چگونه ویزای درسدن آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای درسدن آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای درسدن، یکی از پرتقاضاترین ویزاهای قاره اروپا می باشد چرا که گردشگران و مسافران بسیار زیادی به دنبال بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر هستند.

راهنمای ویزای درسدن آلمان

ویزای درسدن یکی از پرتقاضاترین ویزاهای قاره اروپا می‌باشد چرا که گردشگران و مسافران بسیار زیادی به دنبال بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این شهر هستند. البته علاوه بر گردشگران، افراد با اهداف همانند تحصیل، سرمایه گذاری و اشتغال به این کشور سفر می‌کنند که بایستی ویزای مربوط به نوع سفرشان را تهیه و اخذ نمایند. مدت اعتبار زمانی هر یک از این ویزاها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود که بیشترین اعتبار برای ویزای تحصیلی شهر درسدن می‌باشد.

راهنمای ویزای درسدن آلمان | یوروپ تورز

شهر درسدن

یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای کشور آلمان شهر درسدن می‌باشد که در مرکز ایالت زاکسن واقع شده است. شهر درسدن در نزدیکی مرز جمهوری چک بوده و با داشتن مساحتی حدود 1700 کیلومتر مربع دومین شهر بزرگ کشور آلمان می‌باشد. این شهر در طول جنگ‌های جهانی اول و دوم مورد حملات بسیار زیادی واقع شده و بعد از جنگ جهانی چیزی جز ویرانی‌های جنگ باقی نماند.

امروزه نیز شما می‌توانید به راحتی آثار جنگ را در خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر مشاهده کنید با این حال شهر درسدن توانست در مدت زمان کمی پیشرفت کرده و خود را به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهر‌های آلمان و اروپا تبدیل کند. بسیاری از اماکن دیدنی و تاریخی این شهر در دهه‌های جنگ از بین رفته‌اند اما با وجود این، گردشگران و مسافران بسیار زیادی بازدید از این شهر زیبا را در اولویت‌های خود قرار می‌دهند.

از مهم‌ترین این جاذبه‌ها می‌توان به کاخ زوینگر، کلیسای فرائن اشاره کرد. آب و هوای این شهر نیز اقیانوسی بوده و در تابستان‌ها بسیار گرم و زمستان‌های بسیار سردی را دارد. بهترین زمان برای بازدید از این شهر خرداد تا آبان می‌باشد و اگر قصد سفر به درسدن را دارید می‌توانید در فاصله ی‌این ماه‌ها به سفر خود بپردازید. در ادامه مقاله توضیحاتی در مورد ویزای درسدن و مدارک و هزینه لازم جهت اخذ ویزای درسدن ارائه داده‌ایم.

ویزای درسدن

گردشگران و مسافران با اهداف بسیار زیادی به این شهر سفر می‌کنند که بسیاری از مسافران با هدف بازدید از جاذبه‌های بی‌نظیر و دیدنی این شهر، راهی این کشور می‌شوند. برای سفر به شهر درسدن بایستی ویزای مربوط به آن را تهیه و دریافت نمایید. برای اخذ و دریافت ویزای درسدن می‌توانید به سفارت خانه کشور آلمان مراجعه کرده و با پر کردن فرم مربوط به صدور ویزای درسدن اقدام به تهیه و اخذ ویزای خود داشته باشید.

شما می‌توانید با اخذ ویزای درسدن از کشورهای عضو شینگن نیز دیدن کنید چرا که آلمان یکی از اعضای شینگن بوده و شما نیز ویزای شینگن دریافت خواهید کرد. البته توجه داشته باشید که با توجه به نوع سفر و هدفتان از سفر، بایستی ویزای مربوط را دریافت کنید تا ماموران فرودگاه به شما اجازه پرواز دهند. با توجه به بالا بودن تعداد درخواست‌ها برای اخذ ویزای درسدن بایستی در زمان مناسبی اقدام به دریافت آن را داشته باشید تا از زمان پرواز و سفر خود جا نمانید. بهترین زمان برای دریافت آن چند ماه قبل از پرواز به درسدن می‌باشد. در بخش بعدی راجع به انواع ویزای درسدن توضیحاتی را ارائه داده‌ایم.

انواع ویزای درسدن

این شهر با داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیبای خود گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند. هم چنین توجه داشته باشید که این شهر یکی از شهرهای بندری کشور آلمان بوده و روزانه ده‌ها کشتی در بنادر این شهر توقف می‌کنند. با توجه به درخواست و تقاضای گردشگران و مسافران، می‌توان انواع ویزای درسدن را به صورت ذیل نام برد:

 • ویزای تحصیلی شهر درسدن: این شهر با داشتن کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر خود، توانسته نظر دانشجویان غیر بومی را جلب کند و دانشجویان بسیاری هر ساله درخواست ادامه تحصیل در این شهر را دارند.
 • ویزای گردشگری شهر درسدن: گردشگران و افرادی که بازدید از جاذبه‌های دیدنی این شهر را دارند بایستی قبل از سفرشان، اقدام به دریافت ویزای گردشگری شهر درسدن را داشته باشند.
 • ویزای کارآفرینی شهر درسدن: بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال تاسیس کسب و کار جدید در شهر درسدن هستن چرا که این شهر بستر مناسبی برای کسب و کارهای جدید را دارد که در این صورت بایستی ویزای کارآفرینی را دریافت و اخذ کنند.
 • ویزای نمایشگاهی شهر درسدن: هر ساله نمایشگاه‌های مختلفی در این شهر برگزار می‌شود که اگر قصد شرکت در این رویدادها را دارید می‌توانید ویزای نمایشگاهی آلمان و این شهر را دریافت کنید.
انواع ویزای درسدن | یوروپ تورز

شرایط لازم جهت اخذ ویزای درسدن

افراد و متقاضیان برای دریافت و اخذ ویزا یا روادید درسدن بایستی از شرایط خاصی برخوردار باشند و با ارائه مدارک مورد نیاز بتوانند درخواست اخذ و دریافت ویزای درسدن را دهند. توجه داشته باشید که برای صدور سریع ویزای مورد نظرتان بایستی تمام مدارک را از قبل تهیه کنید تا وقفه‌ای در پروسه ی‌صدور ویزای درسدن به وجود نیاید. از مهمترین شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای درسدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • دعوتنامه (در صورت وجود داشتن)
 • اصل پاسپورتی که دارای اعتبار زمانی باشد.
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما هیچ گونه سوء سابقه‌ای ندارید.
 • بیمه پزشکی و گواهی مبنی بر نداشتن بیماری
 • بلیط هواپیمایی که رزرو کرده‌اید.
 • رسید رزرو هتل درسدن (در صورت رزرو کردن)

البته بایستی توجه داشته باشید که مدارک فوق عمومی بوده و با توجه به نوع ویزای آلمان دریافتی برخی از بندهای مدارک لازم نیز تغییر خواهد یافت برای مثال اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی هستید بایستی، آخرین مدرک تحصیلی و زیر نمرات ترجمه شده خود را نیز تحویل دهند. هم چنین سرمایه گذاران نیز بایستی پرینت حساب سه سال آخر و رزومه ی‌کاری خود را بایستی ارائه دهند.

اعتبار و هزینه اخذ ویزای درسدن

اعتبار هر یک از انواع ویزاهای درسدن با یک دیگر متفاوت خواهد بود به طوری که ویزای گردشگری و نمایشگاهی شهر درسدن از کمترین زمان و اعتبار برخوردار می‌باشد و معمولا مدت زمان اعتبار آنها بین چند هفته خواهد بود. ویزای تحصیلی و کسب و کار شهر درسدن نیز از بلند مدت‌ترین ویزاهای شهر درسدن می‌باشد و شما بایستی به درستی و به شکل واضح هدف از سفر خود را اعلام کنید تا بتوانید اعتبار ویزای مناسبی را داشته باشید.

هزینه‌هایی که برای صدور ویزای درسدن دریافت می‌شود حدود 60 یورو می‌باشد و این هزینه در صورت عدم صدور ویزا عودت داده نخواهد شد. شما می‌توانید برای آگاهی از مبلغ هزینه صدور ویزای مورد نظر خود به وب سایت رسمی کنسولگری کشور آلمان مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید. در دریافت ویزای شهر درسدن سعی کنید از راه‌های قانونی اقدام کنید تا در دام افراد سودجویی که به دنبال کسب سود بیشتر هستند، اسیر نشوید.

اعتبار و هزینه اخذ ویزای درسدن | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای درسدن آلمان

ویزای درسدن چیست؟

ویزای درسدن یکی از پرتقاضاترین ویزاهای قاره اروپا می باشد چرا که گردشگران و مسافران بسیار زیادی به دنبال بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر هستند.

چگونه ویزای درسدن دیافت کنیم؟

برای اخذ و دریافت ویزای درسدن می توانید به سفارت خانه کشور آلمان مراجعه کرده و با پر کردن فرم مربوط به صدور ویزای درسدن اقدام به تهیه و اخذ ویزای خود داشته باشید.

فواید ویزای درسدن آلمان چیست؟

شما می توانید با اخذ ویزای درسدن از کشورهای عضو شینگن نیز دیدن کنید چرا که آلمان یکی از اعضای شینگن بوده و شما نیز ویزای شینگن دریافت خواهید کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!