نمایش نقشه بارسلونا کشور اسپانیا

نمایش نقشه بارسلونا کشور اسپانیا

نقشه بارسلونا، اغلب افراد ایرانی علاقه شدیدی به شناخت شهر‌های معروف اروپایی دارند. یکی از این شهر‌ها شهر ساحلی بارسلونا است که از بهترین قطب‌های گردشگری …

اغلب افراد ایرانی علاقه شدیدی به شناخت شهر‌های معروف اروپایی دارند. یکی از این شهر‌ها شهر ساحلی بارسلونا است که از بهترین قطب‌های گردشگری اسپانیا محسوب می‌شود. در ادامه قصد داریم به بررسی خیابان‌های معروف این شهر و نمایش نقشه بارسلونا بپردازیم.

با حوصله و دقت تمام ما را همراهی کنید و یا تنها جهت نمایش نقشه بارسلونا به بند آخر مراجعه کنید.

نقشه بارسلونا | یوروپ تورز

شهر بارسلونا کجاست؟

شهر بارسلونا شهری است که در منطقه‌ی کاتالونیا اسپانیا واقع شده است. این شهر ساحلی در قسمت جنوبی اسپانیا واقع شده است و از معروف‌ترین شهر‌های این کشور محسوب می‌شود که در واقع این شهر پایتخت این کشور است. این شهر در تمامی عرصه‌ها از جمله اقتصادی، مالی، فرهنگی، ورزشی، هنر و سرگرمی حرف اول می‌زند. شهر بارسلون دقیقاً در کنار دریای مدیترانه در همسایگی شبه‌جزیره ایبری واقع شده است.

بندر‌های این شهر از بنادر اصلی دریای مدیترانه محسوب می‌شوند. این شهر توسط رشته کوه‌های کلسرولا محاصره شده است و که این رشته کوه‌ها جلوه‌ی خاصی به شهر می‌بخشد. شهر بارسلونا در طول و عرض جغرافیایی ۴۱. ۳۹ و طول ۲. ۱۶ واقع شده است و در ارتفاع ۴۷ متری از سطح دریا قرار دارد. اگر نقشه بارسلونا  را ببنید در ظاهر شهری کوچک است اما این شهر بزرگ‌ترین شهر کاتالونیاست.

نقشه بارسلونا

این صفحه به جهت آشنایی افراد با نقشه‌ی هوایی بارسلونا همراه به جاذبه‌های اصلی توریستی مربوط به همان مکان آورده شده است. تمامی تصاویر مربوط به هر پاراگراف نقاط دیدنی، بنا‌ها و مناطق در مرکز شهر بارسلونا را در بر می‌گیرد. راهنمای عکس خیابان مورد نظر مستقیماً با نقاط دیدنی همان مکان پیوند خورده است.

برای مثال توضیحاتی در باب خیابان La Rambla که اصلی‌ترین خیابان این شهر است آورده است و سپس به نام بردن جاذبه‌های واقع در و یا نزدیک به آن خیابان مانند Gran Teatre del Liceu (نام یک تئاتر) پرداخته شده است. بقیه‌ی بند‌ها نیز به همین منوال است. اگر در استفهام بند‌ها به مشکل برخوردید نقشه بارسلونا را دنبال کنید.

معروف ترین خیابان شهر بارسلونا چه خیابانی است؟

شهر بی‌نظیر بارسلونا مانند شهر‌های دیگر متشکل از چندین خیابان اصلی است که بافت شهری کلی بارسلونا را تشکیل می‌دهد. در بیانی ساده شهر بارسلونا متشکل از خیابان‌هایی است که در ادامه این مطلب قصد بر آن است که اطلاعاتی کلی در مورد هر یک از آن‌ها در اختیار خواننده قرار داده شود.

جای جای شهر بارسلونا سرشار از جاذبه‌های تاریخی رومی است که تمامی خیابان‌های آن را به منطقه‌ای شلوغ مبدل کرده است. از میان تمامی آن‌ها معروف‌ترین خیابان انتخاب شده است و قرار بر این است که اطلاعاتی تکمیلی در مورد آن منطقه یا خیابان در اختیار خواننده قرار دهیم.

اطلاعات همراه با نقشه بارسلونا آورده شده است. از خیابان‌ها، میادین و منطقه‌های اصلی شهر بارسلونا می‌توان خیابان La Rambla، خیابان Passeig de Gràcia، خیابان Carrer d\’Arago، خیابان Calle Ferran، خیابان Passeig Olímpic، میدان Plaça de Catalunya و ساحل ایکارا (Icària) را نام برد. از آنجایی که زبان اصلی شهر بارسلونا اسپانیولی است نام تمامی خیابان‌ها، مراکز خرید، فروشگاه‌ها، بنا‌های تاریخی و موزه‌ها نیز به زبان اسپانیولی نامگذاری شده است.  در ادامه با ما همراه باشید و خط به خط بند‌ها را با دقت به همراه عکس مربوطه همراهی کنید.

خیابان La Rambla بر روی نقشه بارسلونا

خیابان لا لامبلا (La Rambla) اصلی‌ترین و معروف‌ترین خیابان شهر بارسلونا است. این خیابان شمال شهر بارسلونا را به جنوب آن وصل می‌کند به طوری که تعداد بسیار زیادی از خیابان‌های شهر بارسلونا از این خیابان اصلی شاخه گرفته‌اند. در خیابان لا لامبلا یک بازار معروف وجود دارد که به آن بازار لا لامبلا ((La Boqueria Market گفته می‌شود.

در این بازار می‌توانی طیف گسترده‌ای از خوراکی‌های متنوع مانند از میوه‌های تازه، سبزیجات، آجیل و دانه‌ها، شیرینی‌ها و همچنین گوشت، ماهی، پنیر و لبنیات را فراهم کرد. حتی اگر شخصی به دنبال چیزی برای خرید نباشد بازدید از این بازار رنگارنگ معطر با غرفه‌های به هم چسبیده خالی از لطف نیست.

این بازار واقع در فرعی Rambla، ۹۱ است. پارک Plaça Reial  یک پارک بسیار محبوب در شهر بارسلونا است که انتهای جنوبی خیابان لامبلا واقع شده است. این خیابان محبوب ویژه اجتماعات مناسبتی مانند جشن سال نو است. در گوشه گوشه‌ی این پارک کافه و رستوران‌های متعددی نیز وجود دارد.

در نزدیکی‌های خیابان لامبلا آمفی تئاتری وجود دارد که سالانه باعث جذب گردشگران بسیاری می‌شود. نام این مکان  Gran Teatre del Liceu است که به این تئاتر به عنوان یک مرکز موسیقی برای جامعه طبقه بالا محسوب می‌شود. این مکان در فرعی La Rambla، ۵۱ – ۵۹ واقع شده است. در خیابان لامبلا گذرگاهی ۱. ۲ کیلومتری وجود دارد که به گذرگاه Page ContentLas Ramblas معروف است.

در این گذرگاه شخص قادر خواهد بود از انواع غرفه‌ها و مغازه‌های متنوع دیدن کند. در شهر بارسلونا منطقه‌ای آرام وجود دارد که به Rambla de Catalunya معروف است و نباید با Ls Rambla اشتباه گرفته شود اگرچه فاصله آن‌ها از همدیگر تنها ۱۰ دقیقه است. قسمتی از نقشه بارسلونا برای یافتن موقعیت این خیابان آورده شده است.

خیابان Passeig de Gràcia

از دیگر خیابان‌های معروف شهر بارسلونا خیابان Passeig de Gràcia است. در این خیابان قلعه‌ای شکوهمند واقع شده است که به آن Casa Batlló گفته می‌شود. این قلعه از همان ابتدا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. این قلعه به قدری بزرگ است که تا به امروز مکاشفات مربوط به حفاری در آن ادامه دارد. این قلعه توسط شخصی به نام گائو که در زمان خود یک اشراف زاده‌ی اسپانیایی بود طراحی و ساخته شده است.

هم اکنون قسمت‌هایی از این قلعه تبدیل به موزه شده است و بازدید عمومی دارد. این قلعه در فرعی شماره ۴۳ خیابان Passeig de Gràcia واقع شده است. از خیابان Passeig de Gràcia ده‌ها فرعی جدا شده است که در هر یک از آن‌ها ده‌ها بلوک ایجاد شده است. تلفیق این فرعی‌ها با بلوک‌های ایجاد شده باعث به وجود اومدن منطقه‌ی خرید بزرگی شده است که تقریباً هر چیزی در این منطقه یافت می‌شود. برش کوچکی از نقشه بارسلونا که خیابان Passeig de Gràcia در آن واقع شده است آورده شده است.

خیابان Carrer d’Arago

سومین خیابان اصلی شهر بارسلونا خیابان Carrer d\’Arago است. از جاذبه‌های فرهنگی و هنری شهر بارسلون که در این خیابان واقع شده است گالری هنری موزه Fundacio Antoni Tapies است که در سال  ۱۹۸۴ میلادی توسط هنرمند اسپانیایی آنتونی تاپی انجام شده است. در کنار این گالری یک مرکز فرهنگی ایجاد شده است که برای حمایت از هنر مدرن مانند معماری و یا نقاشی مدرن تلاش می‌کند.

نقشه‌ی زیر موقعیت مکانی این گالری در خیابان Carrer d\’Arago و تمامی مسیر‌ها و پیاده روی‌ها منتهی به این موزه-گالری را نشان می‌دهد. این موزه-گالری در فرعی شماره ۲۵۵ خیابان Carrer d\’Arago قرار دارد. جهت بازدید از این موزه مبلغی به عنوان حق ورودی پرداخت می‌شود. قسمت کوچکی از نقشه بارسلونا همراه با مشخصات این خیابان به این بند پیوند داده شده است.

خیابان Calle Ferran

از لحاظ رفت و آمد و شلوغی خیابان Calle Ferran دومین خیابان بارسلونا است. این خیابان مهم که از خیابان اصلی Ramblas شاخه گرفته است سرشار از هتل‌ها و سوئیت جهت اجاره به گردشگران بی‌شماری است که سالانه از شهر بارسلون دیدن می‌کنند.

این خیابان کافه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های اعیانی بسیاری نیز دارد. خیابان Calle Ferran خیابانی است که خیابان بزرگی به نام Via Laietana به Ramblas اصلی پیوند می‌دهد. در اطراف این خیابان چندین مرکز خرید بزرگ و موزه‌ی آثار هنری پیکاسو نیز واقع شده است. در ادامه قسمتی از نقشه بارسلونا که این خیابان در ان قرار دارد به پیوست آورده شده است.

خیابان Passeig Olímpic

شهر بارسلونا شهری از سری شهر‌های اروپایی است که مهد پیشرفت تمامی رشته‌های ورزشی  است. از این رو در قسمتی از این شهر منطقه‌ای قرار دارد که به ساخت انواع استادیوم‌ها و باشگاه‌های سرپوشیده و زمین فوتبال برای بزرگسالان و یا نوجوانان اختصاص داده شده است که حتی از نام این خیابان می‌توان به دلیل ایجاد این خیابان پی برد. نام این منطقه Passeig Olímpic نام دارد که خیابانی بسیار عریض است. در این خیابان یک عرصه‌ی سرپوشیده‌ی معروف به نام Palau Sant Jordi قرار دارد که توسط یک معمار ژاپنی طراحی شده است.

در مکان در سال ۱۹۹۲ محل برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی بود. هم اکنون این مرکز محلی برای اجرای انواع مسابقات ورزشی و اجرای انواع سرگرمی‌ها است. این مرکز سرپوشیده در Passeig Olímpic، ۵-۷ قرار دارد. استادیوم بزرگ باشگاه بارسلونا نیز در همین منطقه واقع شده است. تمامی قسمت‌های این منطقه بر روی نقشه بارسلونا قابل مشاهده است.

میدان Plaça de Catalunya

مرکزی‌ترین نقطه‌ی شهر بارسلونا Plaça de Catalunya است که قلب این شهر در نظر گرفته می‌شود. محدوده‌ی این میدان به صورت یک مربع بسیار بزرگ است که در آن می‌توان انواع فواره‌ها، حوض‌های بزرگ و مجسمه‌های غول پیکر را پیدا کرد. در قلب این میدان انواع چمنزار‌های سبز نیز به چشم می‌خورد.

این میدان اغلب برای اجرای انواع موسیقی‌های زنده در نظر گرفته می‌شود چرا که هم راه دسترسی به آن از همه جای شهر ممکن است و هم منطقه‌ای بسیار عریض است. کافه زوریخ معروف در یکی از کناره‌های این میدان واقع شده است. منطقه‌ی Plaça de Catalunya به عنوان نقطه‌ی پیوند قسمت قدیمی شهر بارسلونا و قسمت‌های جدید ساخت این شهر در نظر گرفته می‌شود.

نقشه بارسلونا

نقشه بارسلونا به صورت عکس به این پاراگراف پیوند داده شده است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر و دقیق نقشه بارسلونا را در گوگل مپ جستجو کنید.


سوالات متداول نقشه بارسلونا

معروف ترین خیابان بارسلونا، چه خیابانی است؟

خیابان لا لامبلا (La Rambla) اصلی‌ترین و معروف‌ترین خیابان شهر بارسلونا است. این خیابان شمال شهر بارسلونا را به جنوب آن وصل می‌کند به طوری که تعداد بسیار زیادی از خیابان‌های شهر بارسلونا از این خیابان اصلی شاخه گرفته‌اند.

قلب شهر بارسلونا به کجا میگویند؟

مرکزی‌ترین نقطه‌ی شهر بارسلونا Plaça de Catalunya است که قلب این شهر در نظر گرفته می‌شود. محدوده‌ی این میدان به صورت یک مربع بسیار بزرگ است که در آن می‌توان انواع فواره‌ها، حوض‌های بزرگ و مجسمه‌های غول پیکر را پیدا کرد. در قلب این میدان انواع چمنزار‌های سبز نیز به چشم می‌خورد.

دومین خیابان معروف بارسلونا، چه خیابانی است؟

از دیگر خیابان‌های معروف شهر بارسلونا خیابان Passeig de Gràcia است. در این خیابان قلعه‌ای شکوهمند واقع شده است که به آن Casa Batlló گفته می‌شود. این قلعه از همان ابتدا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!