صفر تا صد روادید مانهایم آلمان

صفر تا صد روادید مانهایم آلمان

روادید مانهایم آلمان،صدور رویداد مانهایم آلمان یا همان رویداد آلمان برای سفر به شهر مانهایم آلمان ضروری است. در ادامه به انواع این رویداد و …

روادید مانهایم آلمان: صدور روادید مانهایم کشور آلمان یا همان روادید آلمان برای سفر به شهر مانهایم آلمان ضروری است. در ادامه به انواع این روادید و همچنین مدارک مربوطه به طور کامل اشاره شده است. هیچ نوع ویزای فوری آلمان وجود ندارد و تنها راه برای تسریع اقدامات اخذ روادید مانهایم آلمان این است که به موقع مدارک مربوطه را آماده کرده و در زمان مشخص شده به کنسولگری تحویل دهید.

صفر تا صد روادید مانهایم آلمان | یوروپ تورز

روادید مانهایم آلمان

برای سفر به مانهایم اخذ روادید مانهایم یا همان ویزای مانهایم آلمان ضروری است. برای اخذ آن باید با مراجعه به کنسولگری مدارک مربوطه را آماده کرده و به کنسولگری تحویل دهید. در ادامه به برخی از مهمترین مدارک مورد نیاز اشاره شده است. در نظر داشته باشید که داشتن دعوت نامه اقدامات مربوط به اخذ روادید مانهایم آلمان را تسهیل می‌بخشد ولی جزء مدارک لازم و کافی نیست. پروسه‌ای که برای اخذ روادید مانهایم آلمان طی می‌شود با پروسه‌ای که برای دریافت اقامت دائمی در این شهر انجام می‌شود متغیر است. شما با دریافت این روادید به مدت ۳ ماه می‌توانید در این شهر اقامت کنید و در صورت وجود شرایط می‌توانید روادید اخذ شده را برای مدت مشخصی تمدید کنید.

برای اخذ روادید مانهایم آلمان باید حتما جهت انگشتنگاری به کنسولگری مراجعه کنید. حتما همه ی‌اقدامات مربوطه را به موقع انجام دهید. نکته ی‌مهمی که باید بدانید این است در صورتیکه مدارک ارائه شده تایید شود. از سوی کنسولگری وقتی جهت مصاحبه ی‌حضوری مشخص می‌شود. در روز مصاحبه آراسته لباس بپوشید و همچنین به تمامی سوالات مسئول کنسولگری به صورت واضح و صریح پاسخ دهید. در این صورت به راحتی می‌توانید نظر آن‌ها را جلب کرده و گام موثری در اخذ و صدور روادید مانهایم آلمان داشته باشید.

انواع روادید مانهایم آلمان

انواع مختلفی از روادید مانهایم آلمان با توجه به هدف شما برای سفر به این شهر صادر می‌گردد. در نظر داشته باشید ویزای صادر شده باید با هدف و قصد سفر شما مطابقت داشته باشد زیرا در غیر این صورت ویزا صادر شده منسوخ می‌گردد. در زیر به انواع ویزاهای آلمان اشاره گردیده شده است:

 • اخذ روادید کاری مانهایم آلمان
 • اخذ روادید تحصیلی مانهایم آلمان
 • اخذ روادید توریستی مانهایم آلمان
 • اخذ روادید ازدواج مانهایم آلمان
 • اخذ روادید پزشکی مانهایم آلمان

مدارک و هزینه‌های مربوط به هر کدام از این روادیدها متغیر می‌باشد که در ادامه به طور کلی به آن‌ها اشاره شده است.
بهتر است در مورد ویزای کاری آلمان بدانید که یک نوع ویزا تحت عنوان ویزای جستجوی کار به مدت ۶ ماه صادر می‌گردد و اگر فرد در طی این مدت بتواند شغلی متناسب با تخصص خود در این شهر پیدا کند، در این صورت طبق قرارداد انجام شده با کارفرما می‌تواند درخواست ویزای شغلی آلمان را داشته باشد. نوع شغل باید با نیازهای این شهر متناسب بوده و با تخصص فرد مطابقت داشته باشد. معمولا فرصت‌های شغلی خوبی برای افراد در این شهر فراهم است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید مانهایم آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید مانهایم آلمان با توجه به نوع ویزای صادر شده برای سفر به این شهر می‌تواند متغیر باشد.

 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • کارت شناسایی
مدارک مورد نیاز برای اخذ رویداد مانهایم آلمان | یوروپ تورز

در همه ی‌ویزاها از شما درخواست می‌شود. برای افرادی که به قصد تحصیل به این شهر سفر می‌کنند ارائه ی‌مدارک اشتغال به تحصیل و همچنین ریز نمرات مربوطه ضروری است و تاجران و صاحبان شرکت‌ها که به قصد انجام فعالیت‌های تجاری قصد سفر دارند باید مدارک مربوط به مجوز شرکت یا مجوز شغلی خود را به همراه داشته باشند.

همه ی‌مدارک خواسته شده باید ترجمه شود و در بسیاری از موارد باید به مهر و تایید دادگستری برسد. بسیاری از دارالترجمه‌ها اقدامات مربوطه به ترجمه و همچنین تاییدیه ی‌دادگستری را انجام می‌دهند. برای انجام این نوع اقدامات می‌توانید با آن‌ها مشورت کنید. مدارک مربوطه را سریع‌تر به کنسولگری آلمان تحویل دهید تا اقدامات مربوط به صدور ویزای شما تسریع گردد.

هزینه و تمدید روادید مانهایم آلمان

هزینه ی‌اخذ روادید مانهایم یا همان ویزای آلمان با توجه به نوع ویزای درخواستی و همچنین سن فرد می‌تواند متغیر باشد. برای بدست آوردن اطلاعات دقیق در این مورد می‌توانید به کنسولگری آلمان مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که هزینه ی‌مربوطه باید به نرخ ارز این کشور ارائه گردد. ویزای ترانزیت از نوع A برای افراد زیر گروه سنی ۶ رایگان می‌باشد. برای اخذ ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت نیز هزینه ی‌درخواستی متغیر است.

ویزای بلند مدتی که برای اقامت در این شهر صادر می‌گردد به طور معمول ۳ ماه به شما حق اقامت می‌دهد درصورتیکه بنا به شرایطی قصد اقامت بیشتر داشتید، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. در این صورت باید دلیل توجیه کننده‌ای برای اقامت بیشتر به مسئولان کنسولگری این کشور ارائه دهید. آن‌ها پس از انجام بررسی‌های لازم در صورت امکان با تمدید ویزای شما موافقت خواهند کرد. مدارک و هزینه مورد نیاز برای تمدید روادید مانهایم آلمان همانند مدارک و هزینه ی‌لازم برای اخذ آن است. البته هنگام انجام اقدامات مربوطه مسئولان اطلاعات کاملی را در این راستا در اختیار شما قرار خواهند داد.

دانستنی‌ های مهم در مورد روادید مانهایم آلمان

برای اخذ روادید آلمان ابتدا باید به کنسولگری آلمان واقع در تهران مراجعه شود. مسئولان کنسولگری به طور کامل مدارک مورد نیاز را برای اخذ این ویزا مشخص می‌کنند. بعد از آماده‌سازی مدارک دوباره باید به کنسولگری تحویل داده شود. مسئولان کنسولگری مدارک مربوطه را بررسی کرده و در صورت نبود هیچ گونه نقص اقدامات مربوط به صدور روادید را انجام می‌دهند.

حتما از صحت مدارک ارائه شده مطمئن باشید زیرا در صورت وجود هر گونه جعل در این مدارک نه تنها ویزایی برای شما صادر نخواهد گردید، بلکه با توجه به سابقه‌ای که برایتان ایجاد می‌شود امکان این دارد که اخذ هر گونه ویزا برای شما سلب گردد.

افرادی که می‌خواهند در این شهر مشغول به شغلی باشند باید بلو کارت آلمان را دریافت کنند. بلو کارت آلمان می‌تواند شبیه گرین کارت آمریکا باشد. در صورتی که تخصصی کافی به زبان آلمانی و همچنین مهارت و سابقه ی‌شغلی خاصی داشته باشید و بتوانید با یکی از سازمان‌ها یا اداره‌ها به یک توافق کاری برسید در این صورت می‌توانید اقدامات مربوط به صدور بلوکارت آلمان را داشته باشید.

در نظر داشته باشید هیچ گونه ویزایی تحت روادید فوری آلمان صادر نمی‌گردد. اگر به دنبال این هستید که اقدامات مربوط به صدور روادید تسریع گردد. باید به موقع مدارک مربوطه را تحویل دهید و در روز مصاحبه در وقت تعیین شده حضور یابید.

روادید مانهایم آلمان با توجه به تعداد ورود و خروج نیز در چندین دسته می‌باشد:

 • روادید زیرو یا صفر بار آلمان
 • روادید سینگل آلمان
 • روادید دابل آلمان
 • روادید مالتیپل آلمان

روادید سینگل به شما فقط اجازه ی‌یک بار سفر به این کشور را می‌دهد؛ بنابراین اگر قصد سفر به این شهر را به طور مکرر دارید ویزای مالتیپل را درخواست کنید تا بتوانید دوباره بدون هیچ مشکلی به این کشور سفر کنید.

دانستنی‌ های مهم در مورد رویداد مانهایم آلمان | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید مانهایم آلمان

برای اخذ روادید مانهایم آلمان باید چه کار کنیم؟

برای اخذ آن باید با مراجعه به کنسولگری مدارک مربوطه را آماده کرده و به کنسولگری تحویل دهید.

روادید مانهایم آلمان چند دسته دارد؟

 • اخذ روادید کاری مانهایم آلمان
 • اخذ روادید تحصیلی مانهایم آلمان
 • اخذ روادید توریستی مانهایم آلمان
 • اخذ روادید ازدواج مانهایم آلمان
 • اخذ روادید پزشکی مانهایم آلمان

چند نوع روادید مانهیم بر اساس تعداد ورود و خروج داریم؟

 • روادید زیرو یا صفر بار آلمان
 • روادید سینگل آلمان
 • روادید دابل آلمان
 • روادید مالتیپل آلمان

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!