ویزای اسپانیا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای اسپانیا | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

پیش از اقدام برای دریافت ویزای اسپانیا، نکاتی وجود دارند که دانستن آن ها ضروری است. در این مقاله به بررسی مراحل و شیوه اخذ ویزای اسپانیا می پردازیم.

این نوشته در تاریخ 1401/05/12 بروزرسانی شده است.

اگر متقاضی دریافت ویزای اسپانیا یا همان روادید اسپانیا هستید، حتما پیش از هر اقدامی می‌خواهید درباره این کشور، ارزش ویزای آن، مراحل و شرایط لازم برای دریافت ویزا، هزینه‌های آن و شیوه و مراحل درخواست ویزا بیشتر بدانید. صدور ویزای شینگن اسپانیا نیز مانند سایر ویزاهای حوزه شینگن نیازمند شرایطی است که تنها در صورت داشتن این شرایط، سفارت اسپانیا با درخواست شما موافقت خواهد کرد.

اگر قصد تحصیل، تجارت، سفر تفریحی و توریستی، دیدار با خویشاوندان خود و… در کشور اسپانیا را دارید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا هرآنچه باید درباره ویزای اسپانیا بدانید را برایتان شرح دهیم.

ویزای اسپانیا - سفری دیگر

درباره ویزای اسپانیا

اسپانیا، کشوری واقع در جنوب غربی قاره اروپا است که به دلیل برخورداری از شرایط آب و هوایی و جغرافیایی مناسب، هنر و تاریخ و فرهنگ غنی، همواره مقصد بسیاری از دانشجویان، شاغلین، گردشگران و تاجران بوده است. اسپانیا یکی از کشور‌های عضو پیمان شینگن است. به همین دلیل ویزای اسپانیا از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار است و شما با داشتن این ویزا، می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به دریافت ویزای دیگری، به سایر کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد داشته باشید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیز اقدام برخی از دارندگان ویزای اسپانیا برای پناهندگی در این کشور، اخیرا شرایط صدور این ویزا از سوی سفارت اسپانیا کمی سخت‌تر شده و بهتر است قبل از ارسال درخواست خود، انواع ویزاهای این کشور را بشناسید و مناسب‌ترین ویزا را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. سپس با تکمیل تمامی مدارک لازم و طی کردن مراحل به شیوه‌ای صحیح، شانس خود را برای دریافت ویزای این کشور افزایش دهید.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا نیز مانند ویزای سایر کشورها انواع مختلفی دارد. ویزاهای کوتاه مدت نوع C که عموما برای اهداف توریستی، شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات و سایر اهداف کوتاه مدت صادر می‌شود. نوع دیگر آن که ویزای بلند مدت نام دارد، معمولا هدف افرادی است که قصد دارند در این کشور به تحصیل در دانشگاه یا کالج بپردازند و نیز افرادی که قصد اشتغال به کار یا تجارت یا ثبت شرکت در این کشور را دارند. ویزاهای کوتاه مدت معمولا کمتر از 90 روز و ویزاهای بلند مدت بیش از 90 روز اعتبار دارند.

در برخی موارد نیز این امکان برای شما وجود دارد که پیش از اتمام زمان اعتبار ویزای خود، برای تمدید آن درخواست بدهید و چنانچه با درخواست شما موافقت شود، می‌توانید مدت بیشتری در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید. انواع ویزای بلند مدت اسپانیا در صورتی که مدت زمان اقامت شما به اندازه سال‌های مشخص شده از سوی دولت اسپانیا باشد، قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائمی این کشور را دارند.

ویزای نوع C کشور اسپانیا

نوع کوتاه مدت ویزای اسپانیا، ویزای نوع C نام دارد و اعتبار این ویزا معمولا 15 روز است که در صورت دارا بودن شرایط خاص، می‌توانید این زمان را تا 90 روز نیز تمدید کنید.
ویزای کوتاه مدت نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. به عنوان مثال اگر هدف شما از سفر به این کشور گردش و دیدن مکان‌های تاریخی و تفریحی اسپانیا است، باید برای دریافت ویزای توریستی کوتاه مدت اقدام کنید.

چنانچه دانشجو یا محقق هستید اما قصدتان تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاهی نیست و تنها می‌خواهید در دوره‌های چند روزه یا چند هفته‌ای تحصیلی شرکت کنید، ویزای تحصیلی کوتاه مدت بهترین انتخاب شما است. برای دیدار با اعضای خانواده و خویشاوندان خود نیز می‌توانید از ویزای کوتاه مدت دیدار با خویشاوندان استفاده کنید و مدت زمان بین 15 تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

مراحل درخواست ویزای اسپانیا

برای اخذ ویزای اسپانیا باید مراحل آن را بدانید و به ترتیب آن‌ها را دنبال کنید. اولین مرحله، پر کردن فرم مربوطه و ارسال درخواست ویزای اسپانیا برای سفارت این کشور است. سپس باید منتظر بمانید تا وقت سفارت برای شما تعیین شود. سفارت اسپانیا امور مربوطه را به کارگزاری BLS واگذار کرده است. این کارگزاری در زمان مراجعه شما، فقط عملیات بیومتریک مانند انگشت نگاری را انجام می‌دهد و نیازی به انجام مصاحبه نیست.

در زمان مراجعه حضوری، تمام مدارکی که از قبل تکمیل و آماده کرده‌اید را به صورت رسمی و ترجمه شده باید به کارگزاری سفارت تحویل بدهید و پس از دریافت رسید، منتظر بمانید تا نتیجه اعلام شود. افسر سفارت مدارک شما را بررسی و صحت اطلاعات شما را تایید می‌کند. در صورت تایید اطلاعات و دارا بودن تمامی شرایط و مدارک لازم، با درخواست شما موافقت می‌شود. برای دریافت نتیجه ویزا باید شخصا با در دست داشتن مدارک شناسایی و رسید دریافتی، به کارگزاری مراجعه کرده و جواب نهایی را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در اسپانیا (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می‌باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴، رنگی، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۶ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش‌های طبیعی باشد و از حساب‌سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع‌کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته‌اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش‌ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)
 • سند ملک (درصورت وجود)

توضیحات:
– ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای اسپانیا اجباری نیست، ولی درصد اخذ ویزای اسپانیا را افزایش می‌دهد.
– ارائه سند شریکی نیز بلامانع می‌باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می‌باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب‌های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت‌کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای اسپانیا خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن اسپانیا توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.
مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا - سفری دیگر

مدارک برای دانشجویان و محصلین

• گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه
مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی
• حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای اسپانیا)، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه
 • مدارک شغلی برای مشاغل آزاد
 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه
 • مدارک شغلی دارندگان شرکت
 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)
 • مدارک شغلی برای ساختمان سازان
 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.
 • مدارک شغلی برای بازرگانان
 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی
 • مدارک برای بازنشستگان
 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

توجه: مدارک می‌بایستی به زبان اسپانیایی ترجمه شود.

برای افزایش شانس خود در دریافت ویزای اسپانیا و موافقت سفارت با درخواست شما، تمامی مدارک زیر را به صورت رسمی و ترجمه شده تکمیل کرده و به کارگزاری BLS تحویل دهید:
در صورت لزوم ارائه تاریخچه سفر‌های قبلی، دعوت نامه در صورت وجود، نامه پذیرش دانشگاه و مدرک زبان معتبر، مدارک اختصاصی ویزاهای کاری، تحصیلی و…

برای دریافت ویزای اسپانیا می‌توانید به صورت فردی نیز اقدام کنید، اما در صورت اقدام کردن از طریق آژانس‌ها یا کارگزاری‌ها و به صورت تور گروهی، احتمال موافقت افسران سفارت با درخواست شما بیشتر می‌شود.

انواع ویزای تحصیلی اسپانیا

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر را دارند، به دلایل مختلفی مانند برخورداری از سیستم آموزشی پیشرفته و اعتبار مدارک دانشگاه‌های اسپانیا، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. ویزای اسپانیا از نوع تحصیلی به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود.
ویزای دانشجویی کوتاه مدت اسپانیا برای دانشجویانی مناسب است که قصد دارند در دوره‌های تحصیلی کمتر از 6 ماه شرکت کنند و سپس به کشور مبدا خود باز گردند.

ویزای دانشجویی بلند مدت برای افرادی صادر می‌شود که مدت زمان تحصیلشان بیش از 180 روز طول می‌کشد. به عنوان مثال دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در صورتی که پذیرش دانشگاه مقصد خود را دریافت کنند و سایر شرایط را نیز دارا باشند، ویزای بلند مدت تحصیلی برایشان صادر می‌شود. دانشجویان علاوه بر مدارک کلی لازم برای صدور ویزا، باید مدارک تحصیلی قبلی خود را به صورت ترجمه شده به همراه نامه پذیرش دانشگاه مقصد، به سفارت اسپانیا تحویل بدهند.

دریافت وقت سفارت

پیش از این نیز اشاره کردیم که یکی از مراحل اولیه اخذ ویزای اسپانیا، ارسال درخواست ویزا و سپس دریافت وقت سفارت اسپانیا است. سفارت اسپانیا تمامی مراحل از صدور نوبت تا تحویل گرفتن مدارک را به کارگزاری خود یعنی دفتر BLS واگذار کرده است.

پس از اینکه وقت مراجعه حضوری از سوی کارگزاری برای شما مشخص شد، حتما در زمان تعیین شده به صورت حضوری به دفتر مراجعه کرده و سایر مراحل را در آنجا طی کنید. چنانچه در آن زمان در کارگزاری حضور نداشته باشید، نوبت شما از دست می‌رود و تمامی مراحل درخواست و انتظار برای دریافت نوبت را باید مجددا طی کنید.

در زمان مراجعه حضوری، تمامی مدارک را به صورت کامل، صحیح و ترجمه شده به همراه داشته باشید. این کارگزاری مصاحبه ندارد اما صحت تمامی اطلاعات شما بررسی می‌شود و در صورتی که نقص یا تضادی در مدارک شما مشاهده شود، درخواست شما به طور حتم توسط افسران مربوطه رد خواهد شد.

مدت زمان لازم برای بررسی ویزای اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا، باید در نظر داشته باشید که مدتی قبل از زمان سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کنید. زیرا انجام تمامی مراحل چند هفته‌ای طول خواهد کشید. به طور میانگین زمانی حدود 1 ماه را برای ترجمه مدارک خود مد نظر داشته باشید. در مورد زمان اعلام نتیجه نهایی درخواست شما توسط سفارت نیز باید بگوییم که 3 هفته یا 21 روز کاری پس از تحویل دادن مدارک به کارگزاری و انجام عملیات انگشت نگاری، جواب نهایی ویزای شما اعلام می‌شود.

پس از گذشت این مدت زمان، شخصا و در ساعات کاری دفتر BLS یعنی روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 14 تا 16، شخصا به همراه رسید دریافتی خود به کارگزاری مراجعه کنید و جواب سفارت را تحویل بگیرید. ذکر این نکته مجددا ضروری به نظر می‌رسد که عدم حضور به موقع شما در سفارت و یا ناقص بودن مدارکتان، این پروسه را روزها به تعویق می‌اندازد.

هزینه ویزای اسپانیا

هزینه‌ای که شما برای اخذ ویزای اسپانیا باید در نظر داشته باشید، شامل مبالغ مختلفی است که توسط سفارت اسپانیا، کارگزاری BSL و در برخی موارد توسط آژانس مسافرتی برای ارائه خدمات از شما دریافت می‌شود.

هزینه‌های سفارت و کارگزاری برای تشکیل پرونده، بررسی مدارک و اطلاعات شما، انجام عملیات گرفتن عکس بیومتریک و انگشت نگاری از شما، و تایید نهایی افسر مربوطه در سفارت صرف می‌شود و مبلغی حدود 200 هزار تومان است. توجه داشته باشید در صورتی که از درخواست خود منصرف شوید، سفرتان کنسل شود و یا در زمان معین به کارگزاری مراجعه نکنید، این هزینه عودت نخواهد شد و به حساب شما باز نخواهد گشت.

آژانس‌های مسافرتی نیز مبالغی برای ارائه خدمات خود، رزرو بلیط هواپیما و هتل و… از شما دریافت می‌کنند. اقدام به صورت فردی یا گروهی باعث تفاوت در مبالغ پرداختی می‌شود. هزینه ترجمه مدارک و سایر موارد نیز به صورت جداگانه باید پرداخت شوند.

شرایط ورود به کشور اسپانیا پس از پاندمی کرونا

دریافت ویزای اسپانیا از زمان شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری این پاندمی در سراسر دنیا، با چالش‌هایی رو به رو شده است و سخت‌گیری سفارت و نیز فرودگاه‌های اسپانیا در پذیرش متقاضیان بیشتر از قبل شده است. زیرا ابتلای مردم یک کشور به این ویروس، تلفات جانی زیادی خواهد داشت و خسارات مادی بسیاری نیز به دولت خواهد زد.

به همین دلیل برای صدور اجازه سفر به اسپانیا پس از دریافت ویزا، اولین شرط این است که 14 روز از زمانی که آخرین دوز واکسن را دریافت کرده‌اید گذشته باشد. واکسن‌هایی که اسپانیا تایید می‌کند و اجازه ورود افراد واکسینه به کشور را می‌دهد، واکسن‌های مدرنا، فایزر و بیونتک، سینوفارم، جانسون‌اند جانسون و آسترازنکا هستند. البته افراد واکسینه نیز هنگام ورود به فرودگاه‌های کشور اسپانیا مجددا باید تست کرونا داده و در صورت ابتلا به این ویروس، باید مدت زمان مشخصی را در قرنطینه سپری کنند.

ریجکت ویزای اسپانیا و رفع ریجکتی

رایج‌ترین علت رد شدن یا ریجکت شدن درخواست ویزای اسپانیا، اقدام برای دریافت ویزا به صورت انفرادی است. اقدام تورهای گروهی عموما تایید می‌شوند اما درخواست‌های فردی شرایط سخت‌تری برای پذیرش دارند زیرا احتمال عدم بازگشت به کشور مبدا در این نوع ویزا بیشتر است. سایر دلایل ریجکتی ویزا به این شرح هستند:

 • داشتن سوء سابقه کیفری
 • نقص یا تضاد در مدارک یا غیر واقعی بودن آن ها
 • ارائه پاسپورت جعلی یا فاقد اعتبار
 • بیمه نا معتبر مسافرتی
 • و…

به هر دلیلی که ویزای شما رد شود، برای آگاهی از دلیل ریجکتی تنها باید از طریق سفارت مربوطه اقدام کنید. رفع ریجکت شدن در ویزای کشور اسپانیا وجود ندارد و شما باید 6 ماه صبر کرده و سپس مدارک خود را تصحیح یا تکمیل کنید و مجددا اقدام کنید. تنها در صورتی که اطمینان دارید رد شدن درخواست شما به اشتباه صورت گرفته و نقصی در مدارک شما وجود ندارد، نامه اعتراض خود را به زبان اسپانیایی نوشته و به سفارت تحویل دهید. پس از 45 روز کاری نتیجه اعتراض شما آماده می‌شود.

معرفی سفارت اسپانیا و کارگزاری سفارت

سفارت کشور اسپانیا در ایران، در شهر تهران و محدوده دروس واقع شده است. اما انجام مراحل صدور ویزای اسپانیا به کارگزاری VFS که دفتر آن در منطقه پاسداران قرار دارد واگذار شده است و شما باید تمامی مراحل را از طریق این دفتر دنبال کنید. پرونده شما پس از تحویل مدارک، توسط کارگزاری VFS برای سفارت ارسال شده و در آنجا افسر سفارت کار بررسی مدارک و شرایط را انجام می‌دهد و نتیجه نهایی را برای کارگزاری ارسال می‌کند تا در اختیار شما قرار گیرد.

پس چنانچه به سفارت اسپانیا مراجعه کنید از ورود شما ممانعت به عمل خواهد آمد. برای مراجعه به کارگزاری نیز دریافت وقت قبلی لازم است و بدون نوبت، امکان مراجعه به این دفتر نیز وجود ندارد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویزای اسپانیا و سایر کشورهای عضو شینگن، از سایر مطالب موجود بر روی سایت دیدن کنید.

معرفی سفارت اسپانیا و کارگزاری سفارت - سفری دیگر

آخرین قوانین ورود به کشور اسپانیا از نظر تزریق واکسن و تست کرونا

کشور اسپانیا نیز مانند هلند جزو کشورهایی است که در قوانین و محدودیت‌های سفر در دوران کرونا بازنگری نکرده است. بر اساس آخرین قوانین ورود به کشور اسپانیا از نظر قوانین واکسن و تست کرونا، محدودیت‌هایی برای ورود مسافران به این کشور وجود دارد و همه افراد بالای 12 سال باید برای ورود به اسپانیا یکی از مدارک زیر را ارائه نمایند.

 • گواهی معتبر تزریق واکسن (در صورتی که حداقل 14 روز و حداکثر 270 روز از زمان تزریق آخرین دوز گذشته باشد که در شرایط بیش از این حالت تزریق دوز یادآور الزامی است)
 • ارائه گواهی معتبر بهبودی از ابتلا به بیماری کووید-19 (این گواهی حداکثر 180 روز اعتبار دارد و باید از طریق انجام تست PCR یا تست آنتی‌ژن و با تأیید پزشک متخصص صادر شود)
 • ارائه نتیجه منفی تست PCR مربوط به 72 ساعت گذشته یا Rapid Test مربوط به 24 ساعت گذشته
 • بر اساس قوانین کشور اسپانیا هر یک از این مدارک و گواهی‌ باید به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی یا آلمانی باشند. بر اساس این قوانین کودکان زیر 12 سال از ارائه هریک از این مدارک معاف هستند. مدرنا، فایزر، آسترازنکا، جانسون، سینوفارم، اسپوتنیک، کوواکسین، نواواکس و سینوواک از واکسن‌‌های مورد تأیید کشور اسپانیا محسوب می‌شوند.

توضیحات در خصوص منابع مالی، گردش و تمکن بانکی در درخواست ویزای اسپانیا

ارائه تمکن مالی و گردش حساب یکی از مهم‌ترین مواردیست که برای دریافت ویزای اسپانیا ضروری خواهد بود. مقدار تمکن مناسب با توجه به نوع ویزا و برنامه مد نظرتان، کاملا متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه اگر قصد اقامت کوتاه مدت (حداکثر ۱۰ روز) در این کشور را دارید، باید تمکنی بالغ بر ۲۳.۵۷۳ یورو ارائه کرده و در صورت اقامت بلند مدت (بالای ۱۰ روز) به ازای هر روز ۷۷.۷۰ یورو در نظر بگیرید.

برای دوره‌های تحصیلی نیز با توجه به مدت زمان برنامه موردنظرتان برای هر ماه 9۰۰ یورو اختصاص داده و شهریه دانشگاه را نیز در آخر به آن اضافه کنید. علاوه بر آن، شما باید گردش حساب 3 تا 6 ماه اخیرتان را نیز ارائه کنید. از آنجایی که مدارک با دقت کامل بررسی شده و استعلام می‌شوند بهتر است که هیچگاه برای گردش و تمکن بانکی ویزای اسپانیا، مدارک غیر واقعی ارائه نکنید.

تمکن مالی نیز بهتر است که به یکباره وارد حساب نشده باشد. در غیر اینصورت پیشنهاد می‌شود مدارکی مانند انجام معامله یا فروش خانه، جهت توجیه ورود این مبلغ به حساب‌تان ارائه کنید.


سوالات متداول ویزای اسپانیا

مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا چه مدارکی هستند؟

منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در اسپانیا (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
اصل شناسنامه
اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

مدت زمان لازم برای بررسی ویزای اسپانیا چقدر است؟

در مورد زمان اعلام نتیجه نهایی درخواست شما توسط سفارت نیز باید بگوییم که 3 هفته یا 21 روز کاری پس از تحویل دادن مدارک به کارگزاری و انجام عملیات انگشت نگاری، جواب نهایی ویزای شما اعلام می شود.

هزینه ویزای اسپانیا چقدر است؟

هزینه های سفارت و کارگزاری برای تشکیل پرونده، بررسی مدارک و اطلاعات شما، انجام عملیات گرفتن عکس بیومتریک و انگشت نگاری از شما، و تایید نهایی افسر مربوطه در سفارت صرف می شود و مبلغی حدود 200 هزار تومان است. توجه داشته باشید در صورتی که از درخواست خود منصرف شوید، سفرتان کنسل شود و یا در زمان معین به کارگزاری مراجعه نکنید، این هزینه عودت نخواهد شد و به حساب شما باز نخواهد گشت.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!