--- 021-87700067

وقت سفارت آلمان

برای اخذ و دریافت ویزای کشور آلمان بایستی موفق به اخذ وقت سفارت این کشور شوید تا از این طریق بتوانید به راحتی ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید. بهترین زمان برای صدور و دریافت وقت سفارت آلمان، چند ماه قبل از پرواز می باشد چرا که مدت زمان پاسخگویی به درخواست متقاضیان بین ۱ تا ۳ هفته به طول می انجامد به همین جهت شما نیز بایستی در مناسب ترین زمان ممکن اقدام به اخذ و دریافت وقت سفارت این کشور نمایید و یک سفر بسیار به یادماندنی را تجربه کنید.

برای دریافت وقت سفارت آلمان می توانید از کارگزاری سفارتخانه این کشور اقدام لازم را انجام داده و از این طریق منتظر پاسخگویی از سوی آن باشید.

البته در صورتی که با مشکلی مواجه شدید و یا سوالی در رابطه با روند صدور ویزا یا مدارک داشته باشید، می توانید با مشاوران ما در یوروپ تورز در تماس باشید.

آشنایی با وقت سفارت آلمان

آیا شما نیز به دنبال اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان هستید؟

آیا می دانید بهترین زمان برای اخذ و دریافت وقت سفارت کشور آلمان چه زمانی می باشد؟

از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی نمایید.

کشور آلمان یکی از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی می باشد که امروزه به عنوان قطب اقتصادی در اروپا شناخته شده و شما می توانید شاهد بهترین و باکیفیت ترین محصولات الکترونیکی در عرصه های مختلف باشید. امروزه افراد بسیار زیادی به دنبال مهاجرت و سفر به سوی کشور آلمان هستند که برای این منظور نیز به دنبال اخذ ویزای این کشور بوده تا از این طریق به راحتی اقدام به سفر نمایند.

لازم به ذکر است که ویزای کشور آلمان از نوع شینگن است چرا که این کشور در حوزه شینگن واقع شده است و تمام مسافرانی که قصد بازدید از این کشور را دارند بایستی در وهله اول اقدام به اخذ ویزای شینگن نمایند.

همچنین در نظر داشته باشید که ویزای آلمان نیاز به طی کردن مراحلی دارد که هر متقاضی بایستی بتواند به راحتی و با نهایت دقت این مراحل را طی نموده و ویزای مورد نظر خود را دریافت کند. وقت سفارت آلمان یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل برای صدور ویزای این کشور است.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد نحوه اخذ وقت سفارت آلمان و سایر آیتم های مربوط به آن توضیحات بیشتری را به حضور شما ارائه دهیم.

وقت سفارت آلمان

مشخص کردن نوع وقت سفارت آلمان

اولین گام برای اخذ وقت سفارت آلمان، مشخص کردن وقت سفارت و ویزای مورد نظر می باشد به طوری که با توجه به اهداف متنوع مسافران برای سفر به سوی این کشور، شاهد انواع بسیار مختلفی از ویزای سفارت کشور آلمان هستیم که هر یک از افراد می توانند با توجه به نیاز خود، اقدام به اخذ و دریافت وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشند.

از مهمترین و پرطرفدارترین انواع این ویزاهای سفارت کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وقت سفارت برای ویزای تجاری
 • وقت سفارت برای ویزای توریستی
 • وقت سفارت برای ویزای تحصیلی
 • وقت سفارت برای ویزای سرمایه گذاری
 • وقت سفارت برای ویزای کار
 • وقت سفارت برای ویزای ازدواج
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان برای ویزای تجاری

یکی از مهمترین و پرطرفدارترین انواع ویزاهای کشور آلمان را ویزای تجاری تشکیل داده است که امروزه بسیاری از بازرگانان برای انجام تجارت های مختلف با برندهای گوناگون این کشور به دنبال سفر هستند که برای این امر نیز بایستی ویزای تجاری آلمان و وقت سفارت آلمان  را اخذ و دریافت کنید تا از این طریق بتوانند زمان پرواز و همچنین ویزای مورد نظر را در دست داشته و اقدام به سفر کنید.

لازم به ذکر است که بدون اخذ و دریافت وقت سفارت کشور آلمان نمی توانید حتی اجازه ورود به کنسولگری این کشور را نیز داشته باشید.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت کشور آلمان برای ویزای توریستی

کشور آلمان از جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار منحصر به فرد و بی نظیری برخوردار است که هر گردشگری به دنبال بازدید از این آثار هستند و برای این منظور نیز بایستی ویزای توریستی آلمان را در دست داشته باشید که اخذ وقت سفارت آلمان از مهمترین اقدامات برای صدور ویزای مورد نظر بسیاری از گردشگران و توریست ها می باشد.

لازم به ذکر است که تعداد درخواست های اخذ وقت سفارت کشور آلمان برای ویزای توریستی در برخی از فصل ها به خصوص بهار و تابستان افزایش می یابد چرا که گردشگران زمان زیادی را برای بازدید از این کشور دارند.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت کشور آلمان برای ویزای تحصیلی

امروزه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به دنبال ادامه تحصیل در یکی از بهترین کشورها و دانشگاه های جهان هستند که بی شک کشور آلمان یکی از این بهترین گزینه ها به شمار بیاید. اگر شما نیز قصد دارید تا در یکی از بهترین دانشگاه های ایم کشور به تحصیل بپردازید بایستی در وهله اول موفق به اخذ وقت سفارت آلمان و ویزای این کشور داشته باشید که بی شک وجود دعوتنامه در این فرایند می تواند توجه ماموران کنسولگری را به سوی خود جلب کرده و روند صدور آن را تسریع بخشد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان برای ویزای کار

از دیگر و مهمترین انواع وقت سفارت آلمان، مربوط به ویزای کار و اشتغال در این کشور می باشد که در سال های اخیر بسیاری از جوانان با توجه به مهارتی که دارند، به دنبال اشتغال در یکی از بهترین شرکت های آلمانی هستند و برای این منظور نیز باید، ویزای کار این کشور را تهیه و در دست داشته باشند که برای این منظور نیز اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان ضروری و الزامی می باشد.

برای دریافت وقت سفارت مربوط می توانید رزومه ای از فعالیت ها و مهارت های خود را تهیه کرده و به شرکت مورد نظر خود ارسال کند.

وقت سفارت آلمان

بهترین زمان اخذ وقت سفارت آلمان

یکی از موضوعاتی که بسیاری از متقاضیان در مورد آن کوتاهی می کنند و توجه قائل نیستند، مربوط به بهترین و مناسب ترین زمان برای اخذ وقت سفارت آلمان می باشد که افراد بایستی از چند ماه اقدام نسبت به اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان اقدام نمایند تا بتوانند در بهترین زمان ممکن به پرواز خود رسیده و سفر خود را انجام دهند.

لازم به ذکر است که اگر شما نتوانید در مدت زمان مناسبی درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزا و وقت سفارت داشته باشید بی شک به پرواز نیز نخواهید رسید و این امر ممکن است تمام برنامه های شما را به هم بزند. به همین جهت به این اصل توجه لازم را داشته باشید.

وقت سفارت آلمان

مراحل اخذ وقت سفارت کشور آلمان

اخذ وقت سفارت آلمان نیاز به یک سری مراحل دارد که از مهمترین و اصلی ترین این مراحل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصمیم نهایی برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان و ویزای مورد نیاز
 • تهیه و آماده کردن اسناد و مدارک مورد نیاز
 • پر کردن فرم اطلاعات
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ وقت سفارت آلمان
 • ارسال درخواست
 • منتظر ماندن برای اخذ پاسخ از سوی کارگزاری کنسولگری ( ویزا متریک)
وقت سفارت آلمان

اهمیت اخذ وقت سفارت کشور آلمان برای صدور ویزا

اهمیت اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان به قدری زیاد و مهم می باشد که امروزه بسیاری از موسسات به دنبال ارائه راهنمایی ها و مشاوره های لازم برای این منظور هستند، شما نیز می توانید برای اخذ راهنمایی های لازم در این مورد با همکاران در وب سایت اینترنتی یوروپ تورز در تماس بوده و اطلاعات لازم را از این طریق به دست آورید. بدون اخذ وقت سفارت آلمان، قطعا نمی توانید ویزای مورد نظر خود را تهیه کنید. لازم به ذکر است که اهمیت این مرحله از صدور ویزای کشور آلمان را جدی گرفته و با نهایت توجه این مراحل را سپری کنید.

وقت سفارت آلمان

اخذ وقت سفارت کشور آلمان به شکل حضوری

وقت سفارت آلمان ممکن است به دو صورت باشد که یکی از مهمترین این مراحل، شکل حضوری می باشد که در این مرحله متقاضیان می توانند با توجه به دسترسی خود به کارگزاری این کشور و موقعیت خود، وقت سفارت آلمان حضوری را در اولویت های خود قرار دهند تا از این طریق به جو حاکم بر کارگزاری ( ویزامتریک) نیز آشنا شده و بر استرس خود غلبه نمایند.

لازم به ذکر می باشد که این روش برای افرادی که در تهران زندگی می کنند بسیار مناسب و معقول تر به نظر می رسد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت کشور آلمان به شکل آنلاین

از دیگر مهمترین روش های دیگر برای اخذ وقت سفارت آلمان می توان به شکل آنلاین آن اشاره کرد که این روش نیز مقرون به صرفه تر به نظر می رسد چرا که برای اخذ وقت سفارت این کشور دیگر نیازی به خرج هزینه های مازاد نداشته باشید.

در این روش می توانید با ایجاد حساب کاربری برای خود و بارگذاری مدارک و اسناد مورد نیاز در سایت خدمات ویزا بتوانید وقت سفارت مورد نظرتان را اخذ کرده و منتظر پاسخ از سوی کنسولگری باشید تا بتوانید سایر مراحل مربوط به صدور و اخذ ویزای آلمان را داشته باشید. در بارگذاری مدارک مورد نیاز بایستی به حجم فایل های خود نهایت توجه را داشته باشید.

وقت سفارت آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان

مهمترین عواملی که در مورد وقت سفارت آلمان وجود دارد، مدارک و اسناد مربوط به این امر می باشد که تمام متقاضیان و مسافران عازم به سوی کشور آلمان می توانند با داشتن اطلاعات در زمینه این مدارک، در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ وقت سفارت کشور مورد نظر خود نمایند. لازم به ذکر خواهد بود که مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان، با توجه به انواع ویزاهای مختلف کشور آلمان متفاوت خواهد بود و باید در برخی موارد مدارک دقیق تری را تهیه و آماده کنید که از مهمترین و ضروری ترین این مدارک که در بسیاری از انواع وقت سفارت این کشور عمومی می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصویر گذرنامه
 • گذرنامه دارای ۶ ماه اعتبار زمانی باشد
 • تاریخ وقت مدنظر
 • تاریخ سفر مشخص
 • پرداخت هزینه

برای به دست آوردن اطلاعات بسیار دقیق تر در مورد وقت سفارت آلمان می توانید به وب سایت اینترنتی خدمات ویزا مراجعه کرده و از این طریق اطلاعات بیشتری را به دست آورید. حساسیت و زمان بیشتری را برای تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان صرف کنید تا بتوانید به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت مورد نظر خود داشته باشید.

وقت سفارت آلمان

هزینه های اخذ وقت سفارت کشور آلمان

یکی دیگر از مهمترین و پر دغدغه ترین موضوعاتی که در خصوص اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان وجود دارد، هزینه های مربوط به این اقدام می باشد به طوری که هزینه های مربوط به اخذ ویزای این کشور، در واقع همان هزینه های مربوط به صدور و اخذ ویزای آلمان می باشد. هزینه های مربوط به ویزای سفارت آلمان به چند دسته تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

 • هزینه های مربوط به انگشت نگاری و بررسی مدارک
 • هزینه های مربوط به رفت و آمدها به کنسولگری
 • هزینه های مربوط به تهیه و آماده کردن مدارک و اسناد مورد نیاز
 • هزینه های مربوط به تهیه عکس جدید از سال جاری برای درخواست وقت سفارت
 • هزینه های مربوط به مشاوره و دریافت اطلاعات در خصوص اخذ وقت سفارت آلمان

لازم به ذکر می باشد که در صورت مواجه شدن با ریجکت برای اخذ وقت سفارت کشور آلمان به هر دلیلی، به هیچ وجه انتظار عودت هزینه های خود را نداشته باشید و بایستی خود را برای رفع مشکل به وجود آمده و انجام برخی از هزینه های مجدد آماده کنید.

ماموران حاضر در این کنسولگری نیز قوانین سرسختی را برای متقاضیان در نظر نگرفته اند تا از این طریق بتوانند به درخواست مسافران و متقاضیان خود پاسخ های رضایتمندی را ارائه دهند.

وقت سفارت آلمان

فرم اپلیکیشن در وقت سفارت کشور آلمان

یکی از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان، فرم اطلاعات می باشد که تمام متقاضیان بایستی این فرم را دریافت و آن را با نهایت توجه تکمیل و پر کنند تا از این طریق بتوانند درخواست خود را اعلام نمایند. در پر کردن فرم مذکور بایستی به یک سری از مهمترین نکات توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم اطلاعات از چند سوال تشکیل شده است که از مهمترین سوالات درج شده در این فرم می توان به مواردی از جمله مشخصات فرد و هدف از سفر اشاره کرد.
 • حتما اطلاعات درج شده در این فرم با تمام مدارک و اسناد ارائه شده تطابق لازم را داشته باشد.
 • این فرم نمونه ای شخصیت و اهداف شما برای سفر به کشور آلمان می باشد و به همین جهت سعی کنید تا اطلاعات صحیح و واقعی را در آن درج نمایید.
 • حتما آدرس ایمیل و محل سکونت خود را با نهایت دقت وارد کنید چرا که در بسیاری از مواقع پاسخ مورد نظر از سوی کنسولگری به افراد متقاضی ایمیل خواهد شد.
وقت سفارت آلمان

دلیل ریجکت درخواست وقت سفارت کشور آلمان

لازم به ذکر می باشد که تمام درخواست های مربوط به اخذ وقت سفارت کشور آلمان با موفقیت روبرو نبوده و در بسیاری از مواقع شاهد ریجکت شدن آن هستیم که در این صورت مشکلات بسیار سختی برای متقاضیان به وجود می آید چرا که افراد مجبور هستند تا زمان و هزینه های بیشتری برای دریافت و اخذ وقت مورد نظر خود داشته باشند. عوامل بسیار زیادی ممکن است که سبب ریجکت و رد شدن درخواست صدور وقت سفارت آلمان باشد که از مهمترین و ضروری ترین عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقص مدارک و ارائه مدارک جعلی می تواند از مهمترین عواملی باشد که باعث رد شدن و ریجکت وقت سفارت آلمان شود.
 • از دیگر مهمترین این عوامل می توان به عدم پرداخت هزینه های ممکن باشد که معمولا عدم ارائه رسید هزینه های پرداختی از سوی متقاضیان باعث بروز این مشکل می شود.
 • عدم پر کردن فرم نیز از دیگر مواردی می شو که بسیاری از افراد توجه کافی را در پر کردن این فرم ندارند و همین امر نیز سبب می شود که با مشکل ریجکت و رد درخواست اخذ وقت سفارت کشور آلمان مواجه شویم.
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان و سفارتخانه کشور آلمان

کشور آلمان از کشورهایی می باشد که خوشبختانه کنسولگری و سفارتخانه آن را می توانید در ایران مشاهده کنید که اتفاقا یکی از فعال ترین و پرتردد ترین سفارتخانه های کشورهای اروپایی می باشد و در بسیاری از روزهای سال می توانید صف های بسیار طولانی را در جلوی درب این سفارتخانه مشاهده کنید که هر یک از این افراد به دنبال اخذ و دریافت یکی از بهترین انواع ویزاهای کشورهای آلمان هستند تا از این سفر خود در زمان معین شده انجام دهند.

لازم به ذکر ایت از اواسط سال ۲۰۱۹ انجام امور درخواست ویزا به کارگزاری این سفارت یعنی ویزامتریک واقع در خیابات وزرا سپرده شده است.

شما نیز می توانید برای مراجعه به کارگزاری این کشور آدرس و نشانی دقیق آن را از قبل در اختیار داشته باشید تا بتوانید به راحتی مراجعه مورد نظر خود انجام داده و درخواست اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان را داشته باشید.

آدرس سفارت خانه کشور آلمان به صورت زیر می باشد:

 • آدرس سفارت خانه کشور آلمان: تهران – خیابان فردوسی – شماره ۳۲۴، ۳۲۰

تمام مسافران و متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای آلمان مورد نیاز خود هستند، می توانند به راحتی با مراجعه به این سازمان، افراد زیادی را در این مرکز مشاهده کنید و اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص صدور ویزا و اخذ وقت سفارت کشور آلمان به دست آورید.

نکات مورد توجه در وقت سفارت آلمان

افرادی که به دنبال دریافت و اخذ وقت سفارت آلمان هستند می توانند با در نظر گرفتن برخی از مهمترین و ضروری ترین نکات می توانند بدون داشتن مشکل ویزای مورد نظر خود را دریافت کنند.

از مهمترین و قابل توجه ترین این موارد و نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما به نوع ویزای دریافتی و وقت سفارت آلمان مورد نظر خود توجه داشته و درخواست آن را ارائه دهید.
 • در تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز توجه لازم را داشته باشید تا از این طریق با مشکل ریجکت مواجه نشوید.
 • از رسید هزینه های پرداختی خود توصیه می شود که حتما کپی را در نزد خود نگه دارید تا در صورت بروز مشکل بتوانید پیگیری لازم را انجام دهید.
 • برای به دست آوردن اطلاعات لازم در خصوص هزینه های وقت سفارت آلمان می توانید با ماموران حاضر در سفارت خانه این کشور در تماس بوده و به روز ترین اطلاعات را جویا شوید.
 • شما می توانید برای دریافت هرگونه مشاوره و راهنمایی نیز با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.
 • حتما برای اخذ وقت سفارت مورد نظر خود، از سفارتخانه این کشور مراجعه کنید و به هیچ وجه گول وعده های دروغین برخی از افراد را باور نکنید.

نظر دهید

11 نظر

مسافری از آلمان

ممنونم بابت اطلاعات صحیحی که در مورد سفارت المان در سایتتون قرار دادید. مرسی

پاسخ به این دیدگاه
24 می 2020
بهناز موسوی

تعیین فوری مجدد سفارت المان

پاسخ به این دیدگاه
11 اکتبر 2018
بابازاده

با سلام
سفارت آلمان با توجه به شلوغی آن معمولا زمان فوری ندارد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

پاسخ به این دیدگاه
17 فوریه 2019
زهرا روح الله زاده

وقت برأي ويزا تأزيخ دعوت نامه ۲۰٫۰۲٫۲۰۱۸

پاسخ به این دیدگاه
26 سپتامبر 2018
عارفه

درخواست ویزای مسافرتی برای مادرم هستم چون خواهرم در آلمان زندگی میکند و باردار میباشد که در اواخر مهر ماه زایمان دارد و مادرم باید انجا باشد چگونه میتوانم وقت سفارت دریافت کنم

پاسخ به این دیدگاه
9 سپتامبر 2018
سحر

با سلام
شما در گرفتن وقت فوری سفارت آلمان برای ویزای کاری برای کسی که دعوتنامه کاری از آلمان داشته باشد میتوانید کمک کنید؟

پاسخ به این دیدگاه
28 آگوست 2018
مهسا

سلام مطالب بسیار عالی بود ممنون

پاسخ به این دیدگاه
8 آگوست 2018
مصطفی صفری

با سلام

در خصوص ویزای جستجوی کار در آلمان هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.

پاسخ به این دیدگاه
5 آگوست 2018
Alireza shafagh germi

با سلام و دروود به سفارت جمهوری فدرال آلمان:
خواهشا برای جوانانی که علاقمند به کشور و ملت دوست و برادر آلمان هستند ولی بضاعت مالی خوبی ندارند شرایطی را فراهم بیاورید که جهت انجام کار و اقامت دائم به کشور عزیز پروس یا آلمان بروند و هم خودم و هم آلمان سرافراز باشند همیشه .
با نهایت تشکر و سپاس از سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران.
علیرضا شفق گرمی.
۹۶/۱۱/۱۵

پاسخ به این دیدگاه
4 فوریه 2018
Mohammad rafiq

ویزه المان فامیلی کار دارم

پاسخ به این دیدگاه
4 فوریه 2018
Mohammad rafiq

سلام من از افغانستان استم ولایت میدان وردک ویزه المان کار دارم اینجا ذندگی خوبی ندارم اگر کمک کنین خیلی خوشحال میشم

پاسخ به این دیدگاه
4 فوریه 2018

مطالب مرتبط