09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

برای دریافت ویزا از طریق گرفتن وقت سفارت آلمان می‌توانید از طریق تماس با شرکت های مسافرتی اقدام نمایید. سه نوع ویزای تجاری، توریستی و دانشجویی در زمان وقت سفارت این کشور قابل دریافت است.

وقت سفارت آلمان

برای سفر به کشورهای خارجی گرفتن وقت سفارت مربوط به آن کشور لازم و ضروری است. درواقع با گرفتن وقت سفارت، شما برای دریافت ویزای خود اقدام کرده‌اید. وقت سفارت آلمان یکی از این موارد است. کشور آلمان به دلایل شرایط مناسب تحصیلی، توریستی و همچنین دانشجویی از مراجعه‌کنندگان بسیاری از نقاط مختلف دنیا برخوردار است. اما برای سفر به این کشور دریافت ویزا از طریق سفارت‌خانه آن لازم و ضروری است. برای گرفتن وقت سفارت این کشور جهت دریافت ویزا نیازمند طی نمودن مراحل و همچنین ارائه مدارک لازم خواهید بود که در ادامه به‌صورت کامل به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

احتیاط برای تعیین وقت سفارت آلمان

با توجه به اینکه سفارت کشور آلمان از سال ۱۳۹۵ اقدام به تعیین وقت سفارت و همچنین مصاحبه به‌صورت اینترنتی کرده است در این میان افراد و سازمان‌های به شکل کارگزاری و به انجام این امور پردداخته اند. اگر بخواهیم به نمونه‌هایی از این موارد اشاره‌ خواهیم کرد.

درواقع گرفتن وقت سفارت این کشور رایگان است و هزینه دریافت شده از طریق آژانس مسافرتی هزینه و کارمزد این کار میباشد. ولی به دلیل تقاضای بالا دریافت زمان مصاحبه کمی دشوار است. این نمی‌تواند دلیلی برای خریدوفروش‌های غیرمجاز در برخی آژانس‌ها که به گفته آن‌ها تنها از طریق آنها امکان وقت مصاحبه است، باشد. افراد برای دریافت ویزا و روادید شخصاً  می‌توانند اقدام نمایند و یا میتوانند از طریق آژانس‌های مسافرتی مراحل تعیین مصاحبه را نهایی کنند.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

نحوه تعیین وقت سفارت آلمان (بخش اول)

اگر تصمیم خود را برای سفر به کشور آلمان گرفته اید با تماس تلفنی با شرکت های توریستی و آژانس های مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت آلمان نمایید. نکته مهم این است که همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد شخصاً می‌توانید مراحل تعیین وقت را انجام دهید بنابراین درصورتی‌که مشغله کاری دارید می‌توانید این مراحل را به آژانس‌های مسافرتی معتبر بسپارید.

بعد از تماس و اطلاع از شرایط وقت سفارت آلمان اقدام به دریافت نوبت نمایید . در اولین مرحله از شما در رابطه با دریافت ویزا و یا گذرنامه پرسیده می‌شود که درخواست شما برای سفر به این کشور و دریافت ویزا می‌باشد (البته در حال حاضر تنها وقت دریافت ویزا را می‌توانید انتخاب نمایید) و در مرحله بعدی در رابطه با دو نوع ویزای بلندمدت و همچنین شینگن باید با توجه به مدت‌زمان سفر خود یک مورد را انتخاب کنید. اگر سفر کوتاه‌مدتی دارید شینگن و اگر برای ادامه تحصیل و انجام کار به این کشور سفر می‌کنید گزینه بلندمدت را انتخاب کنید و وارد مرحله بعدی شوید.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

نحوه تعیین وقت سفارت آلمان (بخش دوم)

 بعد از انتخاب نوع ویزای خود در مرحله بعدی اطلاعاتی در رابطه با نوع ویزایی که انتخاب نمودید به شما ارائه می‌شود. بعد از گذشتن از این مرحله در صفحه بعدی روزهای پیشنهادی برای وقت سفارت آلمان و مصاحبه در اختیار شما قرارگرفته و می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط خود آن‌ها را بررسی کنید. پس از بررسی‌های لازم و انتخاب روز مناسب وارد مرحله بعدی می‌شوید که می‌بایست اطلاعات خود ازجمله نام و نام خانوادگی، ایمیل و همچنین شماره گذرنامه خود را دقیقاً در کادرهای مربوطه وارد نموده و مراحل نهایی تعیین وقت سفارت را طی نمایید.

 نکته مهم در این مرحله این است که باکمی بی‌دقتی و با ارائه اطلاعات نادرست سیستم دیگر قادر به پاسخگویی نخواهد بود؛ بنابراین بعد از واردکردن اطلاعات کاملاً صحیح یک تاییدیه برای شما به‌عنوان تأییدیه ارسال خواهد شد که می‌بایست این تأییدیه را تا فرارسیدن زمان مصاحبه در جای مناسب ذخیره نمایید؛ بنابراین شما توانسته‌اید برای سفر به کشور آلمان از طریق آژانس اقدام به تعیین وقت سفارت آلمان نمایید، با هزینه اندکی و تنها با صزف چند دقیقه زمان برای پر کردن مدارک.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

نکات مهم در زمان تعیین وقت سفارت آلمان

در زمان پر کردن فرم آنلاین در جهت تعیین وقت سفارت آلمان باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

 • اگر با اعضای خانواده به این کشو سفر می‌کنید می‌بایست برای هر فرد به‌صورت جداگانه و مجزا به تعیین وقت سفارت بپردازید. حضور همه افراد در زمان مصاحبه لازم و ضروری است.
 • اطلاعات خود را حتماً به زبان لاتین وارد نمایید.
 • اطلاعات خود را کامل و دقیق در فرم آنلاین ثبت کنید تا دچار مشکلی برای گرفتن وقت سفارت آلمان نشوید.
 • برای اینکه تاییدیه شما جهت تعیین روز مصاحبه به شما ارسال شود نیازمند یک ایمیل فعال و صحیح می‌باشید چراکه تنها از طریق تماس با آژانس مسافرتی می‌توانید از روز مصاحبه خود مطلع شوید. توصیه می‌شود در زمان مصاحبه و رفتن به سفارت‌خانه از این تأییدیه یک پرینت گرفته و همراه خود داشته باشید، تا دچار مشکلات احتمالی و هدر رفتن زمان خود نشوید.
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

سیستم تعیین وقت سفارت آلمان و تغییرات ایجادشده در آن

از تاریخ مشخصی (آذرماه ۱۳۹۵) سیستم نوبت‌دهی سفارت آلمان با تغییرات مختصری روبه‌رو شده است که تنها هدف از این تغییرات نزدیک نمودن وقت سفارت آلمان برای انجام مصاحبه ها می‌باشد. دلیل این امر نیز این است که به علت تقاضای‌های بسیار و تعداد پرسنل این سفارت‌خانه، تعیین زمان مصاحبه کمی کند انجام می‌شد و این امر باعث انصراف بسیاری از متقاضیان برای دریافت ویزا می‌گردید.

تغییرات ایجادشده در رابطه با تأییدیه‌ای است که به شما ارسال می‌شود. بعد از اتمام مراحل در کمترین زمان کد ره‌گیری برای شما ارسال می‌شود و در مدت‌زمان نیم ساعت یک کد تأییدیه برای شما ارسال خواهد شد. تماس بعدی بعد از شش هفته برای اعلام زمان دقیق مصاحبه به دست شما خواهد رسید که شما در مدت‌زمان هفت روز فرصت خواهید داشت موارد و زمان مصاحبه را تائید نمایید. این تغییرات در جهت رفاه حال متقاضیان ویزا صورت گرفته است و تا حدودی دریافت وقت مصاحبه را برای آن‌ها تسهیل کرده است.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

پرداخت هزینه ویزا در وقت سفارت آلمان

 برای دریافت ویزای کشور آلمان بعد از پر کردن فرم ارسال شده توسط آژانس، در زمان وقت مصاحبه می‌بایست هزینه‌های جاری برای دریافت ویزا را پرداخت نمایید. این هزینه‌ها به‌صورت یورو دریافت می‌شوند و همچنین بدون کم و کاست باید تماماً پرداخت شوند. نکته مهم در زمان پرداخت هزینه ویزا این است که تا می‌توانید از پرداخت پول خرد به‌صورت سکه خودداری نمایید. سفارت‌خانه تنها به دریافت اسکناس‌های پنج تا صدیورویی اقدام می‌کند و از دریافت سکه معذور می‌باشد. نکته مهم دیگر در زمان پرداخت هزینه ویزا این است که پول نقد همراه خود داشته باشید و از کشیدن کارت خودداری کنید چراکه سفارت‌خانه به‌صورت کارتی هزینه ویزا را دریافت نخواهد کرد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

انواع وقت سفارت آلمان

برای رفتن به کشور آلمان همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، دریافت ویزای این کشور از طریق وقت سفارت آلمان لازم و ضروری است؛ اما با توجه به دلیل رفتن شما به این کشور زیبا، چند نوع ویزا می‌تواند صادر شود که ازاین‌بین می‌توان به ویزاهای توریستی، ویزای تجاری و ویزای دانشجویی اشاره کرد. همان‌طور که از نام هریک از این ویزاها مشخص است هدف مراجعه‌کننده به این کشور نیز معین خواهد شد؛ اما هریک از این ویزاها از شرایط خاصی برخوردارند و همچنین نیازمند ارائه مدارک در زمان وقت سفارت آلمان می‌باشند. در ادامه در رابطه با هریک از این ویزاها اطلاعاتی را در خدمت شما عزیزان قرار خواهیم داد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به‌منظور دریافت ویزای توریستی

یکی از ویزاهایی که در زمان وقت سفارت آلمان افراد برای دریافت آن اقدام می‌کنند، ویزای توریستی می‌باشد. این ویزا برای افرادی که قصد تفریح و گردشگری به این کشور زیبا و با قدمت چندساله را دارند صادر می‌شود. نکته مهم در رابطه با ویزای توریستی این است که تنها برای مدت محدود امکان بازدید از این کشور را خواهید داشت درواقع این ویزا و هر ویزای دیگری از اعتبار برخوردار است و در صورت اتمام اعتبار باید اقدام به تمدید آن نمایید.

 اما در رابطه با ویزای توریستی که در زمان وقت سفارت آلمان اقدام به دریافت آن نمودید، این نکته را بیان کنیم که تنها برای گردش و تفریح می‌توانید از این ویزا استفاده کنید و برای اموری مانند تحصیل و یا اشتغال این ویزا کاربردی نخواهد داشت. در رابطه با زمان وقت سفارت و مصاحبه این نکته را یادآور شویم که به دلیل مراجعات بالا در عید نوروز و تابستان برای دریافت ویزای توریستی، پاسخگویی و تعیین وقت سفارت کمی روند کند خواهد داشت، بنابراین توصیه می‌کنیم زمان دقیق سفر خود را تعیین نموده و سپس اقدام به دریافت ویزا نمایید.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مدارک لازم ویزای توریستی در وقت سفارت آلمان

برای دریافت ویزای توریستی در زمان وقت سفارت آلمان نیازمند ارائه مدارکی هستید که در صورت ناقص بودن سفارت از دادن ویزا خودداری خواهد شد. این مدارک به شرح ذیل می‌باشد:

 • اصل و کپی از صفحات اول و دوم گذرنامه‌ای که امضاشده باشد
 • اصل و کپی از گذرنامه همسر
 • اصل و کپی از صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی از صفحات شناسنامه همسر
 • عکس رنگی پشت زمینه سفید که تازه تهیه‌شده باشد (کمتر از شش ماه از تهیه آن نگذشته باشد)
 • فرم امضاءشده درخواست ویزای شنگن
 • در صورت داشتن دعوت‌نامه (غیررسمی) با کپی از دعوت‌نامه شخصی که دعوت‌کننده می‌باشد
 • کسانی که از نمایشگاه دیدن می‌کنند نیازمند ارائه رزرو هتل اقامتی هستند.
 • آخرین فیش حقوقی و کپی از آن در صورت شاغل بودن هر دو (فرد مراجعه‌کننده و همسرش)
 • تهیه پرینت از حساب‌های مالی در سه ماه اخیر
 • در صورت مالک بودن ارائه سند و کپی آن
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی که از اعتبار مناسبی برخوردار بوده و همچنین معتبر باشد.
 • مدارک جانبی دیگر که بیان‌کننده وابستگی شمارا به کشورتان می‌باشد.
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به‌منظور دریافت ویزای دانشجویی

یکی از فرصت‌هایی که برای سفر به کشور آلمان می‌تواند برای هر فردی ایجاد شود، اقامت برای ادامه تحصیل می‌باشد. افرادی که ادامه تحصیل دریکی از شهرهای بزرگ هامبورگ، برلین و حتی شهرهای کوچکی مانند هایدلبرگ را در سر می‌گذرانند، می‌بایست اقدام به دریافت ویزای دانشجویی از طریق وقت سفارت آلمان نمایند.

وجود دانشگاه‌های معتبر باسواد علمی بالای اساتید باعث شده است نزدیک به یک‌میلیون و نهصد و هشتاد هزار دانشجو در مراکز علمی این کشور مشغول به تحصیل باشند. جالب است بدانید که دانشجویان خانم نیمی از این دانشجویان را تشکیل می‌دهند. برای ادامه تحصیل در این کشور باید با ارائه مدارک لازم در زمان وقت سفارت آلمان اقدام به دریافت ویزای دانشجویی کنید که در ادامه در رابطه با مدارک این ویزا صحبت خواهیم نمود.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مدارک لازم ویزای دانشجویی در وقت سفارت آلمان

 • اصل و دوبرگه کپی از حساب ارزی به مبلغ ۸۰۴۰ یورو دریکی از بانک‌های ایران به نام شخص مراجعه‌کننده که به ترجمه آلمانی درآمده باشد و یا ترجمه انگلیسی به همراه دو برگ کپی
 • اصل و دوبرگه کپی از شناسنامِه فرد مراجعه‌کننده و همسرش (ترجمه صفحات شناسنامه نیز لازم می‌باشد)
 • اصل و دوبرگه کپی از عقدنامه فارسی به همراه دوبرگه کپی از ترجمه آن به زبان آلمانی و یا انگلیسی
 • ترجمه و دوبرگه کپی از مدارک تحصیلی همسر
 • اصل و کپی از مدارک شغلی
 • اصل و همچنین دو برگ کپی از مدارک زبان انگلیسی و آلمانی
 • اصل و دوبرگه کپی از مدارک تحصیلی که ترجمه‌شده و به تائید سفارت آلمان درآمده باشد.
 • رزومه از شخص سفر کننده با اطلاعاتی ازجمله نام و آدرس محل زندگی (عکس نیز باید ضمیمه شود)
 • پرداخت هزینه به میزان ۶۰ یورو و نامه‌ای به‌عنوان انگیزه تدریس در آلمان
 • اصل و دوبرگه کپی از نامه و یا درخواست پذیرش
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به‌منظور دریافت ویزای تجاری

افرادی که برای اشتغال و یا مسائل تجاری به دعوت کارفرما به کشور آلمان سفر می‌کنند، نیازمند دریافت ویزای تجاری در زمان وقت سفارت آلمان می‌باشند. برای دریافت این نوع از ویزاها شرایط خاصی مدنظر قرار می‌گیرد. فرد بدون دعوت‌نامه شخص کارفرما در این کشور امکان دریافت ویزای تجاری را نخواهد داشت.

 یکی از راه‌های دریافت ویزای کار در کشور المان این است که ابتدا با دریافت ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و در صورت مشاهده آگهی شغل، مجوز ویزای کار را نیز دریافت کنید. البته این روش را درصورتی‌که از وجود کارفرما و استخدام او در کشور آلمان مطمئن هستید، انجام دهید. برای دریافت ویزای تجاری نیازمند ارائه مدارکی در زمان وقت سفارت آلمان خواهید بود که در ادامه این موارد بیان خواهد شد.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

مدارک لازم ویزای تجاری در وقت سفارت آلمان

 • عکس رنگی تمام‌رخ به تعداد دو قطعه (در سال جاری تهیه‌شده باشد)
 • تکمیل سه برگ از فرم درخواست روادید
 • فیش گواهی دانشجویی، سند کسب‌وکار، کارت بازرگانی و چند مورد دیگر از مدارک شغل محسوب می‌شوند که ارائه این مدارک و کپی آن به همراه بیمه کار لازم می‌باشد
 • کپی از مدارک اشتغال همسر در صورت شاغل بودن او
 • کپی و اصل از صفحات گذرنامه
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • اصل و کپی شناسنامه فرد مراجعه‌کننده و همسرش
 • پرداخت هزینه روادید
 • ارائه سند مالکیت فرد مراجعه‌کننده یا همسرش
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان به‌صورت فوری

برای دریافت وقت سفارت آلمان فوری، شما عزیزان می‌توانید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. البته منظور از وقت سفارت فوری برخلاف تصور برخی از افراد خریدوفروش وقت سفارت این کشور نیست. این نکته را بدانید که با اقدام هر سازمان و یا آژانس‌های مسافرتی به خریدوفروش وقت سفارت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

منظور از وقت سفارت فوری این است که مراحل ثبت‌نام برای دریافت مصاحبه را می‌توانید به افراد باتجربه و کار بلد در این زمینه بسپارید تا آن‌ها این مراحل را انجام دهند. نکته مهم این است که با این کار شما می‌توانید به کارهای ضروری دیگر سفر بپردازید و زمان خود را مدیریت کنید.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان

خلاصه‌ای از مطالب وقت سفارت آلمان

 • برای سفر به کشور آلمان دریافت ویزا از طریق وقت سفارت المان امکان‌پذیر است.
 • سه نوع ویزای تجاری، دانشجویی و همچنین توریستی در زمان وقت سفارت آلمان ارائه می‌شود.
 • در زمان تکمیل فرم آنلاین ایمیل فردی را وارد کنید تا تأییدیه شما به آن ارسال شود.
 • هزینه ویزا را باید به یورو و به‌صورت اسکناس پرداخت کنید.
 • وقت سفارت المان فوری یعنی انجام مراحل ثبت‌نام توسط افرا کار بلد
 • برای دریافت هر نوع ویزا ارائه مدارک لازم و مختص آن روادید لازم و ضروری است.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۰۳ آذر ۱۳۹۷

ویزای فرانکفورت قبل از هر توضیحی در مورد ویزای فرانکفورت باید بدانیم که هدف خود ویزا حال ...

۱۵ بهمن ۱۳۹۷

هتل های مانهایم با داشتن بهترین و با کیفیت ترین امکانات خود توانسته است، توجه و نظر ...

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

دعوتنامه نمایشگاهی آلمان  در برخی از کشورها از جمله آلمان، برای اینکه به آنجا سفر کنید نیاز ...

نظر دهید

10 نظر

بهناز موسوی ۱۹ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

تعیین فوری مجدد سفارت المان

بابازاده ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ پاسخ

با سلام
سفارت آلمان با توجه به شلوغی آن معمولا زمان فوری ندارد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

زهرا روح الله زاده ۴ مهر ۱۳۹۷ پاسخ

وقت برأي ويزا تأزيخ دعوت نامه ۲۰٫۰۲٫۲۰۱۸

عارفه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ پاسخ

درخواست ویزای مسافرتی برای مادرم هستم چون خواهرم در آلمان زندگی میکند و باردار میباشد که در اواخر مهر ماه زایمان دارد و مادرم باید انجا باشد چگونه میتوانم وقت سفارت دریافت کنم

سحر ۶ شهریور ۱۳۹۷ پاسخ

با سلام
شما در گرفتن وقت فوری سفارت آلمان برای ویزای کاری برای کسی که دعوتنامه کاری از آلمان داشته باشد میتوانید کمک کنید؟

مهسا ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ پاسخ

سلام مطالب بسیار عالی بود ممنون

مصطفی صفری ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ پاسخ

با سلام

در خصوص ویزای جستجوی کار در آلمان هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.

Alireza shafagh germi ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ پاسخ

با سلام و دروود به سفارت جمهوری فدرال آلمان:
خواهشا برای جوانانی که علاقمند به کشور و ملت دوست و برادر آلمان هستند ولی بضاعت مالی خوبی ندارند شرایطی را فراهم بیاورید که جهت انجام کار و اقامت دائم به کشور عزیز پروس یا آلمان بروند و هم خودم و هم آلمان سرافراز باشند همیشه .
با نهایت تشکر و سپاس از سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران.
علیرضا شفق گرمی.
۹۶/۱۱/۱۵

Mohammad rafiq ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ پاسخ

ویزه المان فامیلی کار دارم

Mohammad rafiq ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ پاسخ

سلام من از افغانستان استم ولایت میدان وردک ویزه المان کار دارم اینجا ذندگی خوبی ندارم اگر کمک کنین خیلی خوشحال میشم

طراحی و اجرا تور اروپا

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
ثبت شماره از شما، تماس با ما