چگونه ویزای اشتوتگارت آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه ویزای اشتوتگارت آلمان را دریافت نمائیم؟

ویزای اشتوتگارت، شرایط و مراحل مختلفی دارد که باید تمامی مراحل را طبق قوانین و مقررات سفارت آلمان انجام داد. در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم.

راهنمای ویزای اشتوتگارت

اشتوتگارت کشور آلمان یکی از یکی از زیباترین و جذاب‌ترین شهرهای جهان است که افراد زیادی هر ساله از آن بازدید می‌کنند. مسافرین و گردشگران برای سفر به این شهر باید ویزای اشتوتگارت را دریافت کنند و تمامی مراحل دریافت ویزا را انجام دهند. اخذ ویزای اشتوتگارت شرایط و مراحل مختلفی دارد که باید تمامی مراحل را طبق قوانین و مقررات سفارت آلمان انجام داد. شما نیز اگر می‌خواهید ویزای اشتوتگارت را دریافت کنید با ما همراه شوید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این ویزا را بگیرید.

راهنمای ویزای اشتوتگارت | یوروپ تورز

اشتوتگارت آلمان

شهر اشتوتگارت یکی از زیباترین و آرام‌ترین شهرهای جهان است که در جنوب غربی کشور آلمان قرار دارد. این شهر یک اقتصاد داخلی بسیار قوی دارد که با داشتن دره‌ها و تپه‌های بسیار سرسبز و زیبا خود را به عنوان یکی از آرام‌ترین شهرهای جهان جا زده است. شهر اشتوتگارت دارای کارخانه‌های خودروسازی بسیار زیادی است که در این میان می‌توان به کارخانه‌های خودروسازی مرسدس بنز، پورشه و همچنین کارخانه لوازم الکترونیکی بوش اشاره کرد. این کارخانه‌ها سهم بسیار زیادی در ایجاد اشتغال زایی در این شهر دارد و افراد زیادی مشغول به کار شده‌اند.

شهر اشتوتگارت یکی از آرام‌ترین شهرهای جهان در سال 2017 شناخته شد و دارای یک اقتصاد بسیار قوی می‌باشد. آب و هوای اشتوتگارت معتدل است و دمای هوا به طور متوسط 10 درجه می‌باشد. افرادی که می‌خواهند به این شهر سفر کنند می‌بایست ویزای اشتوتگارت را دریافت کنند و با خیالی راحت راهی سفر به این شهر شوند.

ویزای اشتوتگارت

اشتوتگارت یکی از شهرهای آلمان است. آلمان یکی از اعضای پیمان شینگن می‌باشد و مسافرانی که می‌خواهند ویزای آن را دریافت کنند باید در ابتدا ویزای شینگن را داشته باشند. دریافت ویزای اشتوتگارت فقط از طریق سفارت آلمان در شهر تهران امکان‌پذیر می‌باشد. افرادی که در کشورهای عضو پیمان شینگن زندگی می‌کنند نیازی به دریافت ویزای اشتوتگارت ندارند و می‌توانند به راحتی سفر کنند.

اما سایر افراد که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند می‌بایست ویزای اشتوتگارت را دریافت کنند. ویزای اشتوتگارت به مسافرین این شهر اجازه می‌دهد تا به مدت 90 روز در این شهر آلمان اقامت داشته باشند و سفری خوب و بیادماندنی داشته باشند. تمامی روند انجام ویزای اشتوتگارت در سفارت آلمان انجام می‌شود و مسافران می‌بایست تمامی مدارک را به همراه خود داشته باشند تا در مدت کوتاهی ویزای خود را دریافت کنند.

انواع ویزای اشتوتگارت

اشتوتگارت آلمان به تمامی توریستان و مسافرین علاقمند به سفر ویزا ارائه می‌دهد. ویزای اشتوتگارت فقط مربوط به ویزای توریستی آلمان نمی‌باشد و شامل ویزای ترانزیتی، نمایشگاهی، توریستی، تجاری، ماموریت کاری، مسابقات ورزشی، درمانی، دیدار از بستگان و … می‌شود. تمامی این ویزاها را می‌توان از سفارت آلمان دریافت کرد. در ابتدا باید تعیین وقت در سفارت انجام داد و بعد از انجام مصاحبه در سفارت ویزا را گرفت.

دریافت فرم ویزای اشتوتگارت

اولین مرحله دریافت ویزای اشتوتگارت اخذ فرم دریافت ویزا می‌باشد. افرادی که می‌خواهند ویزای اشتوتگارت را دریافت کنند باید به سفارت آلمان مراجعه کنند و یا فرم ویزا را از طریق آژانس سفری دیگر که مجری مستقیم ویزای آلمان می‌باشد بگیرند. البته مسافرین می‌توانند به صورت حضوری به سفارت آلمان مراجعه کنند و فرم ویزای اشتوتگارت را دریافت کنند.

متقاضیان ویزای اشتوتگارت بعد دریافت فرم می‌بایست تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد فرم کنند. این اطلاعات باید صحیح باشد و با صحت کامل داشته باشند. در زمان انجام مصاحبه این فرم را باید با سایر مدارک به سفارت تحویل داد،همچنین می‌توانید این فرم را به صورت آنلاین و با مراجعه به این لینک پر نمایید.

تعیین وقت سفارت آلمان جهت اخذ ویزای اشتوتگارت

بعد از دریافت فرم ویزای اشتوتگارت متقاضیان باید وقت سفارت آلمان را دریافت کنند. از دیگر سرویس اراده شده توسط ما مربوط  وقت آلمان می‌باشد. در این قسمت متقاضیان ویزای اشتوتگارت باید تمامی اطلاعات خود را به ما ارسال کرده و نوبت خود را دریافت کنند.

البته باید توجه کنید که این اطلاعات باید به صورت انگلیسی و یا آلمانی باشد. بعد از ارائه اطلاعات ایمیلی مبنی بر ثبت اطلاعات برای شما ارسال می‌شود. ایمیل دوم دو هفته بعد برای تعیین وقت برای شما ارسال می‌شود. سفارت آلمان یکی از سفارت‌های بسیار شلوغ می‌باشد و هر روزه متقاضیان زیادی به آن مراجعه می‌کنند. از آنجایی که درخواست‌های زیادی به این سفارت داده می‌شود ممکن است یک ماه تعیین وقت سفارت طول بکشد.

تعیین وقت سفارت آلمان جهت اخذ ویزای اشتوتگارت | یوروپ تورز

مدارک مورد نیاز ویزای اشتوتگارت

افرادی که می‌خواهند ویزا یا همان روادید اشتوتگارت را دریافت کنند باید مدارکی آماده کنند و در روز مصاحبه به سفارت آلمان تحویل دهند. این مدارک شامل:

 • داشتن یک پاسپورت که اعتباری 6 ماهه داشته باشد
 • گرفتن کپی از تمامی صفحاتی که مهر ویزای شینگن را دارند
 • به همراه داشتن شناسنامه با کپی و ترجمه
 • ارائه کارت ملی به همراه کپی و ترجمه آن
 • ارائه 3 قطعه عکس رنگی از فرد متقاضی مربوط به همان سال با پشت زمینه سفید و روشن
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای اشتوتگارت
 • داشتن گواهی اشتغال به کار
 • پرینت گردش مالی 6 ماهه اخیر
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته بودن
 • داشتن سند ملی بر تمکین مالی
 • برگه بلیط پرواز برای رفت و برگشت
 • داشتن برگه‌ای برای رزرو هتل اشتوتگارت
 • داشتن دعوتنامه (این دعوتنامه باید از فردی فرستاده شود که مقیم آلمان است. در کنار دعوتنامه باید یک کپی از مدرک شناسایی فرد ارسال‌کننده نیز وجود داشته باشد)
 • بیمه نامه مسافرتی
 • اجازه کتبی و رسمی والدین برای کودکانی که زیر سن قانونی هستند
 • فرم تکمیل شده

کارگزاری سفارت آلمان

یکی از تسهیلاتی که سفارت آلمان برای اخذ ویزا انجام داده است ارائه خدمات از طریق کارگزاری می‌باشد. از این طریق فرد متقاضی می‌تواند تمامی درخواست ویزا و تعیین وقت خود را در کارگزاری انجام دهد. فرد متقاضی با مراجعه حضوری به آژانس سفری دیگر می‌تواند تمامی کارها را شخصا انجام دهد. در این مراجعه تمامی مدارک درخواست ویزا و هزینه آن به کارگزاری داده می‌شود و کارگزاری به تمامی درخواست‌ها رسیدگی می‌کند.

یکی از فواید کارگزاری در این است که روند دریافت درخواست‌ها را تسهیل می‌بخشد و بعد به درخواست‌ها رسیدگی می‌شود. تمام کارهای مربوط به عکس و. . نیز در کارگزاری انجام می‌شود. کارگزاری بعد از دریافت تمامی مدارک آنها را به سفارت منتقل می‌کند و بعد سفارت درباره آنها تصمیم خود را می‌گیرد. چیزی حدود سه هفته طول می‌کشد که سفارت تصمیم خود را به کارگزاری اعلام کند و بعد کارگزاری نتیجه را به فرد ابلاغ کند.

چند نکته درباره دریافت ویزای اشتوتگارت

مسافرین و متقاضیان ویزای اشتوتگارت باید چند نکته را درباره دریافت ویزای اشتوتگارت رعایت کنند تا بتوانند این ویزا را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اخذ کنند.

 • سفارت آلمان وقت مصاحبه ویژه را فقط در شرایط خاص به متقاضیان می‌دهد که در مدت زمان کمتر از 5 روز داده می‌شود.
 • این وقت مصاحبه هرگز لغو نمی‌شود. متقاضی باید در روز تعیین شده به سفارت مراجعه کند و در صورت عدم حضور باید روند دریافت ویزا را دوباره از اول انجام دهد.
 • در صورتی که فرد متقاضی ویزای اشتوتگارت در طی دو ماه قبل ویزای شینگن را دریافت کرده و اثر انگشت خود را ثبت کرده است، برای دریافت مجدد ویزا نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌تواند وکیل خود را بفرستد.
 • تمامی مدارکی که به سفارت تحویل داده می‌شود باید با حقیقت صحت کامل داشته باشد و هر گونه مغایرتی باعث رد شدن درخواست ویزای اشتوتگارت می‌شود.
 • در زمان مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه بباید از به همراه داشتن وسایل نوک تیز و سلاح‌ها خودداری کنید.
 • دعوتنامه فرد متقاضی باید از طرف اقوام و یا شرکت‌های دولتی داده شود و در کنار آن باید مدارک فرد ارسال‌کننده دعوتنامه نیز وجود داشته باشد.
 • هزینه ویزای اشتوتگارت باید در زمان مصاحبه تحویل داده شود و در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود مبلغ دریافتی پس داده نخواهد شود. این مبلغ برای کودکان و بزرگسالان متفاوت اما برای کودکان زیر 6 سال رایگان می‌باشد.
 • بیمه مسافرتی نیز باید پوشش دهنده تمامی هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های درمانی، هزینه‌های بیمارستان و … باشد.
 • مسافرین و گردشگرانی که می‌خواهند این ویزا را دریافت کنند باید 3 ماه قبل از درخواست ویزا اقدام کنند و روند درخواست ویزای خود را سرعت بخشند.
چند نکته درباره دریافت ویزای اشتوتگارت | یوروپ تورز

سوالات متداول ویزای اشتوتگارت

برای ورود به شهر اشتوتگارت آلمان باید چه کار کرد؟

مسافرین و گردشگران برای سفر به این شهر باید ویزای اشتوتگارت را دریافت کنند و تمامی مراحل دریافت ویزا را انجام دهند.

روش دریافت ویزای اشتوتگارت چگونه است؟

آلمان یکی از اعضای پیمان شینگن می باشد و مسافرانی که می خواهند ویزای آن را دریافت کنند باید در ابتدا ویزای شینگن را داشته باشند.

ویزای اشتوتگارت دارای چه نوع هایی است؟

اشتوتگارت آلمان به تمامی توریستان و مسافرین علاقمند به سفر ویزا ارائه می دهد. ویزای اشتوتگارت فقط مربوط به ویزای توریستی آلمان نمی باشد و شامل ویزای ترانزیتی، نمایشگاهی، توریستی، تجاری، ماموریت کاری، مسابقات ورزشی، درمانی، دیدار از بستگان و … می شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!