مراحل و مدارک لازم برای اخذ روادید مونیخ

مراحل و مدارک لازم برای اخذ روادید مونیخ

روادید مونیخ، یکی از شهرهای کشور آلمان که مقصد سفر بسیاری از مسافران هست شهر مونیخ می‌باشد. با دریافت روادید مونیخ در زمان مناسب می‌توان به …

راهنمای کامل اخذ روادید مونیخ آلمان

روادید مونیخ: یکی از شهرهای کشور آلمان که مقصد سفر بسیاری از مسافران هست شهر مونیخ می‌باشد. با دریافت روادید مونیخ در زمان مناسب می‌توان به این منطقه از کشور آلمان سفر نمود. برای اخذ روادید مونیخ جهت سفرهای تجاری، گردشگری، تحصیلی و غیره مدارک مختلفی باید آماده و تحویل سفارت گردد. یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ روادید گرفتن وقت سفارت آلمان می‌باشد که از طریق اینترنتی صورت می‌گیرد. با اطلاع از مدارک لازم برای اخذ روادید می‌توان در زمان مناسب اقدام نمود.با مادر یوروپ تورز همراه باشید.

مونیخ یکی شهر‌های کشور آلمان است که از آمار سفرهای بالایی برخودار می‌باشد. سالانه افراد زیادی از کشورهای مختلف به ویژه ایران به این منطقه از کشور آلمان سفر می‌کنند. برای سفر به شهر مونیخ آلمان مهم‌ترین مسئله دریافت روادید می‌باشد که بستگی به نوع سفر افراد دارد. با کسب اطلاع در مورد روند دریافت روادید و تهیه مدارک لازم می‌توان در زمان مناسب اقدام نمود.

راهنمای کامل اخذ روادید مونیخ آلمان | یوروپ تورز

درباره مونیخ

شهر مونیخ از جمله شهرهای واقع شده در جنوب کشور آلمان می‌باشد که به عنوان مرکز ایالت باواریا شناخته می‌شود. این شهر که در 50 کیلومتری کوه‌های آلپ قرار دارد از آب و هوای مناسبی برخوردار بوده جزء مناطق سرسبز و حاصلخیز آلمان به شمار می‌آید. شهر مونیخ طبق آمار ارائه شده سومین شهر پرجمعیت کشور آلمان می‌باشد که غالب جمعیت آن پیرو دین مسیحیت هستند. به دلیل وجود امکانات مختلف رفاهی و فرهنگی، مراکز گردشگری و … شهر مونیخ در رتبه چهارمین کشور مناسب برای زندگی به شمار می‌آید.

انواع روادید مونیخ

افرادی که به سفارت آلمان مراجعه نموده و درخواست روادید مونیخ را دارند جهت سفر خود ممکن است انگیزه‌های مختلفی داشته باشند. بنابراین هنگام اقدام برای اخذ روادید باید علاوه بر مدارک عمومی مدارک اختصاصی را نیز متناسب با نوع سفر خود به سفارت ارائه دهند. در حال حاضر از طریق سفارت آلمان روادید مختلفی برای متقاضیان صادر می‌گردد که به برخی از مهمترین آنها اشاره می‌شود. اگر به صورت شخصی برای اخذ ویزا آلمان اقدام کنید ممکن است به علت عدم آگاهی کامل دچار مشکلاتی شده و کارتان به تعویق بیفتد اما با مراجعه به سایت یوروپ تورز به راحتی کارهای ویزا خود و همچنین بقیه موارد را می‌توانید به دست افراد متخصص این سایت بسپارید.

روادید گردشگری مونیخ

بخش قابل توجهی از متقاضیان روادید شهر مونیخ را گردشگران و توریست‌ها تشکیل می‌دهند. از آنجا که کشور آلمان به ویژه شهر مونیخ دارای جاذبه‌های گردشگری و تفریحی مختلف هستند در طول سال پذیرای حجم قابل توجهی از مسافران و گردشگران می‌باشند. با اخذ روادید گردشگری مونیخ در زمان مناسب می‌توان به صورت انفرادی یا به همراه خانواده به این شهر زیبای توریستی سفر نمود و از جاذبه‌های دیدنی آن لذت برد.

روادید تجاری مونیخ

کشور آلمان از جمله شهر مونیخ از بهترین مراکز جهت سرمایه گذاری تجاری و فعالیت‌های اقتصادی محسوب می‌شود. از طرف دیگر امکان کار برای افراد خارجی با شرایط مختلف فراهم می‌باشد. از این رو افراد زیادی خواستار سفر به شهر مونیخ جهت کار و فعالیت‌های تجاری هستند. این افراد در کنار ارائه مدارک عمومی برای گرفتن ویزا باید مدرک شغلی معتبر یا دعوتنامه کاری و. . را به سفارت آلمان تحویل دهند.

روادید تحصیلی مونیخ

همان طور که می‌دانید ادامه تحصیل آن هم در خارج کشور به دلیل وجود موقعیت‌های تحصیلی و مزایای مختلفی که به دنبال دارد هدف بسیاری از دانشجویان می‌باشد. با توجه به بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های کشور آلمان و شهر مونیخ دانشجویان زیادی تقاضای تحصیل در این دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلی مختلف را دارند. کسانی که در قالب بورسیه تحصیلی قصد سفر به مونیخ را دارند باید در هنگام ارائه مدارک برای اخذ روادید مدارک مربوط به دعوتنامه دانشگاه مربوط و بورسیه تحصیلی خود را تحویل سفارت دهند.

روادید تحصیلی مونیخ | یوروپ تورز

مدارک مورد نیاز برای گرفتن روادید مونیخ

همان طور که می‌دانید برای اخذ روادید جهت سفر به شهر مونیخ مهم‌ترین کار گردآوری مدارک لازم با دقت و حوصله می‌باشد. از این رو بهتر است قبل از اقدام اطلاعات لازم را در مورد مدارک لازم به دست آورد. در ادامه به برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید مونیخ اشاره می‌شود.

 • داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار که باید اصل آن به همراه دو کپی از صفحات به سفارت تحویل داده شود.
 • سه قطعه عکس مربوط به سال جاری با داشتن استانداردهای لازم
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی مدارک فوق
 • تکمیل فرم درخواست ویزا که در آن دلیل فرد برای اخذ روادید توضیح داده می‌شود.
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد جهت زندگی در مونیخ باشد. پرینت حساب بانکی مدرک مناسبی جهت نشان دادن تمکن مالی محسوب می‌شود.
 • ارائه بیمه نامه معتبر مسافرتی
 • ارائه مدرکی دال بر رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل در شهر مونیخ

باید در نظر داشته باشید که برخی از این مدارک مانند درخواست ویزا و … باید به صورت ترجمه شده نیز تحویل سفارت آلمان گردد تا کار رسیدگی به روادید انجام شود.

مراحل گرفتن روادید مونیخ

برای گرفتن روادید جهت سفر به مونیخ باید مراحل مختلفی را طی کرد. مهم‌ترین مرحله برای اخذ روادید گرفتن وقت سفارت آلمان از طریق سایت یوروپ تورز مربوطه می‌باشد. گرفتن وقت سفارت بدین معنی است که سفارت با بررسی مدارک لازم اقدام به تعیین وقت مصاحبه برای متقاضیان می‌نماید. از آنجا که در صورت عدم مراجعه در وقت مقرر به سفارت وقت مصاحبه باطل شده و نیاز به گرفتن وقت مجدد می‌باشد باید در زمان مقرر به سفارت مراجعه نمود.

با دریافت وقت سفارت آلمان در موعد مقرر هر فرد باید شخصا و به همراه مدارک لازم به سفارت کشور آلمان مراجعه نماید. پس از انجام مصاحبه و تحویل مدارک به همراه هزینه روادید بین دو هفته و بیشتر صدور روادید به طول می‌انجامد. ارائه مدارک به صورت کامل و بدون نقص جهت جلوگیری از به تعویق افتادن صدور روادید از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

مدت زمان صدور روادید مونیخ

از موارد مهم برای دریافت ویزای مونیخ در نظر گرفتن زمان مناسب برای درخواست روادید می‌باشد که به عوامل مختلفی بستگی دارد. با اطلاع از زمان مناسب جهت اخذ روادید می‌توان به درستی برنامه‌ریزی کرد. به صورت معمول مراحل اخذ ویزا و روادید شهر مونیخ بین سه هفته طول می‌کشد. البته عواملی از قبیل نوع روادید و زمان درخواست را نیز می‌توان در این امر دخیل دانست. با این حال توصیه کارشناسان در این حوزه اقدام به اخذ روادید سه ماه قبل از اقدام به برنامه‌ریزی برای سفر می‌باشد.

هزینه اخذ روادید مونیخ

با کسب اطلاع از نحوه اخذ روادید شهر مونیخ و گردآوری مدارک لازم می‌توان در زمان مناسب نسبت به گرفتن ویزا اقدام نمود. از موارد مهم برای درخواست ویزای مونیخ یا همان ویزای آلمان هزینه اخذ ویزا می‌باشد. هزینه روادید شهر مونیخ بسته به سن افراد در سه گروه زیر شش سال، 6 تا 12 سال و بالاتر تقسیم بندی می‌شود. در حال حاضر روادید شهر مونیخ برای افراد زیر 6 سال رایگان، برای افراد بین 6 تا 12 سال 35 یورو و برای متقاضیان بالای 12 سال 60 یورو می‌باشد. از موارد مهمی که باید جهت دریافت روادید مدنظر قرار داد دریافت نقدی هزینه روادید شهر مونیخ توسط سفارت و به صورت نقدی است.

هزینه اخذ روادید مونیخ | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید مونیخ

پر طرفدارترین روادید مونیخ آلمان چه روادیدی است؟

بخش قابل توجهی از متقاضیان روادید شهر مونیخ را گردشگران و توریست‌ها تشکیل می‌دهند. از آنجا که کشور آلمان به ویژه شهر مونیخ دارای جاذبه‌های گردشگری و تفریحی مختلف هستند در طول سال پذیرای حجم قابل توجهی از مسافران و گردشگران می‌باشند.

مدارک مهم و اصلی روادید مونیخ چیست؟

 • داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار که باید اصل آن به همراه دو کپی از صفحات به سفارت تحویل داده شود.
 • سه قطعه عکس مربوط به سال جاری با داشتن استانداردهای لازم
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی مدارک فوق
 • تکمیل فرم درخواست ویزا که در آن دلیل فرد برای اخذ روادید توضیح داده می‌شود.
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد جهت زندگی در مونیخ باشد. پرینت حساب بانکی مدرک مناسبی جهت نشان دادن تمکن مالی محسوب می‌شود.
 • ارائه بیمه نامه معتبر مسافرتی
 • ارائه مدرکی دال بر رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل در شهر مونیخ

هزینه اخذ روادید مونیخ آلمان چقدر است؟

هزینه روادید شهر مونیخ بسته به سن افراد در سه گروه زیر شش سال، 6 تا 12 سال و بالاتر تقسیم بندی می‌شود. در حال حاضر روادید شهر مونیخ برای افراد زیر 6 سال رایگان، برای افراد بین 6 تا 12 سال 35 یورو و برای متقاضیان بالای 12 سال 60 یورو می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!