09107636326 --- 021-88851080

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا: افرادی که تجربه سفرهای خارجی و به خصوص سفر به اسپانیا را ندارند، ممکن است با نحوه دریافت وقت سفارت اسپانیا و نوع عملکرد در سفارت این کشور آشنا نباشند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با چگونگی دریافت ویزای اسپانیا و وقت سفارت این کشور در یوروپ تورز آشنا کنیم.

سفر به اسپانیا و آماده سازی مقدمات سفر

سفر به اسپانیا و اروپا قطعا برای هر فردی می تواند خوشایند باشد. مخصوصا اگر هدف شما از سفر به اسپانیا بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور و یک سفر توریستی باشد.  البته دلایل دیگری نیز می تواند شما را به سفر اسپانیا ترغیب کند. برای مثال شما می توانید برای دیدار با دوستان، آشنایان و خانواده خود به این کشور سفر کنید و یا حتی می توانید برای ادامه تحصیل، کار و بازدید از نمایشگاه ها یا شرکت در همایش های تخصصی، اسپانیا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید. اما جدا از این که هدف شما از سفر به اسپانیا چیست، باید به این نکته توجه داشته باشید که شما پیش از سفر به هر مکانی باید مقدمات سفر را آماده کنید تا با خیالی آسوده سفر کنید و از سفر خود لذت ببرید. وقتی بحث مهیا سازی مقدمات سفر به میان می آید، قطعا این موضوع در سفر های خارجی اهمیت دوچندانی پیدا می کند و باید با وسواس بیشتری انجام شود. مقدمات سفر تنها به برنامه ریزی سفر و خرید بلیط و … ختم نمی شود؛ بلکه شما باید یک سری مقدمات اداری را نیز برای سفر به یک کشور خارجی طی کنید تا بتوانید اجازه ورود به آن کشور را داشته باشید. در بخش های بعدی این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. پس همچنان با یوروپ تورز همراه باشید.

وقت سفارت چیست؟

همانگونه که گفتیم شما باید مقدماتی را برای سفر به اسپانیا مهیا کنید که بخش مهمی از این اقدامات، مربوط به پروسه اداری می باشد و حتما می بایست این مقدمات را فراهم آورید. اگر با سفر خارجی زیاد آشنایی ندارید و تجربه کمی در این زمینه دارید، شاید با مقوله ویزا و روادید نیز آشنا نباشید. البته اشکالی ندارد. شما در این مقاله می توانید اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب کنید. اما افرادی که سفرهای متعددی به کشورهای مختلف داشته اند، حتما با ویزا و نحوه اخذ آن آشنایی دارند. همان طور که مستحضر هستید، شما برای ورود به یک کشور خارجی مثل اسپانیا و اقامت در آن کشور، باید ویزای مخصوص آن کشور را اخذ کنید. چنانچه شما می خواهید به اسپانیا سفر کنید، باید پیش از سفر به اسپانیا برای دریافت روادید اسپانیا اقدام کنید. اما این موضوع چه ارتباطی با وقت سفارت اسپانیا دارد؟ خوب همانطور که می دانید برای دریافت ویزای اسپانیا باید مراتب اداری را در سفارت این کشور در ایران انجام دهید. شما برای انجام این مراحل باید وقت سفارت اسپانیا را بگیرید و در زمان مقرر به سفارت این کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید.

انواع ویزای اسپانیا که نیاز به وقت سفارت دارند

خوب دلایل زیادی وجود دارد که شما مجبور خواهید شد، وقت سفارت اسپانیا را بگیرید و برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. بسته به این که شما با چه هدفی می خواهید به اسپانیا سفر کنید، ویزای این کشور دسته بندی شده است. از جمله ویزاهای پر تقاضا اسپانیا می توان به ویزای توریستی، ویزای کاری یا تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای ترانزیت، ویزای ملاقات با خانواده و …. اشاره کرد. اگر می خواهید با اهداف گردشگری به اسپانیا سفر کنید، بهترین گزینه برای شما دریافت ویزای توریستی اسپانیا می باشد. در صورتی که قصد دیدار با خانواده و دوستان را دارید، می توانید ویزای ملاقات با خانواده را دریافت کنید و اگر می خواهید برای ادامه تحصیل یا کار به این کشور سفر کنید، مناسب ترین ویزا برای شما، ویزای تحصیلی یا کاری می باشد. هر کدام از این ویزاها ویژگی های خاص خود را دارند. برخی ویزاها کوتاه مدت، برخی بلند مدت می باشند.

مراحل گرفتن وقت سفارت اسپانیا

شما قبل از مراجعه به سفارت اسپانیا می بایست از قبل وقت گرفته باشید و در زمان تعیین شده برای انجام کارهای اداری و اخذ ویزا به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. اما گرفتن وقت قبلی از سفارت دارای روال خاصی می باشد که باید طبق این روال درخواست خود را ثبت نمایید.

فقط توجه داشته باشید، لزومی ندارد که همه این مراحل را خودتان انجام دهید. یوروپ تورز نیز اقدام به ارائه چنین خدماتی شده اند و شما می توانید درخواست خود را به صورت غیر مستقیم از طریق این موسسه ها ارسال کنید. مخصوصا اگر در گرفتن وقت سفارت اسپانیا عجله دارید، توصیه می کنیم وقت سفارت فوری بگیرید. معمولا هم برای دریافت وقت سفارت فوری تقاضا بسیار زیاد می باشد.

نحوه درخواست وقت سفارت اسپانیا

پس از درخواست وقت سفارت اسپانیا، برای بررسی درخواست معمولا زمانی حدود ۲ تا ۷ روز را باید منتظر بمانید. پس از این که درخواست شما بررسی شد، در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود، به شما وقت سفارت داده می شود.

مراحل صدور ویزای اسپانیا در وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت ویزای این کشور در وقت سفارت اسپانیا، باید مراحل خاصی را طی کنید و طبق آن عمل نمایید. این مراحل برای همه افراد عمومیت داشته و تنها روش برای دریافت ویزای اسپانیا می باشد. در ادامه این مراحل را مشاهده خواهید کرد:

 • دریافت وقت سفارت اسپانیا
 • جمع آوری مدارک لازم و ترجمه مدارک
 • مراجعه به سفارت اسپانیا در وقت تعیین شده
 • انگشت نگاری
 • تحویل مدارک
 • در صورت لزوم مصاحبه
 • صدور ویزا

مراحلی که در بالا به آن ها اشاره کردیم در وقت سفارت اسپانیا باید انجام شوند. شما در ابتدا طبق روالی که در قسمت قبل عرض کردیم، باید وقت سفارت اسپانیا را بگیرید. پس از انجام این کار لیست مدارکی که برای گرفتن ویزای این کشور مورد نیاز می باشد، برای شما ارسال می شود. شما باید طبق این لیست مدارک مورد نیاز را تهیه و جمع آوری نمایید. در پایان باید در زمانی که به شما اختصاص داده شده است، به سفارت این کشور در ایران مراجعه کرده و مدارک تان را تحویل نمایید. پس از تحویل مدارک پرونده شما ایجاد شده و از شما انگشت نگاری خواهد شد. در انتها ممکن است از شما بخواهند که در مصاحبه سفارت نیز شرکت کنید. مصاحبه معمولا آنقدر ها که گفته می شود، دشوار نیست. توصیه می کنیم پیش از مراجعه به سفارت درباره مصاحبه سفارت تحقیق کنید.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت اسپانیا

همانطور که گفتیم شما باید در وقت سفارت اسپانیا مدارکی را که از شما خواسته شده، جمع آوری کرده و به سفارت تحویل دهید. معمولا مدارکی را که تحویل می دهید، در همان روز به شما باز نمی گردانند. پس از بررسی و تطبیق مدارک اصل وکپی، در زمانی که به شما اطلاع داده شد، شما می توانید دوباره به سفارت مراجعه کرده و مدارک تان را تحویل بگیرید. اما مهمترین مدارکی که برای سفر به اسپانیا با هر انگیزه و هدفی نیاز دارید، شامل موارد زیر می شود:

شناسنامه- سه قطعه عکس رنگی پرسنلی، پاسپورت معتبر (دارای ۶ ماه اعتبار بیشتر از مدت زمان سفر تان به اسپانیا باشد.)- آدرس محل کار یا تحصیل- گواهی اشتغال به کار (برای کارمندان)- گواهی اشتغال به تحصیل(برای دانشجویان و دانش آموزان)- بلیط هواپیما- رزرو هتل- دعوت نامه در صورت لزوم- فرم درخواست ویزا (به صورت تایپ شده)- ترجمه روزنامه رسمی شرکت(در صورتی دارا بودن)- اسنادی که نشان دهد، وضعیت مالی مناسبی برای سفر به اسپانیا و اقامت در این کشور دارید- ترجمه کارت بازرگانی (در صورت دارا بودن)- فیش بانکی ۶ ماهه اخیر- بیمه نامه بین المللی مسافرتی

این ها مدارک عمومی برای یک سفر کوتاه مدت به اسپانیا می باشند. در بخش بعدی مدارکی که به صورت اختصاصی برای سفرهای خاص مورد نیاز هستند را ارائه می کنیم.

مدارک خاص برای اهداف مختلف سفر به اسپانیا

اگر شما با هدف خاصی می خواهید به اسپانیا سفر کنید، در وقت سفارت اسپانیا باید مدارک ویژه ای را به همراه داشته باشید. برای مثال اگر شما می خواهید برای ادامه تحصیل به اسپانیا سفر کنید و در یکی از مراکز آموزشی و یا دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید، باید دعوت نامه یا پذیرش دانشگاه مورد نظر، مدارک تحصیلی در ایران و ریز نمرات را ارائه نمایید. در صورتی که هدف شما از سفر به اسپانیا، اشتغال به یک کار خاص در یک شرکت یا هر مکان دیگر است، در وقت سفارت اسپانیا باید یک دعوت نامه شغلی از سوی کارفرما خود داشته باشید. کارفرما باید در این دعوت نامه مسئولیت پرداخت حقوق شما در اسپانیا را بر عهده بگیرد. همچنین اگر می خواهید برای معالجه پزشکی به اسپانیا سفر کنید، بهتر است پیش از سفر با پزشک معالج خود در اسپانیا هماهنگ کرده باشید و مدارک پزشکی تان را نیز در وقت سفارت اسپانیا به همراه داشته باشید. در موارد دیگر نیز این گونه می باشد.

لزوم ترجمه مدارک

یکی از موضوعاتی که می تواند ذهن افراد را مشغول کند، لزوم ترجمه مدارک شما می باشد. شما باید تمامی مدارک خود، خصوصا مدارک هویتی و گذرنامه تان را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید. این کار را می توانید به موسسه های ترجمه معتبر و بخش مخصوص سفارت بسپارید. اما موضوعی که مهم است، این است که باید تمامی مدارک ترجمه شده مورد تایید ادارات دولتی کشور باشد و در نهایت سفارت اسپانیا نیز آن را پس از تطبیق با مدارک اصلی تان تایید نماید.

هزینه اخذ ویزا و وقت سفارت اسپانیا

 درباره هزینه اخذ ویزا، سوالات بسیاری پرسیده می شود. اجازه دهید کمی درباره آن صحبت کنیم. جدا از این که هزینه اخذ ویزا، دقیقا چه مقداری خواهد بود، نکات مهمتری در این مورد وجود دارد. اول این که باید به این نکته اشاره کنیم که تمامی افراد متقاضی، چه کودک، چه زن، چه بزرگسال و … ملزم به پرداخت هزینه ویزا هستند. اما اگر شما کودکی با خود به همراه دارید و سن کودک زیر ۶ سال می باشد، شما نیازی به پرداخت هزینه ویزا برای او نخواهید داشت. این تنها استثنا برای پرداخت هزینه ویزا است. نکته بعدی این است که هزینه صدور ویزا برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال کمتر از بزرگسالان می باشد. همچنین باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هزینه صدور ویزا باید بر اساس ارز یورو پرداخت شود.موارد فوق هزینه های ویزا میباشد و شرکت و موسسات معتبر نیز هزینه های اندکی بابت کارمزد دریافت وقت سفارت از شما دریافت خواهند نمود.

مدت زمان لازم جهت صدور ویزا اسپانیا

این که پس از ارائه درخواست ویزای اسپانیا و گذراندن مراحل اخذ ویزا در وقت سفارت اسپانیا، چه مدت زمان باید منتظر باشیم که درخواست مان بررسی شده و ویزا صادر شود، موضوع بسیار مهمی است. چرا که شما پیش از درخواست ویزا، باید مقدماتی همچون خرید بیمه مسافرتی، بلیط هواپیما و رزرو هتل را فراهم کرده باشید. در صورتی که ندانید فرآیند صدور ویزا چقدر می تواند طول بکشد، ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود آمده و حتی مجبور شوید، بلیط تان را کنسل کنید و از این لحاظ ضرر زیادی ببینید. به همین خاطر باید عرض کنیم که معمولا برای صدور ویزا حداقل باید از ۱ ماه قبل از سفر اقدام کنید. معمولا درخواست های صدور ویزا تا حداکثر ۱ ماه پاسخ داده می شوند و در صورتی که در این زمان گفته شده، درخواست وقت سفارت اسپانیا را ارسال کرده باشید، امکان به وجود آمدن مشکلات بعدی وجود نخواهد داشت. برای گرفتن پاسخ درخواست وقت سفارت اسپانیا نیز ممکن است حدود ۲ یا ۳ روز و حداکثر ۱ هفته منتظر بمانید.

دعوت نامه در وقت سفارت اسپانیا

یکی از مدارکی که بهتر است در وقت سفارت اسپانیا به همراه داشته باشید، دعوت نامه اسپانیا می باشد. البته در مواردی این موضوع اختیاری نبوده و شما حتما باید دعوت نامه کشور اسپانیا را به همراه داشته باشید. در غیر این صورت درخواست ویزای شما رد خواهد شد. اما متاسفانه چند مدتی است که شایعاتی در این زمینه بروز پیدا کرده است. بسیاری از افراد بر این باورند که اگر دعوت نامه اسپانیا و یا هر کشور دیگری را دریافت کنند، به طور تضمینی می توانند ویزای کشور اسپانیا را بدون هیچ مشکلی دریافت نمایند. در پاسخ به این شایعه باید عرض کنیم که به هیچ وجه این گونه نیست. شما با داشتن دعوت نامه نمی توانید مطمئن باشید که به صورت صد در صد درخواست شما تایید می شود. دعوت نامه تنها می تواند یک امتیاز مثبت برای شما محسوب شود. معمولا افرادی که دعوت نامه دریافت می کنند، راحت تر درخواست شان قبول شده و ویزایشان صادر گردیده است. اما این بدین معنا نیست که درخواست همه افراد تایید می شود. حتی افراد زیادی بوده اند که ضمن دارا بودن دعوت نامه، نتوانستند ویزای اسپانیا را دریافت کنند و درخواست شان بنا به هر دلیلی رد شده است.

سفارت اسپانیا در ایران

برای دریافت ویزای اسپانیا باید در وقت سفارت اسپانیا به سفارت این کشور در ایران مراجعه نمایید. در ادامه اطلاعات و مشخصات سفارت اسپانیا در ایران را درج خواهیم کرد:

آدرس سفارت اسپانیا در تهران:

تهران- دروس- بلوار شهرزاد- خیابان شادی- کوچه اول شرقی- شماره ۱۰

ساعات کاری سفارت اسپانیا:

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۴:۳۰

جا دارد باز هم به این موضوع اشاره کنیم که بدون داشتن وقت قبلی به سفارت اسپانیا مراجعه نکنید و انجام امور وقت سفارت اسپانیا از طریق یوروپ تورز امکان پذیر میباشد.

لزوم حضور فرد متقاضی در وقت سفارت اسپانیا

موضوعی که بسیار اهمیت دارد و بسیاری از افراد و به خصوص افرادی که تجربه چندانی ندارند، از آن غافل می شوند، این است که شما حتما باید خود در وقت سفارت اسپانیا در سفارت این کشور حضور داشته باشید و روال اداری را طی کنید. هیچ فرد دیگری نمی تواند به جای شما برای درخواست ویزای اسپانیا اقدام کند. دلیل این موضوع هم در مراحلی است که شما باید در وقت سفارت اسپانیا بگذرانید. همان طور که گفتیم در وقت سفارت از شما اثر انگشت گرفته خواهد شد و بنابراین شما خود باید شخصا در وقت سفارت به سفارت اسپانیا مراجعه کنید. در مواردی نیز ممکن است از متقاضیان مصاحبه گرفته شود. در این حالت هم شما باید خود به سوالات مصاحبه پاسخ دهید و هیچ فرد دیگری نمی تواند به جای شما این کار را انجام دهد. علاوه بر این ها برای تطبیق مدارک اصل و کپی آن ها نیز باید خود حضور داشته باشید. ضمن این که این موضوع به عنوان یک قانون عمومی شناخته شده و تمامی سفارتخانه ها از آن پیروی می کنند.

سوالات متداول در مصاحبه سفارت

در وقت سفارت ممکن است از شما بخواهند که در یک مصاحبه حضوری شرکت کنید. این موضوع ممکن است همیشه اتفاق نیفتد. اما در مواقعی که شما قصد یک سفر بلند مدت را به اسپانیا دارید و می خواهید ویزای بلند مدت این کشور را تهیه کنید، قطعی است. در موارد دیگر هم بنا به صلاح دید سفارت ممکن است از شما درخواست مصاحبه شود. اما چیزی که بسیار اهمیت دارد، این است که پیش از مصاحبه خود را برای این کار آماده کنید. حتی اگر مطمئن هستید از شما مصاحبه نخواهد شد، بهتر است با تعدادی از سوالات متداول در مصاحبه آشنا شوید. نمونه ای از این موارد را در ادامه می بینید:

–         هدف شما از سفر به اسپانیا چیست؟

–         آیا شما خانواده، دوست یا فرد مشخصی را در اسپانیا دارید؟

–         وضعیت اقامت شما در اسپانیا چگونه است؟

–         وضعیت زندگی و تامین مخارج شما در سفر به اسپانیا چگونه است؟

–         آیا ازدواج کرده اید؟

–         چه مدت می خواهید در این کشور اقامت داشته باشید؟

–         آیا سابقه کیفری دارید؟

–         آیا تا به حال تجربه یک سفر خارجی به اسپانیا و یا هر کشور دیگری را داشته اید؟

نکات مهم در وقت سفارت اسپانیا

در این بخش می خواهیم شما را با چند نکته مهم در وقت سفارت اسپانیا آشنا کنیم که به شما کمک فراوانی خواهد کرد:

 • بهتر است پیش از مراجعه به سفارت از تمامی مدارک خود یک کپی تهیه کنید.
 • در زمان هایی که میزان مسافرت ها افزایش پیدا می کند، ممکن است مدت زمان انتظار شما برای تعیین وقت سفارت اسپانیا و نیز صدور ویزا بیشتر شود. بهتر است در این گونه موارد زودتر اقدام نمایید.
 • از به همراه داشتن وسایل خطرناک و برنده، نظیر چاقو یا تیغ جدا خودداری کنید.
 • به موسسه های غیر معتبر اطمینان نکنید.
 • حضور کودکان زیر ۶ سال در وقت سفارت اسپانیا الزامی نمی باشد.
 • تمامی افراد باید خود شخصا برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایند.

حرف آخر و نتیجه گیری

مقاله فوق در ارتباط با وقت سفارت اسپانیا و نحوه دریافت ویزای این کشور و چگونگی رفتار در وقت سفارت ارائه شده است. در این مقاله تلاش کردیم تا به زبانی ساده شما را با نحوه دریافت ویزای اسپانیا و مراحل گرفتن وقت سفارت این کشور بیشتر آشنا کنیم. امیدواریم یوروپ تورز توانسته باشد، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده و به شما در این زمینه کمک کرده باشد.

در پایان از شما مخاطب محترم سپاس گزاریم که به مطالعه این مقاله پرداختید.

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط