مجموعه پگی گوگنهایم ونیز | معرفی – تصاویر – تاریخچه

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز | معرفی – تصاویر – تاریخچه

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری این شهر در کشور ایتالیا است.مجموعه پگی گوگنهایم ونیز محل نگهداری و نمایش آثار هنری ارزشمندی است.

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز، محل نگهداری و نمایش آثار هنرمندی معروف به همین نام است که در سال 1980 میلادی، یعنی یک سال بعد از فوت او در کشور ایتالیا افتتاح شد. گردشگران بسیاری هر سال به قصد بازدید از جاذبه های دیدنی شهر ونیز در کشور ایتالیا، راهی این کشور زیبا و دیدنی می شود که در لیست برنامه های سفر آنها بدون شک، بازدید از مجموعه گونگهایم جایگاه ویژه ای دارد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این متن همراه ما باشید.

پیشینه ای مختصر از مجموعه پگی گوگنهایم ونیز

پی گوگنهایم نام یکی از معروف ترین گردآونده های هنری است که برای ادامه زندگی در 30 سال آخر عمر خود تصمیم گرفت از آمریکا به شهر ونیز در کشور ایتالیا مهاجرت کند. این هنرمند معروف دارای مجموعه آثار اروپایی و آمریکایی منحصر به فردی بود که برای حفظ و نگهداری از این آثار ارزشمند، مجموعه ای به نام او یعنی پگی گوگنهایم در شهر ونیز ایتالیا، در سال 1980 افتتاح شد که در حال حاضر نیز آثار هنرمندانی دیگر نظیر یکاسو، کاگریت، کاندینسکی، پولاک و همچنین وکس ارنست و … در آن نگهداری می شود.

این مجموعه آثار هنری با معماری خاص و منحصر به فرد خود از قسمت های متعددی برخوردار می بشد که باغ مجسمه و نمایشگاه متغیر  از جمله آنها است. بئد نیست که بدانید با گذشت قرن ها از زمان ساخت و افتتاح معماری مجموعه پگی گوگنهایم ونیز هنوز هم می توان از این محل به عنوان نمونه ای از مدرنیته یاد کرد.

پیشینه ای مختصر از مجموعه پگی گوگنهایم ونیز

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز (Peggy Guggenheim Collection)

شهر ونیز در کشور ایتالیا یکی از مقاصد محبوب و بسیار دیدنی گردشگرانی است که هر ساله به قصد بازدید از جاذبه های دیدنی این شهر زیبا، راهی کشور ایتالیا می شوند. یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی و بسیار پر طرفدار شهر ونیز که تاریخ و پیشنه آن به قرن 18 میلادی باز می گردد، مجموعه پگی گوگنهایم است. در حقیقت این مجموعه هنری، محل نگهداری آثار و اشیای ارزشمندی از کلکسیون شخصی پگی گوگنهایم  است که اکثر آن ها به خواسته خود این شخص در سال 1951 میلادی برای بازید عموم مردم به نمایش گذاشته شد. مجموعه پگی گوگنهایم ونیز به عنوان یک موزه معروف در کشور ایتالیا شناخته شده که علاقمندان به هنر می توانند از آثار هنری و نقاشی های ارزشمند یک مجموعه دار آمریکایی دیدن کنند. 

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز (Peggy Guggenheim Collection)

دلایل بازدید از مجموعه پگی گوگنهایم

موزه هنر مدرن پگی گوگنهایم ونیز به عنوان محل زندگی یک مجموعه دار آمریکایی برای مدت 30 سال در کاخی زیبا به نام کاخ ونیر دی لئونی در قرن 18 بنا شده است که با معماری خاص و منحصر به فردش به سبک مدرنیته توانسته مورد استقبال بسیاری از گردشگران و علاقمندان به هنر قرار گیرد.

 پگی گوگنهایم یکی از علاقمندان آثار هنری به حساب آمده که در طول زندگی خود تلاش کرده است با خرید و جمع آوری آثار ارزشمند هنرمندان محبوب و معروف، کلکسیونی بی نقص از هنر مدرن دنیا را برای خود و دیگران به نمایش در آورد. همانطور که در قسمت های قبل نیز اشاره شد، برخی از  آثار هنری افراد برجسته و مشهور نظیر پیکاسو، ارنست، شاگال، کاندینسکی و دالی در این موزه نگهداری می شود که بدون شک توجه علاقمندان به هنر مدرن سورئال را به خود جلب می کند.

دلایل بازدید از مجموعه پگی گوگنهایم

معماری موزه پگی گوگنهایم در شهر ونیز

نقشه و پلان معماری مجموعه پگی گوگنهایم ونیز بر اساس ساختمان Palazzo Grassi توسط معماری ونیزی به نام لورنزو بوشت طراحی شده بود که با فوت پگی گوگنهایم در نقش یک مجموعه دار آمریکایی، روند ساخت آن به مرحله آخر نرسید و برخی از قسمت ها به طور نیمه کاره رها شد. این موزه از بخش های متعددی برای رفاه و آسایش بازدیدکنندگان تشکیل شده که باغ های دیدنی و زیبا، مغازه ها و فروشگاه های فروش آثار هنری و رستوران و کافه های خوب بخش مهمی از آن به حساب می آیند. همچنین رنگ سفید نمای بیرونی آن به همراه پنجره های قوسی شکل و مجاورت این مجموعه در کنار رودخانه ونیز به جذابیت های آن برای جلب توجه گردشگران افزوده است. 

معماری موزه پگی گوگنهایم در شهر ونیز

موقیعت موزه پگی گوگنهایم ونیز

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا و دیدنی، در تمام روزهای هفته از ساعت 10 صبح الی 18 عصر پذیرای گردشگران و علاقمندان به هنر بوده و برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص بلیط بازدید از این مجموعه بهتر است که به سایت ها معتبر مراجعه نمایید. موقعیت و آدرس مجموعه پگی گوگنهایم ونیز برای دسترسی راحت و سریع تر گردشگران به صورت زیر ذکر شده است : 

آدرس: Campiello Barbaro, 689, 30123 Venezia, Italy  

موقیعت موزه پگی گوگنهایم ونیز

بخشی از آثار ارزشمند هنری موزه پگی گوگنهایم

مجموعه پگی گوگنهایم ونیز محل نمایش آثار ارزشمندی از هنرمندان آینده پژوه و برجسته ایتالیایی و آمریکایی است کهبه دلیل علاقه شدید شخص پگی گوگنهایم به سبک کوبیسم، 766 سورئالیسم و اکسپرسیونیسم انتزاعی گردآوری و به نمایش عموم مردم درآمده اند. همچنین این شخص نه تنها به نقاشی بلکه به آثار هنری دیگری نظیر مجسمه سازی نیز توجه ویژه ای داشته و در تکمیل نمودن کلکسیون شخصی خود به دنبال جمع آوری و آشنایی با چنین هنر زیبایی نیز بوده است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که یکی از نوادگان این شخص به نام کارول ویل به عنوان جایگزین و جانشین فیلیپ ریلندز در سمت مدیریت مجموعه در سال 2017 مشغول به فعالیت شد که اکنون با گذشت 37 سال از آن دوران، هنوز هم منصب مدیریت و هدایت این مجموعه بی نظیر را بر عهده دارد. هر یک از هنرمندان برجسته ای که آثار آنها در این مکان به نمایش گذاشته شده است، نقطه عطفی در طول تاریخ پر فراز و نشیب هنر محسوب می شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!