1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای سوئیس

آیا به مهاجرت به اروپا و اخذ ویزای سوئیس فکر می‌کنید و به دنبال زندگی بهتر هستید؟ آیا از فرایند اخذ ویزای سوئیس  آگاه هستید و می‌دانید برای اخذ آن از کجا باید شروع کنید؟

اخذ ویزای سوئیس برای یک زندگی ایده آل

همه مردم دوست دارند در جایی زندگی کنند که بهترین شرایط و امکانات را برای داشتن یک زندگی ایده­ال داشته باشد؛ اما به هر دلیلی شرایط کشور آن‌ها پاسخ گوی نیازهای آن‌ها نیست. ازاین‌رو تصمیم می‌گیرند که به یک کشور دیگر مهاجرت کنند. تصمیم به مهاجرت از هر نظر (مثل جنبه‌های اقتصادی، عاطفی، فرهنگی و …) یک انتخاب بسیار حساس و مهم برای هر فرد می‌باشد؛ چراکه تغییرات بزرگی در زندگی او ایجاد خواهد کرد.

بعدازاینکه تصمیم شما در مورد مهاجرت قطعی شد، باید کارهای لازم برای تکمیل فرایند مهاجرت و اخذ ویزای سوئیس را انجام دهید. بسیاری از مردم اطلاعات چندانی در مورد این فرایند ندارند و اغلب سریعاً به مشاوران حقوقی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مراجعه می‌کنند. ما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی با مطالعه مقاله اخذ ویزای سوئیس با مراحل و روند کلی فرایند مهاجرت به کشور سوئیس آشنا شوید و بعد با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

کشور سوئیس

کشور سوئیس با داشتن چهار زبان رسمی انگلیسی، رومانیایی، آلمانی و ایتالیایی یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا است. این کشور سالانه تعداد زیادی درخواست اخذ ویزای سوئیس را دریافت می‌کند، به‌گونه‌ای که بیش از یک‌سوم جمعیت سوئیس را مهاجران تشکیل می‌دهند. از سوی دیگر این کشور با داشتن امکانات و شرایط کار، اقتصادی، رفاهی، سیاسی و اجتماعی ایده­ ال و همچنین ویژگی‌های منطقه‌ای بی‌نظیر همواره یکی از پرطرفدارترین و بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت است.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

کشور سوئیس به همراه کشورهای ایسلند، لیختن‌اشتاین و نروژ، اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) را تشکیل می‌دهند. همچنین جزو یکی از ۲۶ کشور منطقه شینگن است؛ به همین دلیل برای مهاجرت از ایران باید اقدام به اخذ ویزای سوئیس نمود.

لازم به ذکر است کسانی که موفق به اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای شینگن می‌شوند، می‌توانند آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به هر یک از کشورهای عضو شینگن (اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد) نیز سفر کنند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

انواع ویزای کشور سوئیس و کاربرد هر یک برای اخذ ویزای سوئیس

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای سوئیس بستگی به این موضوع دارد که هدف شما از اخذ ویزا چیست؟

 • آیا قصد ادامه تحصیل در سوئیس و اخذ ویزای سوئیس را دارید؟
 • آیا برای کار و یا سرمایه‌گذاری به دنبال اخذ ویزای سوئیس می‌روید؟
 • آیا به‌عنوان یک توریست و یا برای دیدن اعضای خانواده می‌خواهید ویزا بگیرید؟

با توجه به دلیلی که قصد اخذ ویزای سوئیس را دارید باید برای نوع خاصی از ویزا اقدام کنید. در زیر انواع ویزا و کاربرد آن‌ها را شرح می‌دهیم.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای حمل‌ونقل هوایی یا نوع A

کسانی که اقدام به اخذ ویزای سوئیس از نوع A می‌کنند، این نوع ویزا به آن‌ها اجازه عبور از یک کشور منطقه شینگن از طریق فرودگاه بین‌المللی آن کشور (البته بدون ورود به منطقه کشور شینگن) را می‌دهد. ویزای حمل‌ونقل هوایی برای شهروندانی که قصد مسافرت از یک کشور خارج از محدوده شینگن به یک کشور خارج از محدوده شینگن دیگر از طریق مسیر پروازی در یک فرودگاه کشور تحت منطقه شینگن را دارند، اجباری است.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای حمل‌ونقل یا نوع B

کسانی که اقدام به اخذ ویزای سوئیس از نوع B می‌کنند، این نوع ویزا به آن‌ها اجازه می‌دهد که به‌صورت زمینی و یا به‌صورت هوایی از بیش از یک کشور تحت منطقه شینگن عبور کند. مدت اعتبار این ویزا ۵ روز می‌باشد.

تفاوت ویزای نوع A و نوع B در این است که کسانی که اقدام به اخذ ویزای سوئیس از نوع A می‌کنند، حق خروج از فرودگاه را ندارد اما این محدودیت در مورد کسانی که اقدام به اخذ ویزای سوئیس از نوع B می‌کنند، وجود ندارد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای توریستی کوتاه‌مدت سوئیس یا نوع C (ویزای شینگن سوئیس)

ویزای توریستی سوئیس با مدت زمان اقامت کمتر از ۹۰ روز (حداکثر مدت‌زمان سه ماه)، یک ویزای مهاجرتی کوتاه‌مدت است. کسانی که اقدام به اخذ ویزای سوئیس از نوع توریستی یا ویزای شینگن می‌کنند،  اجازه ورود به تمام کشورهای منطقه شینگن را به مدت ۹۰ روز (در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه) می‌دهد. ویزای شینگن سوئیس معمولاً برای اهداف توریستی یا گردشگری، تجارت یا کسب‌وکار، شرکت در مسابقات ورزشی، رخ‌داده‌ای فرهنگی و یا کنفرانس‌ها و برنامه‌های آموزشی استفاده می‌شود.

اما اگر قصد دارید مدت‌زمان بیشتری در کشور سوئیس بمانید، به اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای بلندمدت ملی نیاز دارید. البته درصورتی‌که شما ویزای بلندمدت یک کشور دیگر عضو شینگن را داشته باشید، این ویزا به شما اجازه اقامت بلندمدت در سوئیس را (البته بدون اجازه کار) می‌دهد.

نکته: مجوزهای اقامت موقت (مجوزهای L وB ) که برای مدت‌زمان یک سال صادر می‌شوند، معادل یک اخذ ویزای سوئیس محسوب نمی‌شوند.

نکته: اگر مجوزهای C، B یا L را دارید، نیاز به ویزای شینگن بلندمدت ندارید و می‌توانید با پاسپورت یا گذرنامه معتبر خود سفر کنید و به شما اجازه اقامت داده می‌شود.

نکته: اگر می‌خواهید در مدت‌زمانی که در سوئیس هستید اجازه کار نیز داشته باشید، باید از طریق اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای بلندمدت ملی اقدام به اخذ ویزا نمایید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

در مورد مجوزها در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای بلندمدت ملی سوئیس یا نوع D

اگر قصد دارید مدت‌زمانی بیش از ۹۰ روز (سه ماه) در کشور سوئیس اقامت کنید، باید اقدام به اخذ ویزای سوئیس از نوع بلندمدت ملی (نوع D) نمایید که با داشتن این ویزا، اجازه کار در کشور سوئیس نیز به شما داده می‌شود.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مهاجرت به سوئیس و اخذ ویزای سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به سوئیس و اخذ ویزای سوئیس از طریق ویزای سرمایه‌گذاری به دو صورت امکان‌پذیر است:

 1. ثبت شرکت در کشور سوئیس
 2. مالیات بر ارزش‌افزوده سوئیسی

روش اول اخذ ویزای سوئیس برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ مناسب است و روش دوم اخذ ویزای سوئیس برای ثروتمندان یا بازنشستگان، یک روش ایده­ ال است. توجه کنید که در روش دوم برای بازنشستگان، فرد باید حداقل ۵۵ سال داشته باشد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

اخذ ویزای سوئیس از طریق ثبت شرکت در سوئیس

هر مهاجر خارجی می‌تواند در سوئیس یک شرکت تشکیل دهد و زمینه ایجاد شغل را برای شهروندان بومی سوئیسی فراهم نماید و درنتیجه به توسعه اقتصاد این کشور کمک نماید. مالک چنین شرکتی می‌تواند ابتدا مجوز اقامت نوع B را دریافت کند و پس از گذشت ۵ سال برای اخذ ویزای سوئیس از نوع مجوز C یا همان اقامت دائم اقدام نماید. رایج‌ترین این نوع شرکت‌ها  GmBH و SARL مانند LLC و AG است. استان زوگ (zug) به دلیل مالیات‌های شرکتی پایین‌تر، استان بسیار مناسبی برای ثبت شرکت است.

نکته مهم این است که چنین شرکتی باید برای حداقل ۱۰ نفر و با حداقل حقوق یک کارگر عادی ایجاد شغل نماید و شرکت سالانه بیش از صد هزار فرانک سوئیس سودآوری داشته باشد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق اخذ ویزای تخصص

برای اقدام به اخذ ویزای سوئیس از این روش، فرد متقاضی باید واقعاً از سطح تخصص بالایی برخوردار باشد و علاوه بر این باید از سوی یک شرکت یا کارفرما دعوت به استخدام شود. البته قوانین اخذ ویزای سوئیس از این طریق با توجه به استان موردتقاضا تا حدودی متفاوت است. برای مثال شغل موردتقاضا باید در لیست مشاغل موردنیاز استان موردنظر قرار داشته باشد. کسانی که از این طریق موفق به اخذ ویزای سوئیس می‌شوند، مجوز نوع B را دریافت می‌کنند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی

فرایند مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای تحصیلی یا دانشجویی معمولاً حدود ۲ ماه زمان می‌برد. برای اخذ ویزای سوئیس از نوع تحصیلی ابتدا باید در رشته‌ای در یکی از دانشگاه‌های سوئیس ثبت‌نام کنید و پس از دریافت گواهی ثبت‌نام، می‌توانید برای اخذ ویزای سوئیس از نوع تحصیلی اقدام نمایید.

نکته: فرزندانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی یا دانشجویی می‌شوند، این امکان برای والدین آن‌ها فراهم می‌شود که از طریق اخذ ویزای سوئیس از نوع توریستی برای دیدن فرزندان خود به سوئیس بروند.

نکته: دانشجویان با داشتن ویزای تحصیلی امکان کار در سوئیس را به‌صورت ۱۵ ساعت در هفته، در طول دوران تحصیل خود دارند.

نکته: نمی‌توانید از طریق اخذ ویزای سوئیس از نوع توریستی سه‌ماهه وارد خاک سوئیس شوید و سپس آن را به ویزای تحصیلی یا دانشجویی تغییر دهید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

 مدارک لازم برای درخواست اخذ ویزای سوئیس

درصورتی‌که درخواست اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای کوتاه‌مدت (نوع C) و یا درخواست اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای بلندمدت ملی (D) را داشته باشید، باید:

 1. درخواست اخذ ویزای سوئیس خود را به سفارت سوئیس در ایران ارسال کنید. برای این کار می‌توانید فرم درخواست اخذ ویزای سوئیس را دانلود و بعد تکمیل نمایید و یا به‌صورت حضوری به سفارت سوئیس در تهران مراجعه کنید و فرم درخواست اخذ ویزای سوئیس را دریافت نمایید.
 2. از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی فتوکپی تهیه نمایید و همچنین ترجمه رسمی این مدارک را از مراکز معتبر ترجمه رسمی (دارالترجمه‌های معتبر) تهیه نمایید.
 3. از پاسپورت یا گذرنامه خود فتوکپی تهیه نمایید. همچنین اگر صفحاتی از پاسپورت دارای ویزای شینگن می‌باشد، از آن‌ها نیز فتوکپی تهیه نمایید. توجه داشته باشید که باید حداقل ۶ ماه از مدت‌زمان اعتبار پاسپورت شما باقی مانده باشد.
 4. دو قطعه عکس رنگی که باید دارای این خصوصیات باشند را نیز تهیه نمایید:
 5. پس‌زمینه عکس باید سفید باشد.
 6. عکس باید تمام‌رخ و جدید باشد.
 7. اندازه عکس باید ۴*۶ باشد.
 8. مدارک بیمه مانند بیمه درمانی، بیمه سفر، بیمه حوادث و بیمه تأمین اجتماعی (درصورتی‌که سابقه بیمه تأمین اجتماعی دارید باید آن را با ترجمه رسمی ارائه دهید.) را ارائه نمایید.
 9. گواهی بانکی به همراه گردش حساب ۶ ماه آخر و یا فیش حقوقی برای اثبات داشتن تمکن مالی لازم را تهیه کنید.
 10. مدارک شغلی
 11. سند ملکی به‌صورت اصل و با ترجمه رسمی (در صورت داشتن)
 12. بلیط هواپیمای رفت‌وبرگشت به کشور سوئیس
 13. مدارکی که نشان‌دهنده رزرو هتل برای سفر شما می‌باشد.

علاوه بر مدارک فوق، شما باید هر نوع مدرک دیگری که سفارت برای اخذ ویزای سوئیس، بسته به شرایط و موقعیت شخصی شما و دلیل ورود به خاک این کشور، از شما می‌خواهد را ارائه دهید.

به‌عنوان‌مثال، ممکن است هنگام درخواست اخذ ویزای سوئیس، از شما خواسته شود دعوت‌نامه‌ای از سوی یک شخص و یا یک کارفرما تهیه کنید؛ به صورتی که اطلاعات دقیق هر دو طرف به یکی از زبان‌های رسمی کشور سوئیس در آن ذکر شده باشد.

معمولاً از دانشجویان نیز خواسته می‌شود تا گواهی مربوط به ثبت‌نام در یکی از مراکز آموزشی معتبر کشور سوئیس را ارائه دهند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

هزینه اخذ ویزای سوئیس

هزینه اخذ ویزای سوئیس در زمان ارسال درخواست ویزا دریافت می‌شود و این هزینه به‌هیچ‌وجه حتی در صورت لغو یا رد درخواست قابل‌استرداد نیست. سفارت سوئیس حق دارد در هر زمان با توجه به نوسانات نرخ ارز، مقدار هزینه‌های اخذ ویزای سوئیس را تغییر دهد. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای سوئیس برای هر فرد بزرگ‌سال (۱۲ سال به بالا) ۶۸ یورو، برای هر کودک (۶ تا ۱۱ سال) ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد.

نکته: همسر و فرزندان و یا دانشجویانی که فقط به مدت ۹۰ روز در سوئیس تحصیل می‌کنند و شهروند سوئیس، اتحادیه اروپا (EU) و یا EFTA هستند نیز هزینه اخذ ویزای سوئیس آن‌ها رایگان می‌باشد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

سایر مقررات اخذ ویزای سوئیس

در مواقعی که در تأمین منابع مالی محدودیت‌هایی داشته باشید، ممکن است بخواهید برای تهیه گواهی از سوی یک حامی مالی (sponsorship) اقدام نمایید. در این صورت این گواهی که نشان‌دهنده دعوت شما از سوی فرد یا شرکتی در کشور سوئیس است، باید توسط دفتر مهاجرت استانی و یا اداره معتبر محلی تائید شده باشد؛ به‌گونه‌ای که شرکت یا کارفرمای دعوت‌کننده باید با پرداخت مبلغ غیرقابل‌بازگشت تا سقف سی هزار فرانک سوئیس (CHF) برای شرایط خاص موافقت کند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مدت‌زمان اخذ ویزای سوئیس

هنگامی‌که سفارت سوئیس یک درخواست اخذ ویزای سوئیس از نوع ویزای شینگن را دریافت می‌کند، طبق قانون ظرف مدت ۱۵ روز درخواست موردبررسی قرار می‌گیرد. درخواست‌های رسیده در صورتی موردقبول واقع می‌شوند که سفارت سوئیس پاسپورت، عکس و مدارک شناسایی فرد متقاضی را دریافت کند و متقاضی انگشت‌نگاری شده باشد و هزینه ویزا را نیز پرداخت نموده باشد.

در شرایط خاص ممکن است مدت‌زمان بررسی درخواست اخذ ویزای سوئیس ۳۰ تا ۶۰ روز افزایش یابد. رسیدگی به درخواست اخذ ویزای سوئیس از نوع ملی یا D تحت صلاحیت استان موردتقاضا می‌باشد. ممکن است زمان بررسی درخواست اخذ ویزای سوئیس از نوع D با توجه به استان موردتقاضای متقاضی متفاوت باشد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مدت‌زمان لازم برای صدور ویزا

این فرایند معمولاً بین ۶ تا ۸ هفته زمان می‌برد و گاهی اوقات بسته به شرایط، این زمان طولانی‌تر می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم در صورت تکمیل مدارک، درخواست اخذ ویزای سوئیس خود را در اسرع وقت به سفارت سوئیس ارائه دهید.

مدت‌زمان اعتبار ویزا

 • ویزای دانشجویی برای تمام مدت‌زمان دوره تحصیل معتبر است.
 • ویزای بازدیدکننده برای مدت ۳ ماه معتبر است.
 • ویزای ترانزیت و حمل‌ونقل هوایی به شهروندانی داده می‌شود که می‌خواهند با عبور از کشور سوئیس پرواز خود را به مقصد کشور دیگری ادامه دهند. دارندگان ویزای حمل‌ونقل (ترانزیت) باید ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از ورود و دارندگان ویزای حمل‌ونقل هوایی باید ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود، خاک سوئیس را ترک نمایند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

در هنگام ورود به سوئیس

پس از اخذ ویزای سوئیس و مهاجرت به این کشور، شما باید ۱۴ روز پس از ورود به کشور سوئیس، برای ثبت محل سکونت خود در اداره ثبت اقدام کنید و اجازه اقامت خود را از دفاتر مهاجرت استانی دریافت کنید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

درخواست مجوز اقامت در سوئیس و انواع مجوزهای اقامتی سوئیس

پس از اخذ ویزای سوئیس و مهاجرت به این کشور، مسئله دریافت مجوز اقامت مطرح می‌شود. هر فرد خارجی که در سوئیس اقامت طولانی‌تر از ۹۰ روز یا سه ماه را داشته باشد، نیاز به اجازه اقامت دارد. این مجوز حتی برای شهروندان EU و EFTA نیز لازم است.

سوئیس یک جمهوری فدرال است که شامل ۲۶ استان یا منطقه است. هر استان یک اداره مهاجرت استانی دارد که مسئول صدور مجوز اقامت است و یک اداره کار استانی نیز دارد که مسئول مجوز کار است. اگرچه تمام استان‌ها تحت قانون فدرال عمل می‌کنند؛ اما هر استان دارای اختیاراتی در مورد قوانین مهاجرت به منطقه تحت پوشش خود می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین کار و اقامت در یک استان خاص، می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های آن‌ها اقدام به کسب اطلاعات کنید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

اجازه اقامت کوتاه‌مدت L) مجوز)

این مجوز به‌صورت یک کارت بیومتریک است که برای مدت‌زمان یک سال اعتبار دارد و فقط می‌تواند به مدت زمان ۲۴ ماه تمدید شود. این مجوز معمولاً به یک کار یا یک شرکت خاص مربوط می‌شود. در صورت تغییر شغل نمی‌توانید به‌صورت خودکار مجوز جدیدی بگیرید.

مجوز اقامت اولیه یا موقتB) مجوز)

این مجوز نیز یک کارت بیومتریک است که معمولاً به مدت یک سال اعتبار دارد و می‌تواند تمدید شود. شما باید قرارداد یک شغل دائم که حداقل یک سال از آن گذشته باشد و یا یک‌ترم از تحصیل در دانشگاه را گذرانده باشید تا این مجوز به شما اعطا شودتعداد محدودی از این مجوز وجود دارد که دارای موضوع سهمیه کار باشند. از طرفی ممکن است محدودیت‌هایی نیز وجود داشته باشد؛ مانند اشتغال در یک شغل خاص و یا اجبار به زندگی در یک استان خاص که این مجوز را صادر می‌کنند.

 اجازه اقامت دائم C) مجوز)

این مجوز اجازه اقامت دائم در سوئیس را می‌دهد و می‌تواند به‌صورت دائم تمدید شود. این کارت بیومتریک معمولاً پس از ده سال اقامت دائم در سوئیس صادر می‌شود. شهروندان آمریکایی و کانادایی فقط با ۵ سال زندگی در سوئیس می‌توانند این کارت را دریافت کنند. با این مجوز می‌توانید شغل و یا کارفرمای خود را تغییر دهید، شغل دلخواه خود را داشته باشد و در هرجایی از کشور سوئیس که دوست دارید زندگی کنید.

اجازه اقامت خارجیD) مجوز)

این مجوز برای کسانی است که در کشور سوئیس کار می‌کنند؛ اما محل اقامت آن‌ها کشور دیگری است. این مسئله امری رایج است چراکه هزینه زندگی در سوئیس بسیار بالا است. این مجوز به‌صورت سالانه است و می‌تواند هرسال تمدید شود. با این مجوز به شما هیچ‌گونه حق سکونتی داده نمی‌شود و حتی نمی‌تواند به مجوز اقامتی تبدیل شود.

سایر مجوزهای اقامت سوئیس

مجوز: Ci این مجوز برای اقوام کارکنان سازمان‌های بین دولتی و سفارت‌خانه‌های خارجی است.

مجوزFi  (برای اخذ پذیرش خارجی): این مجوز به افرادی اعطا می‌شود که به آن‌ها دستور داده‌شده است که به کشور خود بازگردند اما به هر دلیلی نمی‌توانند خاک سوئیس را ترک کنند.

مجوز N: این مجوز اجازه پناهندگی است.

مجوز S: این مجوز به فردی داده می‌شود که نیاز به حفاظت دارد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

تمدید مجوز اقامت در سوئیس

شما باید درخواست خود را برای تمدید مجوز محل اقامت خود بین سه ماه تا دو هفته قبل از پایان مجوز ارائه دهید. علاوه بر درخواست تمدید مجوز، باید مجوزی که دارید، پاسپورت معتبر و یا ID کارتی که حداقل سه ماه تا پایان اعتبار آن زمان باقی است، به همراه نامه‌ای که نشان می‌دهد مجوز شما به‌زودی به پایان خواهد رسید را نیز ارائه دهید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای سوئیس ، وقت سفارت سوئیس ، تور سوئیس و تور اروپاتماس:۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

 

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!