چگونه ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت نمائیم؟

ویزای تحصیلی ایتالیا، برای وارد شدن به دانشگاه ها و مدارس کشور ایتالیا است و دریافت این ویزا قصد شما برای ادامه تحصیل در هر مقطعی را در این کشور میرساند.

برای ورود به کشور ایتالیا نیاز به ویزای ایتالیا دارید. افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را به درستی طی نمایند. جهت آگاهی از همه مراحل لازم برای گرفتن پذیرش در این کشور همراه ما باشید. در این مقاله اطلاعات لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا دارای جاذبه ها و مناظر طبیعی بسیاری است، همین موضوع سبب میشود که این کشور بسیار خوش و آب و هوا و زیبا باشد. دانشگاه های ایتالیا از نظر سطح علمی در جایگاه بالایی قرار دارند و همین سبب میشود که افراد زیادی تمایل داشته باشند که برای ادامه تحصیل به این کشور بیایند. متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا باید اقدامات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را به خوبی و با اطلاعاتی درست انجام دهند. در صورت بروز مشکل در مراحل اخذ ویزا روند صدور ویزای تحصیلی شما به تاخیر خواهد افتاد. ناگفته نماند که دانشجویان بدون اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا هرگز نمیتوانید وارد این کشور شوند.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های این کشور

مراکز علمی و پلی تکنیک واقع در ایتالیا به همراه 89 دانشگاه موجود در این کشور سیستم آموزشی ایتالیا را تشکیل میدهند. خوب است بدانید که دانشگاه های کشور ایتالیا رشته های بسیاری را از مقطع لیسانس به بعد ارائه میدهند که هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده میشود، تدریس رشته های انتخاب شده به زبان انگلیسی خواهد بود بنابراین دانشجویان باید حتما مدرک زبان خود را با نمره ای قابل قبول دریافت کرده باشند. یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیز شامل ارائه مدارک زبان میباشد.

32000 دانشجوی بین الملل هم اکنون در ایتالیا مشغول به گذراندن دوره های تحصیلی خود هستند، در همین راستا و با افزایش تقاضای پذیرش تحصیلی در ایتالیا دانشگاه پلی تکنیک نیز تصمیم گرفت رشته های خود را به زبان انگلیسی ارائه نماید تا بتواند مشتاقان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

ویزای تحصیلی ایتالیا و شهرهای دانشجویی این کشور

با توجه به حجم بالای دانشجویان این کشور برخی شهرها حجم بیشتری از دانشجویان را در خود جای داده اند و لقب شهرهای دانشجویی گرفته اند، این شهرها عبارتند از رم، میلان، پیزا و بولونیا.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

ویزای تحصیلی ایتالیا و ورود به دانشگاه های معتبر این کشور

دانشگاه بولونیا معتبرترین و برترین دانشگاه ایتالیا است که به اعتقاد برخی میتوان لقب قدیمی ترین دانشگاه دنیار را به آن داد. اگر قصد تحصیل در دانشگاه بولونیا را دارید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و گرفتن پذیرش از دانشگاه نمایید. پروژه ای در راستای دسترسی آسان به سیستم آموزشی در سراسر اروپا به مرحله اجرا درآمد که نام آن نیز برگرفته از نام دانشگاه مذکور است.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

26 دانشگاه از دانشگاه های واقع در کشور ایتالیا دارای رتبه جهانی بالایی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد. این دانشگاه ها عبارتند از:

 1. دانشگاه بولونیا با رتبه 182
 2. دانشگاه ساپنزا رم با رتبه 202
 3. دانشگاه پلی تکنیک میلان با رتبه 229
 4. دانشگاه میلان با رتبه 238
 5. دانشگاه پیزا با رتبه 245
 6. دانشگاه پادووا با رتبه 262
 7. دانشگاه تورورگاتا رم با رتبه 305
 8. دانشگاه ناپل با رتبه 345
 9. دانشگاه فلورانس با رتبه 352
 10.  دانشگاه پلی تکنیم تورین با رتبه365

و … .

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

کمی بیشتر راجع به دانشگاه هایی که پس از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا میتوانید وارد آنها شوید:

مراکز آموزشی و پلی تکنیک واقع در ایتالیا بخش مهم و زیادی از روند تحصیلات در ایتالیا را عهده دار هستند، در کل اکثر 90 دانشگاه های واقع در این کشور دولتی هستند. برای ورود به همه دانشگاه های این کشور باید مرحله پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را به درستی طی نمایید.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

آگاهی از هزینه های زندگی قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی ایتالیا

به افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند توصیه میکنیم که قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا با همه جوانب زندگی در این کشور از جمله هزینه های زندگی آشنا شوند. در این بخش میخواهیم اطلاعاتی در خصوص هزینه های لازم برای زندگی در ایتالیا را ارائه دهیم.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

دانشگاه های این کشور بنابر قوانین داخلی خود اقدام به تعیین شهریه میکنند. کسانی که مراحل دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا را به پایان رسانده اند باید بدانند که هزینه ها از پیش تعیین شده نیستند و کاملا به مقطع تحصیلی که در آن هستید و دانشگاه و سیاست های داخلی اش بستگی دارد. بطور کلی خوب است بدانید که هزینه تحصیل در ایتالیا بسیار کمتر از کشورهای دیگر میباشد چون دولت شهریه دانشجویان این کشور و دانشجویان بین المللی که در این کشور حضور دارند را یکسان اعلام کرده است و بطور کلی شهریه با توجه به میزان درآمد خانوارها تعیین شده است.

ویزای تحصیلی ایتالیا | اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا | شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا 88851080

متقاضیانی که اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را انجام داده اند مطلع باشند که میتوانند از بورسیه های تعیین شده استانی بهره بگیرند که در حالت کلی شما را رد نخواهند کرد.

کمی مختصر در خصوص شهریه های متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

شهریه های تحصیل در این کشور از 400 تا 6000 یورو متغیر است. میانگین شهریه ای که بصورت سالانه باید به دانشگا ها در مقاطع مختلف پرداخت گردد 2000 یورو میباشد. خوب است بدانید که هر دانشجو میتواند از خدمات کمک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه نیز بهره بگیرد. متقاضیان مقطع دکترا نیز که برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کرده اند باید بدانند که اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نشدند ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده توسط دانشگاه خواهند بود.

سخنی با متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا مخارج لازم برای زندگی در این کشور

هر فرد سبک زندگی خاصی دارد و میزان توانایی مالی وی نیز نسبت به دیگری متفاوت میباشد بنابراین نمیتوان آمار دقیقی در این خصوص ارائه داد. اما در ادامه برخی از مخارج مشترکی که برای همه لازم و ضروری ست ذکر میگردد:

مورد اول مخارج مربوط به محل اقامت است، دانشجویانی که قصد زندگی در خوابگاه را دارند باید بدانند که هزینه ماهانه آنها حدود 150 تا 250 یورو برای محل اقامت خواهد بود. پیشنهادات دیگر به دانشجویان سوئیت های دانشجویی و اجاره آپارتمان با متراژهای پایین است. در صورت زندگی در سوئیت ماهانه 250 تا 500 یورو باید بپردازید.

مورد بعد هزینه خوراک و تغذیه است. هر دانشجو بسته به علایق و سبک زندگی خود باید هزینه ای معادل 150 تا 300 یورو در ماه برای خوراک در نظر بگیرد.

رفت و آمد روزانه نیز 50 یورو هزینه دارد، البته بصورت روزانه.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا باید مدارک خاصی را به سفارت این کشور ارائه دهید، در ادامه لیستی از این مدارک درج خواهد شد:

 1. هنگام آماده سازی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی ایتالیا باید اصل آخرین مدرک تحصیلی خود را در پرونده مدارک قرار دهید، این مورد بستگی به مقطعی دارد که متقاضی قصد تحصیل در آن را خواهد داشت. ارائه ریزنمرات مقاطع تحصیلی خود را فراموش نکنید، همه موارد باید ترجمه شده به زبان ایتالیایی نیز ضمیمه پرونده شود و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی میباشد. همه مدارک ذکر شده باید حاوی کپی نیز باشند.
 2. ضمیمه ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا الزامی ست.
 3. ارائه گذرنامه همراه کپی
 4. فرم درخواست ویزا که باید با دقت پر شده باشد.
 5. تعداد 3 قطعه عکس را نیز مطابق با قوانین ویزای شینگن پشت نویسی کنید و در پرونده مدارک قرار دهید.
 6. ارائه مستندات لازم مبنی بر داشتن تمکن مالی. در این بخش باید اثبات شود که متقاضی از نظر تامین مخارج مشکلی نخواهد داشت، همچنین همه موارد ارائه شده باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشند.
 7. ارائه مدارک زبان انگلیسی نیز الزامی ست.
 8. تاییدیه پذیرش دانشگاه مورد نظر را نیز در پرونده مدارک قرار دهید.
 9. بلیط ایتالیا
 10.  رزرو هتل به مدت 20 روز از تاریخ ورود به کشور
 11.  شرح کامل درس های دوره کارشناسی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی

طی کردن مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در سفارت ایتالیا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می توانند از طریق آژانس سفری دیگر و بخش مربوط به امر دانشجویی اقدام به گرفتن وقت نمایند. آدرس سفارت ایتالیا در تهران به شرح زیر است:

بلوار آفریقا، بالاتر از تقاطع میرداماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، پلاک ۱۵

راهنمایی

جهت انتخاب صحیح رشته و یا آگاهی از شرایط ارائه شده توسط دانشگاه ها میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. اگر جزو آن دسته از متقاضیانی هستید که نمیتوانید وقت کافی برای طی کردن مراحل اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بگذارید این امر را به ما بسپارید و به مهیا کردن دیگر الزامات سفر و اقامت بپردازید. در صورت داشتن هر گونه سوال با ما در ارتباط باشید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا، ویزای ایتالیا، تور ایتالیا و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

3 نظر

فریدون 13 بهمن 1397 پاسخ

سلام ببخشید خواستم بپرسم چون سنم 45 هست ایا میتونم واسه ویزا دانشجویی اقدام کنم و شانسم چقدره

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
در هر سنی میتوانید درخواست ویزای دانشجویی دهید
فقط ثبت نام در دانشگاه و پرداخت شهریه الزلمیست

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080

زهرا مشهدی 24 آبان 1397 پاسخ

سلام من یه سوال داشتم اگر ممکنه ممنون میشم جواب سوالمو برام ایمیل کنید….من دانشجوی مدریت هستم و قصد اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی ایتالیاربرای کارشناسی دارم اگر الان انصراف بدم از دانشگاه و برای اخذ ویزا از طریق مدرسه ایتالیایی اقدام کنم ممکنه بواسطه رزومه که دیپلم و دانشحوی انصرافی بودم برای اخذ ویزام مشکلی بوجود بیاد؟ایا نمرات دیپلم و تواناییهای دیگه قبلی مهمه برای اخذ ویزا؟

 فرناز حضوری امین بابازاده امیرحسین رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!