چگونه ویزای نورنبرگ آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای نورنبرگ آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای نورنبرگ، را میتوان بسیار آسان و ساده دریافت کرد و متقاضیان سفر به راحتی می توانند به این شهر بروند. برای دریافت ویزای نورنبرگ ابتدا باید

راهنمای ویزای نورنبرگ

نورنبرگ یکی از زیباترین شهرهای کشور آلمان است که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی می‌باشد. مسافرین برای سفر به این شهر باید ویزای نورنبرگ را دریافت کنند و بعد راهی سفر به این شهر آلمان شوند. امروزه اخذ ویزای نورنبرگ بسیار آسان و ساده می‌باشد و متقاضیان سفر به راحتی می‌توانند به این شهر بروند. برای دریافت ویزای نورنبرگ ابتدا باید وقت سفارت آلمان دریافت کرد و بعد در این سفارت مصاحبه داد.

راهنمای ویزای نورنبرگ | یوروپ تورز

شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ یک شهر باستانی می‌باشد که مرکز فرهنگی هنری محسوب می‌شود. کشیش آلمانی درباره این شهر گفته است که نورنبرگ مانند خورشیدی در این شهر می‌درخشد. این شهر دارای مساحتی به اندازه 186 کیلومتر مربع می‌باشد و چیزی حدود پانصد هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند.

شهر نورنبرگ از جمله شهرهای صنعتی و علمی کشور آلمان به حساب آورده می‌شود. این شهر از لحاظ علمی رتبه بسیار بالایی دارد و دو دانشگاه فریدریش- آلکساندر ارلانگن- نورنبرگ و دانشگاه صنعتی نورنبرگ در این شهر بسیار زیبا قرار دارند. مسلمانان زیادی در این شهر زندگی می‌کنند که از کشورهای دیگر به آن مهاجرت کرده‌اند.

شهر نورنبرگ دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است که جذابیت بسیار زیادی در بین گردشگران و توریس‌ها دارد. در این شهر هر ساله بازار کریسمس برگزار می‌شود که مشهورترین بازار سنتی در کل اروپا شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند از زیبایی‌های این شهر بازدید کنند می‌توانند ویزای نورنبرگ را دریافت کنند و به این شهر آلمان بروند.

ویزای نورنبرگ

همانطور که می‌دانید نورنبرگ یکی از شهرهای آلمان است و آلمان جزء پیمان شینگن می‌باشد. افرادی که می‌خواهند به کشور آلمان سفر کنند در ابتدا باید ویزای شینگن را دریافت کنند و بعد راهی سفر به این کشور شوند. ویزای نورنبرگ به تمامی متقاضیان داده می‌شود و این افراد باید تمامی مراحل روند اخذ را طبق قوانین و مقرارات انجام دهند.
ویزای‌نورنبرگ مختلف می‌باشد و دارای چند نوع است.

در این نوع ویزاها می‌توان نام ویزای کار، ویزای تجاری، ویزای بازدید از اقوام و خویشاوندان، ویزای نمایشگاهی، ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای مسابقات، ویزای تزانزیت، ویزای درمان، ویزای تحصیلی، ویزای همراهی بیمار و … مشاهده کرد. افرادی که متقاضی ویزای نورنبرگ هستند می‌توانند برای درخواست ویزای آلمان اقدام کنند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزا را برای سفر به این شهر دریافت کنند.

دریافت فرم و تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای نورنبرگ

برای اخذ ویزای نورنبرگ یا همان روادید نورنبرگ ابتدا باید فرم درخواست ویزا را پر نمایید که با مراجعه به لینک زیر در دسترس شماست.

این فرم را می‌توان به دو صورت اینترنتی و به صورت مراجعه حضوری به آژانس پر نمایید. افرادی که می‌خواهند این فرم را به صورت اینترنتی دریافت کنند، می‌بایست از لینک بالا کلیه اطلاعات را تکمیل نمایند. این فرم را باید به صورت تکمیل شده در زمان مراجعه حضوری برای تعیین مصاحبه به سایت سفارت به همراه خود برد.

در مرحله بعدی باید اقدام به دریافت نوبت و این نوبت برای تعیین وقت و مراجعه حضوری داده می‌شود. جالب است بدانید‌ایم مورد نیز از طریق ما انجام شدنیست و به ابن ترتیب می‌توانید یک نوبت برای خود دریافت کنید. این نوبت برای دو یا سه هفته بعد داده می‌شود و در این روز باید تمامی مدارک مورد نیاز ویزای‌نورنبرگ را به همراه خود ببرید.

دریافت فرم و تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای نورنبرگ | یوروپ تورز

مدارک مورد نیاز ویزای نورنبرگ

افرادی که می‌خواهند ویزای نورنبرگ را دریافت کنند باید مدارکی را برای مراجعه حضوری به سفارت به همراه خود داشته باشند. به همراه داشتن این مدارک در زمان انجام مصاحبه بسیار ضروری است.

 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده.
 • ارائه گذرنامه که دارای اعتباری 6 ماه می‌باشد.
 • داشتن دعوتنامه برای ملاقات اقوام، کار، تحصیلی.
 • ارائه عکس سه در چهار مربوط به همان سال فرد متقاضی با پشت زمینه سفید و روشن.
 • ارائه شناسنامه به همراه کپی و ترجمه آن.
 • ارائه کارت ملی به همراه کپی و ترجمه آن.
 • داشتن اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
 • سند مالکیت و گواهی تمکین مالی.
 • پرینت گردش مالی 6 ماهه اخیر.
 • گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی.
 • برای مشاغل آزاد دفترچه حساب بانکی.
 • اجازه کتبی و رسمی والدین برای کودکان زیر سن قانونی.
 • گواهی اشتغال به تحصیل دانش‌آموزان، دبیرستان و حتی دانشجویان.
 • بیمه نامه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت.
 • برگه رزرو هتل نورنبرک برای اقامت.

کارگزاری سفارت

سفارت آلمان در شهر تهران قرار دارد. این سفارت برای سهولت روند دریافت ویزای نورنبرگ خدمات خود را از طریق شرکت خدمات ویزا و یا همان آژانس سفری دیگر ارائه می‌دهد. آژانس سفری دیگر تمامی کارهای دریافت ویزا را انجام می‌دهد. در این روش فرد متقاضی در روز تعیین شده برای انجام مصاحبه شخصا به دفتر سفارت مراجعه می‌کند. در این مراجعه فرد تمامی مدارک لازم برای دریافت ویزای‌نورنبرگ را به این مجموعه ارائه می‌دهد.

البته این فرد باید هزینه‌ای را برای دریافت ویزا به کارگزاری پرداخت کند. در اینجا مصاحبه انجام می‌شود و عکس و اثر انگشت فرد متقاضی نیز گرفته می‌شود. فرد متقاضی ویزای نورنبرگ باید به تمامی سوالاتی که در اینجا پرسیده می‌شود به طور کامل پاسخ دهد و هیچ کوتاهی نکند چرا که هر گونه مشکلی باعث رد شدن درخواست ویزا می‌شود.

تمامی درخواست‌هایی که به کارگزاری داده می‌شوند بعد از جمع آوری به سفارت آلمان فرستاده می‌شوند تا مورد بررسی قرار بگیرند. سفارت آلمان بعد از انجام بررسی‌های مورد نیاز تصمیم می‌گیرد که آیا به فرد متقاضی ویزای‌نورنبرگ را بدهد یا نه. بعد از تصمیم‌گیری در مورد درخواست‌ها سفارت به کارگزاری اعلام می‌کند و گذرنامه متقاضیان را ارسال می‌کند. در این زمان فرد متقاضی در صورت پذیرش درخواست ویزای خود می‌تواند به سفر خود به این شهر زیبا برود و از جاذبه‌های این شهر بازدید کنند.
البته تمامی افراد متقاضی ویزا باید در کارگزاری برای دریافت ویزا حضور داشته باشند.

نکات مهم قبل از درخواست ویزای نورنبرگ

 • در زمان مراجعه حضوری برای دریافت ویزای آلمان بهتر است لباس‌های رسمی بپوشید و به تمامی سوالت با دقت پاسخ دهید. جواب‌های شما نباید هیچ گونه مغایرتی با واقعیت داشته باشد. در این صورت باعث رد شدن درخواست شما می‌شود.
 • هزینه درخواست ویزای نورنبرگ در صورت رد شدن درخواست شما به هیچ وجه پس داده نخواهد شد.
 • فرد متقاضی بهتر است برای دریافت ویزای‌نورنبرگ از 3 ماه قبل اقدام کند تا بتواند در زمان برنامه‌ریزی شده به سفر خود برود. چرا که دریافت ویزای نورنبرگ کمی زمان بر است و بهتر است از قبل برای دریافت این ویزا اقدام شود.
 • سفارت آلمان در شهر تهران و در خیابان فردوسی قرار دارد. مراجعین می‌توانند فقط در روزهای یک شنبه تا پنج شنبه به این سفارت مراجعه کنند تا بتوانند ویزای خود را دریافت کنند. ساعت کاری سفارت آلمان از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر و از ساعت 1 بعدظهر تا ساعت 4 می‌باشد.
نکات مهم قبل از درخواست ویزای نورنبرگ | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای نورنبرگ آلمان

ویزای نورنبرگ چیست؟

مسافرین برای سفر به این شهر باید ویزای نورنبرگ را دریافت کنند و بعد راهی سفر به این شهر آلمان شوند.

ویزای نورنبرگ به چه کسانی داده میشود؟

ویزای نورنبرگ به تمامی متقاضیان داده می شود و این افراد باید تمامی مراحل روند اخذ را طبق قوانین و مقرارات انجام دهند.

اگر درخواست ویزای نورنبرگ ما رد شود هزینه های پرداخت شده برگشت داده میشود؟

هزینه درخواست ویزای نورنبرگ در صورت رد شدن درخواست شما به هیچ وجه پس داده نخواهد شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!