--- 021-87700067

وقت سفارت اسپانیا

کشور اسپانیا، کشوری بسیار زیبا در جنوب غربی قاره اروپا و چهارمین کشور بزرگ این قاره می باشد. عضویت این کشور در معاهده شینگن سبب شده است که سفر به آن نیازمند تعیین وقت سفارت اسپانیا و به دنبال آن دریافت ویزای این کشور می باشد.

برای دریافت ویزای کشورهای اروپایی و همچنین کشور اسپانیا، شهروندانی در خارج از محدوده شینگن زندگی می کنند، اولین گامی که باید بردارند، مراجعه به سفارت کشور اسپانیا و درخواست تعیین وقت می باشد.

تعیین وقت سفارت اسپانیا به این دلیل انجام می شود که سفارتخانه بتواند در زمان مشخصی مدارک متقاضی را دریافت و با او درباره هدفی که از سفر به اسپانیا دارد، مصاحبه کند.

بنابراین متقاضیان قبل از انجام مصاحبه و در زمان تعیین وقت سفارت اسپانیا، هدف از سفر خود را مشخص کرده و بر اساس آن اقدام به تهیه و تکمیل نمودن مدارک خود نمایند. زمانی که متقاضیان برای تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام می کنند، بسیار حائز اهمیت بوده و باید برای تعیین آن به زمان سفر خود توجه کنند تا بتوانند فرصت کافی برای تکمیل مدارک و اخذ ویزا داشته باشند.

در همین راستا در این مقاله به ارائه اطلاعات جامعی در خصوص تعیین وقت سفارت اسپانیا و اخذ ویزای این کشور پرداخته ایم. 

آشنایی با وقت سفارت اسپانیا

برای سفر به کشور اروپایی و بسیار زیبای اسپانیا، علاوه بر داشتن پاسپورت، اخذ ویزای آن الزامی می باشد. روند اخذ ویزای یک کشور خارجی، نیاز به سپری کردن یک سری مراحل دارد که یکی از مهمترین مراحل، تعیین وقت سفارت آن کشور می باشد. از اینرو اگر کسی قصد سفر به این کشور را دارد در مرحله اول باید اقدام به تعیین وقت سفارت اسپانیا نماید. 

حال ممکن است که این سوال برایتان پیش آمده باشد که منظور از وقت سفارت اسپانیا چیست؟

در پاسخ باید بگوییم که متقاضیان برای دریافت ویزای این کشور لازم است که در یک زمان مشخص برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک خود به کارگزاری سفارتخانه این کشور مراجعه کنند. زمانی که کارگزاری یک تاریخ معین برای انجام این امور تعیین می کند، به زمان تعیین شده، وقت سفارت اسپانیا گفته می شود.

هدف اصلی از تعیین وقت سفارت اسپانیا، مشخص شدن نوع سفر متقاضی و انجام کارهای امنیتی می باشد. 

از این رو توصیه می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی جامع در خصوص وقت سفارت اسپانیا در اختیارتان بگذاریم. 

وقت سفارت اسپانیا

مدارک وقت سفارت اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، با توجه به نوع ویزایی که متقاضی قصد دریافت آن را دارد، متفاوت خواهد بود. در ادامه لیست کامل مدارک عمومی که کامل کردن آنها برای تعیین وقت سفارت اسپانیا الزامی می باشد، را آورده ایم، که به شرح ذیل می باشد:

•    دریافت فرم مربوط به درخواست ویزای اسپانیا که متقاضیان می توانند این فرم را به صورت اینترنتی دانلود کرده و بعد از تکمیل به همراه سایر مدارک به سفارتخانه ببرند.

•    3 قطعه عکس ۴*۳ رنگی با پس زمینه سفید (عکس گرفته شده حتماً باید جدید باشد و عکس های قدیمی مورد قبول واقع نخواهد شد.)

•    داشتن گذرنامه معتبر که حداقل دارای ۳ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی باشد. که صفحه اول برای تایید مهر ویزا و صفحه دوم برای مهرهای مربوط به ورود و خروج به کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

•    نسخه کپی از کلیه صفحات گذرنامه

•    نسخه اصلی و کپی کارت ملی

•    اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه

•    ارائه یک نامه که نشان دهنده عدم مخالفت کارفرما و یا حامی می باشد.

وقت سفارت اسپانیا

عکس بیومتریک، ویزا و وقت سفارت اسپانیا

عکس بیومتریک متقاضی یکی از مهمترین مدارکی می باشد که برای تعیین وقت سفارت و دریافت ویزای کشور اسپانیا، باید تهیه شود. این عکس، هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر فنی کاملاً متفاوت از عکس پرسنلی می باشد. 

لازم به ذکر است که در سال های اخیر، دفاتر انگشت نگاری ویزای شینگن، اقدام به ارائه سرویسی تحت عنوان عکس بیومتریک کرده اند که هر متقاضی می تواند با پرداخت مبلغ مورد نیاز، عکس بیومتریک خود را در همان محل گرفته و سریعاً دریافت نمایند. اما آن دسته از افرادی که نمی خواهند این هزینه را برای گرفتن عکس بیومتریک پرداخت کنند، می توانند قبل از مراجعه به کارگزاری سفارت اسپانیا در تهران در خصوص تهیه عکس بیومتریک خود اقدام نمایند. 

به طور کلی عکس بیومتریک متقاضیان باید دارای ویژگی های زیر باشد:

•    عکس کاملا رنگی و سیاه و سفید نباشد. 

•    ابعاد عکس ۴٫۵*۳٫۵ می باشد.

•    70 تا ۸۰ درصد از سایز عکس باید مربوط به سر متقاضیان باشد. 

•    پس زمینه عکس کاملاً روشن و عاری از هرگونه طرح و الگو باشد. ( در اکثر مواقع توصیه می شود که از رنگ خاکستری برای پس زمینه عکس بیومتریک استفاده شود.)

•    چشمان متقاضیان کاملاً باید به دوربین خیره شده باشد. 

•    چهره افراد باید کالاً خنثی و بدون هرگونه لبخند و یا اخمی باشد

•    دهان افراد در زمان گرفتن عکس باید بسته باشد.

•    لباس متقاضیان نباید همرنگ با پس زمینه عکس باشد. 

وقت سفارت اسپانیا

نکات وقت سفارت اسپانیا

متقاضیان برای اینکه بتوانند به روند اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت اسپانیا سرعت دهند، لازم است که در زمان مراجعه برای تعیین وقت سفارت، یک سری نکات را حتماً مورد توجه قرار دهند.

اولین نکته این است که بلیط رفت و برگشت به کشور اسپانیا را در زمان مصاحبه حضوری همراه خود داشته باشند، چرا که نداشتن بلیط رفت و برگشت در زمان وقت سفارت، باعث می شود که مصاحبه و انگشت نگاری به زمان دیگری موکول شود که این موضوع می تواند دریافت ویزا را خیلی به تاخیر بیندازد. 

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که متقاضیان حتماً باید به آن توجه کنند، ارائه مدارک مربوط به رزرو هتل و محل اقامت در زمان تعیین وقت سفارت اسپانیا می باشد. کارشناسان و ماموران مربوط به تعیین وقت سفارت به این موضوع تاکید جدی دارند.

وقت سفارت اسپانیا

تعیین وقت سفارت اسپانیا برای تمام ویزاهای این کشور

افرادی که قصد دارند به دلایل گوناگون، مانند؛ ملاقات اعضای خانواده، انجام کار، انجام امور پزشکی و تجاری به این کشور سفر کنند، لازم است که مدارک پایه ای که قبلاً به آن اشاره کرده ایم را آماده نمایند. اما اگر قصد دارند که در خصوص سفر خود اقداماتی را نیز انجام دهند، باید مدارکی مرتبط با نوع ویزایی که درخواست کرده اند را نیز ارائه کنند. به عبارت بهتر، متقاضیان در زمان تعیین وقت سفارت اسپانیا باید هدف از سفر به این کشور را به طور واضح مشخص کنند.

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا جهت ویزای گردشگری

ویزای توریستی کشور اسپانیا، بیشتر از هر ویزای دیگری متقاضی دارد و افراد زیادی علاقه مند به سفر به این کشور به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری و تفریحی آن می باشد. از این رو برای دریافت این ویزا، متقاضیان باید مانند سایر ویزاها، از سفارت این کشور وقت دریافت کنند. 

به طور کلی ویزای توریستی کشور اسپانیا به ۴ دسته تقسیم بندی می شود.

اولین ویزای ترانزیتی می باشد که دارندگان این ویزا اجازه خروج از فرودگاه های اسپانیا را ندارند و باید بلافاصله هواپیمای خود را برای سفر به کشوری که در حوزه شینگن قرار ندارد، تعویض کنند.

دومین ویزا، همان ویزای توریستی با مدت کوتاه می باشد. سومین ویزای توریستی، ویزایی است که دارندگان آنها نمی توانند بیشتر از نود روز در این کشور اقامت داشته باشند.

و در نهایت آخرین ویزا، ویزای ملی میباشد که اقامت بیشتر از ۹۰ روز دارد و فقط باید به کشور اسپانیا سفر کنند. 

وقت سفارت اسپانیا

وقت فوری سفارت اسپانیا

در برخی از مواقع افراد نیاز دارند که به سرعت ویزای اسپانیا را دریافت کنند. از این رو لازم است که اقدام به تعیین وقت فوری سفارت اسپانیا نمایند. خوشبختانه شرکت ها و موسسه هایی وجود دارند که می توانند به متقاضیان درباره چگونگی و مراحل دریافت وقت فوری سفارت اسپانیا کمک کنند و به آنها مشاوره های لازم را ارائه دهند.

از آنجایی که این متقاضیان برای دریافت ویزا عجله دارند و کوچکترین وقفه در آن باعث برهم خوردن بخش عمده ای از برنامه های زندگیشان می شود، از این رو بهتر است که خودشان اقدامات مربوط به تعیین وقت فوری سفارت اسپانیا را انجام نداده و آن را برعهده کارشناسان با تجربه بگذارند. 

به طور کلی اقدامات مربوط به تعیین وقت سفارت اسپانیا، ۳ هفته طول می کشد که درخواست فوری آن ممکن است تا ۱ هفته کاهش یابد. 

لازم به ذکر است که تعیین وقت فوری سفارت اسپانیا نیاز به پرداخت هزینه بیشتری نسبت به تعیین وقت سفارت اسپانیا به صورت عادی دارد. 

نکاتی در رابطه با تعیین وقت سفارت اسپانیا برای افراد خاص

شرایط تعیین وقت سفارت اسپانیا برای افراد خاص، مانند خردسالان و افرادی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اند، به صورت زیر می باشد:

•    اگر فردی قصد داشته باشد که یک خردسال را همراه خود به اسپانیا ببرد، لازم است که فرم اظهارنامه ی امضا شده توسط والدین خردسال را در روز تعیین وقت سفارت ارائه دهد. علاوه بر این گذرنامه پدر و مادر خردسال در روز تعیین وقت سفارت اسپانیا، ضروری می باشد. 

•    افرادی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اند باید کپی گواهی ازدواج و کپی شناسنامه اسپانیای فرد متقاضی ارائه شود.

•    قبل از ارائه مدارک، برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا، هدف از سفر هر شخص باید مشخص شود.

گرفتن وقت سفارت اسپانیا از کشورهای حوزه شینگن

گرفتن وقت سفارت و دریافت ویزای اسپانیا، این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند، تا بتوانند از سایر کشورهای حوزه شینگن نیز دیدن نمایند. چرا که کشور اسپانیا، عضو پیمان شینگن بوده که به موجب این پیمان تمام شهروندان کشورهای حوزه شینگن می توانند بدون ویزا به کشورهای دیگر شینگن سفر کنند. 

ناگفته نماند که دریافت ویزای اسپانیا از سفارتخانه های سایر کشورهای شینگن نیز امکان پذیر می باشد، اما برای اقامت در این کشور حتماٌ باید به سفارتخانه اسپانیا مراجعه شود.

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا در تهران

خوشبختانه کشور اسپانیا در ایران سفارتخانه دارد و شهروندان ایرانی نیازی ندارند که برای تعیین وقت سفارت و ویزای این کشور، به کشور دیگری سفر کنند. این سفارتخانه داریا کارگزاری جهت تحویل مدارک میباشد ودر روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا دوازده ظهر، به تمام متقاضیان ویزای کشور اسپانیا خدمت رسانی می کند. 

لازم به ذکر است که اقدامات مربوط به تعیین وقت سفارت اسپانیا، در روزهای دوشنبه تا سه شنبه و از ساعت ۲ تا ۲:۳۰ بعد از ظهر انجام می شود. 

وقت سفارت اسپانیا

هزینه وقت سفارت اسپانیا

سفارتخانه کشور اسپانیا، مانند سفارتخانه های سایر کشورها برای انجام امور مصاحبه و انگشت نگاری، هزینه هایی را از متقاضیان اخذ ویزای این کشور دریافت می کند که این هزینه در زمان مراجعه حضوری برای ارائه مدارک مربوط به سفارتخانه از متقاضی گرفته می شود. 

هزینه مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا به صورت جداگانه و از همه افراد گرفته می شود. لازم به ذکر است که تعیین وقت سفارت برای خردسالان نیازی به پرداخت این هزینه ندارد. 

وقت سفارت اسپانیا

برای تعیین وقت سفارت اسپانیا توجه به نکات زیر الزامی می باشد

تمام متقاضیان ویزای کشور اسپانیا، به غیر از خردسالان و کودکان زیر ۷ سال باید برای تعیین وقت سفارت کشور اسپانیا اقدام کنند. زمانی که سفارتخانه برای مصاحبه حضوری اعلام می کند، ثابت نبوده و این زمان با توجه به مشغله کاری سفارتخانه ممکن است متفاوت باشد. اما به طور معمول مدت زمان تعیین وقت سفارت، ۳ هفته کاری طول می کشد. 

نکته بسیار مهمی که همه متقاضیان در زمان مصاحبه حضوری باید رعایت کنند، دادن پاسخ های واضح و روشن به سوالات مسئولین مربوطه در سفارتخانه می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه های مربوط به صندوق سفارت قبل از تعیین وقت دریافت خواهد شد. 

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا و زمان نیاز است

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که چه زمانی برای انجام مصاحبه، ارائه مدارک و انگشت نگاری توسط سفارتخانه ارائه می شود و زمان آن کاملاً وابسته به ترافیک متقاضی در سفارتخانه می باشد.

به طور مثال در زمان تعطیلات که تعداد مسافرین اسپانیا افزایش پیدا می کند، وقت تعیین شده از سوی سفارت نیز ممکن است به زمان خیلی دیرتری موکول شود. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که با توجه به زمان دقیق سفر خود، وقت مناسبی را برای مراجعه به سفارتخانه و تعیین وقت انتخاب نمایند، تا در صورت مواجه با ترافیک متقاضی، دریافت ویزای آنها به عقب نیفتد.

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا جهت ویزای تحصیلی

ادامه تحصیل در کشور زیبا و پیشرفته اسپانیا، آرزوی دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا می باشد. همانطور که گفته شد، شهروندان کشورهایی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا باید برای ورود به کشورهای اروپایی ویزای آن کشور را دریافت کنند که این روند برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور کمی سخت تر خواهد بود. چرا که برای دریافت ویزای کشور اسپانیا، پذیرش گرفتن از دانشگاه های اسپانیا ضروری می باشد. 

بعد از اینکه یک متقاضی موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه های کشور اسپانیا شد، باید با پرداخت هزینه های دانشگاه، پذیرش خود را نهایی کرده و سپس مدارک مربوط به آن را برای صدور ویزا به سفارتخانه تحویل دهد. 

دقت در تعیین وقت سفارت اسپانیا، برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور بیشتر از ویزای توریستی اهمیت دارد، چرا که زمان اخذ پذیرش و انجام مکاتبه با اساتید دانشگاه ها در زمان کلی سفر دخیل می باشد. از این رو افراد برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا باید دقت زیادی داشته باشند و به هیچ عنوان انجام هیچ کاری را به تعویق نیندازند. 

علاوه بر مدارک کلی که برای تعیین وقت سفارت مورد نیاز است، برای تعیین وقت به منظور اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا مدارک زیر نیز باید توسط متقاضی تهیه شود. 

•    اصل مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات

•    مدارک مربوط به رزومه کاری

•    مدرک بین المللی زبان IELTS و یا TOFEL

•    گواهی مربوط به سلامت متقاضی

•    گواهی عدم سوء پیشینه که ۱ ماه اعتبار داشته باشد. 

•    ارائه یک حساب معتبر که نشان دهنده این باشد که متقاضی برای هزینه های زندگی در اسپانیا از پشتوانه مالی برخوردار می باشد. 

وقت سفارت اسپانیا

تاثیر دعوتنامه در زمان وقت سفارت اسپانیا

دعوتنامه درخواستی ست که از سوی یک شرکت، کمپانی، دانشگاه و یا یکی از اعضای خانواده که در خارج از کشور زندگی می کند، صادر می شود. شهروندان کشور اسپانیا نیز می توانند مانند شهروندان سایر کشورهای اروپایی به افرادی که خارج از محدوده شینگن و اتحادیه اروپا زندگی می کنند، دعوتنامه بفرستند. داشتن دعوتنامه اسپانیا، به متقاضیان کمک می کند که روند تعیین وقت سفارت اسپانیا و اخذ ویزای آن با سرعت بسیار بیشتری طی شود و احتمال ریجکت شدن ویزای اسپانیا و درخواست تا حد زیادی کاهش می یابد. 

دعوتنامه هایی که از سوی کشور اسپانیا صادر می شود، به طور کلی از ۳ بخش تشکیل شده اند که بخش اول آن مربوط به اطلاعات فرد متقاضی سفر به کشور اسپانیا، بخش دوم برای تکمیل اطلاعات دعوت کننده و بخش سوم نشان دهنده صحت رابطه بین فرد متقاضی و فرد دعوت کننده می باشد. دعوتنامه توریستی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه نمایشگاهی و دعوتنامه تحصیلی از جمله دعوتنامه هاییست که شهروندان کشور اسپانیا می توانند برای اشخاصی که می خواهند، ارسال نمایند. 

وقت سفارت اسپانیا

ریجکت شدن درخواست ویزای اسپانیا

در برخی از مواقع ممکن است به دلیل ناقص بودن مدارک و یا دلایل دیگر، با درخواست اخذ ویزا مخالفت شود. که در چنین مواقعی متقاضیان باید نواقص موجود را برطرف کرده و مجدداً اقدام به تعیین وقت سفارت اسپانیا نمایند، که این موضوع باعث می شود زمان دریافت ویزا تا مدت زیادی به عقب بیفتد. از این رو برای عدم بروز چنین مشکلی بهتر است که متقاضیان در کامل کردن مدارک دقت زیادی داشته باشند و همچنین در روز مصاحبه از گفتن مطالب کذب و دروغین خودداری کنند. چرا که در صورت پی بردن مسئولین سفارتخانه به ارائه اطلاعات دروغین، با درخواست ویزای متقاضی به طور جدی مخالفت می شود و حتی ممکن است که تا مدتی به او اجازه درخواست ویزا داده نشود. 

علاوه بر این ممکن است که برخی از متقاضیان از کامل بودن مدارک و مصاحبه ای که انجام داده اند، مطمئن باشند و احساس کنند که بی دلیل با درخواست ویزای آنها مخالفت شده است، در این زمان آنها می توانند با نوشتن نامه اعتراض خود را بیان کنند و آن را به صورت حضوری به سفارتخانه ببرند و یا اینکه از طریق ارسال ایمیل اعتراض خود را بیان کنند. 

بررسی اعتراض مدتی زمانبر خواهد بود که لازم است متقاضی در طول این مدت صبر کرده تا به اعتراض او رسیدگی و نتیجه اعلام شود. 

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا با وبسایت یوروپ تورز

با مطالعه این مقاله حتماً متوجه شده اید که تعیین وقت سفارت اسپانیا برای دریافت ویزای این کشور تا چه اندازه اهمیت دارد. به طوری که اگر وقت سفارت در زمان درستی تعیین نشود، هزینه هایی که متقاضیان برای تعیین وقت سفارت پرداخت کرده بودند، از بین خواهد رفت و علاوه بر این سفر آنها کنسل خواهد شد.

از این رو به دلیل اهمیت موضوع تعیین وقت سفارت و اخذ ویزا لازم است که افراد و متقاضیان از افراد باتجربه و حرفه ای که سالها در این زمینه تجربه دارند و به افراد زیادی در خصوص دریافت ویزا مشاوره می دهند، استفاده کنند. وبسایت یوروپ تورز با دارا بودن مشاوران و کارکنان با تجربه آماده خدمت رسانی به عزیزانی هستند که قصد سفر به کشور اسپانیا و یا سایر کشورهای اروپایی را دارند و می توانند بهترین مشاوره ها و خدمات را با نازلترین قیمت ها به این افراد ارائه دهند. 

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط