر سفر می‌کنند. انواع ویزای کلن که عنوان هر یک، اهداف سفری را نیز تعیین می‌کند، عبارتند از:

 • ویزای کلن به منظور دیدار بستگان در این شهر
 • ویزای نمایشگاهی کلن
 • ویزای توریستی کلن با هدف تفریح و گردشگری
 • ویزای تجاری کلن جهت سرمایه گذاری در این شهر از طریق ثبت شرکت و یا راه‌های دیگر
 • ویزای کاری کلن جهت استخدام در یک شغل و حرفه
 • ویزای ترانزیت کلن
 • ویزای کنگره و سمینار کلن
 • ویزای درمانی کلن
 • ویزای همراهی بیمار در سفر
 • ویزای مسابقات ورزشی کلن

مدارک لازم برای دریافت ویزای کلن

شرط اساسی برای دریافت ویزای کلن ارائه ی‌مدارک کامل و جامع به سفارت آلمان می‌باشد. این مدارک عبارتند از:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی هم چنین کپی از آن ها
 • پاسپورت که حداقل 6 اعتبار داشته باشد. در این مورد نیز کپی لازم است. کپی از صفحات اول و دوم و همین طور صفحاتی که مهر ویزا خورده‌اند.
 • سه قطعه عکس پاسپورتی با ابعاد 6×4 که زمینه ی‌سفید دارند. عکس تحویلی باید جدید و بدون استفاده از عینک باشد، و به طور واضح با چهره ی‌متقاضی هم خوانی داشته باشد تا در مراحل بعدی صدور ویزا، مشکلی ایجاد نشود.
 • مدارک شغلی متقاضی، بسته به این که کارمند دولت است، شغل آزاد دارد و یا بازنشسته است مدرک مورد نیاز در این زمینه متفاوت خواهد بود. به نحوی که کارمندان شاغل در بخش دولتی، آخرین حکم کارگزینی خود، افراد شاغل در بخش خصوصی، گواهی اشتغال به کار خود، صاحبان شرکت‌های خصوصی، روزمه رسمی شرکت و هم چنین رزومه شرکت و مشاغل آزاد، جواز کسب و یا کارت بازرگانی، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها کارت بین‌المللی دانشجویی و یا عضویت در هیئت علمی را برای این منظور ارائه می‌کنند.
 • گواهی تأیید شده ی‌تمکن مالی متقاضی. برای این منظور کافی است که متقاضی، گردش حساب بانکی خود در چند ماهه ی‌اخیر را که توسط بانک مهر شده است، ارائه کند.
 • بیمه ی‌مسافرتی که هم می‌توان آن را هم فردی و هم به صورت جمعی دریافت نمود. لازم است این بیمه باید تا انتهای سفر شما اعتبار داشته باشد و هزینه‌های احتمالی در بخش درمانی را در طول سفر، پوشش دهد. کمترین مبلغ پوششی این بیمه برای هر شخص، حدود سی هزار یورو است
 • بلیط کلن و هم چنین مدارکی که نشان می‌دهد متقاضی محل اقامت خود در شهر کلن را رزرو نموده است.
مدارک لازم برای دریافت ویزای کلن | یویورپ تورز

مراحل اخذ ویزای کلن

اخذ ویزای کلن، بسته به نوع ویزا مستلزم طی نمودن چندین مرحله می‌باشد. مراحل کلی که برای این منظور باید انجام شود بدین شکل است که متقاضیان ابتدا درخواست خود را به سفارت آلمان اعلام می‌کنند و به همراه فرم درخواست ویزا مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل می‌دهند. وقت سفارت که از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای کلن می‌باشد به صورت آنلاین امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است که گرفتن وقت سفارت آلمان، هزینه‌ای در بر ندارد. نکته ی‌بسیار مهم در رابطه با وقت سفارت، عدم جا به جایی تاریخ مقرر شده و حتی زمان آن می‌باشد. یعنی هر یک از متقاضیان باید دقیقاً در تاریخ و زمانی که از طرف سفارت به آن‌ها اختصاص شده است، برای مصاحبه ی‌حضوری آماده شوند. در غیر این صورت، نوبت آن‌ها کنسل می‌شود و مجبور هستند که فرآیند مذکور را مجدداً تکرار نمایند. به هیچ عنوان، شخص جایگزین با متقاضی برای مصاحبه ی‌حضوری پذیرفته نمی‌شود و تنها خود متقاضی باید برای انجام این کار اقدام نماید.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای کلن

مدت زمانی که سفارت آلمان جهت بررسی و رسیدگی به مدارک ارائه شده توسط متقاضیان دریافت ویزای کلن، اختصاص می‌دهد، معمولا نزدیک به دو هفته طول می‌کشد. اگر مدارک ارسالی کامل باشند و مورد تأیید سفارت باشند، وقت سفارت آلمان به متقاضیان داده می‌شود. از آن جایی که شهری مثل کلن، متقاضیان زیادی جهت مهاجرت دارد، به ویژه در ایامی که نمایشگاه‌های مختلف آن برپا می‌شود و ایام تعطیلات و مناسب برای سفر به این شهر، بنابراین ممکن است این زمان بیشتر از دو هفته نیز به طول انجامد.

صدور برخی از ویزا‌ها مانند ویزای تحصیلی و ویزای ازدواج به طور کلی زمانبر هستند و نسبت به ویزایی مانند ویزای توریستی به زمان بیشتری احتیاج دارند. به همین خاطر توصیه می‌شود که از چند ماه قبل، جهت دریافت ویزای کلن اقدام نمایید تا در صورتی که محدودیت زمانی دارید با مشکل کمبود وقت، رو به رو نشوید.

هزینه ی‌ دریافت ویزای کلن

هزینه ی‌صدور ویزای کلن که بر حسب یورو می‌باشد، می‌بایست به صورت نقدی در سفارت آلمان پرداخت شود. یعنی امکان پرداخت از طریق کارت وجود ندارد. از طرفی، این سفارت سکه را نیز قبول نمی‌کند. پس حتماً پول لازم جهت پرداخت هزینه ی‌صدور ویزا را با خود همراه داشته باشید. این هزینه برای افراد بالاتر از 12 سال، 60 یورو و برای افراد بین 6 تا 12 سال 35 یورو است. کودکان کمتر از شش سال نیز از پرداخت این هزینه معاف هستند. توجه داشته باشید که در صورت عدم تأیید مدارک شما توسط سفارت، این هزینه عودت داده نمی‌شود.

هنگام مراجعه به سفارت آلمان توجه داشته باشید که:

 • اشخاص مختلفی در اطراف سفارت وجود دارند و ادعا‌های کذبی مبنی بر ارتباط با سفارت را دارند. به هیچ عنوان به این افراد اعتماد نکنید و تمامی امور مربوطه برای صدور ویزا را صرفاً از طریق سفارت آلمان پیگیری نمایید
 • فرم درخواست ویزا و هم چنین تعیین وقت سفارت آلمان، هزینه‌ای ندارند.
 • قبل از درخواست تعیین وقت سفارت، شرایط خود برای حضور در روز مصاحبه را در نظر بگیرید. چرا که این وقت، غیر قابل تغییر است.
 • مدارک جعلی نه تنها سبب صدور سریع‌تر ویزا برای شما نمی‌شود بلکه می‌تواند شما را به کلی از امتیاز محروم سازد. چرا که سفارت، جوانب مختلف را در نظر می‌گیرد و پی بردن به مدارک جعلی، فرآیند رسیدگی به پرونده شما را مختل می‌سازد.

تسلط به زبان آلمانی برای دریافت ویزای تحصیلی کلن

هر چند که زبان آلمانی جزو زبان‌های سخت می‌باشد اما افرادی که متقاضی ویزای تحصیلی کلن هستند و قصد ادامه تحصیل در کلن و بهره‌مندی از دانشگاه‌های آن را دارند باید این زبان را بیاموزند. البته در برخی دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. اما به هر حال، تسلط به زبان آلمانی ضروری می‌باشد. بدین ترتیب لازم است قبل از اقدام به اخذ ویزای کلن، به یادگیری زبان آلمانی بپردازند.

تسلط به زبان آلمانی برای دریافت ویزای تحصیلی کلن | یویورپ تورز

سوالات متداول ویزای کلن آلمان

ویزای کلن آلمان چیست؟

ویزای کلن گواهی مورد تأیید دولت آلمان جهت ورود اتباع خارجی، به این کشور می باشد که توسط سفارت آلمان برای درخواست دهندگان، به شرط برخورداری از شرایط و صلاحیت های لازم، صادر می شود.

برای اخذ ویزای کلن آلمان باید چه کرد؟

ویزای کلن توسط سفارت آلمان صادر می شود، به همین دلیل باید برای طی نمودن مراحل قانونی مربوطه به این سفارت که در تهران، در خیابان فردوسی قرار دارد، مراجعه نمود.

هزینه دریافت ویزای کلن آلمان چقدر است؟

این هزینه برای افراد بالاتر از 12 سال، 60 یورو و برای افراد بین 6 تا 12 سال 35 یورو است. کودکان کمتر از شش سال نیز از پرداخت این هزینه معاف هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری امین بابازاده امیرحسین رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!