راهنمای وقت سفارت اسپانیا | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت اسپانیا | انواع + هزینه + شرایط

گرفتن وقت سفارت اسپانیا خواسته تمامی افرادی است که می خواهند به شکل قانونی به این کشور سفر کنند و برای اخذ وقت سفارت اسپانیا می توانند از طریق ما اقدام کنند.

در حال حاضر قوانین جدیدی برای درخواست اخذ ویزا و وقت سفارت اسپانیا از سوی کشور اسپانیا اعمال شده است که متقاضیان باید طبق شرایط جدید به سایت کارگزاری BLS مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند. اگر شما از افرادی هستید که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید باید حتما از این قوانین آگاه شوید تا در روند کار‌های خود برای اخذ ویزا، به مشکل برنخورید. ما سعی کریم تا در ارتباط با مهمترین قوانین برای گرفتن وقت سفارت کشور اسپانیا در اینجا صحبت کنیم.

راهنمای وقت سفارت اسپانیا | یوروپ تورز

وقت سفارت کشور اسپانیا

مهاجرت به هر کشوری مستلزم داشتن ویزای آن کشور می‌باشد. از آنجایی که اسپانیا امروزه به یکی از کشور‌های مهم و مهاجر‌پذیر تبدیل شده است، بسیاری از شهروندان ایرانی خواهان دریافت انواع ویزا‌های این کشور می‌باشند. اما اخذ تاییدیه ویزای کشور اسپانیا به سادگی گفتارش نیست و برای ثبت درخواست خود باید از طریق کارگزاری‌های مربوطه نسبت به رزرو وقت سفارت اسپانیا اقدام نمایید. در واقع نخستین مرحله برای ارائه درخواست ویزای خود به سفارت کشور اسپانیا این است که به صورت آنلاین وقت مناسبی را رزرو کرده و مدارک خود را به کارگزاری تحویل دهید.

روند درخواست وقت سفارت کشور اسپانیا

همانطور که عنوان شد برای اخذ ویزا‌های کشور اسپانیا، رزرو وقت از سوی کارگزاری معتبر‌ترین راه می‌باشد. شرکت BLS به عنوان نماینده سفارت کشور اسپانیا و کارگزاری مربوط به این کشور در تهران فعالیت می‌کند. برای اخذ وقت سفارت اسپانیا لازم است تا در ابتدا وارد سایت رسمی این کارگزاری شوید و حساب کاربری مربوط به خود را تشکیل دهید و در پورتال خود می‌توانید با پر کردن فرم اخذ ویزا، درخواست خود را به کارگزاری مربوطه اطلاع دهید.

پس از تکمیل فرم ذکر شده، تقویمی برای شما نمایش داده خواهد شد که روز‌های آزاد کارگزاری BLS را مشخص کرده است که با توجه به شرایط خود می‌توانید یک روز و زمان مخصوص را برای مراجعه حضوری به کارگزاری رزرو کنید. توجه داشته باشید که پس از انجام مراحل ذکر شده یک شماره مرجع در اختیارتان قرار خواهد گرفت که در هنگام مراجعه حضوری به کارگزاری به آن نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که در کارگزاری هیچگونه مصاحبه‌ای با متقاضیان انجام نمی‌گیرد و تنها مراحل مربوط به انگشت نگاری و احراز هویت و همچنین ارائه مدارک مربوط به اخذ ویزا صورت خواهد گرفت.

انواع وقت سفارت کشور اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا با توجه به این که متقاضیان خواستار اخذ کدام یک از انواع ویزا‌های کشور اسپانیا هستند، متفاوت می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که اکثر متقاضیان اخذ ویزای این کشور درخواست ویزای تایپ D یا تایپ C را در کارگزاری ثبت می‌کنند. این دو ویزا مربوط به انواع ویزا‌های شینگن هستند و برای تمامی کشور‌هایی که عضو پیمان شینگن باشند، یکسان خواهد بود.

ویزا تایپ D به عنوان ویزای ملی یا همان ویزای بلند مدت شینگن شناخته می‌شود که به متقاضیان خود امکان اقامت بیشتر از ۹۰ روز را در کشور اسپانیا و سایر کشور‌های اروپایی حوزه شینگن می‌دهد. در واقع ویزا‌های تحصیلی و کاری از انواع ویزا‌های تایپ D هستند. ویزا‌های تایپ C در واقع نقطه مقابل ویزا‌های D می‌باشند و با عنوان ویزا‌های کوتاه مدت شناخته می‌شوند که شامل ویزای توریستی و … می‌باشد. توجه داشته باشید که وقت سفارت اسپانیا با توجه به انواع ویزا‌های نام برده شده متفاوت می‌باشد که در ابتدای تکمیل فرم درخواست ویزا باید نوع ویزای خود را نیز مشخص نمایید.

وقت سفارت اسپانیا فوری

توجه داشته باشید که هیچ گونه تضمینی برای وقت فوری سفارت این کشور وجود ندارد و تایید آن کاملا به شانس و اقبال متقاضیان بستگی دارد.

وقت سفارت اسپانیا تحصیلی

در حال حاضر بسیاری از شهروندان ایرانی خواهان اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی این کشور هستند که برای این امر باید وقت سفارت اسپانیا برای ویزای تحصیلی را انتخاب نمایند. دانشگاه‌ها و موسسات عالی این کشور دارای امتیاز کمتر از ۴۰۰ در بین تمامی دانشگاه‌های جهان می‌باشند و از این جهت تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا مزایای بیشماری را برای دانشجویان فراهم می‌سازد.

توجه داشته باشید که برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی خود باید علاوه بر سایر مدارک مورد نیاز، مدارک مربوط به گواهی اشتغال تحصیل و همچنین ریز نمرات درسی خود را به کارگزاری سفارت ارائه دهید. لازم به ذکر است که در دانشگاه‌های این کشور علاوه بر تدریس به زبان اسپانیایی، تدریس به زبان انگلیسی نیز صورت می‌گیرد و مهاجران با فراگیری زبان انگلیسی به راحتی می‌توانند در این کشور به تحصیل بپردازد.

وقت سفارت اسپانیا تحصیلی | یوروپ تورز

وقت سفارت اسپانیا توریستی

ویزای توریستی از دیگر انواع وقت سفارت اسپانیا می‌باشد که متقاضیان بیشماری دارد. البته امروزه با توجه به شرایط مربوط به پاندمی ویروس کویید ۱۹ محدودیت‌های جدیدی برای اخذ این نوع ویزا در کشور‌های حوزه شینگن به وجود آمده است. اما به طور کلی متقاضیانی که این ویزا را از سوی سفارت کشور اسپانیا دریافت کنند، می‌توانند ۹۰ روز در کشور‌های حوزه شینگن اقامت داشته باشند. البته توجه داشته باشید که مدت زمان اقامت متقاضیان باید در بازه زمانی مشخصی معادل ۱۸۰ روز پس از تایید ویزا از سوی سفارت اسپانیا صورت بگیرد.

هزینه رزرو وقت سفارت کشور اسپانیا

برای این که بتوانید ویزای مورد نظر خود را از سوی سفارت کشور اسپانیا دریافت نمایید، لازم است تا هزینه‌های مشخصی را پرداخت کنید. البته این هزینه به صورت یکجا از شما دریافت نمی‌شود، بلکه در طی انجام مراحل مختلف باید مبلغی از آن را پرداخت نمایید. برای این که بتوانید وقت سفارت اسپانیا را رزرو کنید لازم است مبلغی از هزینه مشخص شده را به صورت آنلاین به حساب کارگزاری واریز نمایید.

قسمت دیگری از این هزینه در هنگام مراجعه حضوری به کارگزاری از شما دریافت خواهد شد که این هزینه متناسب با سن فرد متقاضی متفاوت می‌باشد. توجه داشته باشید که هزینه اعلام شده از سوی وزارت کشور اسپانیا برای متقاضیان بین ۶ الی ۱۲ سال نصف هزینه متقاضیان بزرگسالان می‌باشد و همچنین برای متقاضیان زیر شش سال نیز هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد. همچنین بخش دیگر هزینه‌ها مربوط به ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی می‌باشد. در نهایت نیز باید مبلغی را به عنوان کارمزد خدماتی به آژانس مسافرتی سفری دیگر پرداخت نمایید.

دفتر BLS و خدمات ارائه شده توسط آن

شرکت BLS در واقع یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برون سپاری می‌باشد. این شرکت فعالیت خود را از سال ۲۰۰۵ در هند آغاز کرد و سرانجام در سال ۲۰۱۶ با امضای یک قرارداد مخصوص به عنوان کارگزاری سفارت کشور اسپانیا شناخته شد. در واقع شرکت BLS به عنوان نماینده سفارت اسپانیا فعالیت می‌کند و حوزه خدمات ارائه دهنده این شرکت، مطابق با قوانین و دستورالعمل‌های کشور اسپانیا می‌باشد.

شرکت BLS تنها وظیفه دریافت و پردازش مدارک متقاضیان اخذ ویزای کشور اسپانیا را بر عهده دارد و همچنین مراحل مربوط به تایید هویت و همچنین انگشت نگاری‌های لازم برای اخذ ویزا نیز در این شرکت انجام می‌گیرد. باید توجه داشته باشید که پردازش و تایید مدارک متقاضیان توسط کارگزاری BLS ممکن است بیش از ۲۱ روز طول بکشد.

از این جهت لازم است تا حدود ۶۰ روز قبل از تاریخ سفر خود، نسبت به رزرو وقت سفارت اسپانیا از طریق این کارگزاری اقدام نمایید. لازم به ذکر است که کارگزاری تنها واسطه‌ای بین متقاضیان و سفارت کشور اسپانیا می‌باشد و هیچ نقشی در نتیجه نهایی درخواست ویزای متقاضیان نخواهد داشت.

شرایط اخذ ویزا و وقت سفارت کشور اسپانیا بعد از پاندمی کرونا

با توجه به محدودیت‌های جدیدی که از سوی کشور‌های حوزه شینگن برای اخذ ویزا در دوران اپیدمی کرونا و دوران بعد از آن اعمال شده است. کنسولگری کشور اسپانیا در ایران فعالیت خود را متوقف کرده است و از این جهت تنها از طریق کارگزاری BLS می‌توانید نسبت به ثبت درخواست اخذ ویزای خود برای اقامت در کشور اسپانیا اقدام نمایید. البته با توجه به شرایط کنونی تنها شهروندانی می‌توانند نسبت به اخذ ویزای اسپانیا درخواست خود را ثبت کنند که از واکسن‌های فایزر، جانسون‌اند جانسون، بیون تک، مدرنا، سینوفارم و آسترازنکا استفاده کرده باشند.

یکی از جدید‌ترین محدودیت‌های اعمال شده از سوی سفارت اسپانیا برای متقاضیان اخذ ویزای این کشور، این است که حتما باید حداقل ۱۴ روز از تزریق دومین دوز واکسن کرونا آن‌ها گذشته باشد. همچنین پس از این که نتیجه نهایی از سوی سفارت اسپانیا به کارگزاری اعلام شد، متقاضیان می‌توانند نتیجه و پاسپورت خود را از طریق پیک مخصوص کارگزاری دریافت کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود. البته توجه داشته باشید که مراجعه حضوری برای انگشت نگاری و ارائه مدارک به کارگزاری الزامی می‌باشد.

آدرس و ساعات کاری سفارت اسپانیا و کارگزاری آن

سفارت اسپانیا واقع در استان تهران، دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰ می‌باشد. اما با توجه به این که در حال حاضر بخش کنسولگری این سفارت در ایران تعطیل می‌باشد، باید برای وقت سفارت اسپانیا به سایت کارگزاری BLS مراجعه کرده و سپس برای ارائه مدارک به کارگزاری مربوطه در آدرس پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس ۱، طبقه دوازدهم، واحد پنج به صورت حضوری مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که سفارت اسپانیا و کارگزاری bls تنها در روز‌های یکشنبه و پنجشنبه فعال هستند که می‌توانید از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶ با تعیین وقت سفارت اسپانیا از طریق سایت، به آنها مراجعه کنید.

آدرس و ساعات کاری سفارت اسپانیا و کارگزاری آن | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت اسپانیا

نتیجه نهایی پس از رزرو وقت سفارت اسپانیا در چه بازه زمانی اعلام می شود؟
معمولا صدور ویزا از سوی وزارت معمولا ۲ الی ۴ هفته بعد از ثبت درخواست ارائه مدارک اعلام می شود.

مدارک به چه زبانی باید به سفارت اسپانیا ارائه گردد؟
برای ارائه مدارک ویزا به سفارت اسپانیا باید آنها را به زبان اسپانیایی ترجمه کرد که حدود ۳۰ روز زمان می برد و باید مهر دارالترجمه نیز در آنها ثبت شده باشد.

در صورت ریجکت درخواست ویزا چه باید کرد؟
ابتدا باید رفع ریجکتی را از سوی سفارت اسپانیا انجام دهید و مجددا نسبت به ثبت درخواست اقدام کنید. در صورت برطرف نشدن ریجکتی ۳ الی ۶ ماه بعد می توانید دوباره نسبت به رزرو وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!