ویزای هلند | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای هلند | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

سفر به هلند به هر دلیلی که باشد نیاز به ویزای هلند دارد. در همین راستا باید قبل از اقدام به ویزای هلند اطلاعات کافی درمورد روند کار به دست آورد.

این نوشته در تاریخ 1400/10/10 بروزرسانی شده است.

هلند، کشوری کوچک در غرب قاره سرسبز اروپا اما مستعد برای جذب همه نوع توریست، از سیاحتی گرفته تا تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری. اولین قدم برای تجربه این کشور زیبا با فرصت های تمام نشدنی، اخذ ویزای هلند می باشد. انواع مختلفی از ویزای هلند برای مقاصد مختلف مسافرتی وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. 

هلند به دلیل عضو بودن در اتحادیه اروپا، شامل کشورهای حوزه شینگن می باشد و داشتن ویزای هلند که در واقع همان ویزای شینگن است اجازه سفر به 26 کشور اروپایی در منطقه شینگن را می دهد. این کشور توسعه یافته اروپایی با داشتن ظرفیت های بالقوه توریستی یکی از مقاصد مهم برای گردشگران از سراسر دنیا می باشد. همچنین علاوه بر جاذبه های گردشگری تمام نشدنی هلند، این کشور دارای بهترین سیستم آموزشی و دانشگاه های ممتاز در سطح جهانی می باشد که همه ساله دانشجویان بسیاری را علاقه مند به تحصیل در آن جا می کند. با توجه به اقتصاد پایدار و وجود فرصت های شغلی بسیار در هلند، قشر سرمایه گذار و متخصص نیز جذب این کشور زیبا می شوند. 

ویزای هلند

آشنایی با ویزای هلند

کشور هلند نیز مانند دیگر کشورها دارای انواع مختلف ویزاها می باشد. ویزای توریستی هلند، ویزای تحصیلی هلند، ویزای کاری هلند، ویزای سرمایه گذاری هلند، ویزای دیدار از خویشاوندان و دوستان و غیره که بسته به نوع ویزا می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. البته در چند سال اخیر به خصوص پس از شیوع کرونا، دریافت ویزای هلند با سختی هایی همراه بوده است اما در هر حال برخی از ویزاها همیشه در اولویت قرار دارند. 

برای آشنایی با روند اخذ ویزای هلند و مراحلی که باید طی شود به جزئیات بیشتری در مورد انواع ویزا ها خواهیم پرداخت. چرا که هر ویزا مراحل و مدارک خاص خود را می طلبد اگر چه در یک سری مدارک اشتراک هایی وجود دارد.

انواع ویزای هلند

کشور هلند بنا به دلایلی که گفته شد مورد توجه مهاجران بسیاری از اقصی نقاط دنیا بوده است. سفارت هلند با توجه به اهداف سفر مراجعه کنندگان اقدام به صدور ویزای کوتاه مدت هلند که به ویزای نوع C معروف است و یا ویزای بلند مدت هلند که به ویزای نوع D معروف است، می کند. ویزای کوتاه مدت اجازه اقامت حداکثر 90 روزه را اعطا می کند و ویزای بلند مدت اجازه اقامت یک ساله را می دهد که البته قابل تمدید می باشد. 

ویزای کوتاه مدت شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای بازگشت، ویزای دیدار با خانواده، ویزای ترانزیت، ویزای درمان، ویزای رویداد های فرهنگی و ورزشی، ویزای شرکت در سمینارهای علمی و نمایشگاه و … می باشد.

ویزای بلند مدت برای اقامت های بیشتر از 90 روز داده می شود و شامل ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای پیوست به اعضای خانواده، ویزای ازدواج، ویزای ملی هلند و … می باشد. در کنار ویزای بلند مدت، اجازه اقامت نیز از سوی سفارت برای متقاضی صادر می شود. 

انواع ویزای هلند نوع C

ویزای هلند از نوع کوتاه مدت برای اقامت های حداکثر 90 روزه صادر می شود. قبل از اینکه به توضیحات انواع ویزای کوتاه مدت بپردازیم به تفاوت ویزا ها از لحاظ تعداد دفعات ورود می پردازیم.

ویزای یکبار ورود یا سینگل

ویزای یک بار ورود اجازه ورود و خروج به هلند و ناحیه شینگن را فقط برای یکبار در مدت زمان اعتبار ویزا می دهد. 

ویزای دوبار ورود یا double

ویزای دوبار ورود تمام مشخصات ویزای سینگل را دارا می باشد و تنها تفاوت آن در تعداد دفعات ورود و خروج به هلند و ناحیه شینگن می باشد. با داشتن ویزای دوبار ورود می توان در مدت زمان اعتبار ویزا دوبار به ناحیه شینگن وارد و خارج شد.

ویزای چند بار ورود یا multiple

با داشتن این ویزا می توان به دفعات نامحدود به ناحیه شینگن ورود و خروج کرد.

حال با جزئیات بیشتری به ویزای کوتاه مدت خواهیم پرداخت. 

1. ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت برای آن دسته از متقاضیانی صادر می شود که تنها در فرودگاه های هلند قصد تعویض پرواز را داشته باشند. دارندگان ویزای ترانزیت حق خروج از محدوده فرودگاه را نداشته و مدت اعتبار آن بسته به زمان پرواز بعدی است. 

2. ویزای توریستی هلند

هلند کشور گل ها و کانال های آبی زیبا حقیقتا یکی از مقاصد مهم گردشگری است. ایرانیان برای مقاصد سیاحتی و گردشگری باید ویزای توریستی دریافت نمایند. ویزای توریستی معمولا اجازه اقامت 30 روزه را می دهد اما با داشتن سابقه سفری خوب مخصوصا به منطقه شینگن، ارائه تمکن مالی و گردش حساب کافی امکان صدور ویزای 90 روزه نیز وجود دارد. 

یکی از نکات اساسی در مورد ویزای توریستی هلند این است که این ویزا قابلیت تبدیل به دیگر ویزا ها را ندارد. یعنی از داخل خاک هلند نمی توان با داشتن ویزای توریستی برای دیگر انواع ویزاهای بلند مدت اقدام کرد و در صورت انجام این کار امکان دیپورت و جریمه شدن وجود دارد. البته با داشتن ویزای توریستی می توان در دوره های آموزشی کوتاه مدت به اندازه اعتبار ویزا در هلند یا هر کشور عضو شینگن شرکت کرده و گواهی آموزشی دریافت کرد.

3. ویزای تجاری یا ویزای فرش نارنجی

ویزای تجاری برای تجار و کسانی که کارت بازرگانی و شرکت صادرات و واردات دارند صادر می شود. با داشتن این ویزا می توان در قالب قانون کشور هلند به تجارت بین دو کشور پرداخت.

4. ویزای دیدار از خانواده و دوستان

این ویزا به دنبال دعوت از طرف اعضای خانواده یا دوست مقیم کشور هلند صادر می شود. برای درخواست این ویزا باید حتما یک دعوت نامه برای شما ارسال شود که این دعوت باید از سوی خانواده یا دوست که نشان دهنده ساپورت مالی متقاضی باشد، به سفارت تحویل داده شود. در صورت داشتن دعوت نامه، ویزای هلند تضمین شده خواهد بود.

5. ویزای بازگشت

ویزای بازگشت برای دارندگان اقامت دائم کشور هلند داده می شود. در صورتیکه شخص متقاضی که مقیم هلند است در طی سفر به خارج از هلند، کارت اقامت خود را به هر دلیلی از دست داده باشد می تواند درخواست ویزای بازگشت کند تا در مبادی ورودی هلند دچار مشکل نشود. 

6. ویزای درمان 

کسانی که خواستار درمان در مراکز درمانی هلند می باشند می توانند با ارائه مدارک پزشکی و تمکن مالی که نشان دهنده توان مالی فرد برای پوشش هزینه های درمان باشد اقدام به اخذ ویزای هلند نمایند. 

مدارک مورد نیاز ویزای هلند

دریافت هر ویزایی مستلزم ارائه مدارکی به سفارت است تا پس از بررسی آن از سوی سفارت ویزا صادر شود. مدارک خواسته شده برای هر نوع ویزا می تواند متفاوت باشد اما تعدادی از مدارک برای تمام انواع ویزا ها یکسان است که در ادامه لیستی از این مدارک را ارائه می کنیم:

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در هلند (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای هلند خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن هلند توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای هلند )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

لیست مدارک اختصاصی برای انواع مختلف ویزا به شرح زیر است:

مدارک ویزای توریستی هلند

– اصل و ترجمه سند ملکی

– گواهی اشتغال به کار یا تحصیل

– گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته

– مجوز مرخصی از محل کار که دلیل خوبی برای بازگشت فرد به کشورش می باشد

– در صورت داشتن همسر و فرزند به عنوان همراه، ارائه سند ازدواج و تولد فرزندان

– برنامه دقیق سفر

– رزرو بلیط رفت و برگشت

مدارک ویزای تحصیلی هلند

– برگه پذیرش از یکی از دانشگاه های هلند

– اصل و ترجمه مدارک دانشگاهی از قبیل دانشنامه و زیر نمرات مقطع پیشین

– تمکن مالی دانشجو یا سرپرست وی که نشان دهنده تامین مالی دانشجو در حین تحصیل باشد

– در صورت دریافت بورسیه، برگه نشان دهنده بورسیه. با داشتن بورسیه دیگر نیازی به ارائه تمکن مالی نمی باشد

– انگیزه نامه  SOP

– توصیه نامه از اساتید مقاطع پیشین

– ارائه پروپوزال

مدارک ویزای کاری هلند

– اصل و ترجمه مدارک دانشگاهی

– رزومه کاری و تحصیلی

– مدرک زبان انگلیسی 

– کاور لتر (انگیزه کاری)

– داشتن دعوت نامه کاری از یک کارفرمای هلندی

– ارائه قرارداد کاری با حقوق مشخص

–  گواهی عدم سوء پیشینه

– در صورت همراه داشتن همسر و فرزندان، ارائه سند ازدواج و تولد فرزندان

روند درخواست ویزای هلند و وقت سفارت هلند

روند درخواست ویزای هلند از تکمیل فرم ویزا و آماده سازی مدارک شروع می شود. سپس باید از طریق سایت دفتر کارگزاری VFS Global اقدام به گرفتن وقت سفارت هلند کرد. بعدا به طور کامل در مورد دفتر VFS توضیح خواهیم داد. رزرو وقت از سفارت هلند به خاطر تحویل مدارک ویزای هلند، انگشت نگای، گرفتن عکس بیومتریک و در صورت لزوم مصاحبه توسط افسرهای سفارت می باشد. تائیدیه زمان انتخابی برای تحویل مدارک و مصاحبه معمولا پس از 3 یا 4 روز به ایمیل متقاضی فرستاده می شود. نامه تائیدیه و تمامی مدارک باید در روز رزرو شده تحویل دفتر VFS داده شود. 

در دوران همه گیری بیماری کرونا سفارت هلند تنها به ویزاهایی که ضرورت داشتند رسیدگی می کرد. ویزاهایی از قبیل تحصیلی، کاری، درمان، پیوست به خانواده و امثال آن ها. 

در روز مصاحبه و تحویل مدارک، باید مدارک هیچ گونه نواقصی نداشته و ترتیب قرارگیری آن بر اساس ترتیب اعلامی از سوی سفارت باشد. همچنین باید دقت کافی برای مصاحبه توسط افسر ویزا قائل بود زیرا که افسر به دنبال اهداف واقعی شخص متقاضی از سفر به هلند می باشد. وضعیت ویزای درخواست شده از طریق وب سایت VFS قابل پیگیری است.

مدت زمان جهت گرفتن وقت و بررسی ویزای هلند

برای هر نوع ویزا حتما حداکثر 90 روز و حداقل 3 هفته قبل از برنامه سفر اقدام به دریافت وقت سفارت هلند کنید. پس از اینکه از سفارت هلند وقتی برای تحویل مدارک و مصاحبه رزرو شد باید مدت زمانی حدود 3 ماه در نوبت بود. این مدت زمان بستگی به شرایط سیاسی و تعداد نفرات درخواست کنندگان دارد که می تواند کمتر یا بیشتر شود. 

پس از تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری و مصاحبه در محل دفتر کارگزاری VFS، کار بررسی ویزا بر عهده سفارت هلند خواهد بود. پروسه بررسی و اعلام نتیجه ویزا می تواند بین 14 تا 21 روز کاری به طول انجامد. 

دفتر کارگزاری VFS هلند

در چند سال اخیر بیشتر سفارت ها خدمات کنسولی و ویزای خود را برون سپاری کرده و به دست یک شرکت ثالث که نماینده رسمی سفارت می باشد، سپرده اند. سفارت هلند نیز کارهای مربوط به ویزا را به دفتر کارگزاری VFS سپرده است. اصلی ترین وظایف دفتر VFS تحویل مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه است. پس از اعلام نتایج نیز پاسپورت متقاضیان را برگشت می دهد. 

دفتر کارگزاری VFS

خدمات اضافی دفتر VFS

دفتر VFS خدمات دیگری نیز علاوه بر خدمات اصلی برای مراجعه کنندگان ارائه می دهد. البته هزینه ی هر کدام از خدمات ارائه شده جداگانه حساب می شود. 

– خدمات VIP 

خدمات VIP دفتر کارگزاری VFS شامل واگذاری اتاق جداگانه و آرام همراه با پذیرایی برای کسانی که درخواست خدمات VIP می نمایند. همچنین روند تحویل مدارک و انگشت نگاری با سرعت بیشتری انجام می گیرد. هزینه این خدمات 50 یورو می باشد.

– کپی مدارک

داشتن کپی از همه ی مدارک در روز تحویل مدارک بسیار ضروری است و باید حتما همراه مراجعه کننده باشد. در صورت نقص در کپی مدارک، می توان از خدمات کپی مدارک دفتر VFS استفاده کرد که هزینه هر برگ کپی 0.5 یورو خواهد بود. 

– خدمات ارسال پیامک 

دفتر VFS می تواند مراحل طی ویزا و وضعیت آن را طی پیامک به اطلاع متقاضیان برساند. هزینه هر پیامک 3 یورو می باشد.

– ارسال پاسپورت با پست

از آن جایی که در تمام مراحل درخواست ویزا، پاسپورت نزد سفارت خواهد بود، پس از مشخص شدن نتیجه ویزا باید پاسپورت را از دفتر VFS تحویل گرفت. برای راحتی حال مراجعه کنندگان VFS خدمات ارسال پاسپورت با پست را فعال کرده است. هزینه ارسال در تهران 10 یورو و خارج از تهران 14 یورو می باشد.

هزینه درخواست ویزای هلند

هزینه درخواست و بررسی ویزا بنا بر شرایط و فاکتورهایی می تواند متغیر باشد. 

– هزینه ویزا برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

– هزینه ویزا برای کودکان 6 -12 سال، 40 یورو می باشد.

– هزینه برای افراد بالای 12 سال، 80 یورو می باشد.

معافیت از هزینه ویزا برای دانشجویان، دانش آموزان و معلمین همراه آنان، محققین علمی دعوت شده از سوی موسسه های علمی هلند، کسانی که با شهروند هلندی یا شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ازدواج کرده باشند، در نظر گرفته شده است. 

در صورت اقدام به اخذ ویزای هلند به واسطه آژانس های مسافرتی، هزینه ویزا و گرفتن وقت از سفارت هلند متغیر خواهد بود. به طور متوسط هزینه ویزا 4 میلیون و هزینه رزرو وقت سفارت 200 هزار خواهد بود. 

هزینه درخواست ویزای هلند

ریجکتی ویزای هلند و رفع آن

آمار ریجکتی ویزای هلند بالاتر از دیگر کشورهاست و این نشان دهنده سخت گیری سفارت در روند صدور ویزاست. عواملی که می تواند باعث ریجکتی ویزای هلند شود:

– تاریخچه سفری نامناسب 

– گردش حساب پایین

– تمکن مالی کمتر از 70 میلیون

– داشتن سوء پیشینه

– عدم قانع کردن افسر ویزا نسبت به هدف مسافرت و بازگشت به کشور مبدا

– مدارک ناقص و جعلی

امکان اعتراض و رفع ریجکتی ویزای هلند وجود ندارد. پس از گذشت 6 ماه از تاریخ اعلام نتیجه رد ویزای هلند می توان با رفع مواردی که باعث ریجکتی شده بود، دوباره درخواست ویزای هلند داد. 

شرایط ورود به هلند بعد از پاندمی کرونا

در شرایط همه گیری کرونا، کشور هلند نیز نسبت به صدور ویزا محدودیت هایی اعمال کرده و فقط در شرایط اضطراری و ضروری ویزا صادر می کند. همچنین برای ورود به کشور هلند، باید گواهی واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی کرونا که از تاریخ دوز دوم آن 14 روز گذشته باشد ارائه گردد. واکسن های مورد تایید کشور هلند “فایزر و بیون تک”، “مدرنا”، “جانسون اند جانسون”، “آسترازنکا”، “سینوفارم” می باشد. 

مشخصات سفارت هلند و دفتر VFS

آدرس سفارت هلند: تهران، فرمانیه، دیباجی شمالی، خیابان سنبل، نبش ارغوان غربی، پلاک ۷

آدرس دفتر VFS: تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم

ساعات کاری سفارت دفتر VFS: روزهای یکشنبه تا پنج شنبه ساعت 8 – 17

آخرین قوانین ورود به کشور هلند از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

بر خلاف بسیاری از کشورها که محدودیت‌های کرونایی مربوط به ورود مسافران را لغو کرده‌اند، برخی کشورها همچنان مقررات خود را بازنگری نکرده و محدودیت‌هایی را برای ورود مسافران در نظر گرفته‌اند. بر اساس آخرین قوانین ورود به کشور هلند از نظر تزریق واکسن و تست کرونا تمام مسافران بالای 12 سال که قصد ورود به این کشور را دراند باید به صورت کامل علیه این بیماری واکسینه شده باشند یا از ابتلا به کرونا بهبودی یافته باشند.

بر اساس این قوانین مسافران نیازی به ارائه نتیجه منفی تست PCR ندارند و نیازی نسیت که قبل از سفر به این کشور فرم اظهارنامه سلامت را تکمیل کنند.

بر اساس قوانین کشور هلند واکسن‌‌های فایزر، آسترازنکا، مدرنا، جانسون، سینوفارم، کوواکس، کوویشیلد و سینوواک جزو واکسن‌های مورد تأیید هستند که مسافران در صورت تزریق کامل آن‌ها می‌توانند به این کشور وارد شوند. واکسینه کامل به این معنی است که حداقل 14 روز و حداکثر 270 روز از دریافت آخرین دوز یکی از این واکسن‌ها گذشته باشد. در صورتی که بیش از 270 روز از آخرین دریافت واکسن فرد گذشته باشد باید برای دریافت دوز یادآور و تقویتی اقدام کند. بر اساس قوانین کشور هلند کودکان زیر 12 سال نیاز به ارائه گواهی واکسن و نتیجه تست کرونا ندارند.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای هلند

از مهمترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به کشور هلند به آن نیازمندند می‌توان به گردش و تمکن بانکی ویزای هلند اشاره کرد. درواقع تمکن مالی به معنای اثبات توان مالی متقاضی به منظور پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا و هزینه‌های مربوط به اقامت در این کشور است.

به طور کلی متقاضیان مهاجرت به اتحادیه اروپا و کشور هلند به سه طریق می‌توانند گردش و تمکن بانکی ویزای هلند را اثبات کنند. اولین روش برای این منظور مراجعه به بانک و درخواست گردش حساب سه ماهه اخیر حساب بانکی است. البته برای اثبات این مسأله افسران سفارت معمولاً به مبالغ ورودی توجه زیادی نشان نمی‌دهند، بلکه تعداد گردش حساب‌های سه ماهه اخیر متقاضی برای آنان اهمیت دارد. اما این بدان معنا نیست که به طور کلی موجودی متقاضی حائز اهمیت نیست، بلکه موجودی حال حاضر متقاضی باید با هزینه‌‌های مدت اقامت او در کشور هلند هم خوانی داشته باشد، در غیر این صورت فرد قادر به دریافت ویزا نخواهد بود.

به هر حال روش بعدی ارائه ضمانت نامه است. به عبارتی ضمانت نامه، شاخصی به منظور پرداخت هزینه‌های مربوط به مهاجرت توسط فرد دیگری بوده و به همراه آن باید گردش حساب سه ماه اخیر آن شخص هم به افسر سفارت ارائه شود. روش سوم برای اثبات تمکن مالی شامل ارائه ضمانت نامه و همچنین گردش حساب بانکی خود متقاضی است.


پرسش و پاسخ ویزای هلند

1. در صورت داشتن اقامت ترکیه، می توان از سفارت هلند در ترکیه برای ویزای هلند اقدام کرد؟

بله، در صورت اقامت بیش از 6 ماه در کشوری و داشتن اجازه اقامت آن کشور، می توان از سفارت هلند آن جا برای درخواست ویزا اقدام کرد.

2. تمکن مالی برای تک تک اعضای خانواده نیاز است؟

پدر و مادر هر کدام باید تمکن مالی جداگانه ارائه دهند اما فرزندان زیر 18 سال نیازی به ارائه تمکن مالی نمی باشند زیرا که تحت سرپرستی والدین خود می باشند.

3. در صورت اخذ ویزای هلند می توان اولین کشور ورود به حوزه شینگن کشور آلمان باشد؟

نخیر، ویزای شینگن توسط هر کشوری صادر شود باید کشور ورود همان باشد. 

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

3 نظر

شمسیه دوستی 23 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
من میخوام تعطیلات عید به آمستردام سفر کنم متاسفانه نمیدونم چطور ویزا دریافت کنم گذرنامه دارم
با تشکر

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام و احترام
دوست عزیز شما جهت دریاقت ویزای هلند باید قبل از هر اقدامی وقت سفارت بگیرید و پس از آن مدارک خود را آماده کرده و در زمان تعین شده به سفارت تحویل دهید در مرحله بعد منتظر ویزا بمانید
در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با ما تماس بگیرید
با تشکر
سفری دیگر
02188851080

صابر علیزاده 3 اردیبهشت 1397 پاسخ

با سلام
ممنون‌از سایت‌خوبتون