چگونه روادید چک را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید چک را دریافت نمائیم؟

روادید چک، کشور چک یکی از کشور‌های واقع در اروپای مرکزی می‌باشد. که مساحتی حدود ۷۸٬۸۶۶ کیلومتر مربع دارد. این کشور عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و برای سفر به …

راهنمای کامل روادید چک

در این متن قصد داریم به بررسی روادید چک و نکات لازم در رابطه با این ویزا بپردازیم. اگر قصد سفر به کشور چک و اخذ روادید چک را دارید تا انتهای متن با ما همراه باشید تا با همه موارد مهم و اساسی در رابطه با این روادید آشنا شوید.

چگونه روادید چک را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

کشور چک

کشور چک یکی از کشور‌های واقع در اروپای مرکزی می‌باشد. که مساحتی حدود ۷۸٬۸۶۶ کیلومتر مربع دارد. این کشور عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و برای سفر به این کشور با تور چک و تور اروپا مسافران کشور چک باید ویزای شینگن را دریافت نمایند. واحد پول کشور چک، کرونا می‌باشد و زبان رسمی آنها چکی است. جمهوری چک شامل 13 منطقه می‌باشد. که هر کدام از مناطق دارای یک شورا می‌باشند. پایتخت کشور چک پراگ است که قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهر این کشور می‌باشد.

سفر به چک

از آن جایی که کشور چک دارای آب و هوا مناسب و جاذبه‌های گردشگری بسیاری برای گردشگران تور چک و تور اروپا می‌باشد، بنابراین نظر افرادی زیادی را به خود جلب می‌نماید. روادید چک از جمله ویزا‌های پر طرفدار اروپا می‌باشد. که افراد برای سفر به این کشور باید اقدام به دریافت روادید چک کنند. در این متن به بررسی همه موارد مهم در رابطه با ویزای چک پرداخته‌ایم.

بهترین زمان برای سفر به چک

کشور چک دارای آب و هوای سرد می‌باشد که اغلب ماه‌های سال در این کشور هوا بارانی و برفی است. اواخر بهار تا اوایل پاییز این کشور دارای آب و هوای مناسبی برای سفر می‌باشد. سفر در فصل‌های سرد به کشور چک مناسب افرادی است، که به ورزش‌های زمستانی علاقه زیادی دارند. این افراد باید توجه کنند که در سفر به چک در فصول سرد لباس‌های مناسب همراه خود داشته باشند که بتوانند سفر خوبی را تجربه کنند.

اخذ روادید چک

روادید چک در واقع مجوزی است که کشور چک برای افرادی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند، صادر می‌کند. افراد اگر این مجوز را از سفارت کشور چک دریافت نکنند نمی‌توانند به خاک این کشور وارد شوند. از آنجا که کشور چک دارای جاذبه‌های تفریحی، گردشگری و عیره بسیاری می‌باشد، بنابراین روادید چک یکی از روادید‌های پرطرفدار اتحادیه اروپا می‌باشد.

روادید چک انواع مختلفی دارد که با توجه به قصد هر فرد از سفر، نوع روادید متفاوت می‌باشد. که این روادید عبارتند از روادید توریستی چک، روادید تجاری چک، روادید دیداری چک، روادید پزشکی چک، روادید کنفرانس چک، روادید ورزشی چک و روادید هنری چک.

انواع روادید چک

از آن جایی که کشور چک عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، بنابراین افراد برای سفر به این کشور باید اقدام به دریافت روادید شینگن نمایند. روادید شینگن دارای 4 نوع می‌باشد. که ویزای نوع A در واقع همان روادید ترانزیت است. در واقع با داشتن این نوع روادید افراد می‌توانند در منطقه ترانزیت در فرودگاه منتظر ادامه پرواز خود باشند. اما با این روادید نمی‌توان به قصد گشت و گذار در کشور فرود آمده، از فرودگاه خارج شد. ویزای نوع B همان روادید عبور است.

در واقع افراد می‌توانند با این روادید از فرودگاه خارج شوند و سفر خود را به صورت زمینی ادامه دهند. اما رایج‌ترین نوع ویزای چک، روادید نوع C می باشد. که این روادید، همان روادید توریستی می‌باشد. اما آخرین نوع روادید چک روادید نوع D است، که این روادید به صورت بلند مدت برای افراد تاجر و کسانی که قصد کار در این کشور را دارند، صادر می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت روادید چک

 • شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده
 • پاسپورت ( دارای صفحات خالی باشد)
 • تکمیل فرم درخواست روادید شینگن جمهوری چک که افراد به صورت آنلاین می‌توانند دریافت کرده و آن را تکمیل نمایند. این فرم باید تایپ شده باشد و توسط خود شخص متقاضی امضا شود.
 • یک قطعه عکس بدون روتوش، جدید و زمینه سفید
 • مبلغ درخواست روادید به یورو
 • بیمه پزشکی (بیمه مسافرتی باید تمام مدت زمان حضور فرد در کشور چک اعتبار داشته باشد. )
 • بلیط هواپیما
 • واچر هتل (برای نشان دادن این که قطعا فرد در این کشور اقدام به رزرو هتل نموده است)
 • برگه تمکن مالی (صورت حساب بانکی یا برگه وضعیت مالی که نشان دهد فرد مبلغ کافی برای این سفر دارد)
 • برگه دفترچه بیمه ترجمه شده
 • اگر صاحب شغلی نیستید، می‌توانید برگه وضعیت اقتصادی خود را به همراه داشته باشید (شامل سند اموال)
 • افرادی که قصد سفر به کشور چک را دارند، باید قصد خود را از سفر به این کشور مشخص نمایند. مثلا در صورت داشتن دعوت نامه، آن را همراه سایر مدارک باید به سفارت این کشور ارائه دهند.
 • دقت داشته باشید که همه مدارک باید به زبان انگلیسی یا چکی ترجمه گردند.
مدارک لازم برای دریافت روادید چک | یوروپ تورز

مراحل لازم برای اخذ روادید چک

برای دریافت روادید چک افراد باید پاز طریق آژانس‌های مجری مستقیم اقدام کنند. سپس بعد از مشخص شدن وقت سفارت چک، در زمان مقرر برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه کنند. در مصاحبه و انگشت نگاری پلیس مهاجرت سوالاتی را از فرد متقاضی روادید چک خواهد پرسید که بعد از انجام مصاحبه اگر پلیس مهاجرت صلاحیت فرد را برای دریافت روادید چک تایید کند، مراحل بعدی صدور روادید انجام خواهد گرفت.

در غیر این صورت فرد متقاضی باید مجددا برای دریافت روادید تلاش نمایند. پس از تایید صلاحیت شدن، پاسپورت فرد برای الصاق روادید پیکاپ خواهد شد و در نتیجه ویزای چک برای فرد ارسال می‌شود. افراد باید توجه کنند حدود 2 ماه قبل از زمانی که قصد سفر به کشور چک را دارند،  باید اقدام به دریافت روادید چک نمایند.

هزینه لازم برای روادید چک

هزینه لازم برای دریافت روادید چک به عوامل مختلفی بستگی دارند. مثلا نوع روادید از لحاظ دفعات ورود که به صورت یک بار ورود باشد یا چند بار ورود و همین طور نوع روادید از لحاظ توریستی، تجاری، پزشکی و غیره در قیمت روادید تاثیر گذار است. باید توجه داشت هزینه ویزای شینگن برای سفر به چک، برای افراد زیر 6 سال رایگان می‌باشد. همچنین افراد زیر 12 سال مبلغ کمتری نسبت به افراد بالای 12 سال باید بپردازند. افرادی که قصد اخذ روادید چک را دارند باید بدانند که پس از پرداخت هزینه، در صورت پشیمان شدن مبلغ پرداخت شده به هیچ عنوان بازگردانده نمی‌شود.

جاذبه‌ های گردشگری کشور چک

کشور چک جاذبه‌های تفریحی و گردشگری بسیاری دارد. که این جاذبه‌ها سبب جذب افراد زیادی به این کشور می‌شوند. یکی از جاذبه‌های این کشور، پایتخت آن پراگ می‌باشد. که علاوه بر این که پایتخت چک و بزرگ‌ترین شهر آن به شمار می‌آید، یکی از مناطق تاریخی و گردشگری برای مسافران تور چک و تور اروپا این کشور نیز محسوب می‌شود. به عنوان مثال قلعه پراگ در این شهر به عنوان تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین شهر پراگ به حساب می‌آید که در کتاب گینس نیز ثبت شده است. زیرا این قلعه تاریخی فقط یک قلعه نیست بلکه مجموعه‌ای شامل کاخ، کلیسا و قلعه می‌باشد. افرادی که به کشور چک سفر می‌کنند حتما از شهر پراگ و قلعه معروف آن بازدید می‌کنند.

مدت زمان لازم برای دریافت روادید چک

 مدت زمان لازم برای دریافت روادید چک بستگی به زمانی دارند که افراد قصد سفر به این کشور را دارند. اگر قصد سفر به کشور چک را دارید، حداقل ۶ هفته قبل از سفر برای دریافت روادید خود اقدام نمایید. اما اگر می‌خواهید در فصل‌های پر گردشگری همچون تابستان و یا عید نوروز سفر کنید، حداقل ۲ ماه قبل از سفر خود برای دریافت چک اقدام کنید.

اطلاعات لازم در رابطه با روادید چک

آدرس سفارت کشور چک: تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه)، نبش خیابان یاس، پلاک 199 می‌باشد. که افراد برای مراجعه به این سفارت می‌توانند روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 به این سفارت مراجعه کنند. همچنین در صورتی که بخواهند با این سفارت تماس بگیرند، در هنگام مصاحبه با پلیس مهاجرت افراد دقت داشته باشند که صادقانه و بدون ابهام به سوالات پاسخ دهند.

مدت زمان اقامت فرد در خاک کشور چک در روی روادید درج شده است. پس از اتمام این تاریخ اگر فرد در کشور چک بماند مجرم بوده و جریمه خواهد شد. کامل بودن مدارک و تحویل به موقع آن‌ها به پلیس مهاجرت شانس افراد را برای تایید صلاحیت شدن توسط پلیس مهاجرت افزایش می‌دهد. اگر فردی موفق به دریافت دعوت نامه از کشور چک شود، این دعوت نامه تایید صلاحیت شدن و دریافت حتمی روادید را تضمین نمی‌کند. بلکه فقط روند دریافت روادید چک را تسریع می‌بخشد.

اطلاعات لازم در رابطه با روادید چک | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید چک

روادید چک دارای چند نوع روادید میباشد؟

از آن جایی که کشور چک عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، بنابراین افراد برای سفر به این کشور باید اقدام به دریافت روادید شینگن نمایند. روادید شینگن دارای 4 نوع می‌باشد.

روادید چک چیست؟

روادید چک در واقع مجوزی است که کشور چک برای افرادی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند، صادر می‌کند. افراد اگر این مجوز را از سفارت کشور چک دریافت نکنند نمی‌توانند به خاک این کشور وارد شوند.

مراحل اولیه لازم برای اخذ روادید چک چیست؟

برای دریافت روادید چک افراد باید پاز طریق آژانس‌های مجری مستقیم اقدام کنند. سپس بعد از مشخص شدن وقت سفارت چک، در زمان مقرر برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه کنند.

مدت زمان لازم برای اخذ روادید چک، چه زمانیست؟

 مدت زمان لازم برای دریافت روادید چک بستگی به زمانی دارند که افراد قصد سفر به این کشور را دارند. اگر قصد سفر به کشور چک را دارید، حداقل ۶ هفته قبل از سفر برای دریافت روادید خود اقدام نمایید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!