--- 021-87700067

ویزای هلند

کشور هلند یکی از دیدنی ترین و دوست داشتنی ترین کشورهای اروپایی می باشد که برای سفر و بازدید از آن می توانید ویزای هلند را در دست داشته باشید و در زمان مورد نظر به این کشور زیبا سفر کنید.

کشور هلند در محدوده شینگن واقع شده است که همین امر سبب شده است تا مسافران و گردشگرانی که قصد سفر دارند، بتوانند با اخذ و دریافت ویزای شینگن این کشور، سفر خود را انجام دهند.

از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای این کشور می توان به دعوتنامه، فرم اپلیکیشن، بیمه پزشکی و زبان انگلیسی معتبر اشاره کرد که برای اعلام درخواست خود نیز می توانید به کارگزاری سفارتخانه این کشور مراجعه کنید.

آشنایی با ویزای هلند

در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که برای سفر به کشور هلند بایستی ویزای مربوط به آن را تهیه و در اختیار داشت و با توجه به اینکه کشور هلند عضوی از شینگن می باشد به همین جهت مسافران این کشور می توانند ویزای شینگن هلند را در دست داشته و بتوانند در حوزه شینگن نیز به سفر بپردازند.

امروزه با توجه به شرایط بسیار مساعد کشور هلند، بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود، این کشور را در اولویت های سفر خود قرار می دهند. برای اخذ و دریافت ویزای هلند بایستی راه ها و گام ها متعددی را طی کنید که هر کدام از آنها نیز به زمان و توجه بسیار بالایی نیاز دارد که متقاضیان بایستی از تمام این مراحل و گام ها از قبل آشنا باشند تا بتوانند به راحتی ویزای مورد نیاز خود را دریافت کنند.

ویزای هلند

انواع ویزای هلند

افرادی که به کشور هلند سفر می کنند به دنبال اهداف بسیار متعددی هستند به طوری که بعضی از آنها به دنبال ادامه تحصیل در این کشور بوده و برخی دیگر نیز دوست دارد تا از جاذبه های طبیعی و تاریخی هلند بازدید داشته باشد.

همین اهداف مختلف سبب شده است تا امروزه شاهد صدور ویزاهای بسیار متنوع باشیم که از مهمترین و پرطرفدارترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای توریستی کشور هلند
 • ویزای نمایشگاهی کشور هلند
 • ویزای تحصیلی کشور هلند
 • ویزای اشتغال کشور هلند
 • ویزای دیدار خویشاوندی کشور هلند
 • ویزای ازدواج کشور هلند
 • ویزای سرمایه گذاری کشور هلند

شما نیز می توانید با توجه به نوع و هدف سفر خود، یکی از مناسب ترین این ویزاها را انتخاب کرده و درخواست صدور آن را اعلام کنید.

ویزای هلند

ویزای هلند از نوع گردشگری

این کشور با داشتن مشهورترین و منحصر به فردترین جاذبه های تاریخی و طبیعی خود، سالانه آماده پذیرایی از میلیون ها گردشگر و توریست از قاره های مختلف می باشد که تمام این گردشگران نیز بایستی قبل از سفر خود به این کشور، ویزای توریستی هلند را تهیه و در اختیار داشته باشند تا بتوانند با خیال از شهرها و مناطق مختلف این کشور بازدید کنند.

معمولا صدور ویزای توریستی در فصل های گردشگری افزایش می یابد و اگر شما نیز قصد دارید تا از جاذبه های این کشور بازدید کنید، می توانید از چند ماه قبل از زمان پرواز، اقدام به درخواست ویزای توریستی مورد نظر خود داشته باشید.

ویزای هلند

ویزای هلند از نوع تحصیلی

از پرطرفدارترین ویزاهای هلند می توان به ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد که امروزه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل و فارغ التحصیل شدن از بهترین دانشگاه جهان، مهاجرت تحصیلی به سوی کشور هلند را انتخاب می کنند.

این کشور با داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و پیشرفته خود توانسته است رتبه های بسیار بالایی را در ریتینگ دانشگاه های جهانی به دست آورد. یکی از مهمترین و اساسی ترین مدارکی که می تواند زمان صدور ویزای تحصیلی هلند را تسریع کند، می توان به دعوتنامه اشاره کرد که تمام دانشجویان متقاضی بایستی قبل از سفر خود بتوانند دعوتنامه ای را از سوی دانشگاهی دریافت کنند.

امروزه دانشجویان ایرانی نیز علاقه مندی زیادی را برای ادامه تحصیل در این کشور نشان می دهند و سفرهای بسیار متعددی را به سوی این کشور از خود نشان می دهند.

ویزای هلند

ویزای هلند از نوع سرمایه گذاری

از دیگر انواع ویزای هلند می توان به ویزای سرمایه گذاری این کشور اشاره کرد که بی شک کشور هلند با فراهم کردن بستر مناسب برای سرمایه گذاران جهان توانسته است توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به سوی خود جذب کند.

صدور ویزای سرمایه گذاری هلند به حساسیت و بررسی های زیادی نیاز دارد و ماموران کنسولگری با دقت بیشتری تمام مدارک از جمله صورت حساب های بانکی را مورد بررسی قرار می دهند و در صورت بروز هرگونه مشکل به سرعت درخواست ارائه شده از سوی متقاضی را ریجکت می کنند.

افراد می توانند با اخذ ویزای سرمایه گذاری اقامت موقت این کشور را نیز به دست آورده و به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کنند.

ویزای هلند

ویزای هلند از نوع اشتغال

کشور هلند با داشتن بهترین فرصت های شغلی و امکانات بسیار مطلوب برای شاغلان توانسته است توجه نیروی ماهر و جوان کشورهای دیگر را نیز به سوی خود جلب کند.

امروزه بسیاری از افراد را می توانید مشاهده کنید که برای اشتغال و کسب درآمد بسیار بالا از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای در حال توسعه، به دنبال مهاجرت به هلند هستند که برای این منظور نیز بایستی ویزای اشتغال هلند را از قبل تهیه و در دست داشته باشند تا بدون بروز مشکلی بتوانند سفر خود را شکل دهند. امروزه ویزای اشتغال از پرطرفدارترین انواع ویزای کشور هلند به شمار می آید.

ویزای هلند

مدارک ویزای هلند

بی شک اولین گام و مرحله برای تهیه و صدور ویزای هلند، تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز می باشد که هر یک از این مدارک و اسناد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بوده و متقاضیان باید با توجه و دقت بالایی آنها را آماده و ارائه دهند.

از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد که البته هر یک از ویزاهای هلند به یک سری مدارک بسیار خاص نیز نیازمند است:

 • اصل پاسپورتی که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار زمانی است.
 • اصل مدارک شناسایی
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر
 • گواهی اشتغال
 • بیمه پزشکی
 • گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه
 • رسید هزینه های پرداختی
 • فرم اپلیکیشن
 • دعوتنامه
 • بلیط هواپیما
ویزای هلند

ویزای هلند و فرم اپلیکیشن

یکی از مهمترین و اساسی ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای هلند، فرم اپلیکیشن می باشد که این فرم بایستی با دقت کامل تکمیل شود تا ماموران بتوانند بررسی های لازم را انجام داده و تمام اطلاعات موجود در این فرم را با مدارک و اسناد ارائه شده تطبیق می دهند تا به صحت درخواست شما پی ببرند. فرم مذکور را بایستی به زبان انگلیسی پر کرده و هیچ گونه قلم خوردگی در آن وجود نداشته باشد.

از مهمترین سوالاتی که بایستی در این فرم به آن پاسخ داده شود می توان به مشخصات فرد، رزومه تحصیلی و کاری، هدف از سفر، تاریخ ورود و خروج، شماره پرواز و غیره اشاره کرد.

این فرم را می توانید از وب سایت ما دریافت کرده و شکل تکمیل شده آن را به ماموران سفارتخانه تحویل دهید.

ویزای هلند

ویزای هلند و نقش دعوتنامه

در بخش های قبلی نیز به این امر اشاره کردیم که حضور و وجود دعوتنامه می تواند تاثیر بسیار زیادی را در صدور ویزای مورد نظر شما داشته باشد که از بسیاری از متقاضیان می توانند با دریافت دعوتنامه از سوی مرجع معتبر از سوی کشور هلند، روند و فرایند صدور ویزای خود را تسریع بخشند.

دعوتنامه سندی می باشد که از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی برای متقاضیان ارسال می شود و فرد دریافت کننده می تواند با دریافت این سند و ارائه آن به کنسولگری، از مزایای آن استفاده داشته باشد.

محتوای متن این سند نیز به این صورت است که تمام هزینه های مربوط به اقامت و زندگی شخص متقاضی از سوی مرجع حقوقی و حقیقی هلندی تامین می شود و این امر یکی از بزرگترین نقاط قوت برای صدور ویزای مورد نظر خود در کوتاهترین زمان ممکن می باشد.

ویزای هلند

مراحل صدور ویزای هلند

برای رسیدن به ویزای هلند مورد نظر خود بایستی مراحل و گام های بسیار مختلف را سپری کنید تا از این طریق بتوانید قبل از سفر خود، اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید که از مهمترین و ضروری ترین مراحل صدور ویزای هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز
 • اخذ وقت سفارت کشور هلند
 • منتظر ماندن برای دریافت پاسخ از سوی کنسولگری
 • حضور در روز مصاحبه
 • صدور ویزای هلند 

متقاضیانی که موفق می شوند که به مرحله مصاحبه برسند بایستی با لباس رسمی در این جلسه شرکت کنند و بتوانند پاسخ های مناسبی را به سوالات ارائه شده از سوی مامور مربوطه بدهند تا از این طریق بتوانند توجه او را به هدف سفر خود معطوف کنند.

تمام مراحل مذکور را بایستی به ترتیب طی کرد تا بتوان به نحوه احسن اقدام به اخذ ویزای کشور هلند داشته باشید و برای آگاهی دقیق از جزئیات هر کدام از مراحل نیز می توانید به وب سایت یوروپ تورز مراجعه کرده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

ویزای هلند

ویزای هلند و وقت سفارت

یکی از مهمترین و اساسی ترین مراحل اخذ و صدور ویزای هلند، وقت سفارت هلند می باشد که این مرحله از صدور ویزا از مهمترین و حساس ترین مراحل بوده و بایستی با دقت و توجه بسیار بالایی اقدام به طی کردن آن نمایید.

برای اخذ وقت سفارت کشور هلند می توانید به دو روش اقدام کنید که عبارتند از:

 • اخذ وقت سفارت کشور هلند با مراجعه به شرکت ما
 • اخذ وقت سفارت کشور هلند با مراجعه به سایت خدمات ویزا

لازم به ذکر است که در هر دو روش مذکور، متقاضیان بایستی مدارک و اسناد مورد نیاز را تهیه و آماده کرده و ارائه دهند تا ماموران بازرسی بتوانند بررسی های لازم را بر روی اسناد شما داشته باشند.

بدون اخذ وقت سفارت این کشور نمی توان هیچ گونه درخواستی را مبنی بر صدور ویزای هلند داشت.

ویزای هلند

هزینه ویزای هلند

بسیاری از متقاضیان و مسافرانی که قصد سفر به سوی کشور هلند را دارند، بایستی هزینه های مورد نیاز را نیز تهیه و آماده کنند که برای آگاهی از هزینه های دقیق برای صدور ویزای کشور هلند، می توانند با همکاران ما در تماس باشند.

هزینه های مربوط به صدور ویزای هلند را می توان به دو بخش تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

 • هزینه های مستقیم ویزای هلند: مربوط به هزینه های انگشت نگاری و صدور ویزای مورد نظر می باشد که برای بزرگسالان و کودکان بین ۶ تا ۱۱ سال هزینه های متفاوتی را بایستی پرداخت کرد.
 • هزینه های غیر مستقیم ویزای هلند: هزینه های غیر مستقیم نیز مربوط به هزینه های تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز، رفت و آمدهای متعدد به کارگزاری کنسولگری و کارمزد آژانس می باشد.

شما می توانید هزینه های مستقیم را به حساب کنسولگری با ارز یورو واریز نموده و رسید آن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به دست کارگزار مورد نظر خود بسپارید.

ویزای هلند

ویزای هلند و سفارت

برای اخذ و صدور ویزای هلند بایستی از کارگزاری این کشور اقدامات لازم را انجام داد که خوشبختانه، سفارتخانه این کشور در ایران فعال بوده و آماده ارائه خدمات برای متقاضیان می باشد.

متقاضیان می توانند برای اعلام درخواست خود را به این سازمان رسانده و مدارک مورد نیاز را به کارگزار خود ارائه داده و منتظر پاسخ از سوی سفارتخانه باشند.

آدرس سفارتخانه کشور هلند به شکل زیر خواهد بود:

 • آدرس سفارت: تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۶۰
 • ساعت های کاری: ۷:۳۰ تا ۱۶ هر روز هفته به غیر از پنجشنبه ها که از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ می باشد.
 • نشانی کارگزار سفارت هلند: ميدان هروى، خيابان هروى، گلستان پنجم، نبش خيابان نازک، مجتمع تجارى هروى سنتر، طبقه چهارم

متقاضیان می توانند با در دست داشتن آدرس های فوق، به راحتی خود را به ما رسانده و در کوتاهترین زمان ممکن درخواست صدور ویزای هلند را ارائه دهند.

ویزای هلند

ویزای هلند و بهترین زمان درخواست

در سال های اخیر تعداد مسافرانی که به دنبال سفر به سوی کشور هلند و درخواست صدور ویزای هلند هستند بسیار افزایش یافته است و برای همین امر نیز متقاضیان بایستی از چند ماه قبل اقدام به درخواست و اخذ وقت سفارت هلند داشته باشند تا بتوانند از این طریق با خیال راحت به پرواز خود رسیده و یک سفر هیجان انگیز و بدون مشکل را تجربه کنند.

با توجه به این موضوع، مدت زمان پاسخگویی برای درخواست وقت سفارت کشور هلند به یک تا سه ماه زمان نیاز دارد، توصیه می کنیم که از چند ماه درخواست خود را اعلام کنید.

البته در خصوص اخذ راهنمایی ها و مشاوره های لازم در این مورد می توانید با همکاران ما در یوروپ تورز تماس لازم را داشته و بهترین و بی نظیرترین خدمات را در این حوزه به دست آورید.

البته نوع ویزای درخواستی و فصل درخواست داده شده نیز در زمان صدور ویزای کشور هلند نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. برای مثال قبل از فرا رسیدن فصل تابستان شاهد افزایش تعداد درخواست های توریستی هستیم که در این صورت گردشگران بایستی حوصله زیادی را برای اخذ ویزای مورد نظر خود خرج کنند.

ویزای هلند

مدت اعتبار ویزای هلند

از دیگر موضوعات بسیار حساسی که در زمینه صدور ویزای هلند وجود دارد، مدت اعتبار هر یک از ویزاهای کشور هلند می باشد.

بسیاری از متقاضیان و مسافران به این گزینه توجه ندارند و همین موضوع سبب می شود که در هنگام اقامت خود در این کشور با مشکل مواجه شوند. ویزای هلند با توجه به تنوعی که دارد از مدت اعتبار بسیار مختلف نیز برخوردار است که کمترین و کوتاهترین مدت اعتبار مربوط به ویزای نمایشگاهی و توریستی هلند می باشد که معمولا مدت زمان آنها از چند روز تا چند هفته می باشد.

بلندترین و طولانی ترین مدت زمان نیز مربوط به ویزاهای تحصیلی و سرمایه گذاری هلند خواهد بود که اعتبار زمانی آنها بین چند ماه تا چند سال است.

مسافران عازم این کشور بایستی به این موضوع نهایت توجه را داشته باشند و تا قبل از به پایان رسیدن وقت و اعتبار ویزای در دست خود، کشور مربوطه را ترک و یا به فکر تمدید آن باشند.

فرودگاه بین المللی آمستردام در سال های اخیر توانسته است خدمات بسیار جالبی را در خصوص ویزای هلند برای مسافران و متقاضیان ارائه دهد که شما نیز می توانید از این خدمات در صورت به اتمام رسیدن اعتبار ویزای خود، بهره مند شوید.

ویزای هلند

نکات مورد توجه در ویزای هلند

اگر شما نیز دوست دارید تا در آینده نزدیک، سفری را به سوی کشور هلند داشته باشید، می توانید به راحتی با در نظر گرفتن یک سری از مهمترین و ضروری ترین نکات، به راحتی سفر خود را انجام دهید.

از مهمترین و ضروری ترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما چند ماه قبل از سفر اقدام به درخواست صدور ویزای مورد نظر داشته باشید چرا که در بسیاری از مواقع مسافران به دلیل عدم توجه به این مورد از پرواز جا می مانند.
 • قبل از سفر به این کشور در مورد آداب و فرهنگ مردم آن اطلاعاتی را به دست آورید تا بتوانید یک سفر بسیار موفق داشته باشید.
 • از رسید پرداخت هزینه های مربوط به صدور ویزای هلند، حتما کپی در نزد خود نگه دارید.
 • تمام مدارک و اسناد مورد نیاز را با نهایت دقت و توجه به کارگزاری ارائه دهید چرا که در صورت بروز هرگونه مشکل، به ریجکت درخواست خود مواجه خواهید شد.
 • در صورت ریجکت شدن درخواست شما برای صدور ویزای کشور هلند، تمام هزینه های شما صرف بررسی مدارک شده و شما نمی توانید هیچ گونه درخواست عودتی نسبت به مبلغ پرداختی داشته باشید.
 • حتما قبل از انجام هر اقدامی با همکاران ما از وب سایت اینترنتی پیش روی خود، یعنی یوروپ تورز در تماس بوده و راهنمایی های لازم را پیش از سفر دریافت کنید.

ویزای هلند و آشنایی با کشور هلند

هلند کشوری پر از زیبایی ها و دیدنی ها می باشد که با داشتن آثار تاریخی و طبیعی بسیار باشکوه خود توجه بسیاری از افراد و توریست ها را به سوی خود جلب کرده است. البته توجه داشته باشید که این کشور نه تنها توجه بسیاری از گردشگران را جلب نموده بلکه با داشتن اقتصاد و صنعت بسیار پیشرفته خود نیز بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و اشتغال به وجود آورده است که بسیاری از افراد با توجه به اهداف خود تصمیم به سفر به مقصد این کشور می گیرند.

این کشور با کشورهایی از جمله آلمان، بلژیک و بریتانیا هم مرز می باشد و پایتخت آن نیز شهر آمستردام می باشد که از مهمترین و مشهورترین پایتخت های قاره اروپا محسوب می شود و نقش استراتژیک بسیار زیادی را در منطقه ایفا می کند.

ویزای هلند

امروزه افراد بسیار زیادی از کشورهای مختلف جهان برای رسیدن به اهداف مختلف خود، کشور هلند را در مرکز کانون سفر خود قرار می دهند که بی شک تعداد مسافران ایرانی در این واقعه کمتر نیست.

نظر دهید

3 نظر

شمسیه دوستی

با سلام
من میخوام تعطیلات عید به آمستردام سفر کنم متاسفانه نمیدونم چطور ویزا دریافت کنم گذرنامه دارم
با تشکر

پاسخ به این دیدگاه
12 فوریه 2019
بابازاده

با سلام و احترام
دوست عزیز شما جهت دریاقت ویزای هلند باید قبل از هر اقدامی وقت سفارت بگیرید و پس از آن مدارک خود را آماده کرده و در زمان تعین شده به سفارت تحویل دهید در مرحله بعد منتظر ویزا بمانید
در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید میتوانید با ما تماس بگیرید
با تشکر
سفری دیگر
۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰

پاسخ به این دیدگاه
17 فوریه 2019
صابر علیزاده

با سلام
ممنون‌از سایت‌خوبتون

پاسخ به این دیدگاه
23 آوریل 2018

مطالب مرتبط