روادید اسپانیا

روادید اسپانیا

یکی از کشورهای توریستی گردشگری قاره اروپا، کشور اسپانیا است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر نسبت به اخذ روادید اسپانیا اقدام می کنند. آب و هوای این کشور به 3 دسته اقلیم مدیترانه ای، نیمه خشک و اقیانوسی تبدیل می شود. مردم این سرزمین بسیار با نشاط هستند به طوری که در سال 2005 طبق تحقیقات انجام شده کشور اسپانیا جزو 10 کشور نخست جهان از نظر کیفیت زندگی قرار گرفته است. روادید یا ویزای اسپانیا سالانه متقاضیان زیادی از سراسر جهان و ایران دارد. زیرا این کشور از نظر گردشگران تور اسپانیا و تور اروپا بسیار مناسب و جذاب است و همچنین برای دانشجویان گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد. بهتر است بدانید که کشور اسپانیا جزو کشورهای توافق نامه شینگن می باشد.

روادید اسپانیا
روادید اسپانیا

اخذ روادید اسپانیا

با توجه به این که سالانه تعداد زیادی از هموطنان نسبت به اخذ روادید اسپانیا اقدام می کنند بهتر است که نکات مهم در این باره را بدانید. یکی از موارد قابل توجه در دریافت روادید اسپانیا این است که مسافران باید پاسپورت و کارت شناسایی معتبر همیشه و در هر زمان را همراه خود داشته باشند تا برایشان مشکل ساز نشود همچنین برای اخذ روادید اسپانیا به مدارک خاصی نیاز است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. نکته دیگری که در اخذ روادید اسپانیا قابل تامل می باشد این است که متقاضیان برای دریافت این ویزا نیاز به بیمه مسافرتی دارند به صورتی که مسافران هم باید بیمه جمعی و هم بیمه فردی داشته باشند. ضروری است که شرکت بیمه مورد نظر در کشور اسپانیا نیز دارای نمایندگی فعال باشد.

اخذ روادید اسپانیا
اخذ روادید اسپانیا

انواع روادید اسپانیا

همانطور که قبلا نیز ذکر شد، کشور اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که شرایط جغرافیای مناسب و آب و هوای عالی این کشور موجب شده است به قطب گردشگری جهان تبدیل شود. البته علاوه بر توریست های تور اسپانیا و تور اروپا افراد دیگری نظیر دانشجویان، کارمندان و تجار  نیز به این کشور سفر می کنند از این رو ویزاهای مسافرتی به این کشور دارای انواع مختلفی می باشد. 3 دسته مهم آن به شرح زیر است:

 • ویزا انتقالی فرودگاه: هر فرد با اخذ این روادید اسپانیا می تواند به فرودگاه های بین المللی این کشور رفته و سپس کشور اسپانیا را به سمت مقصد ترک کند.
 • ویزا کوتاه مدت: همانطور که از اسم این نوع ویزا مشخص است با داشتن این ویزا می توانید یک بازه 90 روزه تا 180 روزه در کشور اسپانیا بمانید که معمولا این نوع ویزا برای توریست ها و گردشگران مناسب است.
 • ویزای بلند مدت: به غیر از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس و اسکاندیناوی، ساکنان دیگر شهرها برای تحصیل، اقامت و کار در کشور اسپانیا نیاز به اخذ روادید بلند مدت اسپانیا دارند.
انواع روادید اسپانیا
انواع روادید اسپانیا

ویزاهای بلند مدت

ویزای تجاری: از این ویزا تنها افرادی می‌توانند استفاده کنند که از شرکت اسپانیایی دعوتنامه داشته باشند. داشتن اصل این دعوتنامه الزامی است.

ویزای پزشکی: برای اخذ این روادید داشتن مجوز شورای عالی پزشکی ایران، جهت اعزام به خارج و ارائه برگه تعیین وقت از بیمارستان یا کلینیک پزشکی در اسپانیا ضروری می باشد.

ویزای اقامت: این نوع ویزا مختص افرادی است که قصد اقامت در اسپانیا را دارند.

ویزای دانشجویی: ویزای دانشجویی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در اسپانیا را دارند داده می شود و برای اخذ آن نیاز به اصل و کپی پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها یا مدارس عالی اسپانیا است.

ویزای همراه: اگر همسر یا یکی از اعضای خانواده در اسپانیا باشد می توانید جهت اخذ ویزای ملحق شدن به خانواده اقدام کنید.

ویزای بازنشستگی: خانم ها و آقایانی که به سن 65 سالگی رسیده اند می توانند برای گذراندن باقی عمر خود در اسپانیا از طریق اخذ روادید اسپانیا بازنشستگی اقدام کنند.

ویزای درمانی: اگر برای درمان یک بیماری خاص قصد سفر به اسپانیا را داشتید ابتدا باید ویزای درمانی را دریافت کنید.

اقامت دائم در اسپانیا: ممکن است که فرد با استفاده از ویزاهای ذکر شده به مدت 5 سال متوالی در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد و پس از آن اقدام به گرفتن اقامت دائم کند.

ویزاهای بلند مدت
ویزاهای بلند مدت

مدارک لازم جهت اخذ روادید اسپانیا

برای دریافت روادید اسپانیا مدارکی نیاز است که اصلی ترین آنها عبارت است از: اصل شناسنامه ایرانی، گذرنامه، 2 قطعه عکس رنگی، 2 سری فتوکپی از بلیط هواپیما، یک سری فتوکپی از دعوتنامه یا مدارک مورد نیاز برای تقاضای ویزای مورد نظر، حکم کارگزینی برای کارمندان دولتی، برای کودکانی که تنها سفر می کنند اجازه کتبی و رسمی والدین یا قیم، ترجمه رسمی جواز کسب برای شاغلین در مشاغل آزاد، ترجمه سند مالکیت خانه یا ملک تجاری، رزرو هتل در یکی از شهرها، ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی، گزارش 6 ماه گذشته حساب بانکی، داشتن بیمه مسافرتی، اسناد تعیین وضعیت کار و مالی به زبان انگلیسی، کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها. مواردی که ذکر شد تنها چند مورد از مدارک لازم برای دریافت روادید اسپانیا می باشد زیرا همانطور که قبل نیز ذکر شد ویزای اسپانیا دارای انواع گوناگونی است که برای دریافت هر کدام از آنها مدارک خاصی نیاز دارید تا ویزای مورد نظر درست شود.

مدارک لازم جهت اخذ روادید اسپانیا
مدارک لازم جهت اخذ روادید اسپانیا

مدت صدور روادید اسپانیا

اگر شما در زمان خاصی نیاز به دریافت روادید اسپانیا دارید بهتر است که حدود 2 تا 3 ماه قبل از زمان مورد نظر اقدام به دریافت ویزا کنید. زیرا حدود 2 هفته زمان می برد تا ویزای مورد نظر شما آماده شود که ممکن است با توجه به شرایط بیشتر نیز طول بکشد. هزینه این ویزا حدود 60 یورو می باشد که در هیچ حالتی بعد از پرداخت بازگردانده نمی شود. اولین مرحله برای دریافت ویزای اسپانیا پر کردن فرم تقاضای روادید اسپانیا می باشد و پس از آن باید مدارکی که قبلا ذکر شد را به همراه فرم به آژانس مسافرتی ببرید و برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا مراجعه کنید که پس از آن با توجه به پذیرفتن یا نپذیرفتن شما، توسط سفارت باید به این محل رفته مصاحبه حضوری انجام دهید.

مدت صدور روادید اسپانیا
مدت صدور روادید اسپانیا

دلایل اصلی ریجکت شدن روادید اسپانیا

بسیاری از مردم که قصد تهیه روادید اسپانیا را دارند، به این فکر هستند که چه عواملی ممکن است موجب رد شدن درخواست روادید اسپانیای آنها شود زیرا این ویزا در هر زمانی امکان رد شدن دارد. مهمترین عوامل آن به شرح زیر است:

 • فعالیت جنایتکارانه در گذشته یا اکنون، داشتن سابقه کودک آزاری، اعتیاد، تروریسم، و سایر جرایم جدی.
 • مدارک جعلی: استفاده از مدارک جعلی بیشترین دلیل رد شدن ویزا می باشد.
 • توضیح ناکافی برای اقامت: نداشتن هدف و توجیه کافی برای سفر به این کشور موجب ریجکت شدن روادید اسپانیا می شود.
 •  گذرنامه آسیب دیده: مفقود شدن صفحاتی از گذرنامه و یا پارگی آن می تواند موجب رد شدن روادید اسپانیا شود.
 • گذرنامه نامعتبر: داشتن اعتبار کمتر از 3 ماه گذرنامه و گذرنامه افرادی که کمتر از 10 سال دارند نامعتبر شناخته می شود.
 •  نداشتن هدف مشخص از سفر: عدم برنامه مناسب از سفر موجب رد روادید اسپانیا می شود.
 •  نامه مرجع نامعتبر: ارائه نامه رسمی از مرجع خاص که توسط نویسنده تصدیق نشده است.
 •  عدم توانایی امرار معاش در سفر: عدم توانایی امرار معاش به میزان کافی در طول مدت اقامت در کشور
 •  تولد غیر قابل قبول یا گواهی ازدواج: عدم توانایی ارائه گواهی تولد یا ازدواج مورد تایید سفارت اسپانیا
 •  بیمه نامه نامعتبر: عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی
 •  فاقد مدرک اسکان: مشخص نبودن محل استقرار متقاضی
 •  وضعیت نامطلوب ویزای اسپانیا: جلوتر بودن تاریخ روادید اسپانیا
دلایل اصلی ریجکت شدن روادید اسپانیا
دلایل اصلی ریجکت شدن روادید اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

همه شما می دانید که برای دریافت روادید اسپانیا نیاز به وقت قبلی از سفارت اسپانیا می باشد. نکته قابل توجه این است که امکان رزرو وقت به صورت تلفنی امکان پذیر نمی باشد و همچنین باید برای رزرو وقت سفارت اسپانیا از طریق یکی از آژانس های گردشگری مجری مستقیم اقدام به اخذ وقت سفارت اسپانیا کنید و در زمان مقرر همراه مدارک در سفارت حضور داشته باشید.

وقت سفارت اسپانیا
وقت سفارت اسپانیا

تهیه بلیط اسپانیا

از آنجایی که در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی از مبدا ایران به مقصد اسپانیا وجود ندارد، لازم به ذکر است که باید برای تهیه بلیط از پرواز غیر مستقیم استفاده کنید. یکی از پروازهای ایران به سمت اسپانیا، پرواز ترکیش ایرلاین است که یک توقف در ترکیه خواهد داشت و سپس راهی مادرید می شود. پرواز امارات و قطر نیز با یک توقف به اسپانیا می رسد.

تهیه بلیط اسپانیا
تهیه بلیط اسپانیا

مراحل دریافت ویزای توریستی

همانطور که قبلا ذکر شد، روادید اسپانیا دارای انواع مختلفی است که در این بین اخذ ویزای توریستی دارای طرفداران زیادی است و هر ساله تعداد زیادی گردشگر ایرانی با اخذ این نوع روادید اسپانیا، به سمت این کشور روانه می‌شوند، از این رو ما سعی کرده ایم در این مقاله مراحل دریافت روادید توریستی اسپانیا را ذکر کنیم. در اولین مرحله دریافت ویزا توریستی فرد باید فرم تقاضای ویزا را دریافت کنید و وقت قبلی از سفارت اسپانیا بگیرد و بعد از آن در تاریخ مشخص شده به همراه مدارک مورد نیاز و فرم تقاضای ویزا در محل سفارت اسپانیا حضور داشته باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط اسپانیا، وقت سفارت اسپانیا، ویزای اسپانیا، تور اسپانیا و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!