ویزای اسلوونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای اسلوونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط

ویزای اسلوونی، جهت سفر به اسلوونی علاوه بر داشتن گذرنامه نیاز به اخذ ویزا وجود دارد. کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارند، جزو این دسته از کشورها می‌باشند …

ویزای اسلوونی جهت سفر به اسلوونی علاوه بر داشتن گذرنامه نیاز به اخذ ویزا وجود دارد. کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارند، جزو این دسته از کشورها می‌باشند.

در این مقاله ما قصد داریم تا شرایط و قوانینی که برای دریافت ویزای اسلوونی، وجود دارد را به شما آموزش دهیم.
علاوه بر این شما با مطالعه این مقاله می‌توانید با انواع ویزای اسلوونی، زمان مناسب برای تمدید ویزای اسلوونی و به طور کلی با مراحل و روند صدور ویزای اسلوونی بیشتر آشنا شویم.

ویزای اسلوونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - اسلوونی

آشنایی با ویزای اسلوونی

کشور اسلوونی در شرق قاره اروپا و جزو کشورهای عضو اتحادیه شینگن می‌باشد و به همین دلیل اتباع ایرانی به هر دلیل که قصد دارند به این کشور سفر کنند، باید ویزای اسلوونی را دریافت نمایند.

به طور کلی کشورهایی که عضو معاهده شینگن می‌باشند، قوانین اخذ ویزا برای تمام آنها مشابه بوده و با گرفتن ویزای هر کدام از آنها می‌توان به راحتی به تمام کشورهایی که در این معاهده عضو هستند، سفر کرد و نیازی به اخذ ویزای هر یک از آنها به صورت جداگانه وجود ندارد.

همین موضوع باعث شده است که اخذ ویزای شینگن با استقبال زیادی روبرو شود و خیلی از افراد به دنبال دریافت ویزای یکی از کشورهای عضو شینگن می‌باشند.

شرایط ویزای اسلوونی

در این اینجا قصد داریم تا قوانین و شرایط اخذ ویزای اسلوونی را شرح دهیم، از این رو اگر شما هم قصد دارید که ویزای این کشور را دریافت نمایید، حتما ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

 • داشتن تمکن مالی: فردی که قصد دارد ویزای اسلوونی را دریافت کند، باید به سفارت این کشور مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده وضعیت مالی خوب آن فرد باشد و ثابت کند که فرد متقاضی با دریافت ویزای اسلوونی و سفر به آن به راحتی می‌تواند تمام هزینه‌ها و مخارج مورد نیاز برای سفر به این کشور را تامین نماید. لازم به ذکر است که میزان تمکن مالی اسلوونی حتما باید به یورو صادر شود و مدیر شعبه صادر‌کننده آن را مهر و امضاء نماید.
 • تهیه گردش حساب فرد متقاضی: متقاضی دریافت ویزای اسلوونی برای اخذ این ویزا باید گردش حساب خود را نیز ارائه کند که منظور از گردش حساب تعداد تراکنشات انجام شده می‌باشد و هیچ ارتباطی به مبالغی که به حساب وارد می‌شود و یا از آن خارج می‌شود، ندارد. هر چقدر که گردش حساب فرد متقاضی ویزای اسلوونی بیشتر باشد، آن فرد شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارد.
 • ارائه دعوتنامه: یکی دیگر از شرایط لازم برای دریافت ویزای کشور اسلوونی، داشتن دعوتنامه می‌باشد. فرد متقاضی باید یک دعوتنامه از دوستان، اعضای خانواده و یا یک شرکت از کشور اسلوونی داشته باشد. این نکته را حتما مدنظر قرار دهید که در متن دعوتنامه حتما باید نسبتی که فرد دعوت‌کننده با متقاضی اخذ ویزا دارد، لحاظ شود.

مدارک ویزای اسلوونی

همانطور که می‌دانید برای دریافت ویزای هر کشوری، نیاز به آماده کردن یک سری مدارک وجود دارد که عدم وجود هر یک از آنها مانع از اخذ ویزا و تاخیر در روند آن خواهد شد. از این رو تا جایی که می‌توانید، سعی کنید که مدارک مورد نیاز اخذ ویزا را به طور کامل آماده کنید چرا که این کار سرعت دریافت ویزا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای اسلوونی یا همان روادید اسلوونی مورد نیاز می‌باشد، عبارت‌اند از:

 • داشتن گذرنامه معتبر که حداقل تا 3 ماه بعد از سفر اعتبار داشته باشد.
 • داشتن شناسنامه
 • تکمیل نمودن فرم ویزای کشور اسلوونی: یکی دیگر از مدارکی که فرد متقاضی برای اخذ ویزای اسلوونی باید آن را تکمیل نماید، فرم ویزای این کشور می‌باشد. در این فرم، با توجه به مقصدی که انتخاب می‌شود، سوالات متنوعی درج شده است که سوالاتی مانند اطلاعت شخصی متقاضی و هدفی که از سفر دارد، از جمله سوالاتی هستند که در تمامی فرم‌ها مشترک می‌باشد.
 • مدارک شاغل و یا دانشجو بودن فرد متقاضی. برای آن دسته از افرادی که بازنشسته شده‌اند، ارائه مدارک بازنشستگی الزامی می‌باشد.
 • ارائه مدارکی، مانند؛ حساب بانکی، سند ملکی و یا اوراق سهام که نشان دهنده توانایی فرد متقاضی می‌باشد.
 • داشتن عکس پرسنلی: بیشتر سفارتخانه توجه بسیار زیادی به جدید بودن و بدون روتوش بودن عکس دارند. از این رو برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، حتما سعی کنید که عکس جدید ارائه کنید.
 • خرید بلیط قطعی برای سفر به کشور اسلوونی و رزرو هتل
 • داشتن دعوتنامه از فرد و یا شرکتی در کشور اسلوونی
 • تهیه بیمه مسافرتی

مدارک گفته شده، از جمله مدارک عمومی هستند که برای اخذ تمام ویزای این کشور مورد نیاز می‌باشد.

علاوه بر این، برای دریافت انواع ویزای این کشور، مانند ویزای تحصیلی و توریستی یک سری مدارک جداگانه نیز مورد نیاز می‌باشد که آماده کردن آنها نیز مانند تهیه این مدارک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.
لازم به ذکر است که از ارائه مدارک جعلی و تقلبی به سفارت به طور جدی خودداری نمایید، چرا که در صورت پی بردن به این موضوع، به هیچ عنوان برای شما ویزا صادر نخواهد شد.

انواع ویزای اسلوونی

همانطور که گفته شد، ویزاهایی که کشور اسلوونی ارائه می‌کند، دارای انواع گوناگونی می‌باشد، از این رو افراد در ابتدا باید هدف خود را از سفر به کشور اسلوونی مشخص کنند و با توجه به آن به سراغ اخذ ویزای مربوطه بروند.

به طور مثال خیلی از افراد برای تفریح و دیدار خانواده، برخی دیگر برای بازدید از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری اسلوونی و برخی برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند که برای هر کدام از آنها باید ویزای جداگانه‌ای دریافت شود.

برای اخذ هر کدام از ویزاهای این کشور باید در ابتدا از سفارت اسلوونی وقت بگیرید و مدارک مورد نیاز آن را آماده کنید تا در زمان تعیین شده و با مدارک بدون نقص به سفارتخانه مراجعه کرده تا بتوانید ادامه روند اخذ ویزا را دنبال نمایید.
اگر قصد دارید که با انواع ویزای کشور اسلوونی آشنا شوید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ویزای اسلوونی از نوع کاری

یکی از ویزاهای کشور اسلوونی، ویزای کاری می‌باشد. برای دریافت این ویزا، باید از سوی شرکت و کارفرمایی در کشور اسلوونی برای فرد متقاضی دعوتنامه‌ای ارسال شود و سپس کشور اسلوونی وضعیت فرد متقاضی را بررسی می‌کند و در صورت تایید برای او ویزای کاری صادر می‌نماید.

پس با توجه به مطلب گفته شده، اخذ ویزای کاری کشور اسلوونی بدون داشتن دعوتنامه امکان‌پذیر نمی‌باشد. برای اینکه یک کارفرمایی بتواند برای فردی که خارج از منطقه شینگن زندگی می‌کند، دعوتنامه ارسال کند، باید از قوانین و مقرراتی که کشور اسلوونی در خصوص ارسال دعوتنامه وضع کرده است، مطلع باشد و به آنها پایبند باشد.

قوانینی که برای ارسال دعوتنامه در کشور اسلوونی وجود دارد به شرح ذیل می‌باشد:

اول از همه کارفرمای مورد نظر باید برای فرصت شغلی مورد نظر به مدت 3 ماه در روزنامه‌های این کشور آگهی چاپ کند تا یک فرد اسلوونیایی برای استخدام انتخاب شود. در صورتی که به هر دلیلی فرد مورد نظر پیدا نشد، کارفرما باید از طریق آگهی دادن در روزنامه‌های کشورهای عضو شینگن، کارمند مورد نظر خود را انتخاب نماید.

این کار نزدیک به 6 ماه طول خواهد کشید، در صورتی که باز هم کارفرما، کارمند مورد تایید خود را پیدا نکرد، کشور اسلوونی به او اجازه خواهد داد که به افرادی که مقیم کشورهایی به جزء کشورهای عضو شینگن هستند، دعوتنامه‌ای برای اخذ ویزای اسلوونی صادر نماید.

ویزای جستجوی کار اسلوونی

افرادی که قصد دریافت ویزای کاری کشور اسلوونی را دارند، یک راه دیگر نیز وجود دارد. در این روش دیگر نیازی نیست که فرد متقاضی برای دریافت ویزا از یک کارفرما در کشور اسلوونی دعوتنامه داشته باشد و بدون آن هم می‌تواند ویزای کاری اسلوونی را دریافت نماید. این ویزا که به آن ویزای جستجوی کار اسلوونی گفته می‌شود، زمانی صادر می‌شود که فرد متقاضی آگهی‌های کاری این کشور را مطالعه کند و یک فرصت شغلی مرتبط را رشته تحصیلی و یا مهارتی که دارد، پیدا نماید.

در این حالت باید مدارکی که نشان دهنده صلاحیت داشتن فرد متقاضی برای شغل مورد نظر باشد را ارائه کند. در صورتی که سفارت اسلوونی مدارک فرد متقاضی را تایید کند برای او ویزای جستجوی کار در اسلوونی صادر می‌کند که مدت این ویزا 6 ماه می‌باشد.

ویزای اسلوونی از نوع تحصیلی

یکی دیگر از ویزاهای کشور اسلوونی که متقاضیان زیادی هم دارد، ویزای تحصیلی می‌باشد. افراد زیادی وجود دارند که علاقه زیادی به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی دارند.

کشور اسلوونی هم یکی از کشورهای اروپایی مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان خواهد بود و آنها می‌توانند با اخذ ویزای تحصیلی کشور اسلوونی به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. در دانشگاه‌های این کشور به طور کلی تدریس به دو زبان اسلوونیایی و انگلیسی صورت می‌گیرد.

مهمترین مدارک مورد نیاز برای فردی که قصد دارد دوره کارشناسی خود را در این کشور سپری نماید، اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ترجمه شده و ریز نمرات می‌باشد.

دانشگاه‌هایی که در پایتخت کشور اسلوونی قرار دارند، از نظر علمی بسیار نزدیک به دانشگاه‌های قوی کشور اتریش می‌باشند که این موضوع یکی از دلایل مهم برای محبوبیت دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود. علاوه بر این، یکی از عوامل مهم دیگری که باعث می‌شود افراد به شدت مشتاق به ادامه تحصیل در این کشور باشند، این است برای ثبت نام در دانشگاه‌های اسلوونی نیازی به ارائه مدارک بین‌المللی زبان انگلیسی آیلتس و تافل وجود ندارد.

ویزای اسلوونی از نوع پزشکی

اگر فردی دارای بیماری خاصی باشد و بخواهد صرفا برای درمان و معالجه به این کشور سفر کند، باید اقدام به اخذ ویزای پزشکی کشور اسلوونی نماید.

ویزای اسلوونی از نوع ازدواج

اگر فردی که تابع کشوری به غیر از کشورهای عضو شینگن است، بخواهد با یک فرد اسلوونیایی و یا فردی که اقامت اسلوونی را دارد، ازدواج کند، نیاز به اخذ ویزای ازدواج اسلوونی دارد.

بعد از اخذ ویزای ازدواج به فرد مورد نظر یک مجوز به آن فرد داده خواهد شد که با استفاده از آن می‌تواند در کشور اسلوونی اقامت نماید و علاوه بر این، این اجازه را دارد که به مدت 90 روز به یکی از کشورهای شینگن وارد شود.

ویزای اسلوونی از نوع گردشگری

این ویزا همانطور که از عنوان آن مشخص می‌باشد، برای افرادی صادر می‌شود که قصد تفریح و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور را دارند. از این رو گردشگران برای سفر به کشور اسلوونی موظف هستند که برای اخذ ویزای توریستی اسلوونی به سفارت اسلوونی مراجعه کرده و تعیین وقت نماید و در زمان تعیین شده به همراه مدارک خود به سفارت مراجعه نمایند.

همانطور که گفته شد، کشور اسلوونی یکی از کشورهای عضو شینگن می‌باشد، از این رو گردشگران با دریافت ویزای این کشور به راحتی می‌توانند به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کنند و از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری آنها نیز لذت ببرند.

ویزای اسلوونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - اسلوونی

انواع ویزای اسلوونی از نظر مدت اقامت

ویزای شینگن کشور اسلوونی به طور کلی به 3 دسته تقسیم بندی می‌شود که این ویزا با توجه به طول سفر و علل سفر با یکدیگر تفاوت دارند.

ویزای شینگن کشور اسلوونی با توجه به نوع درخواست و موضوعی که درخواست می‌شود که به 3 دسته زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای کوتاه مدت کشور اسلوونی: ویزای کوتاه مدت اسلوونی همانطور که از عنوان آن مشخص است برای اقامت‌های کوتاه مدت صادر می‌شود که مدت این اقامت 3 ماه می‌باشد. البته در مواردی می‌توان برای اقامت تا مدت 6 ماه درخواست مجدد داد. این نوع از ویزاها بیشتر مناسب افرادی می‌باشد که به قصد دیدار خانواده، تفریح و گردش به این کشور سفر می‌کنند.
 • ویزای بلند مدت کشور اسلوونی: در بعضی از موارد افراد نیاز دارند تا مدت زمان بیشتری در کشور اسلوونی اقامت داشته باشند. اگر مدت زمانی که فرد متقاضی نیاز دارد در این کشور اقامت داشته باشد، بیشتر از 90 روز باشد، باید ویزای بلند مدت اسلوونی را اخذ نماید. این ویزا، بیشتر برای اهداف کاری، ازدواج و تحصیل صادر می‌شود. یکی از مهمترین ویزای بلندمدت اسلوونی ویزای پزشکی و درمان می‌باشد که برای اخذ آن لازم است که فرد متقاضی مدارک پزشکی خود را ارائه دهد. زمانی که کشور اسلوونی مدارک فرد مذکور را تایید کرد، ویزای درمان کشور اسلوونی برای او صادر خواهد شد.
 • ویزای حمل و نقل و ترانزیت کشور اسلوونی: این ویزا در واقع یک جواز برای عبور از کشورهای عضو شینگن می‌باشد. دارندگان این ویزا به هیچ عنوان نمی‌توانند از فرودگاه‌های کشورهای عضو شینگن خارج شوند و تنها می‌توانند از آن برای خط عوض کردن در فرودگاه‌ها استفاده کنند.

ویزای اسلوونی و تعداد دفعات ورود

یک دسته بندی دیگری برای ویزای اسلوونی وجود دارد که این دسته بندی بر اساس تعداد دفعات ورود به کشور اسلوونی صورت می‌گیرد.

تقسیم بندی ویزای اسلوونی با توجه به تعداد دفعات ورود به اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

 • ویزای یک بار ورود اسلوونی: این ویزا همانطور که از عنوان آن مشخص است به فرد اجازه یک بار ورود و خروج به کشور اسلوونی را می‌دهد و بعد از آن اگر ویزا اعتبار هم داشته باشد، باطل می‌شود.
 • ویزای 2 بار ورود به اسلوونی: این ویزا به دارندگان اجازه می‌دهد تا در طول مدت اعتبار ویزا، 2 بار به کشور اسلوونی سفر کنند.
 • ویزای چند بار ورود به کشور اسلوونی: یک نوع دیگری از ویزا وجود دارد که به آن ویزای چند بار ورود گفته می‌شود. فرد متقاضی با استفاده از این ویزا می‌تواند، تا مدت اعتبار ویزا به تعداد نامحدود به کشور اسلوونی وارد شود. فقط باید بداند که در هر بار ورود حداکثر می‌تواند 90 روز اقامت داشته باشد.
 • ویزای سفر با ورود به اسلوونی: تعداد زیادی از کشورهای اروپایی چنین قانونی را برای دارندگان پاسپورت ایرانی وضع کرده‌اند. با استفاده از این ویزا فرد نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود و برای خروج از کشور اسلوونی باید هواپیمای خود را عوض کرده و به یک کشور دیگر سفر کند.

تمدید ویزای اسلوونی

هر ویزای مدت اعتبار معینی دارد و افراد باید به محض اتمام مدت اعتبار ویزا برای تمدید آن اقدام نمایند. اگر فردی که به کشور اسلوونی سفر می‌کند بیش از مدت اعتبار ویزا در آنجا اقامت داشته باشد در زمان خروج از کشور باید جریمه اقامت اضافی خود را پرداخت نماید و علاوه بر این تا مدت معینی به او اجازه ورود مجدد به کشور اسلوونی داده نخواهد شد.

تمدید ویزا در خیلی از کشورها کار راحت و ساده‌ای می‌باشد اما برخی از کشورها برای تمدید ویزا قوانین خیلی پیچیده و سختی را وضع کرده‌اند. به طور مثال افراد باید مرزبانان و ماموران پلیس را قانع کنند که به چه دلیل می‌خواهند اقامت بیشتری در کشور اسلوونی داشته باشند. در صورتی که با درخواست تمدید ویزای آنها موافقت هم شود، ممکن است در دفعات بعدی تمدید ویزا با سختگیری‌های جدی‌تری مواجه شوند.

از این رو برای اینکه با چنین مشکلاتی مواجه نشوید، حتما به مدت زمان اعتبار ویزای خود دقت کنید. چرا که بر روی خیلی از ویزاها مدت زمان اعتبار خیلی بیشتری نسبت به مدت زمانی که به فرد متقاضی اجازه داده شده است که در آنجا اقامت داشته باشد، دارند. به طور مثال ممکن است که ویزایی تا 2 ماه اعتبار داشته باشد ولی به فرد تنها اجازه 15 روز اقامت داده شده است.

درخواست ویزای اسلوونی

برای دریافت ویزا باید به شرکت ما مراجعه کرده و درخواست وقت مناسبی را نمایند.
علاوه بر این برای درخواست وقت، امکان مراجعه حضوری به سفارت کشور اسلوونی نیز وجود دارد.
خوشبختانه سفارت اسلوونی در ایران شعبه دارد که آدرس آن، تهران، بالاتر از خیابان شهید لواسانی، نارنجستان 8 و پلاک سی می‌باشد.

داشتن وکیل چه تاثیری در روند دریافت ویزای اسلوونی دارد؟

به طور کلی فرایند درخواست ویزا کار سخت و زمان بری می‌باشد و کوچکترین اشتباه در آن می‌تواند زمان سفر به کشور مورد نظر را تا حد زیادی به تاخیر بیندازد. در چنین مواقعی داشتن یک وکیل مجرب و باتجربه که دارای اطلاعات به روز می‌باشد، می‌تواند روند اخذ ویزای اسلوونی را تسهیل کرده و آن را به سرعت بیشتری به انجام برساند.

از این رو به دلیل اهمیت موضوع اخذ ویزا و مهاجرت و به دلیل هزینه‌های زیادی که در این خصوص باید مصرف شود، توصیه می‌کنیم که به جای اینکه تمام فعالیت‌ها و اقدامات مورد نیاز را خود انجام دهید، آن را به دست کارشناسانی که سال‌ها در این زمینه تجربه دارند، بگذارید.

یکی از بهترین وب سایت‌هایی که می‌توانید برای اخذ ویزای اسلوونی از آنها راهنمایی‌ها و کمک‌های مشاوران آنها استفاده کنید، وب سایت یوروپ تورز می‌باشد.

ویزای اسلوونی و ترجمه مدارک

اگرچه برخی از کشورهای عضو شینگن، مانند فرانسه مدارک فارسی را قبول می‌کند، اما برای دریافت ویزای اسلوونی باید تمام مدارک به صورت ترجمه شده به سفارت اسلوونی تحویل داده شود.

قیمت ویزای اسلوونی

به طور کلی اخذ ویزای اسلوونی و سایر کشورهای عضو شینگن با توجه به شرایط هر یک از متقاضیان با یکدیگر متفاوت می‌باشد. به طور کلی برای دریافت ویزای اسلوونی باید هزینه‌هایی برای تعیین وقت سفارت اسلوونی، دریافت فرم ویزای اسلوونی، رزرو و خرید بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی پرداخت شود.

ویزای اسلوونی | انواع + هزینه + مراحل + مدارک + شرایط - اسلوونی

سوالات متداول ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی چیست؟

اسلوونی کشوری در شرق قاره اروپا و جزو کشورهای عضو اتحادیه شینگن می باشد و به همین دلیل اتباع ایرانی به هر دلیل که قصد دارند به این کشور سفر کنند، باید ویزای اسلوونی را دریافت نمایند.

شرایط ویزای اسلوونی چیست؟

داشتن تمکن مالی، تهیه گردش حساب فرد متقاضی و ارائه دعوتنامه.

قیمت ویزای اسلوونی چقدر است؟

به طور کلی اخذ ویزای اسلوونی و سایر کشورهای عضو شینگن با توجه به شرایط هر یک از متقاضیان با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور کلی برای دریافت ویزای اسلوونی باید هزینه هایی برای تعیین وقت سفارت، دریافت فرم ویزای اسلوونی، رزرو و خرید بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی پرداخت شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!