چگونه روادید هانوفر آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید هانوفر آلمان را دریافت نمائیم؟

روادید هانوفر، برای کسانی است که قصد دارند در خاک آلمان برای حداکثر نود روز اقامت داشته باشند که باید از طریق سفارت این کشور در ایران اقدام نمایند و …

هانوفر مرکز ایالتی در آلمان است و از آن جا که این کشور از اعضای پیمان شنگن است ورود به آن نیاز به ویزای شنگن دارد. روادید هانوفر برای ورود به این شهر لازم است و با دریافت آن قادر به گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های آن خواهید بود. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره روادید هانوفر خواهیم پرداخت تا با آگاهی کافی در این زمینه اقدام کنید.

روادید هانوفر آلمان

روادید هانوفر

روادید هانوفر یا همان ویزای آلمان، برای کسانی است که قصد دارند در خاک آلمان برای حداکثر 90 روز اقامت داشته باشند که باید از طریق سفارت این کشور در ایران اقدام نمایند و مدارک لازم را ارائه دهند تا مراحل دریافت روادید برای آن‌ها صورت بگیرد. انواع روادید هانوفر وجود دارد تا با هر هدفی که قصد ورود به آن را دارید آن‌ها را دریافت نمایید.

برای دریافت روادید هانوفر نیاز به دریافت وقت دارید و در این وقت تعیین شده به سؤالات به درستی جواب داده و انگشت نگاری را انجام دهید به همین دلیل است که فرد متقاضی خودش باید حتماً در زمان تعیین شده حضور داشته باشد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در زمینه روادید هانوفر با کارشناسان ما می‌توانید تماس برقرار کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

انواع روادید هانوفر

روادید دیدار از بستگان، روادید ترانزیت، روادید درمان، روادید تجاری، روادید نمایشگاهی، روادید توریستی، روادید مسابقه‌های ورزشی، روادید همراهی بیمار در سفر و … از جمله روادید‌های هانوفر می‌باشند و با توجه به هدفی که از سفر دارید باید مدارک مربوطه را آماده کرده و به سفارت آلمان تحویل دهید.

گاهی فرد برای کسب و کار و سرمایه گذاری به کشور آلمان می‌رود که نیاز به روادید تجاری دارد، گاهی به منظور اقدامات درمانی سفر می‌کند که نیاز به دریافت روادید پزشکی دارد. اگر هدف گشت و گذار باشد روادید توریستی نیاز است. برای شرکت در مسابقات ورزشی یا نمایشگاه‌ها نیز روادید مربوطه وجود دارد.

مدارک روادید هانوفر

برای دریافت روادید هانوفر نیاز به ارائه مدارکی است که باید اصل و کپی همه آن‌ها را ارائه دهید و همگی باید در سایز A4 ارائه شود، این مدارک به شرح ذیل خواهد بود:

 • تکمیل فرم درخواست روادید
 • ارائه شناسنامه ایرانی
 • ارائه گذرنامه‌ای که اعتبار آن 6 ماه از تاریخ پایانی درخواست ویزا باشد و دارای دو صفحه خالی باشد. از ویزاهای 5 سال گذشته نیز باید کپی ارائه شود.
 • ارائه 3 قطعه عکس رنگی که ابعاد آن 4.5*3.5 باشد و در زمینه‌ای سفید رنگ گرفته شده باشد.
 • برای همراهانی که نام آن‌ها در پاسپورت درخواست ویزا وجود دارد ارائه دو قطعه عکس رنگی لازم است.
 • ظاهر عکس‌ها با ظاهر فعلی باید متناسب باشد و تفاوت نداشته باشد.
 • برای روادید هانوفر توریستی داشتن دعوت نامه از جانب فردی مقیم آلمان لازم است در غیر این صورت ارائه سندی مبنی بر رزرو هتل، سند مالکیت و … لازم است.
 • اگر کودکی تنها، با یکی از والدین و یا با شخص ثالث سفر می‌کند داشتن اجازه کتبی از والدین و یا قیم قانونی لازم است.
 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان دبستانی، دبیرستانی و دانشجویان
 • داشتن بیمه مسافرتی که حداقل پوشش را داشته باشد
 • ارائه بلیط هواپیما و رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به آلمان
 • ارائه فاکتوری از پرداخت هتل هانوفر برای کل مدت اقامت
مدارک روادید هانوفر

مراحل دریافت روادید هانوفر

سفارت آلمان درخواست روادید را به شرکت خدمات ویزا سپرده است. از این رو لازم است تا برای دریافت آن در زمان وقت تعیین شده به این شرکت رفته و شخصاً حضور پیدا کنید. مدارکی که برای دریافت روادید هانوفر نیاز است را تکمیل کرده و آن را ارائه دهید.

هزینه روادید هانوفر و هزینه خدمات شرکت خدماتی را پرداخت نمایید و پاسخ صحیحی به سؤالات ارائه شده دهید. در این زمان عکس و اثر انگشت متقاضی نیز از فرد دریافت می‌شود. در این مرحله کارگزار اقدام به ارائه درخواست متقاضیان به سفارت می‌کند تا سفارت آن‌ها را بررسی نماید و در این مورد تصمیم‌گیری کند.

مدت زمان صدور روادید هانوفر

مدت زمانی که طول می‌کشد مدارک درخواست روادید بررسی شود و در رابطه با صدور ویزا تصمیم‌گیری شود 3 هفته می‌باشد، بعد از این که تصمیم‌گیری صورت گرفت مراتب به کارگزار ابلاغ شده و فرد متقاضی روادید هانوفر، برای دریافت آن به دفتر کارگزار می‌تواند مراجعه کند.

سفارت آلمان در تهران

سفارت آلمان در تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴ قرار دارد و شماره تلفن بخش روادید آن ۳۹۹۹۱۴۹۹-۰۲۱ می‌باشد. از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه 12-8 پاسخگویی از جانب سفارت صورت می‌گیرد اما به سوالاتی که پاسخ آن‌ها در وب سایت موجود است پاسخی داده نخواهد شد. شماره تلفن مربوط به پاسخگویی جهت مدارک درخواست ویزا ۳۹۹۹۱۲۱۳-۰۲۱ می‌باشد.

کدپستی سفارت ۱۷۹-۱۱۳۶۵ و صندوق پستی آن ۱۷۹-۱۱۳۶۵ می‌باشد. آدرس پست الکترونیک آن info@teheran.diplo.de است و ایمیل‌ها به زبان آلمانی و انگلیسی باید نوشته و ارسال شوند. ایمیل‌های فارسی بدون پاسخ خواهند ماند پس به این موضوع توجه نمایید.

آشنایی مختصری با هانوفر

مرکز ایالتی به نام نیدرزاکسن در آلمان، هانوفر می‌باشد که با سفر به آن معماری گوتیک را در کنار فضای آلمانی و قرون وسطایی خواهید دید. بهترین دمای هوایی در این شهر در ماه مه تا اکتبر است که هوا معتدل می‌باشد و نوسان کمی دارد. جشنواره‌های مختلفی در زمان‌های مختلف در این شهر برگزار می‌شود.

شهری قدیمی در هانوفر وجود دارد که بناهای تاریخی و جذابیت‌های زیادی دارد. ساختمان‌های نیمه چوبی مربوط به قرون وسطا را در آن خواهید دید. از جمله جاذبه‌های آن به کلیسای جدید شهر، ساختمان پارلمانی دولت، کلیسای Neustädter و … می‌توان اشاره نمود. از مهم‌ترین جاذبه‌های هانوفر به دریاچه مصنوعی ماش می‌توان اشاره کرد.

روادید ملی هانوفر

روادید ملی آلمان به منظور اقامتی بلند مدت و با هدفی خاص می‌باشد که مدت اقامت بیش از 3 ماه است. صدور این ویزا برای زمانی مشخص و حتی تا یک سال نیز می‌باشد. بعد از ورود به کشور آلمان با توجه به هدفی که از اقامت در هانوفر دارید مجوز اقامت را باید کسب کنید. به طور کلی برای اقامت به مدت بیش از سه ماه و یا اقامت همراه با فعالیت کاری و اشتغال داشتن روادید لازم می‌باشد.

 • موارد عدم پذیرش صدور روادید هانوفر:
  • درخواست صدور روادید هانوفر بیش از سه ماه قبل از سفر قبول نیست و پیش از این سه ماه باید درخواست وقت را در سایت ثبت کنید.
  • در صورتی که فرم صدور روادید تکمیل و یا امضا نشده باشد.
 • گذرنامه متقاضی دارای مشخصات ذیل نباشد:
  • اعتبار به مدت حداقل سه ماه بعد از بازگشت از سفر پیش‌بینی شده
  • داشتن حداقل دو صفحه خالی
  • صدور طی ده سال گذشته
  • عکسی که ارائه می‌شود به بیش از دوازده ماه پیش مربوط باشد
  • ارائه کامل و مطابق با مقررات مدارک مربوطه به درخواست صدور روادید و عدم نقص مدارک
روادید ملی هانوفر

سوالات متداول روادید هانوفر

روادید هانوفر برای چه کسانی صادر میشود؟

روادید هانوفر برای کسانی است که قصد دارند در خاک آلمان برای حداکثر 90 روز اقامت داشته باشند که باید از طریق سفارت این کشور در ایران اقدام نمایند و مدارک لازم را ارائه دهند تا مراحل دریافت روادید برای آن‌ها صورت بگیرد.

مدت زمان صدور روادید هانوفر چقدر است؟

مدت زمانی که طول می‌کشد مدارک درخواست روادید بررسی شود و در رابطه با صدور ویزا تصمیم‌گیری شود 3 هفته می‌باشد.

سفارت آلمان در کجای تهران قرار دارد و شماره تمان آن چیست؟

سفارت آلمان در تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴ قرار دارد و شماره تلفن بخش روادید آن ۳۹۹۹۱۴۹۹-۰۲۱ می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!