راهنمای کامل اخذ روادید اشتوتگارت

راهنمای کامل اخذ روادید اشتوتگارت

روادید اشتوتگارت، یا همان رویداد آلمان برای سفر به این شهر ضروری است. در ادامه به انواع این رویداد اشاره شده است. برای اخذ رویداد اشتوتگارت باید به …

روادید اشتوتگارت، یا همان روادید کشور آلمان برای سفر به این شهر ضروری است. در ادامه به انواع این روادید اشاره شده است. برای اخذ روادید اشتوتگارت باید به کارگزاری کنسولگری آلمان مراجعه کرده و اقدامات لازم جهت صدور آن را انجام دهید. وجود دعوت نامه برای صدور ویزا می‌تواند فرایند اخذ ان را تسهیل دهد ولی در نظر داشته باشید این مدرک جزو مدارک کافی و لازم نیست.

راهنمای کامل اخذ روادید اشتوتگارت

روادید اشتوتگارت

برای سفر به شهر اشتوتگارت اخذ روادید اشتوتگارت یا همان ویزای اشتوتگارت ضروری است. علاوه بر گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه باید ویزای مربوطه را به هنگام سفر به شهر اشتوتگارت به همراه داشته باشید. این شهر با داشتن جاذبه‌های دیدنی و تاریخی و تفریحی و همچنین فرصت‌های شغلی و تجاری خوب و از همه مهمتر مراکز تحصیلی عالی همواره مورد توجه گردشگران، تاجران و محصلان در سراسر جهان بوده است.

روادید اشتوتگارت که برای سفر به این شهر اخذ می‌گردد باید با هدف و قصد سفر شما مطابق باشد در غیر این صورت دچار دردسراهای عظیمی خواهید بود همچنین در بیشتر موارد به دلیل عدم تطابق در مورد ذکر شده امکان این وجود دارد که ویزایی برای شما صادر نگردد. روادید اشتوتگارت به شما اجازه اقامت ماکسیمم به مدت ۳ ماه را در این شهر می‌دهد البته اگر ویزای بلند مدت اشتوتگارت و انواع ویزا‌های اقامتی را تهیه نموده باشید. افراد می‌توانند به نا به دلایل موجه بعد از اتمام مدت زمان اقامت خود روادید اشتوتگارت را تمدید نمایند. در ادامه می‌توانید به طور کامل با انواع روادید اشتوتگارت و همچنین مدارک مورد نیاز آشنا گردید.

در نظر داشته باشید از صحت مدارک ارائه شده برای کنسولگری آلمان جهت صدور روادید اشتوتگارت مطمئن شوید زیرا در غیر این صورت ویزایی صادر نخواهد شد و همچنین در صورت وجود هرگونه جعل در مدارک ارائه شده به توجه به سو سابقه‌ای که برای شما به وجود می‌آید در آینده نیز دریافت هرگونه ویزا از شما سلب خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید اشوتگارت

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید اشتوتگارت با توجه به نوع ویزای صادر شده متفاوت است. اگر شما به قصد تحصیل به این شهر سفر می‌کنید باید علاوه بر گذرنامه و کارت شناسایی مدارک مربوط به اشتغال تحصیل و همچنین ریز نمرات مربوطه را نیز به کنسولگری تحویل دهید. در صورتی که شما به هدف تجاری قصد سفر به این شهر را دارید داشتن مدارک مربوط به مجوز شغلی و مجوز شرکت یا سازمان مربوطه جزو مدارک اصلی است.

گردشگران و توریست‌ها که به هدف بازدید به این شهر سفر می‌کنند باید دفترچه بیمه و همچنین فیش بانکی و مدارک مربوط به رزرو هتل و بلیط پرواز رفت و برگشت را به آژانس‌های مسافرتی معتبر تحویل دهند. همه مدارک یاد شده به طور دقیق توسط کنسولگری بررسی می‌گردد و در صورتی که نقضی در مدارک ذکر شده نباشد روز مصاحبه حضوری برای شما مشخص می‌شود در روز مصاحبه حتما آراسته لباس بپوشید و به همه سوالات به طور واضح پاسخ دهید تا بتوانید نظر مسئول کنسولگری را جلب کنید. برای صدور روادید اشتوتگارت باید حضوری به کنسولگری مراجعه کنید زیر برای دریافت اثر انگشت باید به شخصه حضور داشته باشید.

راهنمای کامل اخذ روادید اشتوتگارت - آلمان

هزینه و تمدید روادید اشتوتگارت

هزینه‌های اخذ روادید اشتوتگارت به نوع روادید و سن فرد وابسته است. برای افراد زیر ۶ سال هزینه‌ای دریافت نمی‌گردد. مسئولان کنسولگری اطلاعات کاملی را در مورد هزینه‌های مربوطه به شما ارائه خواهند داد. هزینه مربوطه باید به ارز یورو به کنسولگری تحویل داده شود. ویزای بلند مدتی که برای سفر به اشتوتگارد اخذ می‌شود به مدت ۳ ماه به شما حق اقامت می‌دهد در صورت وجود شرایط می‌توانید آن را تمدید کنید باید دلیل قانع کننده‌ای برای تمدید روادید به کنسولگری آلمان ارائه دهید؛ و سپس مدارک و هزینه مربوط را آماده کنید.

روادید اشتوتگارت با توجه به تعداد ورود و خروج شما انواع دیگری نیز دارد. • رویدا زیرو • روادید سینگل • روادید دابل • روادید مولتی پال اگر قصد این را دارید که چندین بار به این کشور سفر کنید حتما درخواست ویزای مولتی پال را داشته باشید؛ زیرا ویزای سینگل فقط حق ورود یکباره به این کشور را به شما می‌دهد.

دانستنی‌ های مهم برای اخذ روادید اشتوتگارت

روادید اشتوتگارت یا همان روادید آلمان با مراجعه به کنسولگری آلمان و آماده‌سازی مدارک مربوطه قابل اخذ می‌باشد.
هدف سفر‌تان به این شهر باید با نوع ویزای آلمان دریافت شده مطابقت داشته باشد.
مدارک یاد شده در قسمت بالا باید ترجمه شده و برخی از آنها باید به تایید و مهر دادگستری برسد.
دایره الترجمه‌های مختلفی اقدامات مربوط به ترجمه و تاییدیه دادگستری را انجام می‌دهند.

یک نوع ویزا تحت عنوان ویزای جستجوی کار قابل دریافت است که به فرد این امکان را می‌دهد در مدت زمان ۶ ماه شغلی متناسب با مهارت و تخصص خود در این شهر پیدا کند. بعد از آن می‌تواند درخواست بلو کارت آلمان یا همان ویزای کاری آلمان را داشته باشد. ویزای کاری در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که کار یا شغل مربوطه متناسب با مهارت و حوزه تخصصی شما باشد. فرصت‌های شغلی بسیار خوبی در این شهر برای افراد متخصص در زمینه‌های گوناگون موجود است به دلیل نرخ جمعیت جوان کم در این کشور همچنین مسئولان در نظر دارند با فراهم کردن بستر به افراد متخصص زمینه همکاری ارائه گردد.

بعد از صدور روادید مربوطه از سوی کنسولگری با شما تماس گرفته خواهد شد. برخی افراد سودجو با ارائه گزینه‌هایی تحت عنوان ویزای فوری آلمان به دنبال فریب دیگران هستند. در نظر داشته باشید هیچ راهی برای اخذ ویزای فوری آلمان وجود ندارد. اگر می‌خواهید اقدامات مربوط به صدور ویزا را تسریع دهید فقط کافی است که مدارک مربوطه را هر چه زودتر تهیه نموده و به کنسولگری ارائه دهید البته داشتن دعوت نامه نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد زیرا مراحل صدور روادید اشتوتگارت را تسریع می‌بخشد.

راهنمای کامل اخذ روادید اشتوتگارت - آلمان

سوالات متداول رروادید اشتوتگارد

وجود دعوت نامه چه تاثیری بر روی اخذ روادید اشتوتگارت دارد؟

وجود دعوت نامه برای صدور ویزا می‌تواند فرایند اخذ ان را تسهیل دهد ولی در نظر داشته باشید این مدرک جزو مدارک کافی و لازم نیست.

برای دریافت روادید اشتوتگارت باید چه اقداماتی را انجام دهیم؟

روادید اشتوتگارت یا همان روادید آلمان با مراجعه به کنسولگری آلمان و آماده‌سازی مدارک مربوطه قابل اخذ می‌باشد.

مدارک روادید اشتوتگارت باید دارای چه ویژگی باشند؟

مدارک یاد شده باید ترجمه شده و برخی از آنها باید به تایید و مهر دادگستری برسد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!