معرفی کامل هفت تپه رم و جاذبه های دیدنی آن

معرفی کامل هفت تپه رم و جاذبه های دیدنی آن

هفت تپه رم یکی از جاذبه های دیدنی در رم است. هفت تپه رم در واقع شامل هفت تپه در رم باستان بوده است که برطبق نظر برخی از باستان شناسان، ایجاد روم باستان از این منطقه شروع می شود. 

هفت تپه رم دارای مجموعه ای از جاذبه های دیدنی می باشد که هرچند برخی از این تپه ها جای خود را به ساختمان ها و پارک های شهری داده اند، اما در خود جاذبه های دیدنی نیز دارند. در این مقاله به معرفی این هفت تپه خواهیم پرداخت.

معرفی هفت تپه رم

اگر به شهر رم سفر کرده باشید، متوجه می شوید که شهر رم از نظر جغرافیایی یک منطقه ی طبیعی در گذشته بوده است. این شهر تقریبا در مرکز خود دارای هفت تپه می باشد که پیش از پیدایش امپراتوری روم، هر تپه دارای شهرکی کوچک با مردمان خود بوده است. 

هفت تپه رم در شرق رودخانه ی Tiber در شهر رم واقع شده است که از نظر جغرافیایی دارای هفت تپه می باشند. از جمله این تپه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Aventine Hill 
 • Caelian Hill
 • Capitoline Hill
 • Esquiline Hill
 • Palatine Hill
 • Quirinal Hill
 • Viminal Hill

این هفت تپه در درون دیوارهای باستانی دور تا دور شهر واقع شده اند که از قسمت های مهمی از شهر رم را تشکیل می دهند و امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر رم شناخته می شوند. 

هفت تپه رم

تاریخچه هفت تپه رم

در مورد تاریخچه ی هفت تپه باید گفت:

طبق سنت آمده است كه رومولوس و رموس در 21 آوریل 753 قبل از میلاد ، شهر اصلی را در تپه پالاتین تأسیس كردند و اینكه این هفت تپه ابتدا توسط افراد محلی كوچكی كه گروه بندی نشده بودند ، پر شده بود.

سپس ساکنین این هفت تپه شروع به تعامل با یکدیگر کردند که سبب شد تا با هم متحد شوند و شهر رم به وجود بیاید. این تعامل سبب شد تا بازارهایی در یکدیگر تشکیل دهند و مرزها را بین خود برچینند.

سپس در سال 4 قبل از میلاد آنها برای حفاظت از هفت تپه به دور خود یک دیوار به نام Servian Walls ایجاد کردند که اکنون نیز یکی از جاذبه های این منطقه به شمار می آید.

در روم امروزی، پنج تپه از هفت تپه هم اکنون تبدیل به اماکن تاریخی، ساختمان ها و پارک ها شده اند و همینطور دو تپه ی دیگر به نام تپه ی Capitaoline در تالار شهر رم و تپه ی Palatine در منطقه ی باستان شناسی واقع شده است که از جاذبه های این شهر می باشند.

هفت تپه رم

دیدنی های هفت تپه رم

همانطور که تا به اینجای کار فهمیده اید، این تپه ها بسیار قدیمی می باشند و قدمت آنها به قرن 9 قبل از میلاد و قبل تر از آن می رسد. این گفته به این خاطر است که وجود آثار انسانی در آن زمان به تایید باستان شناسان رسیده است و برخی از آنها، این منطقه را شروع رم باستان می دانند.

از مهم ترین قسمت هایی که می توان برای بازدید از هفت تپه رم به آنجا بروید، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • خانه لیویا که همسر آگوستوس اولین فرمانروای امپراتوری روم می باشد.
 • سیپتپرتیمسو که یک راهرو و گذرگاه قدیمی و پوشیده می باشد
 • داموس فلاویا
 • داموس آگوستانا
 • حمام سپتیموس سوروس
هفت تپه رم

آدرس و مشخصات کامل هفت تپه رم

لازم است بدانید که از میان تپه های دیگری که در نزدیکی محل این هفت تپه ها قرار دارند و عبارتند از:

 • Vatican Hill که در شمال غرب رودخانه ی Tiber قرار گرفته است.
 • The Pincian Hill که در شمال آن قرار گرفته است.
 • Janiculum Hill که در غرب آن قرار گرفته است.

جزئی از هفت تپه ی کهن رم به شمار نمی آیند و خارج از مرزهای روم کهن واقع شده اند.

شما می توانید برای بازدید از آدرس کامل زیر استفاده کنید که عبارت است از:

همچنین لازم است بگوییم که برای بازدید از این مکان شماره تلفن و آدرس وب سایتی وجود ندارد.

از آنجایی که این تپه ها در یک فضای باز قرار دارند، شما می توانید برای بازدید همه روزه از ساعت 8.30 الی 16.30 از این تپه ها بازدید کنید که معمولا برای بازدید از هر تپه به کمتر از 2 ساعت زمان نیاز دارید.

همچنین شما می توانید از خط مترو استفاده کنید و در ایستگاه Colosseo پیاده شوید.

هفت تپه رم

چگونه به هفت تپه رم برویم؟

برای سفر به هفت تپه رم  می توانید از مسیر های زیر استفاده نمایید که مبدا فرودگاه بین المللی رم به نام لئوناردو داوینچی-فیومیچینو می باشد. این مسیر ها عبارتند از:

 • مسیر اول: در این مسیر شما باید از قطار شهری استفاده کنید. برای این منظور وارد ایستگاه Fiumicino Aeroporto شده و قطارهایی که به سمت ایستگاه Roma Termini می روند را سوار شوید. حال پس از رسیدن به این ایستگاه، مسیری در حدود 1.3 کیلومتری را با این تپه ها فاصله دارید. این مسیر در حدود 7-40 دلار هزینه داشته و ممکن است در حدود 48 دقیقه به طول بیانجامد.
 • مسیر دوم: در این مسیر شما باید از اتوبوس شهری استفاده کنید. برای این منظور باید به ایستگاه Rome Fiumicino Airport Terminal 3 رفته و اتوبوس هایی که به سمت Rome Termini via Giolitti را سوار شوید. سپس با رسیدن به این ایستگاه، در حدود 1.6 کیلومتر با هفت تپه رم فاصله دارید که می توانید در حدود 18 دقیقه آن را بپیمایید. این مسیر در حدود 7 دلار هزینه داشته و ممکن است در حدود 1 ساعت و 13 دقیقه طول بکشد.
 • مسیر سوم: در این مسیر شما باید از خط اتوبوس استفاده کنید. برای این منظور وارد ایستگاه Rome Fiumicino Airport Bus Station شده و سپس اتوبوس هایی که به سمت ایستگاه Rome Termini می روند را سوار شوید.سپس پس از رسیدن به این ایستگاه، باید مسیری در حدود 1.3 کیلومتری را بپیمایید تا به هفت تپه رم برسید. این مسیر در حدود 6-8 دلار هزینه داشته و ممکن است 1 ساعت و 15 دقیقه طول بکشد. 
 • مسیر چهارم: در این مسیر شما باید از تاکسی استفاده کنید. این مسیر که آسانترین، سریعترین اما گران ترین مسیر می باشد، از روبروی فرودگاه شروع شده و مستقیم شما را به این جاذبه می رساند. این مسیر در حدود 55-70 دلار هزینه داشته و ممکن است 26 دقیقه به طول بیانجامد.
هفت تپه رم

نظرات بازدید کنندگان از هفت تپه رم

از جمله نظراتی که در مورد بازدید از هفت تپه رم بیان شده است، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تیزانیا: از اینکه شهر ما چنین جاذبه ی تاریخی ای دارد، واقعا شگفت زده هستم. 
 • آلبرت: زیبا و منحصربفرد است.
 • جیکوب: هفت تپه ای که روم بنا شده است. این تپه به شکلی کمابیش ذوزنقه ای است ، با دامنه های شیب دار، که تا رود تیبر می رسد. از میان هفت تپه تپه ی آونتین ایزوله ترین و دشوارترین دسترسی را دارد. این تپه از طرف شرق،  به یک تپه کوچک دیگر به نام “Piccolo Aventino” وصل می شود. حداکثر ارتفاع آن 46.6 متر است.
 • بازدید کننده: اینجا تاریخ روم مشرف به رومانو اسیر است. این تپه ها همچنین یک تفرجگاه گسترده با ویرانه های بنایی است که توسط امپراطور Severus ساخته شده است.
 • ایماایل: این جاذبه اکنون یک موزه بزرگ در فضای باز است و می توانید در طول روز از آن بازدید کنید. ورودی از طریق سان گریگوریو (هزینه پذیرش دارد) است، یا می توانید به پالاتین بروید که وارد انجمن روم (هزینه ورودی دارد) شوید و سپس از قله کلیسوس پالاتین، در سمت راست قوس تیتوس بالا بروید.
هفت تپه رم

توضیحاتی مختصر در مورد تپه های Esquiline  و Palatine

در مورد این تپه ها می توان گفت:

 • Palatine Hill: گفته می شود Palatine یا Palace Hill جایی است که برادران رومولوس (بنیانگذار افسانه ای و اولین پادشاه روم) و رموس در غاری توسط گرگی زنده نگه داشته شدند. افسانه می گوید که پس از اینکه رومولوس برادرش رموس را در یک نزاع به قتل رساند، در سال 753 قبل از میلاد، روم را در Palatine Hill ایجاد کرد.
 • Esquiline Hill: Esquiline Hill همچنین یکی دیگر از تپه های برجسته برای رومیان در دوران باستان بود. برخی از بناهای دیدنی این تپه در رم واقع در بین منطقه ی Termini، یا ایستگاه اصلی قطار و Colosseum، قرار دارند. از جمله این جاذبه ها می توان به باسیلیسکای پاپی سانتا ماریا مگیگور، ویرانه های شگفت انگیز Domus Aurea Nero، حمام های Trajan و Nymphaeum، که قبلاً به معبد مینروا مدیکا معروف بود، اشاره کرد.
هفت تپه رم

توضیحاتی مختصر در مورد تپه های Aventine  و Capitoline

 • Aventine : اگر از دیدن جاذبه های رم خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم در خیابان های مسکونی آرام Aventine Hill قدم بزنید. این منطقه بیشتر به عنوان نایت شوالیه مالت در Piazza dei Cavalieri di Malta شناخته شده است. در آنجا می توانید با بقیه گردشگران همراه شوید تا از جاذبه های نمادین از گنبد سنت پیتر در کنار بوته ها عکس بگیرید. کلیساها و باغهای زیبا ، از جمله باسیلیکا دی سانتا سابینا all’Aventino، قدیمی ترین باسیلسکا در رم، که بین سالهای 422 تا 432 ساخته شده است از جمله این جاذبه ها می باشند.
 • Capitoline : بدون مراجعه به کاپیتولین هیل نمی توانید گشت و گذارتان را در رم کامل کنید. شما می توانید با سر زدن به Palatine Hill در کاخ های باستانی و برخی از قدیمی ترین ویرانه های یافت شده در شهر ، غرق شوید، کاپیتولین هیل در هفت تپه رم به عنوان مرکز سیاسی و مذهبی روم باستان شناخته می شد. این تپه در بین هفت تپه رم دارای دو قله است.
هفت تپه رم

توضیحاتی مختصر در مورد تپه های Quirinal  و Viminal  و Caelian

 • Quirinal : این تپه که از جمله تپه های هفت تپه رم است، در شمال شرقی مرکز شهر واقع شده است و مرتفع ترین تپه در بین هفت تپه رم می باشد. از جاذبه های این تپه می توان به کلیسای Sant’Andrea al Quirinale اشاره نمود که یکی از خیره کننده ترین نمونه های معماری باروک می باشد.همچنین پیازا و پالاززو باربرینی، که در آن گالریا نازیوناله d’Arte آنتیکا قرار دارد، کلیسای Borromoni از San Carlo al Quattro Fontane نیز از جاذبه های این مکان می باشد.
 • Viminal : گرچه ویونالیل هیل کوچکترین ارتفاع را در بین هفت تپه رم دارد، اما از آن غافل نشوید. در حقیقت اگر با قطار وارد رم شوید و در Termini (ایستگاه اصلی) پیاده شوید، این مکان اولین محله ای است که با آنها روبرو می شوید ، زیرا Termini در Viminal Hill قرار دارد. در اینجا می توانید Teatro dellOOpera و Palazzo del Viminale، دفتر مرکزی وزارت کشور را نیز پیدا کنید. حمام های دیوکلتیان را در قله شمال شرقی ویونیون ببینید، از باسیلیسکهای سانتا ماریا degli Angeli e dei Martiri طراحی شده توسط میکل آنژ در داخل ویرانه ها بازدید کنید.. یکی دیگر از جاذبه های این تپه را می توان موزه ملی رم دانست که از بزرگترین مجموعه های جهانی هنرهای یونانی و رومی می باشد.
 • Caelian: Caelian Hill مانند بورلی هیلز از جمهوری رم بود. امروزه این تپه را می توان به خاطر جاذبه های مدرنش که توسط توریست ها بازدید می شود، مایه ی افتخار رم دانست از جاذبه های این منطقه می توان به. ویرانه های حمام های کاراکالا، باغهای زیبای ویلا سلیمونتانا و باسیلیسک های خیره‌کننده سانتو استفانو روتوندو، سانتی جیووانی پائولو و آرکباسیلیکا سنت جان لتران، یکی از کلیساهای پاپ اشاره نمود.
هفت تپه رم

جاذبه های دیدنی در اطراف هفت تپه در رم

از جمله جاذبه های دیدنی هفت تپه رم  که در نزدیکی این بنا واقع شده اند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • باسیلیکای سنتاماریا مجیوره
 • Roman Forum
 • کاپیتول
 • ستون تراژان
 • کولوسئوم
 • موزه پالاتینه روی تپه پالاتینه
 • پانتئون
 • و …

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری امین بابازاده امیرحسین رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!