چگونه ویزای بارسلونا اسپانیا را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای بارسلونا اسپانیا را دریافت نمائیم؟

ویزای بارسلونا، از مهمترین شرایط برای مسافران است که هر فرد باید بنا به دلیل سفر خود به این شهر، نوع خاصی از این ویزا را اخذ نماید که در ادامه…

راهنمای ویزای بارسلونا اسپانیا

مهمترین شهر کشور اسپانیا شهر بارسلون می‌باشد که پس از شهر مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا بوده و از مهمترین بنادر این کشور نیز به شمار می‌رود. با توجه به جاذبه‌های متعددی که در این شهر قرار دارد سالانه افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای بارسلونا کرده و به این شهر سفر می‌کنند زیرا همان طور که می‌دانید داشتن ویزا مهمترین مدرک برای سفر‌های خارجی است.

ویزای بارسلونا اسپانیا | یوروپ تورز

شهر بارسلونا

برای سفر به شهر بارسلونا، می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو تور اروپا نمایید. اخذ ویزای بارسلونا از مهمترین شرایط برای مسافران است که هر فرد باید بنا به دلیل سفر خود به این شهر، نوع خاصی از این ویزا را اخذ نماید که در ادامه در مورد انواع ویزای بارسلونا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

با این وجود اگر شما هم قصد اخذ ویزای بارسلونا و سفر به این کشور با اهداف مختلف را دارید بهتر است ابتدا این مقاله را مورد بررسی قرار داده و شرایط و مدارک مورد نیاز را مطالعه کنید. توجه داشته باشید ویزای بارسلونا مشمول قوانین ویزای شینگن بوده زیرا بارسلونا یکی از شهر‌های اسپانیا بوده و این کشور تابع توافقنامه شینگن می‌باشد.

ویزای توریستی بارسلونا

یکی از مهمترین انواع ویزای بارسلونا، ویزای توریستی این کشور می‌باشد که سالانه افراد زیادی جهت اخذ این ویزا اقدام می‌کنند. به طور کلی این نوع ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سفر به بارسلونا و گردش در این شهر را داشته باشند و بخواهند مدت کوتاهی در این شهر اقامت گزینند.

که در این بین مهمترین هدف آن‌ها تفریح و گردش و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌باشد. توجه داشته باشید که ویزای توریستی بارسلونا ۹۰ روز اعتبار داشته و برای مدت مشخصی صادر می‌شود که در زمان اقامت مسافر در این شهر به هیچ عنوان اجازه کار داده نمی‌شود و اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا برای افراد میسر نیست.

ویزای تحصیلی بارسلونا

در بین شهر‌های اسپانیا شهر بارسلونا یکی از شهر‌های بزرگ این کشور بوده که دانشگاه‌های بسیار معتبری با رتبه‌های جهانی زیر ۵۵۰ وجود داشته و این امر موجب شده سالانه متقاضیان متعددی اقدام به تحصیل در بارسلونا و اخذ ویزای تحصیلی بارسلونا کنند تحصیل در دانشگاه‌های بارسلونا دارای مزایای متعددی بوده و از این رو محبوبیت زیادی در بین دانشجویان دارد و هر ساله دانشجویان زیادی اقدام به اخذ این نوع ویزای بارسلونا می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این شهر می‌تواند یکی از مهمترین دلیلی باشد که سالانه افراد زیادی جهت اخذ ویزای تحصیلی این شهر اقدام می‌کنند. از طرفی سیستم آموزشی موفقی که در اسپانیا و شهر بارسلونا وجود دارد موجب شده مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه‌های این شهر در سراسر آمریکا و اروپا معتبر شناخته شود.

ویزای تجاری بارسلونا

یکی دیگر از انواع ویزای بارسلونا ویزای تجاری بارسلونا می‌باشد که نکته حائز اهمیت در این باره این است که کشور اسپانیا نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی راحت‌تر ویزای تجاری می‌دهد، از این رو افراد می‌توانند جهت اخذ این نوع ویزای بارسلونا به راحتی اقدام کنند.

توجه داشته باشید که به دلیل پیشرفت و توسعه شغلی در اسپانیا ارتباط با شرکت‌های این کشور و شهر بارسلونا می‌تواند برای تمامی افراد حائز اهمیت باشد که در این بین اخذ ویزای تجاری بارسلونا و اسپانیا به شما این اجازه را می‌دهد تا با همکاران خود در این کشور و در شهر بارسلونا ارتباط مستقیم برقرار کرده و همچنین می‌توانید با داشتن این ویزا در نمایشگاه‌های برگزار شده در شهر بارسلونا و کشور اسپانیا شرکت کرده و کسب و کار خود را توسعه دهید.

ویزای بارسلونا اسپانیا

سفر به شهر بارسلونا و کشور اسپانیا جهت پرداختن به امور پزشکی و درمان بیماری‌های خاص و یا انجام آزمایش‌های پیشرفته نیاز به اخذ ویزای پزشکی بارسلونا دارد، که در حال حاضر با وجود پیشرفته بودن بیمارستان‌های این شهر و دکتر‌های مجرب و متخصصی که در این بیمارستان‌ها مشغول به خدمت هستند، سالانه مشاهده می‌شود افراد زیادی اقدام به اخذ این نوع ویزای بارسلونا می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای بارسلونا | یوروپ تورز

در این بین مهمترین مدرک جهت دریافت ویزای فوری اسپانیا برای بیماران، نسخه‌ای از مدارک پزشکی ترجمه شده به همراه پذیرش از بیمارستان یا مرکز درمانی مورد نظر در شهر بارسلونا می‌باشد که در روز مصاحبه باید به سفارت اسپانیا ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای بارسلونا

همانطور که مشاهده کردید برای سفر به شهر بارسلونا بنا به هدفی که فرد دارد باید نوع خاصی از ویزای بارسلونا اخذ شود که در این بین برای دریافت هر کدام از این ویزا‌ها نیاز به مدارک مشخصی می‌باشد. داشتن مدارکی چون شناسنامه ایرانی، گذرنامه، فرم درخواست ویزا، سندی که نشان دهنده وضعیت مالی  مسافر باشد، مدارکی که نشان دهنده زمان پرواز رفت و برگشت به شهر بارسلونا باشد، مدرکی که محل سکونت مسافر را در این شهر نشان دهد، بیمه مسافرتی معتبر، دو قطعه عکس رنگی و اسناد مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی از مهم‌ترین مواردی است که برای تمامی ویزا‌های بارسلونا مورد نیاز است.

اما در این بین جهت اخذ ویزای تجاری بارسلونا ارائه اصل و کپی یک نامه معتبر از یکی از مؤسسات بارسلونا، ارائه کپی کارت بازرگانی و ترجمه مدارک شرکتی که شخص متقاضی در ایران مشغول به کار در آن است لازم می‌باشد. برای ویزای تحصیلی نیز اصل یا کپی پذیرش از دانشگاه یا مدارس بارسلونا، اصل و کپی گواهی رسمی از جانب شخصی مقیم بارسلونا که ساکن این شهر باشد، مبنی بر اینکه همه هزینه‌های شخصی و تحصیلی فرد را در هنگام اقامت در این کشور را تأمین می‌کند ضروری می‌باشد.

مراحل اخذ ویزای بارسلونا

به طور کلی می‌توان گفت مراحل اخذ ویزای کشور‌ها و شهر‌های مختلف از جمله ویزای اسپانیا و شهر بارسلونا روند مشابهی داشته که البته ممکن است در جزئیات این روند اختلاف‌های ناچیزی وجود داشته باشد. مهمترین گام برای اخذ ویزای بارسلونا پر کردن فرم درخواست ویزا می‌باشد که این فرم باید در دو نسخه توسط مشاورین آژانس‌های مسافرتی معتبر پر شده و سپس جهت تعیین زمان مصاحبه در سفارت اسپانیا به این کنسولگری ارسال شود.

پس از این گام، توسط سفارت اسپانیا زمان و تاریخی جهت انجام مصاحبه تعیین گردید و فرد متقاضی باید در تاریخ و ساعت مشخص شده در سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای بارسلونا حضور یافته و مصاحبات و انگشت‌نگاری‌های مورد نیاز را انجام دهد؛ که در این هنگام ارائه تمامی مدارک که در بالا ذکر شد مورد نیاز می‌باشد. پس از انجام مصاحبه و ارائه مدارک باید تا اعلام نتایج صبر کنید.

زمان و هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای بارسلونا

در مورد هزینه دریافت ویزای بارسلونا در نظر داشته باشید که با توجه به سن مسافر این هزینه تعیین می‌شود به طوری که افراد بالاتر از سن قانونی باید دوبرابر کودکان کم سن و سال هزینه پرداخت نمایند. برای اطلاع از زمان لازم برای صدور ویزای بارسلونا توجه داشته باشید که به طور کلی آمار نشان داده که بررسی اولیه مدارک برای صدور ویزای بارسلونا معمولاً دو هفته‌ای طول می‌کشد که در این زمان گذرنامه در سفارت به‌امانت باقی خواهد ماند.

پس از این که  مدارک شما توسط سفارت دریافت شد، رسیدی به شما تحویل داده می‌شود که در این رسید، تاریخ و زمان مراجعه بعدی شما ذکر می‌شود. البته لازم است که بدانید با توجه به زمان شلوغی این کشور از لحاظ تعداد مراجعه‌کننده ممکن است زمان صدور ویزای بارسلونا به ۶ هفته نیز افزایش یابد.

ریجکت شدن ویزای بارسلونا

 در زمان صدور ویزای بارسلونا یکی از مشکلاتی که ممکن است بر سر راه تعدادی از متقاضیان قرار گیرد ریجکت شدن این ویزا می‌باشد که به طور کلی مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای بارسلونا شامل مواردی چون نا معتبر بودن گذرنامه، گذرنامه آسیب دیده، داشتن جرایمی مانند قتل، اعتیاد و یا کودک‌آزاری، سابقه خلاف در گذشته و اکنون، ناقص بودن مدارک، ارائه بیمه نامه نا معتبر، بی‌نظمی در هنگام انجام مصاحبه در سفارت اسپانیا، ارائه مدارک جعلی، توضیح ناکافی برای هدف و نداشتن شرایط مناسب برای اقامت در کشور اسپانیا و شهر بارسلونا، نامه مرجع نامعتبر، عدم توانایی مالی برای امرار و معاش در سفر، ارائه شناسنامه و گواهی ازدواج غیر قابل قبول و…. می‌شود.

توجه داشته باشید که هر کدام از این موارد می‌توانند منجر به ریجکت شدن ویزای بارسلونا شما شده که این امر نیز خود موجب طول کشیدن زمان صدور ویزا می‌شود از این رو لازم است قبل از اقدام به اخذ ویزا با مشاورین مجربی در این زمینه مشورت کنید.

ریجکت شدن ویزای بارسلونا | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای بارسلونا اسپانیا

ویزای بارسلونا چیست؟

با توجه به جاذبه های متعددی که در این شهر قرار دارد سالانه افراد زیادی اقدام به اخذ ویزای بارسلونا کرده و به این شهر سفر می‌کنند زیرا همان طور که می دانید داشتن ویزا مهمترین مدرک برای سفرهای خارجی است.

مدارک مورد نیاز ویزای بارسلونا چه مدارکی هستند؟

داشتن مدارکی چون شناسنامه ایرانی، گذرنامه، فرم درخواست ویزا، سندی که نشان دهنده وضعیت مالی  مسافر باشد، مدارکی که نشان دهنده زمان پرواز رفت و برگشت به شهر بارسلونا باشد، مدرکی که محل سکونت مسافر را در این شهر نشان دهد، بیمه مسافرتی معتبر، دو قطعه عکس رنگی و اسناد مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی از مهم ترین مواردی است که برای تمامی ویزا های بارسلونا مورد نیاز است.

مهم تریم گام برای درخواست ویزای بارسلونا اسپانیا چیست؟

مهمترین گام برای اخذ ویزای بارسلونا پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد که این فرم باید در دو نسخه توسط مشاورین آژانس های مسافرتی معتبر پر شده و سپس جهت تعیین زمان مصاحبه در سفارت اسپانیا به این کنسولگری ارسال شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!