راهنمای وقت سفارت اسلوونی | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت اسلوونی | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت اسلوونی، اولین گام برای گرفتن ویزا جهت ورود به اسلوونی تعیین وقت سفارت اسلوونی می باشد. در زمان وقت سفارت اسلوونی باید مدارک لازم جهت …

درباره اسلوونی باید گفت که کشور اسلوونی در نزدیکی کوه های آلپ است که در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت اسلوونی لیوبلیانا می باشد. برای رفتن به اسلوونی باید ویزا دریافت کنید که اولین قدم برای دریافت ویزا، گرفتن وقت سفارت اسلوونی می باشد. آب و هوای این کشور در قسمت های شمالی سرد و کوهستانی است و در برخی نقاط آب و هوا معتدل می باشد. جنگل ها، کوه ها و رودخانه های بسیاری در اسلوونی وجود دارد که زیبایی آن ها سبب جذب گردشگران شده است. سفر به اسلوونی با هر هدفی که دارید خاطرات خوشی برایتان رقم خواهد زد و تجربه های جالبی به دست خواهید آورد.

راهنمای وقت سفارت اسلوونی | یوروپ تورز

وقت سفارت اسلوونی

هر فرد ممکن است هدف خاصی از رفتن به کشور اسلوونی داشته باشد. برخی برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های زیبای این کشور به اسلوونی می روند، برخی هم به دیدار خانواده و اقوام می روند و برخی نیز برای تحصیل در دانشگاه های اسلوونی عازم آنجا می شوند. از آنجا که اسلوونی از اعضای پیمان شنگن می باشد ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزا است. اولین گامی که برای گرفتن ویزا باید بردارید تعیین وقت سفارت اسلوونی می باشد که می توانید از طریق آژانس ها برای این منظور اقدام کنید.

 در زمان وقت سفارت اسلوونی باید مدارکی که جهت صدور ویزا لازم است به همراه ببرید و از شما مصاحبه و انگشت نگاری انجام خواهد شد، به همین دلیل هر شخص که خواستار دریافت ویزا است باید شخصا برای این منظور اقدام به تعیین وقت کند و در زمان تعیین شده حضور پیدا کند.

مدت ویزای اسلوونی در عرض 6 ماه از سال نباید از 90 روز بگذرد. توجه داشته باشید که قبل از ورود به سفارت، وقت را تعیین کرده باشید. بعد از مراجعه به سفارت در زمان وقت تعیین شده و تحویل مدارک، کارشناسان سفارت مدارک را در یک بازه زمانی بررسی می کنند و اگر مشکلی در پرونده تان نباشد ویزا صادر خواهد شد. با دریافت ویزا می توانید وارد کشور اسلوونی شوید و به هدفی که دارید دست پیدا کنید.

زمان مناسب گرفتن وقت سفارت اسلوونی

برای گرفتن وقت سفارت اسلوونی به تاریخ دعوت نامه خود دقت کنید تا به موقع برای انجام آن اقدام کنید. مثلا اگر دعوت نامه برای 4 هفته آینده تاریخ دارد ممکن است وقت سفارت اسلوونی 2 ماه دیگر بیفتد که این موضوع سبب باطل شدن دعوت نامه خواهد شد. پس در مواقعی که دعوت نامه دریافت می کنید تاریخ سفر را 2 ماه بعد ازاین که به دستتان می رسد تعیین کنید تا دچار مشکل نشوید.

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای دریافت ویزای توریستی

گاهی ممکن است هدف شخص از سفر به اسلوونی گشت و گذار و یا دیدار اقوام باشد در این صورت باید ویزای توریستی که یک ماه اعتبار دارد دریافت کنید. دریافت ویزای توریستی نیازمند تعیین وقت سفارت اسلوونی برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه می باشد. برای این منظور فرم درخواست ویزای پر شده خود را و پرینت آن را همراه مدارک در وقت سفارت اسلوونی تحویل دهید.

شانس دریافت ویزای توریستی برای کسانی که از خانواده یا اقوام مقیم اسلوونی دعوت نامه دارند بیشتر خواهد شد و سفارت صدور ویزا را راحت تر انجام خواهد داد. البته داشتن دعوت نامه به عنوان تضمینی برای دریافت ویزا نیست بلکه روند رسیدگی به آن را سریع تر خواهد کرد.

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای ویزای کاری

شرایط اقتصادی اسلوونی که جزء کشورهای اتحادیه اروپا است خوب می باشد. جهت سفر به این کشور برای اشتغال باید بدانید فرصت سخت پیش می آید چون شغل مورد نظر که با تخصص شما هماهنگ باشد باید به مدت سه هفته در کشور اسلوونی آگهی شود و اگر داوطلبی نبود به مدت سه هفته دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا آگهی شود.

اگر در این زمان نیز داوطلبی یافت نشد می توان شغل را از نیرویی خارج از اتحادیه پیشنهاد داد. کارفرما در این مواقع دعوت نامه ای به فرد ارسال می کند، در این صورت فرد مورد نظر باید دعوت نامه و مدارک را پس از تعیین وقت سفارت اسلوونی به سفارت تحویل دهد.

کارفرما در این مواقع باید فرد دعوت شده را از هر لحاظ تضمین کند که این مورد سبب می شود کارفرمایان کمتری این ریسک را بپذیرند. گاهی اوقات می توان برای دریافت ویزای کاری این درخواست را به سفارت اعلام کرد، سپس با توجه به شرایطی که دارید ویزای 6 ماهه برای اینکه بتوانید در اسلوونی کار مناسب پیدا کنید صادر خواهد شد، در این صورت با پیدا کردن کاری که مطابق با رشته تحصیلی تان باشد، می توانید با پرداخت مالیات اقامت دائم برای اسلوونی داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای ویزای کاری | یوروپ تورز

گرفتن وقت سفارت اسلوونی برای ویزای تحصیلی

برای آنکه بتوانید در دانشگاه های اسلوونی ادامه تحصیل دهید باید برای تحصیل در آن دانشگاه پذیرش شوید. برای این منظور دانشجو باید در رشته مورد نظر تحصیل کرده باشد و برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر ظرفیت خالی موجود باشد. دانشجو باید از دانشگاه خود یک گواهی و همین طور ریز نمرات را بگیرد و ارائه دهد. هم چنین باید در این گواهی ذکر شده باشد که ادامه تحصیل شخص در دانشگاه منع نشده است. در این صورت شخص می تواند از دانشگاه اسلوونی دعوت نامه دریافت کند و آن را همراه مدارک در وقت سفارت اسلوونی که تعیین شده تحویل دهد و ویزای تحصیلی را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز در زمان وقت سفارت جهت ویزای تجاری

 • ارائه گذرنامه معتبر یعنی گذرنامه ای که حداقل دو برگه خالی داشته باشد و از تاریخ اتمام ویزا 3 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه دعوت نامه تجاری
 • ارائه پرینت حساب بانکی
 • گواهی از بانک جهت تمکن مالی
 • ارائه فیش حقوقی
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی از ثبت شرکت یا پروانه کسب یا پروانه مطب
 • ارائه سند ملکی
 • شناسنامه و ترجمه آن
 • کپی از بیمه

مدارک مورد نیاز جهت ارائه در وقت سفارت اسلوونی برای ویزای تحصیلی

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • داشتن گذرنامه با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی از کلیه صفحات گذرنامه
 • کپی از کلیه صفحات شناسنامه
 • ارائه ترجمه شناسنامه که به تایید وزارت امور خارجه و سفارت رسیده باشد
 • داشتن تعهد نامه مالی یعنی شخص حساب ریالی و یا ارزی در ایران باز کند و 10 هزار یورو در آن ریخته باشد و یا اینکه دعوت کننده فرد متقاضی مخارج مالی را بر عهده بگیرد.
 • ارائه پرینتی از گردش مالی مربوط به سه ماه اخیر
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه اسلوونی و کپی از آن
 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه و ترجمه آن

مشخصات سفارت اسلوونی در تهران

برای انجام کارهای مربوط به صدور ویزا و رفتن به کنسولگری در زمان وقت سفارت اسلوونی می توانید به آدرس تهران، پاسداران، بالاتر از خیابان شهید لواسانی (فرمانیه)، نارنجستان هشتم، پلاک ۳۰ مراجعه کنید. سفارت اسلوونی در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه مشغول فعالیت است که می توانید از ساعت 9 تا 13 در این روزها به سفارت مراجعه کنید.

معرفی انواع ویزا جهت گرفتن وقت سفارت اسلوونی

سفارت اسلوونی سه نوع ویزا معرفی می کند که برای صدور آن ها ابتدا باید وقت سفارت اسلوونی تعیین شود:

 1. ویزای نوع A: با این نوع از ویزا می توانید در قلمرو مربوط به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند به صورت بین المللی رفت و آمد هوایی داشته باشید.
 2. ویزای نوع C: با این نوع ویزا می توانید در تمام کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند به صورت آزادانه رفت و آمد داشته باشید.
 3. ویزای نوع D: با این نوع از ویزا می توانید اقامت طولانی مدت داشته باشید که بیشتر تاجران از آن استفاده می کنند

قوانین وقت سفارت اسلوونی

هر سفارت خانه ای ممکن است قوانین مختلفی برای ارائه وقت داشته باشد و در این زمینه اختیار تام دارد. وقت سفارت اسلوونی به صورت حضوری و اینترنتی کار آسانی نمی باشد اما به صورت تلفنی وقت داده نخواهد شد. تعیین وقت سفارت اسلوونی از طریق آژانس ها بسیار راحت تر است و لازم نیست برای دریافت آن در صف های طولانی بمانید.

وقت سفارت اسلوونی به صورت اینترنتی

تعیین وقت سفارت اسلوونی از طریق آژانس ها یکی از راه های جدید برای این منظور می باشد. با این روش در زمان کمتری می توانید روز و زمان مراجعه به سفارت را مشخص کنید و در روز تعیین شده به سفارت مراجعه کنید. برای این منظور می توانید به آژانس های مجری مستقیم مراجعه کنید.

در تقویم سفارت روزها و نوبت های خالی جهت تعیین وقت سفارت اسلوونی مشخص شده است. با توجه به اینکه چه روزی برای این کار وقت دارید تاریخ مورد نظر خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید که حضور به موقع در سفارت مورد توجه کارکنان آنجا قرار خواهد گرفت، سعی کنید در وقت سفارت اسلوونی که تعیین کرده اید تاخیری نداشته و به موقع حاضر شوید.

وقت سفارت اسلوونی به صورت اینترنتی | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت اسلوونی

زمان مناسب گرفتن وقت سفارت اسلوونی چه زمانی است؟

برای گرفتن وقت سفارت اسلوونی به تاریخ دعوت نامه خود دقت کنید تا به موقع برای انجام آن اقدام کنید. مثلا اگر دعوت نامه برای 4 هفته آینده تاریخ دارد ممکن است وقت سفارت اسلوونی 2 ماه دیگر بیفتد که این موضوع سبب باطل شدن دعوت نامه خواهد شد. پس در مواقعی که دعوت نامه دریافت می کنید تاریخ سفر را 2 ماه بعد ازاین که به دستتان می رسد تعیین کنید تا دچار مشکل نشوید.

مشخصات سفارت اسلوونی در تهران چیست؟

برای انجام کارهای مربوط به صدور ویزا و رفتن به کنسولگری در زمان وقت سفارت اسلوونی می توانید به آدرس تهران، پاسداران، بالاتر از خیابان شهید لواسانی (فرمانیه)، نارنجستان هشتم، پلاک ۳۰ مراجعه کنید. این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه مشغول فعالیت است که می توانید از ساعت 9 تا 13 در این روزها به سفارت مراجعه کنید.

بعد از تعیین وقت سفارت اسلوونی باید چه کرد؟

بعد از مراجعه به سفارت در زمان وقت تعیین شده و تحویل مدارک، کارشناسان سفارت مدارک را در یک بازه زمانی بررسی می کنند و اگر مشکلی در پرونده تان نباشد ویزا صادر خواهد شد. با دریافت ویزا می توانید وارد کشور اسلوونی شوید و به هدفی که دارید دست پیدا کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!