چگونه ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نمائیم؟

ویزای تحصیلی سوئیس، برای تمام مقاطع تحصیلی در این کشور وجود دارد. این ویزا قابلیت این را دارد که بعد از تحصیل در این کشور با توجه به کارایی شما به اقامت دائم …

گرفتن بورسیه و تحصیل در یکی از کشورهای مطرح اروپایی یکی از علاقه مندی های افرادی می باشد که به تحصیل در مقاطع مختلف با مدرک معتبر مایل هستند. از این رو هرساله ویزاهای تحصیلی مختلفی برای افراد صادر می شود. ویزای تحصیلی سوئیس را می توان یکی از مهمترین آن ها نام برد که افراد زیادی برای ادامه تحصیل در این کشور آن را درخواست می نمایند. برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس و تحصیل در این کشور باید یک سری از قواعد را مورد توجه قرار دهید. چنانچه شما یکی از افرادی می باشید که می خواهید برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس اقدام نمایید ما را تا پایان متن همراهی کنید.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

معرفی کشور سوئیس و دانشگاه های آن

کشور سوئیس یکی از کشورهای سر سبز و زیبای قاره اروپا می باشد. این کشور در اروپای غربی واقع شده است و با جمعیتی بالغ بر 7.5 میلیون نفر نسبت به سایر کشورهای اروپایی پر جمعیت می باشد. بزرگ ترین شهر سوئیس زوریخ می باشد که می توان گفت یکی از چند دانشگاه معروف دنیا در این شهر واقع شده و هر ساله افراد زیادی برای این دانشگاه ویزای تحصیلی سوئیس را درخواست می نمایند. در کل می توان گفت کشور سوئیس یکی از کشورهایی محسوب می شود که در آن دانشگاه های معروفی می باشند و از لحاظ رتبه بندی این دانشگاه ها در سطح بین المللی جایگاه خوبی را دارا می باشند. از دیگر دانشگاه های مطرح آن به جز زوریخ می توان به دانشگاه هایی چون لوزان، برن، بازل، ژنو و همچنین انستیتو تکنولوژی فدرال سوئیس اشاره کرد و می توان خاطر نشان کرد که به دلیل بودن این دانشگاه ها در کشور سوئیس ویزای تحصیلی سوئیس هر ساله درخواست می شود.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

انواع ویزاهای کشور سوئیس

کشور سوئیس را می توان بعنوان کشوری نام برد که از لحاظ اقتصادی، توریستی و دانشگاهی یکی از کشورهای مهم در قاره اروپا محسوب می شود. برای ورود به این کشور ویزاهای مختلفی وجود دارند که به طور مثال می توان به ویزای تحصیلی سوئیس، ویزای توریستی سوئیس، ویزای نمایشگاهی و… اشاره کرد. ما در این متن سعی بر این داریم که چگونگی وارد شدن افراد به این کشور از طریق ویزای تحصیلی سوئیس را مورد بررسی قرار دهیم و تمام ضوابط و قواعد آن را بشکافیم. همانطور که در مقدمه عنوان شد ویزای تحصیلی سوئیس یکی از ویزاهای این کشور می باشد که بسیار پردرخواست است.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

شرایط تحصیل در سوئیس

سوئیس یکی از کشور هایی محسوب می شود که شرایط رفاهی فوق العاده ای را دارد. این شرایط برای تحصیل افراد دوچندان می باشد و به همین دلیل اخذ ویزای تحصیلی سوئیس یکی از مشکل ترین کارها است. این کشور معمولاً به ندرت بورسیه های تحصیلی را صادر می کند و عمده این بورسیه ها در مقطع دکترا برای افراد درخواست دهنده صادر می شود. شرایط تحصیل در این کشور بسیار عالی است و افرادی را که بتوانند ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نمایند را می توان بسیار خوش شانس تلقی کرد. این افراد می توانند مطمئن باشند که بعد از تحصیلشان در هر مقطعی در این کشور یکی از مدارک بین المللی تحصیلی را دریافت نموده اند و از لحاظ جایگاه علمی در مرتبه بالایی قرار خواهند گرفت.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس

همانطور که در پاراگراف بالا عنوان شد اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و تحصیل در این کشور بسیار سخت می باشد. در بین این دشواری ها برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس راه ها و روزنه های امیدی وجود دارد. افرادی که برای ویزای تحصیلی سوئیس درخواست می نمایند باید از لحاظ بار علمی در جایگاهی خوبی قرار داشته باشند. معمولاً افرادی که گزینش می شوند باید دارای یک سری مقالات و یا نوآوری های ثبت شده باشند. پس می توان گفت افرادی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور را دارند به این نکات حتما توجه نمایند. افرادی که در این کشور در دانشگاه های دولتی آن بورسیه می شوند می توانند امیدوار باشند که از لحاظ خرج تحصیل کمترین مشکل را دارند و از طرفی کمک هزینه هایی نیز به این افراد در تمام مقاطع داده می شود.

ویزای تحصیلی سوئیس

یک بار در بالا به این موضوع اشاره کردیم که کشور سوئیس به دلیل آنکه خیلی امکانات رفاهی و خدماتی خوبی در زمینه تحصیل دارد، ویزای تحصیلی اش بسیار پرطرفدار است. ویزای تحصیلی سوئیس برای تمام مقاطع تحصیلی در این کشور وجود دارد. این ویزا قابلیت این را دارد که بعد از تحصیل در این کشور با توجه به کارایی شما به اقامت دائم  تبدیل شود. این ویزا برای رشته های مختلف در این کشور صادر می شود. چنانچه قصد دریافت ویزای تحصیلی سوئیس را دارید باید پشتکار زیادی داشته باشد زیرا همانطور که می دانید گرفتن بورسیه و ویزا در این کشور بسیار سخت است.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

تحصیل در مقاطع مختلف در سوئیس

در پاراگراف بالا عنوان شد ویزای تحصیلی سوئیس که یکی از انواع ویزای سوئیس است در مقاطع مختلفی در این کشور صادر می شود و افراد می توانند با توجه به رعایت قوانین و ضوابط آن در هر مقطع تحصیلی که می خواهند شرکت نمایند. مقاطعی که افراد می توانند در آن به تحصیل بپردازند عبارتند از مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا که البته مقطع دکترا بیشترین درخواست بورسیه را دارد. هزینه های تحصیلی در هرکدام از این مقاطع مختلف است و شرایطی که اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می طلبد آن است که افراد تمکن مالی لازم برای پرداخت این هزینه ها را داشته باشند.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس قواعد خاص خود را دارد. افرادی که تمایل به دریافت بورسیه برای تحصیل در این کشور را دارند خوب است که در ابتدا درخواستی برای دریافت بورسیه به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور  ارائه دهند. دانشگاه مورد نظر این افراد، ابتدا با توجه به سوابق تحصیلی فرد و رزومه علمی او درخواست وی را بررسی می کند و در صورت تایید دانشکاه آنها می توانند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نمایند. همانطور که قبلاً گفته شد زمان اعتبار این ویزا با توجه به پایان تحصیل تنظیم می شود و اگر تحصیل کنندگان قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند باید قبل از تمام شدن مدت اعتبار ویزایی که در دست دارند درخواست خود را ارائه دهند.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی سوئیس

جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس مانند تمام ویزاهای این کشور به یک سری مدارک نیاز می باشد، این مدارک عبارتند از مدارک شناسایی به اضافه کپی از تمام صفحات آن و ترجمه این مدارک، 3 قطعه عکس تمام رخ بدون هیچ گونه آرایش و عینکی، مدارک مالی و بانکی که تضمین کننده تمکن مالی شما باشند، ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه آن، ارائه پذیرش نامه دانشگاه مقصد و سایر مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس مورد نیاز می باشند.

هزینه های تحصیل در سوئیس

می توان گفت که هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف کشور سوئیس بسیار متفاوت است و در بعضی از موارد با توجه به اینکه فرد بورسیه شده باشد این هزینه رایگان محسوب می شود. به طور کلی برای تحصیل در این کشور با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر هزینه ای بالغ بر 1500 فرانک الی 7000 فرانک مورد نیاز می باشد. به هزینه تحصیل و شهریه ای که باید پرداخت نمایید لازم است میزان خرج زندگی در این کشور را بیافزایید. در کل باید گفت هزینه های زندگی در این کشور کمی بالاست و افرادی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند باید تمکن مالی خوبی داشته باشند.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

بحث پایانی و نکاتی در مورد تحصیل در سوئیس

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و اقامت در این کشور برای تحصیل نکاتی را در بر می گیرد که افراد باید به آن توجه نمایند. در ابتدا شاید سوال پیش آید، افرادی که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نموده اند آیا می توانند به کاری مشغول شوند یا خیر؟ در جواب این سوال می توان گفت بله افراد با توجه به قانون کاری این کشور و با توجه به مقطعی که در آن تحصیل می نمایند می توانند در صورت پیدا کردن کار طی چند ساعت در هفته به فعالیت های کاری بپردازند.

نکته ای دیگر که ذهن افراد را مشغول می کند این است که آیا آن ها می توانند با خود همراهی به این کشور ببرند؟ در جواب این سوال می توان گفت در ابتدای راه خیر ولی بعد از این که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمودند، می توانند برای همراهان خود درخواست ورود به کشور را بدهند.

این متن را می توان یک راهنمای کلی برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس دانست. از این که ما را تا پایان این متن همراهی نمودید متشکریم.

ویزای تحصیلی سوئیس | اخذ ویزای تحصیلی سوئیس | شرایط ویزای تحصیلی سوئیس 88851080

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!