راهنمای وقت سفارت هلند | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت هلند | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت هلند، امروزه مسافران ایرانی بسیاری به دنبال آماده سازی مدارک برای گرفتن وقت سفارت هلند به منظور گرفتن ویزای شینگن از وی اف اس هستند از آنجایی که …

افرادی که به هر منظوری قصد سفر به کشور هلند را دارند باید بدانند که برای دریافت هر یک از نمونه ویزاهای هلند اولین مرحله، گذراندن وقت سفارت هلند می باشد که این زمان توسط شرکت کارگزاری سفارت کشور هلند با تاییدیه مدارک ارسال شده توسط مسافر مشخص می شود. در حقیقت متقاضیان ویزای هلند اجازه ندارند در هر وقتی که تمایل داشتند به سفارت هلند مراجعه کنند بلکه باید در زمانی که سفارت هلند برای متقاضیان در نظر می گیرد درخواست خود را در اختیار سفارت کشور هلند قرار دهند.

راهنمای وقت سفارت هلند | یوروپ تورز

آشنایی با وقت سفارت هلند

امروزه مسافران ایرانی بسیاری به دنبال آماده سازی مدارک برای گرفتن وقت سفارت هلند به منظور گرفتن ویزای شینگن از وی اف اس هستند از آنجایی که کشور هلند می تواند مقصد مناسبی برای بیزینس، گردشگری و تحصیلی به حساب آید لذا وقت سفارت هلند یا همان کارگزار  با حجم زیادی از درخواست های افراد رو به رو می باشد.

عموما کشورهای عضو شینگن برای رسیدگی به صدور ویزای مسافران آسیایی حساسیت های زیادی را لازم دیده و سعی می کنند تا در وقت سفارت مسافران خارج از حوزه شینگن تمامی شرایط را بررسی نمایند. بنابراین در رابطه با وقت سفارت هلند بهتر است به ذکر نکاتی پرداخته شود.

افزایش متقاضیان وقت سفارت هلند

در این روزها از آنجایی که شرایط ویزا دهی کشور هلند نسبت به گذشته سخت تر شده است متقاضیان بایست با دید و اطلاعات کامل تری نسبت به اخذ ویزا و تعیین وقت اقدام کنند تا دچار مشکل نشوند. وقت سفارت هلند، زمان معینی است که از سوی سفارت برای متقاضیان اخذ ویزای هلند در نظر گرفته می شود. تمام افرادی که درخواست های خود را برای دریافت ویزای سفر به هلند یا اخذ ویزای شینگن به سفارت ارائه دادند ملزم هستند پس از تعیین وقت سفارت هلند در روز و ساعت مشخص شده در سفارت هلند حاضر شوند. حضور در سفارت با آمادگی کامل، احتمال موفقیت متقاضی دریافت ویزای هلند را تا حد زیادی افزایش می دهد.

هلند کشور اروپایی در قلب اروپا و عضو اتحادیه شینگن می باشد. این کشور از کشورهای محبوب در میان متقاضیان به مهاجرت است. در هر سال، تعداد زیادی متقاضی از کشورهای خارجی برای دریافت ویزا و اخذ وقت سفارت هلند اقدام می کنند. معمولاً متقاضیان دریافت ویزای هلند برای مقاصد گردشگری،مهاجرت، کار یا تحصیل قصد دارند به این کشور سفر کنند. و در پی اخذ ویزای شینگن از هلند برای بهتر کردن سابقه سفرشان برای اخذ ویزای کانادا هستند.به هر حال، تعیین وقت سفارت هلند اولین گام در اخذ ویزای این کشور میباشد.

برای گرفتن وقت سفارت هلند از کجا اقدام کنیم؟

در ایران برای اخذ وقت مصاحبه حضوری سفارت هلند شما نباید مستقیما از طریق کنسولگری اقدام کنید! چرا که کنسولگری هلند تمامی خدمات امور مهاجرتی خود را به کارگزاری وی اف اس واگذار کرده است. بنابراین وقت مصاحبه سفارت هلند برای شما از سوی VFS تعیین می شود.

برای این منظور شما باید:

· ابتدا به وبسایت این کارگزاری مراجعه کنید.

· در وبسایت مبدا ( یعنی ایران ) و مقصد خود ( هلند ) را انتخاب کنید تا شرایط تعیین وقت سفارت هلند برای شما نشان داده شود.

· در مرحله بعدی یک آدرس ایمیل به شما داده خواهد شد که بایستی درخواست تعیین وقت سفارت هلند را در فرمت تعیین شده و مشخص به آن ارسال کنید.

پس از این مراحل وقت سفارت هلند حدود ۳ ماه بعد یعنی ۹۰ روز دیگر برای شما تعیین خواهد شد.

وقت فوری سفارت هلند

بطور کلی دو نوع وقت برای مصاحبه و ارائه مدارک از سوی کارگزاری برای سفارت هلند به شما داده خواهد شد. وقت سفارت عادی و وقت سفارت فوری هلند. وقت سفارت فوری در صورتی به شما داده خواهد شد که با هدف تجاری و یا دیگر اهداف کاری قصد ورود در کمترین زمان ممکن به کشور هلند را داشته باشید. اگر از نوع فوری تعیین وقت سفارت این کشور درخواست کنید، نوبت مصاحبه شما یک یا دو هفته بعد از درخواست خواهد بود.

همانطور که میدانید درخواست ویزای کاری کشور هلند نیز به مانند هر کشور دیگری نیازمند به داشتن دعوتنامه و یا قرارداد کاری از سوی شرکتی در این کشور یا کارفرمای هلندی می باشد. بنابراین شما زمانی قادر خواهید بود که از نوع تعیین وقت فوری سفارت هلند درخواست کنید که دعوتنامه کاری از این کشور داشته باشید. شما این دعوتنامه را به همراه سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای کشور هلند به دفتر VFS تحویل می دهید.

وقت فوری سفارت هلند | یوروپ تورز

اخذ وقت سفارت هلند در دفتر کارگزاری وی اف اس در تهران

وقت سفارت هلند در ایران و در تهران از طریق دفتر کارگزاری وی اف اس که طرف قرارداد کنسولگری کشور هلند می باشد، انجام میگیرد. برا مراجعه به دفتر این کشور به نشانی تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع هروی، طبقه چهارم، مرکز درخواست ویزای هلند مراجعه کنید.

شما می توانید روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ به دفتر این کارگزاری مراجعه کنید.

اخذ وقت سفارت هلند چقدر هزینه دارد؟

به طور حدودی ۲۰۰ هزار تومان هزینه تعیین وقت مصاحبه سفارت هلند می باشد. البته این هزینه تنها برای کارگزاری به جهت تعیین وقت استِ سایر هزینه ها اعم از هزینه های صندوق سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. هزینه هایی که در داخل کنسولگری بایستی پرداخت کنید بر اساس نوع ویزای درخواستی کشور هلند متفاوت خواهد بود. برای نمونه ۶۰ یورو بابت درخواست ویزای توریستی کشور هلند بایستی پرداخت شود.

توجه: چنانچه درخواست وقت سفارت شما از طریق آژآنس های مسافرتی ارسال گردد هزینه ای بیشتر به عنوان کارمزد به هزینه های فوق اضافه میگردد.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند

در کنار مدارکی که برای درخواست ویزا بایست به کارگزاری تحویل دهید، مدارکی هستند که برای تعیین وقت مصاحبه نیاز خواهید داشت. به طور کلی جهت درخواست ویزای هلند، این مدارک را باید همراه خود به دفتر وی اف اس ببرید. مدارک ویزای هلند باید به زبان انگلیسی و توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند.

توجه: مدارک ویزای هلند نیازی به داشتن تاییدیه از سوی دادگستری و وزارت امورخارجه ایران نخواهد داشت. مدارک لازم برای وقت سفارت این کشور شامل موارد زیر می شود.

وقت سفارت هلند برای ویزای توریستی

کشور هلند با توجه به شرایط اقلیمی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی که دارد هر ساله با تعداد زیادی از تقاضاهای اخذ ویزای توریستی مواجه می شود. لازم به ذکر است که ویزای توریستی هلند مدت اعتبار 90 روزه دارد و توریست‌ها باید در پایان این زمان از خاک هلند خارج شوند.

وقت سفارت هلند برای ویزای توریستی | یوروپ تورز

سوالات متداول در خصوص وقت سفارت کشور هلند

تا به اینجای مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی در ارتباط با نحوه گرفتن و هزینه ها و همچنین مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در ادامه چند مورد از متداول ترین سوالات شما را پاخ داده ایم تا اطلاعات بیشتری از قبل را درباره وقت مصاحبه سفارت هلند داشته باشید.

قصد داریم برای هر یک از اعضای خانواده وقت سفارت هلند اخذ کنیم؛ آیا باید برای هر نفر ایمیل جداگانه ارسال شود؟

خیر، در این مورد نیازی به ارسال ایمیل جدا برای تک تک متقاضیان که اعضای خانواده هستند نمی باشد. در ایمیل خود یک جدول جدا برای VFS بفرستید. در صورتی که اینگونه عمل نکنید، امکان مراجعه کلیه اعضای خانواده در یک زمان به VFS امکان پذیر نمی باشد.

چگونه باید وقت فوری گرفت؟

همانطور که گفتیم وقت فوری سفارت هلند تنها در صورت ارائه دعوت نامه پزشکی و یا دعوتنامه شغلی ممکن است. به این شکل شما می توانید یک هفته تا یک ماه دیگر برای وقت ملاقات در سفارت حضور پیدا کنید.

اگر بخواهیم برای اخذ وقت مصاحبه کنسولگری هلند اقدام کنیم ، چه مدارکی را باید ارائه دهیم؟

برای اخذ ویزای هلند بسته به نوع ویزای که قصد اخذ آن را دارید مدارک متفاوت است. اما برای درخواست تعیین وقت سفارت هلند تنها نیاز به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت خواهید داشت.

دریافت وقت مصاحبه سفارت هلند چقدر زمان می برد؟

در حالت عادی وقت سفارت این کشور یک تا دو هفته کاری زمان خواهد برد؛ اما در زمان فعلی به دلیل بالا رفتن حجم تقاضا درخواست ویزای این کشور از کارگزاری VFS این زمان حتی به یک ماه بیشتر نیز رسیده است.

به همین جهت پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از بروز موارد غیر قابل پیشبینی در رویه سفارت هلند با یک فرد با تجربه یا مشاور مهاجرتی نیز مشورت کنید و یا دست کم اطلاعات خودتان درباره گام به گام وقت سفارت و اخذ ویزای این کشور تکمیل کنید.


سفارت هلند در تهران

پس از تعیین وقت سفارت هلند از سوی کارگزاری VFS شما بایست در روز و ساعت تعیین شده به نشانی تهران ، خيابان شهيد لواساني (فرمانيه)، ديباجي، خيابان سنبل، نبش ارغوان غربي، پلاک ۷ مراجعه کنید.

· تلفن سفارت هلند: ۲۳۶۶۰۰۰۰ – ۰۲۱

· ساعت کاری سفارت هلند در تهران: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۹

آخرین اطلاعیه های سفارت هلند در ارتباط با وقت مصاحبه

از تاریخ ۱۸ اسفند سال ۱۳۹۸ و با توجه به گسترش بیماری کرونا در ایران و جهان سفارت هلند در ایران طی اطلاعیه هایی از محدودیت های اعمال شده سخن گفت. بر طبق این اطلاعیه :

· تمامی وقت‌های سفارت‌ از قبل تعیین شده کنسل گردیده و از این رو تا اطلاعیه بعدی باید از حضور در دفتر VAC سفارت هلند خودداری کنید.

· تنها در صورتی می‌توانید برای ویزای هلند اقدام کنید، که ویزای درخواستی شما یکی از انواع زیر باشد:

· ویزای تجاری در صورت داشتن دعوتنامه تجاری معتبر از طرف یک شرکت هلندی

· ویزای پیوست برای والدین خارجی که یک کودک زیر ۱۸ سال با ملیت هلندی دارند.

· ویزای پیوست برای اعضای خانواده یکی از شهروندان اروپایی

· ویزای توریستی (تنها برای موارد اضطراری یا بشردوستانه)

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!