چگونه ویزای دوسلدورف آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای دوسلدورف آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای دوسلدورف، نسبت به دیگر کشورها به راحتی و خیلی ساده اخذ می شود. چون کشور آلمان هیچ گونه کنترلی برای مرزهای زمینی خود لحاظ نکرده است.

شهر دوسلدورف را مرکز صنعت مد و تبلیغات در کشور آلمان می‌دانند به طوری که این شهر به عنوان سومین مرکز تجارت در اروپا شناخته شده است. با اخذ ویزای دوسلدورف می‌توان از این شهر زیبا بازدید کرد. هرساله مسافرین بسیاری از طریق رزرو تور اروپا به این کشور سفر می‌نمایند.

ویزای دوسلدورف آلمان | یوروپ تورز

معرفی شهر دوسلدورف

شهر دوسلدورف یکی از شهرهای مهم و زیبای آلمان است. البته این شهر هفتمین شهر پرجمعیت آلمان است. جاذبه‌های گردشگری دوسلدورف آنقدر زیاد است که این شهر به عنوان پنجمین شهر زیبای جهان شناخته شده است. شهر دوسلدورف در نزدیکی شهر کلن واقع شده است. رودخانه راین و دوسلی در شهر دوسلدورف به هم برخورد می‌کنند، لذا یک بندر بزرگ در این شهر وجود دارد. دوسلدورف از شهرهای تمیز آلمان است که محل توریست‌های این کشور شده است.

آب و هوای دوسلدورف

از آن جایی که دوسلدورف از شهرهای اروپایی است از آب و هوای معتدل و خوبی بهره می‌برد. در دوسلدورف زمستان‌ها بسیار معتدل می‌باشد. بارش باران و برف در این شهر اندک است. آب و هوای دوسلدورف در تابستان گرم است و دمای هوای آن تقریبا ۱۰ درجه است. فصل بهار یکی از بهترین فصل‌ها در این شهر است و هوا بسیار مطبوع و دلپذیر می‌باشد. در فصل بهار گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان با گرفتن ویزای دوسلدورف برای بازدید از دوسلدورف به این شهر می‌آیند.

سفر به آلمان با ویزای دوسلدورف

در سفر به آلمان و شهر دوسلدورف باید آگاهی کامل از اصول و سیاست‌های اتخاذ شده این کشور و همچنین اطلاعات کافی درباره راه‌ها داشت. ویزای‌دوسلدورف نسبت به دیگر کشورها به راحتی و خیلی ساده اخذ می‌شود. چون کشور آلمان هیچ گونه کنترلی برای مرزهای زمینی خود لحاظ نکرده است. اگر قصد سفر به دوسلدورف را دارید با گرفتن ویزای دوسلدورف یا همان ویزای آلمان می‌توانید از مرزهای زمینی یا هوایی خود را به کشور آلمان برسانید و سپس به دوسلدورف بروید. راه‌های زمینی بسیاری برای سفر به آلمان وجود دارد.

برای سفر می‌توانند از وسایل نقلیه‌ای چون قطار یا اتوبوس استفاده کنید. فرودگاه‌های دوسلدورف، مونیخ و فرانکفورت فرودگاه‌هایی هستند که برای مسافرین آلمان در نظر گرفته شده‌اند. توریست‌ها می‌توانند با پروازهای بین‌المللی از شهرهای کلن، هامبورگ و اشتوتگارت به این کشور وارد شوند و خود را به شهر دوسلدورف برسانند. در کنار راه‌های هوایی و زمینی می‌توان از راه‌های دریایی از طریق جزیره اسکاندیناوی نیز برای سفر به آلمان و شهر دوسلدورف کمک گرفت.

هزینه ویزای دوسلدورف

سفر به آلمان و شهر دوسلدورف دارای شرایط مختلفی است. افرادی که قصد گرفتن ویزای دوسلدورف و سفر به این شهر آلمان را دارند باید شرایط لازم برای سفر را داشته باشند. یکی از شروط اصلی توانایی لازم برای پرداخت هزینه‌ها می‌باشد. برای گرفتن ویزای دوسلدورف مسافران باید برای هزینه‌های تعیین شده اقدام کنند. هزینه ویزای‌دوسلدورف با توجه به نوع ویزا تعیین می‌گردد. یکی از این شرایط این است که افرادی که وارد شهر دوسلدورف می‌شوند بعد از وارد شدن لازم است برای بیمه سلامت پاسپورت خود را به سفارت آلمان تحویل دهند.

هزینه مسکن در دوسلدورف

قیمت اجاره مسکن در کشور آلمان دارای تفاوت بسیار است. در شهرهای بزرگ این کشور مانند هامبورگ، مونیخ و دوسلدورف قیمت اجاره مسکن تقریبا بالا می‌باشد. شخصی که در دوسلدورف زندگی می‌کند باید هزینه‌های زیادی را در ماه برای مسکن خود کنار بگذارد. افرادی که ویزای دوسلدورف را برای تحصیل در این کشور گرفته‌اند و به دنبال هزینه‌های ارزان‌تر هستند می‌توانند اتاق دانشجویی یا مسکن مشترک داشته باشند. امتیازات ورودی موزه‌ها، تئاتر، استخر، سینما و اماکن فرهنگی برای دانشجویانی که شناسه دانشجویی خود را به صندوق مسکن ارائه داده‌اند، فراهم می‌باشد.

انواع ویزای دوسلدورف

کشور آلمان از کشورهای اعضای شینگن می‌باشد، بنابراین افرادی که می‌خواهند در خاک آلمان و شهر دوسلدورف اقامت داشته باشند برای مدت زمان 3 ماه، می‌توانند به کمک سفارت آلمان و تحویل مدارک مورد نیاز برای ویزای دوسلدورف اقدام نمایند.

ویزای دوسلدورف دارای انواع مختلفی است. برخی از نمونه‌های مهم ویزای‌دوسلدورف عبارتند از ویزای دیدار از بستگان، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای نمایشگاهی، ویزای ترانزیت، ویزای مسابقات ورزشی، ویزای سمینار.

افرادی که می‌خواهند اقامت بلند مدت بیش از 3 ماه در دوسلدورف داشته باشند باید ویزای‌دوسلدورف برای ورود را اخذ نمایند. این نوع از ویزای‌دوسلدورف معمولا برای یک سال صادر می‌شود. شخصی که وارد این شهر می‌شود پس از ورود باید برای مجوز اقامت اقدام نماید. برای افرادی که می‌خواهند اقامت بیشتر از 3 ماه در دوسلدورف داشته باشند و در کنار داشتن شغل در این شهر اقامت کنند، داشتن روادید ضروری می‌باشد.

انواع ویزای دوسلدورف | یوروپ تورز

مدارک مورد نیاز برای ویزای دوسلدورف

توریست‌هایی که قصد سفر به دوسلدورف را دارند باید ویزای توریستی دوسلدورف را دریافت کنند، برای این ویزا لازم است مدارک زیر را ارائه دهند:

 • اصل شناسنامه
 • سه قطعه عکس رنگی ۳*۴ با زمینه سفید و به صورت تمام رخ
 • ارائه کارت ملی
 • ارائه پاسپورت و کپی از تمام صفحات مهم آن
 • ارائه پاسپورت قدیمی و کپی از قسمت‌های مهم آن
 • ارائه اصل مدارک شغلی
 • ارائه اصل سند ملکی که به نام مسافر یا همسر باشد
 • برای دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ضروری می‌باشد.
 • پرداخت وجه مورد نیاز برای ضمانت نامه بانکی برای تضمین از برگشت سفر
 • ارائه پرینت به زبان انگلیسی از ۳ ماهه حساب جاری بانکی با داشتن حداقل 30.000.000 موجودی
 • مدارک و ودیعه از هنگام اخذ ویزای‌دوسلدورف تا هنگام برگشت از سفر امانت نگه داشته می‌شود.
 • داشتن بیمه مسافرتی فردی برای متقاضیان ویزای دوسلدورف لازم می‌باشد. هزینه‌های احتمالی بازگشت به وطن با مراقبت‌های پزشکی، هزینه درمان و بیمارستان اضطراری از موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی هستند.
 • شایان ذکر است که تاریخ بیمه مسافرتی باید با تاریخ سفر انطباق داشته باشد.
 • برای گرفتن ویزای‌دوسلدورف ارائه فاکتور پرداخت شده هتل برای تمام مدت زمان اقامت در این شهر ضروری است.
 • برای کودکانی که تنها و یا با شخص ثالث به این مقصد سفر می‌کنند اجازه رسمی و کتبی والدین و قیم قانونی جهت اخذ ویزای‌دوسلدورف لازم می‌باشد.
 • داشتن بلیط دوسلدورف و رزرواسیون رفت و برگشت آلمان جهت گرفتن ویزای‌دوسلدورف الزامی است.
 • زمان اخذ ویزای‌دوسلدورف با توجه به شرایط مختلف متغیر خواهد بود. معمولا مدت زمان اخذ ویزای دوسلدورف ۶۰ تا ۷۵ روز طول خواهد کشید.

موارد عدم پذیرش درخواست ویزای دوسلدورف

طبق قانون و مقررات مربوط به پذیرش روادید در صورت مشاهده موارد زیر با پذیرش ویزای دوسلدورف ممانعت خواهد شد:

_ فرم درخواست به صورت ناتمام پر شده باشد یا در آن امضا وجود نداشته باشد

_ عکس متقاضی مربوط به ۱۲ ماه قبل باشد

_ گذرنامه متقاضی معتبر نباشد و دارای مشخصاتی همچون صدور طی 10 سال گذشته یا دارای حداقل اعتبار 3 ماه پس از بازگشت از سفر باشد.

_ درخواست‌های بیشتر از 3 ماه قبل از سفر با عدم پذیرش روبرو خواهد شد.

صدور ویزای دوسلدورف برای مدارک کامل و مطابق با مقررات انجام می‌شود و برای مدارک ناقص پذیرش ویزا صورت نمی‌گیرد.

 نحوه تعیین وقت مصاحبه برای ویزای دوسلدورف

قبل از گرفتن ویزای دوسلدورف باید برای تعیین وقت سفارت آلمان اقدام کنید. سفارت این کشور به منظور سهولت ارائه درخواست ویزای دوسلدورف برای متقاضیان سفر، مطابق با قرارداد با شرکت‌های خدمات ویزا همکاری لازم را به عمل می‌آورد. طبق این روش در زمان تعیین وقت دوسلدورف متقاضی برای ارائه درخواست ویزا در شرکت خدمات ویزا حاضر می‌شود.

در این مراجعه متقاضی مدارک آماده شده خود را برای درخواست ویزای دوسلدورف به صورت کامل ارائه می‌دهد و هزینه‌های مربوط به درخواست روادید و هزینه‌های دیگر برای همکاری در ارائه ویزا را پرداخت می‌کند. سپس سوالات مربوط به سفر از متقاضی پرسیده می‌شود و او باید به این سوالات پاسخ دهد. در این مراجعه عکس و اثر انگشت از متقاضی گرفته می‌شود. سپس کارگزاران درخواست متقاضیان برای دریافت این ویزا، به سفارت آلمان انتقال می‌دهند و در سفارت بررسی‌های لازم روی پذیرش ویزای شهر دوسلدورف صورت می‌گیرد.

معمولا در سفارت آلمان زمان لازم برای بررسی مدارک و تصمیم‌گیری برای صدور ویزای دوسلدورف 3 هفته خواهد بود. پس از اینکه تصمیم‌گیری درباره ویزا اتخاذ شد گزارش لازم به کارگزار داده می‌شود و متقاضیان می‌توانند برای اخذ ویزای دوسلدورف به دفتر کارگزار مراجعه نمایند.

نکته مهمی که در این روش اخذ ویزا وجود دارد و متقاضیان روادید دوسلدورف باید به آن دقت کنند، این است که وقت تعیین شده تحت هیچ عنوانی قابل لغو شدن نمی‌باشد. بنابراین متقاضی باید از زمان مراجعه خود برای وقت ویزا دوسلدورف اطمینان پیدا کند.

 نحوه تعیین وقت مصاحبه برای ویزای دوسلدورف | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای دوسلدورف آلمان

ویزای دوسلدورف آلمان چیست؟

اگر قصد سفر به دوسلدورف را دارید با گرفتن ویزای دوسلدورف می توانید از مرزهای زمینی یا هوایی خود را به کشور آلمان برسانید و سپس به دوسلدورف بروید.

هزینه دریافت ویزای دوسلدورف آلمان چقدر است؟

سفر به آلمان و شهر دوسلدورف دارای شرایط مختلفی است. افرادی که قصد گرفتن ویزای دوسلدورف و سفر به این شهر آلمان را دارند باید شرایط لازم برای سفر را داشته باشند.

انواع ویزای دوسلدورف چه نوع هایی هستند؟

ویزای دوسلدورف دارای انواع مختلفی است. برخی از نمونه های مهم ویزای دوسلدورف عبارتند از ویزای دیدار از بستگان، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای نمایشگاهی، ویزای ترانزیت، ویزای مسابقات ورزشی، ویزای سمینار.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!