ویزای لاتویا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای لاتویا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای لاتویا، لاتویا از جمله کشورهایی است که در معاهده شینگن قرار دارد و هر فردی می‌تواند به صورت انفرادی و یا در حالت‌های دسته جمعی با گرفتن ویزای لاتویا..

کشور لاتویا یکی از کشورهای توسعه یافته و دیدنی در محدوده شینگن است که مسافران ایرانی می‌توانند با استفاده از ویزای لاتویا و یا نمونه‌ای از ویزاهای شینگن به خاک این کشور وارد شده و در این کشور به انجام بسیاری مقاصد بپردازند.

البته کشور لاتویا در ایران سفارت ندارد بنابراین متقاضیان ویزای لتونی می‌بایست برای اخذ ویزا به یکی از کشورهای ترکیه و یا امارت مراجعه نمایند. لذا کارشناسان وب سایت یوروپ تورز بدون مشارکت مسافر این شرایط را فراهم آورده تا نسبت به اخذ ویزای کشور لاتویا اقدامات لازم را انجام دهد.

ویزای لاتویا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط | یوروپ تورز

آشنایی با ویزای لاتویا

اگر قصد تردد در کشورهای اتحادیه اروپا را دارید می‌توانید با ویزای لاتویا به مقصود خود برسید. زیرا لاتویا از جمله کشورهایی است که در معاهده شینگن قرار دارد و هر فردی می‌تواند به صورت انفرادی و یا در حالت‌های دسته جمعی با گرفتن ویزای لاتویا به کشور لاتویا و دیگر کشورهای قرار داشته در پیمان شینگن سفر کند.

البته خوب است بدانید که کشور لاتویا در ایران سفارت ندارد و لازم است تا متقاضیان ویزای لاتویا به سفارت لاتویا در یکی از نزدیک‌ترین کشور به ایران یعنی کشورهای امارت و یا ترکیه مراجعه نمایند. لذا هر فردی با توجه به مقصودی که از سفر خود به کشور لاتویا دارد می‌تواند از سفارت لاتویا نمونه‌های مختلفی از ویزای لاتویا را دریافت کند.

انواع ویزای لاتویا

دولت کشور لاتویا برای متقاضیانی که تصمیم دارند وارد خاک این کشور شوند برنامه‌ریزی کرده و طبق دسته بندی‌های انجام شده و بررسی‌های لازم برای هر فرد ویزای مخصوصی را صادر می‌کند.

مشخصا افرادی که به منظور گردشگری و استفاده بردن از جاذبه‌های گردشگری در شهرهای مختلف لاتویا قصد گرفتن ویزای لاتویا را دارند سفارت لاتویا برای آنها ویزای توریستی را صادر خواهد نمود که مشمولین ویزای توریستی می‌توانند در بازه زمان مشخص شده‌ای در یکی از شهرهای لاتویا اقامت داشته و به بازدید از مکان‌های دیدنی لاتویا بپردازد.

کسانی که قصد دارند با کشور لاتویا وارد تجارت شده و قراردادهای تجاری میان خود و دولت لاتویا منعقد نماید لازم است تا از سفارت لاتویا ویزای تجاری را دریافت کند و اگر بتواند توان مالی خود را در سفارت لاتویا به اثبات برساند این امکان برای او وجود دارد تا به راحتی در کشور لاتویا کارهای تجاری انجام دهد.

ویزای لاتویا از نوع درمانی

اشخاصی که از بیماری رنج برده و ادامه درمان آن در کشور خود امکان نداشته باشد با گرفتن نامه از رییس بیمارستان همچنین کمیسیون پزشکی و ارائه دادن مدارک پزشکی می‌تواند به وسیله ویزای درمانی به یکی از بیمارستان‌ها و یا مطلب‌های لاتویا مراجعه نموده و از خدمات کادر پزشکی کشور لاتویا استفاده ببرد.

کشور لاتویا که هر ساله میزبان نمایش‌های آثار هنری می‌باشد برای مسافرانی که قصد بازدید از آثار و نمایشگاه‌ها را ویزای نمایشگاهی را لحاظ کرده است البته افراد خارجی که تصمیم گرفته‌اند تا در لاتویا نمایشگاهی را بر پا سازند باید با استفاده از ویزای نمایشگاهی وارد کشور لاتویا شده و نمایشگاهی را در یکی از شهرهای لاتویا راه اندازی نماید. یک نوع ویزای دیگر وجود دارد با نام ویزای ورزشی که برای انجام مسابقات ورزشی و دیگر فعالیت‌های ورزشی برای متقاضیان ویزای لاتویا صادر می‌گردد.

ویزای لاتویا از نوع شرکت در کنفرانس

ویزای کنفرانس برای حضور در کنفرانس های پزشکی و آموزشی _ علمی، فناوری و….صادر می گردد از این رو کسانی که برای چنین همایش هایی دعوتنامه دریافت کنند می توانند به راحتی از دارندگان ویزای کنفرانس باشند.

برخی از افراد با دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما، شرکت های خصوصی و یا دولتی، سازمان ها و ارگان ها و…دعوت به کار در کشور لاتویا می شوند که در چنین حالتی افراد می بایست اقدام به اخذ ویزای کار نمایند البته سفارت لاتویا به سختی با درخواست چنین ویزاهایی موافقت خواهد کرد زیرا در درجه اول دولت در نظر دارد تا از نیروی انسانی مقیم لاتویا برای کار و فعالیت در این کشور استفاده ببرد سپس در صورت نیاز افراد خارجی را به صنعت و ادارات خود وارد نماید.

اشخاصی که قصد دیدار اقوام درجه یک و خانواده خود در لاتویا را دارد باید ویزای دیدار اقوام را به دست آورد که اگر با دریافت دعوتنامه ای از سوی خانواده و اقوام اقدام به اخذ این ویزا کند مطمئنا شانس بیشتری در به دست آوردن ویزای لاتویا خواهد داشت.

ویزای لاتویا از نوع ازدواج

ویزای ازدواج زمانی صادر می‌گردد که یکی از زوجین مقیم کشور لاتویا باشد و بتواند تمکن مالی خود را به سفارت لاتویا اثبات نماید، مجرد بودن متقاضیان این نمونه ویزای لاتویا شرط اصلی اخذ آن می‌باشد.ویزای فرهنگی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی در کشور لاتویا صادر می‌شود البته نمونه ویزاهای دیگری نیز وجود دارد که سفارت لاتویا با توجه به مدارک ارائه داده و نوع فعالیت شخص در داخل کشور لاتویا  برای متقاضیان صادر می‌کند.

مدارک ویزای لاتویا

افرادی که کاندید دریافت ویزای لاتویا هستند باید با توجه به نوع ویزا مدارک لازمی را به سفارت لاتویا ارائه نمایند که این نوع مدارک برای هر نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد البته برای صدور تمامی ویزاهای لاتویا سفارت این کشور یکسری مدارک را به صورت مشترک در بین تمام متقاضیان یکسان قرار داده است که این مدارک عبارتن از:

 • پرم کردن فرم درخواست ویزای لاتویا و ارائه دادن مشخصات فردی مسافر
 • اصل کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه تمام برگه‌های وجود داشته در شناسنامه و کارت ملی
 • شماره پاسپورت فعلی و تمام پاسپورت‌هایی که مسافر در گذشته فراهم آورده است
 • بیمه مسافرتی همراه با کپی
 • پاسپورت مسافرتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
 • اصل گواهی اشتغال به همراه ترجمه آن
 • تمکن مالی و گردش حساب مسافر در سه ماهه آخر
 • اصل سند مالکیت و ترجمه تمام صفحات آن
 • واچر هتل یا همان رسید رزرو هتل در یکی از شهرهای لاتویا
 • بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت

امروزه سفارت کشور لاتویا برای صدور ویزای لاتویا با توجه به سن متقاضیان مدارک اختصاصی را قرار داده است بنابراین افرادی که کمتر از ۱۸ سال دارند می‌بایست برای تکمیل نمودن مدارک ویزای لاتویا مدارک اضافه‌تری را به سفارت ارائه دهد.

کارمندان دولت، مشاغل آزاد، بازنشستگان، مسئولین دولتی و….هر کدام برای تکمیل کردن مدارک صدور ویزای لاتویا مستلزم ارائه دادن مدارک اختصاصی هستند و هر یک از افراد باید بتوانند شرایط خروج خود از کشور را مهیا ساخته و دولت لاتویا را متقاعد کند که شرایط ورود به کشور لاتویا را دارند.

شرایط ویزای لاتویا

تنها درخواست دادن ویزای لاتویا به معنای صدور قطعی نمونه‌ای از ویزای این کشور نمی‌باشد بلکه زمانی سفارت لاتویا درخواست متقاضیان را پذیرفته و اقدام به صدور یک نوع از ویزای لاتویا می‌کند که تمامی مدارک ارائه داده شده از طرف مسافر کامل بوده و بتواند به ماموران سفارت لاتویا ثابت کند که پس از پایان مهلت ویزا به کشور خود باز می‌گردد.

همچنین کشورهای حضور داشته در اتحادیه اروپا مانند دیگر کشورهای جهان بر روی داشتن تمکن مالی مسافر توجه زیادی دارند در صورتی که فرد توان مالی اقامت در کشور لاتویا را نداشته باشد سفارت هر چند هم که دیگر مدارک
متقاضی تمکیل باشد درخواست وی را رد می‌کند. امروزه برای وارد شدن به خاک کشور لاتویا مسافر می‌بایست حدود ۷۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان تمکن مالی داشته باشد و در وقت سفارت بتواند اعتماد افسران سفارت لاتویا را نسبت به خود به دست آورد.

مهمترین شرایط دریافت ویزای لاتویا

اگر چه تکمیل بودن تمام مدارک شرط اساسی درخواست ویزای لاتویا می‌باشد اما ترجمه شدن آنها و تایید بودن هر یک از برگه‌های ترجمه توسط وزارت امور خارجه همچنین دادگستری الزامی می‌باشد.

متقاضیان اخذ ویزای لتونی باید با کمک گرفتن از مراکز دارالترجمه تمام برگه‌های شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، سند ملک و…را به زبان کشور مقصد به ترجمه درآورند در صورتی که مسافر تمایل داشته باشد این امکان وجود دارد تا تمام ترجمه‌ها به صورت زبان انگلیسی ترجمه شوند زیرا انگلیسی به عنوان یک زبان رسمی در تمام کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراجعه به دارالترجمه برای صدور ویزای لتونی

دارالترجمه‌ها مراکزی هستند که برای صدور هر نوع ویزا این توانایی را دارند تا مدارک لازمه را به هر زبانی از دنیا ترجمه نماید این مرکز پس از ترجمه تمامی برگه‌ها خود مدارک ترجمه شده را به امور خارجه همچنین دادگستری ارائه داده و با به مهر رسیدن برگه‌ها در هر یک از مراکز مربوطه مدارک مسافر را به تاییدیه می‌رساند سپس مسافر، مدارک ترجمه شده و تایید شده را با پرداخت هزینه‌هایی که قوه قضاییه برای تمام مراکز دارالترجمه مصوب کرده است می‌تواند به طور کامل به سفارت کشور مقصد ارائه دهد.

البته اگر در انجام چنین اموری مهارت و زمان کافی ندارید بهتر است انجام کلیه امور اخذ ویزای لاتویا را به مشاوران وب سایت یوروپ تورز بسپارید تا بدون مشارکت مسافر تنها با در اختیار داشتن مدارک متقاضی روند دریافت هر نمونه ویزا را به راحتی پیش ببرند.

ویزای لاتویا و وقت سفارت

یکی از مهمترین مراحلی که متقاضیان ویزای لاتویا پس از تحویل دادن تمام مدارک به سفارت کشور لاتویا باید پشت سر بگذارند، وقت سفارت لاتویا می‌باشد.

در این مرحله که به صورت حضوری و یا آنلاین از سفارت مربوطه وقت گرفته می‌شود می‌بایست شخص مسافر به صورت حضوری در سفارت مورد ثبت انگشت نگاری، عکس بیومتریک و مصاحبه قرار گیرد در صورتی که در این وقت مسافر مورد تایید ماموران سفارت قرار گیرد متقاضی بدون هیچ مشکلی نمونه ی‌ درخواست شده از ویزای لتونی را دریافت خواهد نمود اما اگر در وقت سفارت مشکلی وجود داشته باشد دریافت ویزا رد شده و به متقاضی ریجکت خواهد شد.

مهمترین شرایط دریافت ویزای لاتویا | یوروپ تورز

ریجکت شدن ویزای لاتویا

گاهی اوقات متقاضیان دریافت ویزای کشور لاتویا با برگشت تقاضا و ریجکت شدن ویزا رو به رو می‌شوند و نامه‌ای از طرف سفارت دریافت می‌کنند که دلیل ریجکت شدن و رد شدن تقاضای وی در آن ذکر شده است. در چنین شرایطی  مسافر برای دریافت ویزا می‌بایست اقدامی را برای رفع ریجکتی انجام داده تا دوباره مراحل صدور ویزا به جریان درآید و مسافر در زمان مشخص شده‌ای که اقدام به رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل نموده است بتواند ویزای  لاتویا را به دست آورد.

دلایل ریجکت شدن ویزا لتونی

به هر دلیلی ممکن است درخواست متقاضی برای دریافت ویزای لاتویا از طرف سفارت کشور لاتویا رد و ریجکت شود. البته در بیشتر اوقات دلیل ریجکت شدن ویزا شک کردن افسران سفارت به بازگشت مسافر از کشور مقصد می‌باشد اما در زمان‌هایی هم ریجکت شدن ویزا به دلیل معتبر نبودن مدارک ارائه داده شده، نداشتن تمکن مالی مسافر، بی‌کیفیت بودن عکس بیومتریک، نامعتبر بودن بیمه مسافرتی و….خواهد بود.

رفع ریجکت در ویزای لاتویا

در صورتی که متقاضیان ویزای لتونی با نامه ریجکت ویزا رو به رو شوند با توجه به دلیل برگشت ویزا می‌توانند نامه‌ای را در خصوص رفع رد صلاحیت به سفارت کشور لاتویا ارسال نمایند.

البته در اولین ریجکت ویزا مسافر باید پس از گذشت شش ماه از تاریخ صدور نامه ریجکت اقدام به رفع ریجکت نمیاد و نامه‌ای را به صورت ایمیل در اختیار سفارت قرار دهد که سفارت با بررسی‌های لازم اگر مشکل رفع شده باشد دوباره صدور ویزای لتونی را به جریان در می‌آورد در غیر اینصورت درخواست ویزا برای بار دوم ریجکت می‌شود و این بار متقاضی ویزای کشور لاتویا می‌بایست به مدت یک سال که از تاریخ ریجکت دوم گذشت اقدامات مورد نیاز را برای رفع ریجکت انجام دهد.

بنابراین برای مواجه نشدن با نامه ریجکت اول و ریجکت دوم به شما پیشنهاد می‌شود با کارشناسان وب سایت یوروپ تورز در ارتباط باشید تا در همان گام‌های اولیه ثبت نام برای ویزا کارهای شما را به صورت اصولی پیش برده تا سفر شما به تعویق نیفتد.

ویزای لاتویا و آدرس سفارت لاتویا در ایران

کشور لاتویا در هیچ یک از شهرهای جمهوری اسلامی ایران سفارتی ندارد بنابراین متقاضیان ویزای لاتویا می‌بایست به نزدیک‌ترین کشورهایی که دارای سفارت لاتویا هستند مراجعه نمایند. امروزه کشور ترکیه و کشور امارت نزدیکترین مقصد برای مراجعه مسافران ایرانی به سفارت لاتویا می‌باشد و برای انجام امور انگشت نگاری و تحویل مدارک به کارگذاری VFS مراجعه کنید.

از آنجایی که برای مراجعه به سفارت لاتویا در یکی از کشورهای نام برده خود مستلزم اخذ ویزا و پاسپورت مسافرتی به همراه داشتن هزینه‌ها و مراحل قانونی می‌باشد پس بهتر است تنها با مشاوره و در ارتباط بودن با کارشناسان و وکلای درجه یک وب سایت یوروپ تورز کار را آسانتر نموده و مسیر رسیدن به ویزای لاتویا را کوتاهتر کنید.

ویزای شینگن برای سفر به لاتویا

از آنجایی که کشور لاتویا جزو منطقه شینگن است لذا هر مسافری که خارج از این محدوده باشد می‌توانند با دریافت ویزای شینگن به تمام کشورهای وجود داشته در اتحادیه اروپا وارد شود البته ویزای شینگن هم توسط هر یک از کشورهای معاهده شینگن در نمونه‌های مختلف و محدودیت‌های خاصی صادر می‌گردد.

لذا برای اخذ ویزای شینگن می‌بایست به طور مشخص شده‌ای مدت زمان اقامت و مقصود مسافر از سفر به اروپا توسط یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تایید شود. این ویزا به طوری کلی در سه نوع تقسیم بندی می‌شود که برای هر شخص متقاضی تنها یک نمونه از ویزای شینگن صادر خواهد شد.

انواع ویزای شینگن

 1. ویزای اتحادیه شینگن
 2. ویزای محدوده شینگن
 3. ویزای نوع D یا ویزای ملی شینگن

ویزای اتحادیه شینگن در حقیقت همان ویزای توریستی اروپا است که دارندگان این نمونه ویزای شینگن می‌تواند هر شش ماه تنها به مدت ۹۰ روز پیوسته در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا مانند کشور لاتویا اقامت داشته باشد و به بازدید از جاذبه‌های گردشگری بپردازد. که ویزای اتحادیه شینگن خود به سه دسته متفاوت تقسیم بندی می‌شود.

ویزای شینگن نوع A که ویزای ترانزیت فرودگاهی نام دارد فرد تنها می‌تواند از فرودگاه‌های حوزه شینگن استفاده نماید و اجازه خروج از این مکان را ندارد و می‌بایست تنها از فرودگاه حوزه شینگن به یکی از فرودگاه‌های خارج از این محدوده سفر کند از این رو دارندگان این ویزا تنها باید برای تردد بین کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای جهان از این نوع ویزای شینگن استفاده نماید.

چنانچه مسافر لازم داشته باشد تا چندین بار پرواز فرودگاهی در حوزه شینگن را انجام دهد در این صورت باید اقدام به اخذ ویزای شینگن نوع C نماید. ویزای شینگن نوع B که ویزای ترانزیتی نام دارد به دارندگان این نمونه ویزا اجازه داده می‌شود تا ظرف پنج روز به وسیله قطار و یا خودرو به چندین کشور اروپایی سفر کرده و یا به کشوری خارج از محدوده شینگن وارد شود.


_ ویزای شینگن نوع C نمونه‌ای از ویزاهای مسافرتی است که دارندگان می‌توانند در مدتی کوتاه به مقصود مختلف در کشورهای اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند که البته بسته به هدف مسافر در نمونه‌های مختلفی صادر می‌گردد. البته ویزای نوع C با توجه به اهداف مسافر از سفر خود به کشورهای محدوده شینگن در سه نمونه صادر می‌شود.


ویزای لاتویا و انواع ویزای شینگن نوع C

 • ویزای سینگل شینگن یا همان ویزای شینگن یک بار ورود که مسافر می‌تواند با استفاده از این نمونه ویزا تنها یک بار به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا وارد شود و در صورت خروج اجازه بازگشت به آن کشور را ندارد حتی اگر ویزای مسافر اعتبار داشته باشد. البته در شرایطی این نمونه ویزا به صورت دو بار ورود هم صادر می‌شود.
 • ویزای شینگن دو بار ورود که مسافر می‌تواند با استفاده از این نمونه ویزا در مدت زمان ۱۸۰ روز در فواصل مختلف دو بار به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا وارد شود.
 • ویزای چند بار ورود که به ویزای مولتی شینگن شهرت دارد به فرد اجازه می‌دهد تا در بازه زمان مشخص شده‌ای چندین بار به یک کشور عضو پیمان شینگن وارد شده و خارج گردد. این نمونه ویزا برای تجار و بازرگانان همچنین دانشجویان بیشترین کاربرد را دارد.

ویزای لاتویا و ویزای محدوده شینگن

ویزای LTV نوعی ویزای کوتاه مدت است که در شرایطی خاص برای متقاضیان صادر می گردد این نمونه ویزا به دلایل انسان دوستانه تنها برای تردد در کشورهایی که نام آنها در ویزا ذکر شده باشد صادر می شود.

البته افرادی که بدون مدارک کافی و معتبر وارد یکی از کشورهای اتحادیه اروپا شده باشد می تواند با استفاده از این نمونه ویزا به کشور دیگری در این محدوده سفر کند. اشخاص دیگری هم هستند که با کمک این ویزا می توانند در بین چندین کشور اروپایی تردد داشته باشند پس به شما توصیه می شود برای دریافتن اطلاعات کامل و جامع در خصوص صدور ویزای شینگن با کارشناسان وب سایت یوروپ تورز در تماس باشید و از خدمات بسیار این وب سایت بهره ببرید.

ویزای لاتویا از نوع D یا همان ویزای ملی

ویزای ملی اختصاصا برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد که که برای تحصیل ، اقامت دائمی و فعالیت های تجاری وارد محدوده شینگن می شود و قصد آن را دارند تا در مدت زمان طولانی در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا اقامت داشته سپس به کشور خود بازگردد. البته ویزای ملی شینگن خود به دو دسته تقسیم بندی می شود.

 • ویزای سینگل
 • ویزای مولتی
ویزای لاتویا از نوع D یا همان ویزای ملی | یوروپ تورز

معرفی انواع ویزای ملی لاتویا

افرادی که برای جایگزین کردن ویزای لاتویا تقاضا دارند تا ویزای ملی شینگن را به دست آورند می توانند با استفاده از ویزای سینگل تنها به صورت یک بار ورود به یکی از کشورهای های اروپایی از جمله کشور لاتویا سفر کنند.

اما متقاضیان ویزای لاتویا با کمک ویزای ملی مولتی شینگن می توانند به تمام کشورهای اتحادیه اروپا وارد شده و در مدت مشخص شده ای در آنجا اقامت داشته باشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!