09107636326 --- 021-88851080

توضیحاتی در مورد تعیین وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان (The time of the German Embassy): برای سفر به کشور آلمان بایستی ویزای این کشور را تهیه و اخذ نمود که برای تهیه و اخذ ویزای مربوطه نیز بایستی مراحلی را پشت سر  گذاشت. از مهم ترین مراحل آن می توان به تعیین وقت سفارت آلمان اشاره کرد. افراد متقاضی می توانند با توجه به وقت و علاقه خود به شکل حضوری یا آنلاین اقدام به گرفتن وقت سفارت این کشور داشته باشند و با مهیا کردن تمام مدارک مورد نیاز به کنسولگری کشور آلمان مراجعه کنند. توجه داشته باشید که افراد با اهداف و قصد بسیار مختلفی به کشور آلمان سفر می کنند که از مهمترین این سفرها می توان به سفر توریستی، تجاری و تحصیلی اشاره کرد. کشور آلمان نیز تمام زیرساخت های لازم برای پذیرش گردشگران و مهاجران آماده کرده است. هزینه های اخذ ویزا و گرفتن وقت سفارت این کشور نیز بسیار معقول و مناسب می باشد به طوری که افراد می توانند قبل از مراجعه به کنسولگری از وب سایت سفارت خانه کشور آلمان در مورد هزینه های مربوطه اطلاعاتی را به دست بیاورند. بهترین زمان برای گرفتن وقت سفارت آلمان چند ماه قبل از سفر می باشد تا افراد بتوانند با خیال راحت به سفر خود بپردازند.

کشور آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان می باشد که با واقع شدن در قاره اروپا به عنوان قطب صنعتی این قاره می باشد. توجه داشته باشید که نظم و منظم بودن ریشه در فرهنگ و سایر نهادهای این کشور نهفته است و همین امر نیز سبب شده است که مردم آلمان بسیار سخت کوش و پر تلاش باشند و تمام این عامل باعث پیشرفته شدن و صنعتی شدن این کشور شده است. امروزه با توجه به مساعد بودن وضعیت اقتصادی، وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر، فرصت های شغلی و سرمایه گذاری و وجود بهترین دانشگاه ها و کالج ها شاهد افزایش مهاجرت های افراد از کشورهای مختلف به سوی این کشور هستیم. کشور ایران نیز یکی دیگر از کشورهایی می باشد که در سال ها اخیر بیشترین مهاجرین را به کشور آلمان داشته است. در قاره اروپا افراد بسیار زیادی سالانه به منظور کار و سرمایه گذاری به کشور آلمان مهاجرت می کنند که این امر سبب شده است مسئولان آلمانی نیز تمام زیرساخت های خود را تقویت و گسترش دهند. در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تعیین وقت سفارت آلمان، سفارت آلمان، مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت آلمان، هزینه آن و بهترین زمان تعیین وقت سفارت آلمان اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

ویزای آلمان

برای ورود به کشور آلمان بایستی ویزای آلمان این کشور را تهیه و اخذ نمایید و با توجه به این امر که افراد با اهداف بسیار مختلفی به کشور آلمان سفر می کنند نیازمند دریافت ویزاهای متنوعی نیز هستند. از مهم ترین ویزاهای کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         ویزای تحصیلی: آرزوی بسیاری از افراد ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های کشور آلمان می باشد که برای ادامه تحصیل در این کشور اولین گام اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان می باشد

–         ویزای توریستی: سالانه میلیون ها گردشگر به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری کشور آلمان اقدام به اخذ ویزای گردشگری این کشور می کنند.

–         ویزای تجاری :کشور آلمان فرصتهای بسیار خوبی را برای سرمایه گذاری افراد دارد که شما می توانید با اخذ ویزای تجاری خود اقدام به سفر تجاری خود داشته باشند.

–         ویزای کاری: افرادی که به دنبال کار در کشور آلمان هستند می توانند قبل از سفر خود اقدام به دریافت ویزای کاری کشور آلمان داشته باشند.

برای دریافت هر کدام از ویزاهای مذکور بایستی در اولین گام به تعیین وقت سفارت آلمان بپردازید و به همین جهت افراد متقاضی می توانند به کنسولگری کشور آلمان مراجعه نموده و اقدام به دریافت وقت سفارت کشور آلمان داشته باشند.

سفارت آلمان

با توجه به بالا بودن روابط ایران و آلمان، می توانیم شاهد مهاجرت های بسیار زیادی از ایرانیان به سوی این کشور باشیم. همین امر سبب شده است که سفارت خانه کشور آلمان در ایران بنا گردد و به افراد متقاضی برای سفر به این کشور خدمات ارائه دهد. کنسولگری کشور آلمان با واقع شدن در پایتخت، سبب شده تا دسترسی بسیاری از افراد راحت تر باشد امروزه سفیر سفارت خانه کشور آلمان آقای میشائیل کلور – برشتولد می باشد که سالیان سال در این مرکز به فعالیت خود ادامه داده و نظر بسیار مثبتی را به ایران و ایرانیان دارد. سفارت خانه آلمان نیز با داشتن کارکنان خوش صحبت و مودب خود توانسته است نظر مراجعه کنندگان را در وهله ی اول به سوی خود جذب کند. شما می توانید با استفاده از گوگل مپ ها به راحتی در شهر تهران خود را به ساختمان سفارت خانه کشور آلمان برسانید و درخواست خود را جهت دریافت ویزای مورد نظرتان اعلام کنید. هم چنین اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که سفارت خانه کشور آلمان به صورت سفارت جمهوری فدرال آلمان نیز نامیده می شود و بسیاری از افراد با این اسم آن را خطاب می کنند.

وقت سفارت آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان یکی از گام های مهم برای اخذ ویزای مورد نظر می باشد که افراد باید حساسیت بیشتری را به این مرحله داشته باشند. شما می توانید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام به گرفتن وقت سفارت کشور آلمان داشته باشید. بسیاری از افراد که در نزدیکی سفارت خانه آلمان زندگی می کنند می توانند با مراجعه حضوری به کنسولگری این کشور، وقت سفارت ویزای مد نظر خود را دریافت کنند. در مورد تعیین وقت سفارت آلمان (The time of the German Embassy) به صورت آنلاین نیز در بخش های بعدی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. توجه داشته باشید که در برخی از ماه های سال مجبور به منتظر بودن در صف های طولانی جلوی درب کنسولگری کشور آلمان باشید چرا که تعداد متقاضیان در این فصول زیاد می باشد. به همین دلیل برخی از افراد ترجیح می دهند که از طریق وب سایت رسمی وقت سفارت این کشور اقدام به رزرو و تعیین وقت سفارت آلمان داشته باشند. شما نیز می توانید با توجه به علاقه و زمان در اختیارتان یکی از راه های تعیین وقت سفارت آلمان را انتخاب کرده و به رزرو آن بپردازید.

بهترین زمان اخذ وقت سفارت آلمان

یکی از مهمترین موضوعاتی که در تعیین وقت سفارت آلمان (The time of the German Embassy) وجود دارد این است که چه زمانی بایستی برای تعیین وقت سفارت آلمان اقدام کرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که متقاضیان بایستی چند ماه قبل از سفر خود اقدام به تعیین وقت سفارت آلمان داشته باشند تا بتوانند در زمان مناسبی ویزای مورد نظر خود را دریافت کنند. با توجه به افزایش درخواست های صدور ویزا برای کشور آلمان در سال های اخیر، زمان زیادی برای صدور ویزا لازم می باشد و به همین جهت نیز توصیه می شود که در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به تعیین وقت سفارت آلمان و درخواست خود داشته باشید تا بتوانید در زمان مشخص شده به سفرتان بپردازید. همچنین با اقدام زودتر برای دریافت ویزای مورد نظر خود، اگر مشکلی نیز به وجود بیاید می توانید در زمان مناسبی مشکل به وجود آمده را حل نمایید و از به وجود آمدن هر گونه تاخیری در سفرتان جلوگیری کرده باشید.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت آلمان

یکی از مهم ترین عواملی که بایستی در تعیین وقت سفارت آلمان به آن توجه داشته باشید، تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت آلمان می باشد که افراد بایستی قبل از مراجعه به کنسولگری این کشور تمام مدارک را آماده کنند و تحویل کارگزار و مامور مربوطه دهند. از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         اصل شناسنامه و کارت ملی

–         اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار زمانی

–         سند ملکی

–          بلیط هواپیما

–         در صورت وجود سند مربوط به رزرو هتل

–         گواهی مبنی بر عدم داشتن هرگونه سوء پیشینه

–         گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری خاص

–         گواهی معتبر زبان آلمانی یا انگلیسی

–         دو قطعه عکس ۴*۶

–         بیمه مسافرتی

–         گواهی اشتغال به تحصیل

–         گواهی اشتغال به کار

–         پرینت حساب بانکی

–         دعوتنامه در صورت وجود

نکته مهمی که در مهیا کردن مدارک مورد نظر جهت تعیین وقت سفارت آلمان بایستی به آن توجه کرد، این است که حتما مدارک اصل و معتبری را تحویل سفارت خانه دهید تا هیچ گونه مشکلی در زمان صدور ویزای مورد نظرتان به وجود نیاید. هم چنین در صورت مشاهده هر گونه مغایرتی نه تنها ویزای مورد نظر صادر نخواهد شد بلکه، طبق قوانین و مقررات نیز با شما برخورد خواهد شد. به همین جهت توصیه می شود که تمام دقت و توجه خود را جهت تهیه مدارک اصل به کار ببرید.

هزینه تعیین وقت سفارت آلمان

تعرفه های تعیین وقت سفارت با توجه به ارز یورو مشخص و تعیین می شود به طوری که شما می توانید با مراجعه به سایت وقت سفارت با تعرفه ها و هزینه های تعیین وقت سفارت آلمان آشنا شوید. برخی از تعرفه های گرفتن وقت سفارت آلمان و ویزای آلمان به صورت زیر می باشد:.

–         هزینه وقت برای ویزای شینگن ۹۰ روزه

–         هزینه تایید مدارک

–         هزینه ویزای دانشجویی

–         هزینه سایر امور رسیدگی

و هزینه دریافت وقت سفارت ۲۵۰ هراز تومان میباشد .

آدرس سفارت آلمان در ایران

کشور آلمان دارای سفارت های مختلفی در سراسر جهان می باشد که یکی از سفارت های آن نیز در کشور ما بوده و افرادی که دنبال دریافت و اخذ ویزای کشور آلمان هستند می توانند با مراجعه به این ساختمان درخواست خود را اعلام کرده و در زمان مناسبی اقدام به دریافت ویزای این کشور داشته باشد. آدرس سفارت آلمان در ایران به صورت زیر می باشد:

–         آدرس: تهران- خیابان فردوسی- شماره ۳۲۴-۳۲۰

–         صندوق پستی : ۱۷۹-۱۱۳۶۵

–         کد پستی : ۱۱۳۶۵

شما می توانید با مراجعه به وب سایت اینترنتی وقت سفارت در مورد نحوه تعیین وقت سفارت آلمان و صدور ویزای این کشور اطلاعات مناسبی را به دست بیاورید. توجه داشته باشید که در وب سایت اینترنتی تمام نکات لازم جهت تعیین وقت سفارت آلمان اعلام شده است که افراد با مراجعه به این صفحات می توانند اطلاعات خوبی را به دست بیاورند. افرادی که در شهر تهران اقامت دارند می توانند به راحتی خود را به سفارت خانه این کشور برسانند و سایر مردم نیز با در نظر گرفتن هزینه ی مختصری به شهر تهران سفر کرده و به کنسولگری این کشور مراجعه کنند.

روزهای کاری سفارت کشور آلمان

افرادی که می خواهند از شهرهای دیگر ایران به تهران سفر کنند و به صورت حضوری اقدام به دریافت و تعیین وقت سفارت آلمان داشته باشند، بایستی از روزهای کاری و ساعات کاری این کنسولگری اطلاعاتی را در اختیار داشته باشند. روزهای کاری سفارت خانه کشور آلمان از شنبه تا چهارشنبه به طور تمام وقت یعنی تا ساعت ۱۶ بعدازظهر می باشد و البته توجه داشته باشید که برای تحویل مدارک مورد نیاز بایستی از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ اقدام کنید در غیر این صورت فردی برای تحویل مدارک شما وجود ندارد و بایستی منتظر روز بعد باشید.

نحوه تعیین وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، بسیاری از افراد به دلیل کمبود زمان و هزینه های رفت و آمد، اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و از طریق سایت وقت سفارت به آدرس … می پردازند. برای تعیین وقت سفارت آلمان به شکل آنلاین می توانید به راحتی در سایت وقت سفارت حسابی را برای خود ایجاد کرده و با بارگذاری تمام مدارک خواسته شده، منتظر تایید و پاسخی از کارشناسان ما داشته باشید. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکلی می توانید با همکاران پشتیبانی شرکت کارگزار در تماس باشید و سوالات مورد نظر خود را مطرح کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان بسیار ساده و سریع می باشد منتهی زمان بررسی و تاییدیه مدارک مورد نیاز شاید زمان بر بوده و به روزهای زیادی نیاز داشته باشد. تمام مدارک و فرم درخواست شما برای صدور ویزای مربوط با دقت کامل مورد بررسی کارگزاران و ماموران کنسولگری کشور آلمان واقع می شود که بعد از تایید آنها با فرد متقاضی تماس گرفته خواهد شد البته در برخی از مواقع نیز ایمیلی از طرف سایت وقت سفارت به فرد متقاضی ارسال می شود.

زمان تقریبی تعیین وقت سفارت آلمان

یکی دیگر از رایج ترین سوالاتی که در مورد تعیین وقت سفارت آلمان (The time of the German Embassy) پرسیده میشود، زمان تقریبی برای تعیین وقت سفارت آلمان است. در پاسخ به این سوال بایستی خاطر نشان کرد که مسئولان کنسولگری کشور آلمان سعی بر آن دارند تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخی را برای متقاضیان ارسال کنند ولی در برخی از مواقع با توجه به بالا بودن درخواست ها این امکان به وجود نمی آید و گاهی افراد ماه ها منتظر پاسخی از کنسولگری کشور آلمان هستند.

نکات مورد توجه در تعیین وقت سفارت آلمان

از مهم ترین نکات مورد توجه در تعیین وقت سفارت آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         قبل از تعیین روز مصاحبه زبان آلمانی یا انگلیسی خود را تقویت دهید.

–         پاسخ های صریحی را به مامور مصاحبه کنند ارائه دهید

–         شیک پوش باشید و از عطر ملایم استفاده کنید

–         سعی کنید با پاسخ های خود توجه و نظر مامور رسیدگی را جلب نمایید

–         قبل از سفرتان در مورد فرهنگ مردم این کشور اطلاعاتی را به دست بیاورد.

سوالات متداول در تعیین وقت سفارت آلمان

برخی از سوالات متداولی وجود دارد که هر فردی در هنگام مراجعه به کنسولگری جهت تعیین وقت سفارت آلمان از مسئولان می پرسد که از جمله این سوال ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         زمان دقیق پاسخ دهی به درخواست

–         زمان دقیق مصاحبه

–         سوالات رایج در مصاحبه

این قبیل از سوالات را نبایستی از ماموران کنسولگری سوال کرد چرا که آنها نیز از زمان دقیق تعیین وقت سفارت آلمان باخبر نیستند و با توجه روند کارهای روزانه خود و به نوبت می توانند با متقاضیان تماس گرفته و روز مصاحبه را اعلام کنند.شما میتوانید با بخش پشتیبانی سایت تماس گرفته و شوالات خود را مطرح نمایید.

آموزش گرفتن تعیین وقت سفارت آلمان جهت سفرهای تجاری

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان می باشد و در حال حاضر به عنوان قطب صنعتی قاره اروپا بوده و صدها شرکت های معروف جهانی در این کشور به فعالیت خود ادامه می دهند. همین امر نیز سبب شده است که بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای مختلف از جمله کشور ما، آلمان را بهترین مقصد جهت انجام تجارت و سرمایه گذاری انتخاب کنند. برای سفرهای تجاری که به کشور آلمان صورت می گیرد افراد بایستی ویزای تجاری خود را از قبل تهیه و آماده کنند برای صدور ویزای تجاری این کشور باید به تعیین وقت سفارت آلمان بپردازید تا بتوانید ویزای مربوطه را تهیه کنید. کشور آلمان نیز تمام تسهیلات را برای جذب سرمایه گذاران از کشورهای مختلف را فراهم کرده است تا بتواند نظر این افراد را به سوی سرمایه گذاری در کشور خود جلب کند و همین امر نیز سبب شده است که در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای آلمان افراد صادر شده و افراد وقت کمتری در زمان تعیین وقت سفارت آلمان سپری کنند. ثبت شرکت در کشور آلمان بسیار راحت و ساده می باشد همچنین تعرفه های مالیاتی این کشور بسیار پایین می باشد که این امر سبب افزایش انگیزه افراد سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

آموزش گرفتن تعیین وقت سفارت آلمان جهت سفرهای توریستی

از دیگر پرطرفدارترین ویزاهای کشور آلمان ویزای توریستی این کشور می باشد که امروزه از سراسر کشورهای جهان به ویژه از کشورهای اروپایی سالانه میلیون ها گردشگر جهت بازدید از جاذبه های بی نظیر کشور آلمان به سوی این کشور روانه می شوند. برای اخذ ویزای توریستی این کشور نیز بایستی از قبل به تعیین وقت سفارت آلمان بپردازید تا بتوانید در زمان مقرر شده اقدام به سفر خود داشته باشید. امروزه تور آلمان از سراسر کشورهای جهان به سوی این کشور در حال برگزاری می باشد که در تمام این تورها، مجریان سعی بر آن دارند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن به تعیین وقت سفارت آلمان پرداخته و ویزای توریستی مسافران خود را اخذ نمایند. اگر شما نیز قصد بازدید از جاذبه های بی نظیر کشور آلمان را دارید به شما توصیه می کنیم که در زمان مناسبی اقدام به اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت آلمان داشته باشید تا سفرتان با تاخیر مواجه نباشد. اگر بتوانید تمام مدارک مورد نیاز را به شکل کامل تحویل کنسولگری دهید بی شک در روند صدور ویزای توریستی شما مشکلی پیش نخواهد آمد و می توانید در زمان تعیین شده به سفر خود بپردازید.

 تعیین وقت سفارت آلمان جهت سفرهای تحصیلی

همان طور که در بخش های قبلی نیز به این امر اشاره شد کشور آلمان با داشتن بهترین و پیشرفته ترین کالج ها و دانشگاه های خود توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان را از سایر کشورهای جهان به سوی خود جذب کند. ادامه تحصیل در این کشور از دیگر انگیزه های اصلی مهاجرت به کشور آلمان بوده و امروزه از طرفداری بسیار زیادی برخوردار می باشد. برای مهاجرت تحصیلی افراد بایستی ویزای تحصیلی کشور آلمان را تهیه کنند که از مهم ترین مراحل اخذ ویزای تحصیلی تعیین وقت سفارت آلمان می باشد و دانشجویان بایستی بتوانند در این زمینه از آگاهی کافی برخوردار باشند. دانشگاه های این کشور به دو دسته تقسیم می شود برخی از آنها به زبان آلمانی تدریس می کنند و برخی دیگر به زبان انگلیسی به تدریس می پردازند. تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی در مقایسه با دیگر ویزاها به سادگی انجام می گیرد و مسئولان سفارت خانه کشور آلمان موظف می باشند تا صدور ویزای تحصیلی را در کوتاه ترین زمان صادر کنند و به همین جهت دانشجویان زمان کمتری را برای تعیین وقت سفارت آلمان در کنسولگری این کشور سپری می کنند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نظر دهید

10 نظر

بهناز موسوی

تعیین فوری مجدد سفارت المان

پاسخ به این دیدگاه
11 اکتبر 2018
بابازاده

با سلام
سفارت آلمان با توجه به شلوغی آن معمولا زمان فوری ندارد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

پاسخ به این دیدگاه
17 فوریه 2019
زهرا روح الله زاده

وقت برأي ويزا تأزيخ دعوت نامه ۲۰٫۰۲٫۲۰۱۸

پاسخ به این دیدگاه
26 سپتامبر 2018
عارفه

درخواست ویزای مسافرتی برای مادرم هستم چون خواهرم در آلمان زندگی میکند و باردار میباشد که در اواخر مهر ماه زایمان دارد و مادرم باید انجا باشد چگونه میتوانم وقت سفارت دریافت کنم

پاسخ به این دیدگاه
9 سپتامبر 2018
سحر

با سلام
شما در گرفتن وقت فوری سفارت آلمان برای ویزای کاری برای کسی که دعوتنامه کاری از آلمان داشته باشد میتوانید کمک کنید؟

پاسخ به این دیدگاه
28 آگوست 2018
مهسا

سلام مطالب بسیار عالی بود ممنون

پاسخ به این دیدگاه
8 آگوست 2018
مصطفی صفری

با سلام

در خصوص ویزای جستجوی کار در آلمان هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.

پاسخ به این دیدگاه
5 آگوست 2018
Alireza shafagh germi

با سلام و دروود به سفارت جمهوری فدرال آلمان:
خواهشا برای جوانانی که علاقمند به کشور و ملت دوست و برادر آلمان هستند ولی بضاعت مالی خوبی ندارند شرایطی را فراهم بیاورید که جهت انجام کار و اقامت دائم به کشور عزیز پروس یا آلمان بروند و هم خودم و هم آلمان سرافراز باشند همیشه .
با نهایت تشکر و سپاس از سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران.
علیرضا شفق گرمی.
۹۶/۱۱/۱۵

پاسخ به این دیدگاه
4 فوریه 2018
Mohammad rafiq

ویزه المان فامیلی کار دارم

پاسخ به این دیدگاه
4 فوریه 2018
Mohammad rafiq

سلام من از افغانستان استم ولایت میدان وردک ویزه المان کار دارم اینجا ذندگی خوبی ندارم اگر کمک کنین خیلی خوشحال میشم

پاسخ به این دیدگاه
4 فوریه 2018

مطالب مرتبط