راهنمای وقت سفارت آلمان | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت آلمان | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت آلمان، از آن جایی که امروزه مهاجرت به کشور های حوزه شینگن بسیار رواج پیدا کرده، رزرو وقت سفارت آلمان نیز بسیار با اهمیت بوده در رابطه با اخذ ویزا.

از آن جایی که امروزه مهاجرت به کشور های حوزه شینگن بسیار رواج پیدا کرده، رزرو وقت سفارت آلمان نیز با محدودیت هایی روبرو شده است. از این جهت برای صرفه جویی در زمان، متقاضیان باید وقت آنلاین را از کارگزاری ویزامتریک دریافت کنند.

راهنمای وقت سفارت آلمان | یوروپ تورز

وقت سفارت کشور آلمان و دفتر ویزامتریک

برای این که بتوانید ویزا های مختلف اقامتی کشور آلمان را دریافت کنید، ابتدا باید از طریق سایت های مربوطه نسبت به تعیین و رزرو وقت سفارت آلمان اقدام نمایید. این امر بدین معنی است که شما با رزرو وقت سفارت می توانید در زمان مربوطه به کارگزاری سفارت آلمان مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید. وقت سفارت آلمان در تهران توسط کارگزاری رسمی و معتبر ویزا تریک انجام می گیرد.

در واقع سفارت کشور آلمان برای رسیدگی بهتر و جلوگیری از اتلاف وقت، به سه بخش سفارت، کنسولگری و کارگزاری تقسیم شده است که هر کدام از این بخش ها وظایف خاصی را انجام می دهند. کاربران ایرانی برای ثبت و ارائه درخواست ویزای کوتاه مدت خود باید به کارگزاری این سفارت یا همان دفتر ویزامتریک مراجعه کنند.

روند درخواست وقت سفارت کشور آلمان

در ابتدا باید بدانید که وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و از طریق سایت ویزامتریک رزرو خواهد شد. برای این امر باید به سایت مربوطه مراجعه کرده و برخی از مدارک خواسته شده را به صورت اسکن شده در حساب کاربری خود آپلود نمایید. پس از واریز هزینه مربوطه می توانید زمان مراجعه خود به کارگزاری را برای ارائه مدارک بیشتر و همچنین ثبت انگشت نگاری های لازم رزرو کنید. پس از مراجعه به کارگزاری و ارائه مدارک خود در صورتی که خواهان دریافت ویزا های کوتاه مدت هستید، دیگر نیازی به مصاحبه با افسران سفارت نخواهد بود.

اما اگر درخواست ویزای بلند مدت خود را به ثبت برسانید، باید وقت دیگری را برای مصاحبه با افسران سفارت رزرو کنید. مدارکی که باید به ویزامتریک تحویل دهید شامل فرم درخواست ویزا، پاسپورت متقاضی که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی باشد، بیمه نامه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت، گواهی تمکن مالی و همچنین گردش حساب، واچر هتل، اصل کارت ملی و شناسنامه، گواهی اشتغال به کار، گواهی سابقه بیمه تامین اجتماعی و دو قطعه عکس با اندازه 3.4 × 4.5 می باشد.

انواع وقت سفارت کشور آلمان

یکی از عواملی که موجب می شود درخواست اقامت شما زودتر مورد بررسی قرار گیرد، تحویل مدارک به صورت کامل و دقیق می باشد. شما در ابتدا باید ویزای درخواستی خود را مشخص نمایید و سپس با توجه به آن می توانید وقت سفارت آلمان را دریافت کنید. توجه داشته باشید که وقت سفارت آلمان تنها برای ارائه مدارک و انگشت نگاری رزرو نمی شود، بلکه برای تایید مدارک بازنشستگی، تایید امضا، تایید مدارک ایرانی و تایید کپی و برابر اصل مدارک نیاز به رزرو وقت سفارت دارید. به طور کلی وقت سفارت کشور آلمان به وقت سفارت ویزا های توریستی، تحصیلی، تجاری، دیدار خانواده، پزشکی و … تقسیم می شود.

وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده

امروزه به دلیل مهاجرت بسیاری از شهروندان ایرانی به کشور آلمان، وقت جدیدی به وقت سفارت آلمان اضافه شده است که به آن وقت سفارت برای درخواست ویزای پیوست به خانواده می گویند. این وقت تنها به سه نوع ویزای پیوست شامل پیوست فرزندان به والدین، پیوست والدین به فرزندان و پیوسته همسر به همسر تعلق می گیرد که در هنگام رزرو وقت سفارت به صورت آنلاین، باید یکی از گزینه های ذکر شده را انتخاب کنید. پس از آن باید مدارک مخصوص و دعوت نامه از سوی فردی که در کشور آلمان سکونت دارد، برای شما ارسال گردد تا آن را به کارگزاری تحویل داده و درخواست خود را ثبت نمایید.

وقت سفارت آلمان در ترکیه

از آن جایی که در حال حاضر بسیاری از شهروندان ایرانی ساکن کشور ترکیه هستند و به نوعی توانسته اند اقامت این کشور را به دست آورند، ممکن است که از طریق سفارت کشور آلمان در ترکیه نسبت به اخذ ویزای آلمان خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که سفارت آلمان در ترکیه روند بسیار سریعی را برای بررسی درخواست ویزا طی می کند که این امر مبتنی بر دارا بودن یکی از شرایط چهارگانه اقامت در کشور ترکیه می باشد. در واقع شما برای رزرو وقت سفارت آلمان در کشور ترکیه باید یکی از شرایط دانشجویی، شهروندی، ثبت شرکت و کیملیک را داشته باشید.

وقت سفارت آلمان در ترکیه | یوروپ تورز

هزینه وقت سفارت کشور آلمان

برای این که بتوانید وقت سفارت آلمان را دریافت کنید، لازم است تا هزینه مشخص شده ای را به یورو پرداخت نمایید. در حال حاضر هزینه ای که هر شخص برای رزرو وقت سفارت کشور آلمان و همچنین تحویل و ارائه مدارک و انگشت نگاری های خود باید پرداخت کند، مبلغی برابر ۴۰۰ هزار تومان می باشد که ۱۹۰ هزار تومان از این مبلغ به صورت آنلاین و در هنگام رزرو وقت سفارت کشور آلمان باید پرداخت شود. باقی مانده مبلغ نیز در هنگام مراجعه حضوری به صورت یورو دریافت می گردد.

توجه داشته باشید که متناسب با انتخاب ویزا مبالغ دیگری را نیز باید پرداخت کنید که تمامی این مبالغ باید به صورت نقدی و یورو باشد. البته باید بدانید که هزینه های اخذ ویزا به مبالغ گفته شده ختم نخواهد شد، بلکه این هزینه ها تنها مبالغی است که کارگزاری پرداخت شود و بخش دیگری از هزینه ها نیز به عنوان کارمزد خدماتی شناخته می شود که باید به آژانس های مسافرتی پرداخت گردد.

وقت سفارت آلمان چقدر طول می کشد؟

باید بدانید که وقت سفارت آلمان با توجه به نوع ویزا و درخواست متقاضیان متفاوت می باشد. به طوری که می توان گفت برای متقاضیانی که خواستار اخذ ویزای تحصیلی هستند، حداقل ۱۲ ماه طول می کشد تا وقت سفارت این کشور برای آن ها رزرو شده و به صورت حضوری به کارگزاری ویزامتریک مراجعه کنند. توجه داشته باشید که برای ویزای تحصیلی و ویزای بلند مدت کشور آلمان، علاوه بر مراجعه حضوری به کارگزاری باید وقت جدیدی را برای مصاحبه با افسران سفارت آلمان نیز رزرو کنید.

همچنین وقت سفارت این کشور برای ویزای پیوست به خانواده حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه طول می کشد. باید توجه داشته باشید که زمان رزرو وقت سفارت کشور آلمان برای متقاضیانی که خواستار ویزای شینگن هستند، نهایتا چهار هفته طول خواهد کشید. متقاضیانی که ویزای شینگن این کشور را دریافت کرده اند، تنها توانایی اقامت ۹۰ روزه در یک بازه زمانی ۱۸۰ روز در منطقه شینگن را دارند.

خدمات ارائه شده توسط ویزامتریک

ویزامتریک یکی از دفاتر کارگزاری مربوط به انجام خدمات ثبت ویزا می باشد. این شرکت که در سال ۲۰۰۵ با هدف گسترش روابط بین المللی کشور ها ایجاد شد و هم اکنون در کشورهای مختلفی فعالیت می کند و به عنوان کارگزاری بسیاری از کشور های حوزه شینگن شناخته می شود. باید بدانید اصلی ترین خدماتی که توسط دفاتر ویزامتریک ارائه می شود  رزرو وقت سفارت آلمان و همچنین اخذ فرم درخواست ویزا و مدارک مربوطه می باشد.

در واقع ویزامتریک در شرایطی فعالیت می کند که کنسولگری کشور آلمان در کشور مبدا تعطیل شده باشد. به همین دلیل از آن جایی که کنسولگری آلمان در ایران فعالیت نمی کند، کارگزاری ویزامتریک وظایف مربوط به آن را انجام می دهد. متقاضیان با مراجعه به این کارگزاری علاوه بر تحویل مدارک خود، انگشت نگاری های لازم و مراحل احراز هویت خود را نیز انجام می دهند.

ویزامتریک نیز تمامی مدارک دریافت شده را برای سفارت کشور آلمان ارسال کرده تا افسران این سفارت آن ها را بررسی کنند. در نهایت جواب تایید و یا رد درخواست اخذ ویزای متقاضیان از سفارت آلمان به کارگزاری ویزامتریک ارسال شده و ویزامتریک نتیجه نهایی را به متقاضیان اعلام می کند. بدین ترتیب می توان گفت که این کارگزاری هیچ گونه نقشی در تصمیم گیری در مورد تایید یا ریجکت ویزای متقاضیان ندارد.

شرایط وقت سفارت کشور آلمان بعد از پاندمی کرونا

پس از همه گیری ویروس کرونا و آغاز قرنطینه بسیاری از کشور های جهانی برای جلوگیری از شیوع بیش از اندازه این ویروس، سفارت کشور آلمان در ایران تعطیل شد. در واقع این کشور در دو سال اخیر با هیچ کدام از ویزا های درخواستی از سوی متقاضیان موافقت نکرده و محدودیت های جدیدی را برای وقت سفارت آلمان اعلام کرده است. در حال حاضر با واکسینه شدن تعداد زیادی از شهروندان سراسر جهان برای بار دیگر مرز کشور ها باز شده و فعالیت سفارت آلمان نیز در ایران آغاز شده است.

اما با توجه به پاندمی کرونا با ویزاهای شینگن و توریستی موافقت نخواهد شد و تنها می توانید از ویزا های تحصیلی و یا پزشکی با شرایط خاص بهره مند شوند. در حال حاضر نیز تنها واکسن های مدرنا، فایزر، بیون تک، جانسون اند جانسون و آسترازنکا مورد تایید وزارت بهداشت آلمان می باشد و تنها افرادی که واکسن های نامبرده شده را تزریق کرده باشند، می توانند ویزا های این کشور به جز شینگن و توریستی را دریافت کنند.

مشخصات سفارت آلمان و دفتر کارگزاری آن

برای رزرو وقت سفارت آلمان باید به صورت آنلاین و غیر حضوری به سایت کارگزاری ویزامتریک مراجعه نمایید. همچنین با مراجعه به سایت اصلی سفارت کشور آلمان می توانید به راحتی به آدرس سفارت آلمان در تهران و همچنین ساعات کاری سفارت و کارگزاری نیز دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت پاسپورت خود از دفاتر ویزامتریک، می توانید تنها در روز های یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت ۸ الی ۱۷ به کارگزاری مراجعه کنید.

همچنین کارگزاری و سفارت کشور آلمان در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشند. یکی دیگر از ویژگی های کارگزاری ویزامتریک، این است که متقاضیان می توانند ۳ روز قبل از وقت مراجعه حضوری خود نسبت به کنسل کردن و یا تغییر وقت اقدام نمایند که پس از کامل کردن فرم مربوط به کنسل کردن وقت سفارت، مبلغ پرداختی به حساب شما عودت می شود.

مشخصات سفارت آلمان و دفتر کارگزاری آن | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

اخذ ویزای فوری کشور آلمان چگونه است؟

سفارت آلمان هیچ گونه ویزای فوری را تعیین نخواهد کرد و وقتی را برای این نوع ویزا نیز مشخص نکرده است.

خریداری وقت سفارت آلمان چگونه است؟

برخی از متقاضیان که نسبت به رزرو وقت سفارت کشور آلمان اقدام کرده اند، وقت خود را با مبالغ بالایی به متقاضیان دیگر می فروشند که این امر از نظر سفارت آلمان غیر قانونی می باشد.

در کدام بازه زمانی باید برای رزرو وقت سفارت کشور آلمان اقدام کرد؟

از آن جایی که وقت سفارت این کشور برای ویزا های مختلف متفاوت می باشد، توصیه می شود که در بازه زمانی حداکثر ۱۸۰ روز به تاریخ سفر خود نسبت به رزرو وقت سفارت کشور آلمان اقدام کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

11 نظر

مسافری از آلمان 4 خرداد 1399 پاسخ

ممنونم بابت اطلاعات صحیحی که در مورد سفارت المان در سایتتون قرار دادید. مرسی

بهناز موسوی 19 مهر 1397 پاسخ

تعیین فوری مجدد سفارت المان

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
سفارت آلمان با توجه به شلوغی آن معمولا زمان فوری ندارد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080

زهرا روح الله زاده 4 مهر 1397 پاسخ

وقت برأي ويزا تأزيخ دعوت نامه 20.02.2018

عارفه 18 شهریور 1397 پاسخ

درخواست ویزای مسافرتی برای مادرم هستم چون خواهرم در آلمان زندگی میکند و باردار میباشد که در اواخر مهر ماه زایمان دارد و مادرم باید انجا باشد چگونه میتوانم وقت سفارت دریافت کنم

سحر 6 شهریور 1397 پاسخ

با سلام
شما در گرفتن وقت فوری سفارت آلمان برای ویزای کاری برای کسی که دعوتنامه کاری از آلمان داشته باشد میتوانید کمک کنید؟

مهسا 17 مرداد 1397 پاسخ

سلام مطالب بسیار عالی بود ممنون

مصطفی صفری 14 مرداد 1397 پاسخ

با سلام

در خصوص ویزای جستجوی کار در آلمان هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.

Alireza shafagh germi 15 بهمن 1396 پاسخ

با سلام و دروود به سفارت جمهوری فدرال آلمان:
خواهشا برای جوانانی که علاقمند به کشور و ملت دوست و برادر آلمان هستند ولی بضاعت مالی خوبی ندارند شرایطی را فراهم بیاورید که جهت انجام کار و اقامت دائم به کشور عزیز پروس یا آلمان بروند و هم خودم و هم آلمان سرافراز باشند همیشه .
با نهایت تشکر و سپاس از سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران.
علیرضا شفق گرمی.
۹۶/۱۱/۱۵

Mohammad rafiq 15 بهمن 1396 پاسخ

ویزه المان فامیلی کار دارم

Mohammad rafiq 15 بهمن 1396 پاسخ

سلام من از افغانستان استم ولایت میدان وردک ویزه المان کار دارم اینجا ذندگی خوبی ندارم اگر کمک کنین خیلی خوشحال میشم