چگونه روادید اسن آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید اسن آلمان را دریافت نمائیم؟

روادید اسن آلمان، توریست‌ها و گردشگران زیادی با اهداف مختلف گردشگری، تجارت و تحصیل به این شهر زیبا سفر می‌کنند. همانطور که می‌دانید اولین و مهم‌ترین گام برای …

راهنمای روادید اسن آلمان

اسن یکی از شهرهای زیبا و جذاب در کشور آلمان است که به دلیل موقعیت خوبی که دارد مقصد مهاجران و گردشگران مختلفی قرار می‌گیرد به همین دلیل دریافت روادید اسن آلمان اهمیت زیادی دارد. به طور کلی کشور آلمان یکی از کشورهای مهاجرپذیری است که هر ساله میلیون‌ها نفر به قصد زندگی و اقامت در شهرهای مختلف آن در صدد تهیه ویزای آن هستند. در این مطلب به معرفی روادید اسن و شرایط اخذ آن می‌پردازیم.

راهنمای روادید اسن آلمان | یوروپ تورز

سفر به اسن آلمان

شهر اسن یکی از شهرهای زیبا و جذاب آلمان است که در ایالت نوردراین-وستفالن و در مرکز منطقه رور واقع شده است. اسن با توجه به جمعیت و مساحتی که دارد به یکی از شهرهای بزرگ آلمان تبدیل شده است که پس از کلن و دورتموند به عنوان سومین شهر بزرگ در ایالت نوردراین-وستفالن شناخته می‌شود. طبق آخرین سرشماری‌ها شهر اسن دارای جمعیتی نزدیک به 570.000 نفر است و مساحت تقریبی آن به 210 کیلومتر مربع می‌رسد.

اسن از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است و به دلیل منابع خوبی که از ذغال سنگ و فولاد دارد در صنعت و تجارت پیشرفت بسیاری داشته است. شهر اسن یکی از شهرهای جذاب گردشگری در آلمان است که به سبب مکان‌های دیدنی متنوع خود مانند موزه فولک وانگ، پارک گروگا، قصر لاندزبرگ و کنیسه قدیمی اسن به یکی از قطب‌های گردشگری در آلمان تبدیل شده است. اولین گام برای سفر به اسن دریافت روادید اسن است.

روادید اسن

توریست‌ها و گردشگران زیادی با اهداف مختلف گردشگری، تجارت و تحصیل به این شهر زیبا سفر می‌کنند. همانطور که می‌دانید اولین و مهم‌ترین گام برای ورود به هر کشور خارجی دریافت ویزای آن کشور است شما با هر هدفی که به اسن سفر کنید باید روادید آن را تهیه کنید تا اجازه ورود به منطقه مورد نظر را داشته باشید. برای دریافت روادید اسن باید ابتدا به سفارت خانه آلمان مراجعه کنید و فرم مربوط به دریافت ویزای این کشور را تکمیل کنید.

از آنجایی که آلمان جزو کشورهای اتحادیه شینگن است با دریافت روادید اسن می‌توانید از کشورهای این اتحادیه دیدن کنید. نوع ویزای شما مناسب با هدف سفر مشخص خواهد شد. به عنوان مثال شما با دریافت ویزای توریستی اسن حق کار در این شهر را نخواهید داشت.

از آنجایی که تقاضا برای دریافت روادید اسن آلمان زیاد است حتما در زمان و موقعیت مناسب به سفارت آلمان مراجعه کنید و درخواست خود را به ثبت برسانید. برای دریافت این ویزا باید اطلاعات کاملی درباره انواع روادید اسن و شرایط اخذ هر کدام داشته باشید.

انواع روادید اسن

شهر اسن جاذبه‌های مختلفی دارد که به همین علت باعث جذب گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان می‌شود. موقعیت خوب این شهر در کنار دانشگاه‌های با کیفیت باعث شده افراد زیادی با اهداف مختلف به اسن سفر کنند. در این قسمت با انواع ویزای اسن آلمان آشنا می‌شویم.

 1. ویزای تحصیلی اسن: یکی از ویزاهای پرکاربرد در اسن ویزای تحصیلی است. شما با دریافت ویزای آلمان می‌توانید در دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف اسن تحصیل کنید و از امتیازات و شرایطی که دانشجویان این شهر بهرمند هستند استفاده کنید. می‌توانید ابتدا در بین دانشگاه‌های خوب این شهر تحقیق کنید سپس بهترین دانشگاه را برای پذیرش انتخاب کنید.
 2. ویزای توریستی اسن: یکی دیگر از ویزاهای اسن ویزای گردشگری است که معمولا پرکاربردترین ویزا به شمار می‌رود. با در دست داشتن این ویزا به راحتی می‌توانید به مدت 90 روز در شهر اسن اقامت کنید و از جاذبه‌های مختلف آن دیدن کنید.
 3. ویزای کار: اگر قصد دارید در شهر اسن کارآفرینی کنید و کسب و کار تازه‌ای بر پا کنید می‌توانید از ویزای کارآفرینی اسن استفاده کنید. شهر اسن به سبب موقعیت خوبی که در کشور آلمان دارد شرایط مساعدی را برای رونق کسب و کار شما فراهم می‌کند.
 4. ویزای نمایشگاهی: هر ساله نمایشگاه‌های متفاوتی با اهداف مختلف در شهر اسن برگزار می‌شوند که بستر مناسبی برای رشد فعالیت‌ها و ارائه محصولات شما هستند. با دریافت ویزای نمایشگاهی اسن می‌توانید در نمایشگاه‌های مختلف آلمان شرکت کنید.
انواع روادید اسن | یوروپ تورز

شرایط لازم برای اخذ روادید اسن

متقاضیان دریافت روادید اسن آلمان باید از شرایط خاصی برخوردار باشند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند. مهمترین گام پس از تکمیل فرم مربوط به درخواست روادید اسن، تهیه مدارک مربوطه است. مدارک شما متناسب با نوع ویزای دریافتی متغیر است. پس از اینکه فرم مربوط به دریافت ویزای اسن را تکمیل کردید از سفارت وقت خواهید گرفت تا برای مصاحبه و ارائه مدارک به سفارت آلمان مراجعه کنید. مهمترین مدارک برای دریافت روادید اسن به شرح زیر هستند:

 1. ارائه مدارک شناسایی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه نسخه کپی و ترجمه
 2. ارائه دعوتنامه در صورت داشتن دعوتنامه از فرد مقیم آلمان
 3. ارائه مدرک زبان معتبر
 4. ارائه اصل پاسپورتی که حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.
 5. ارائه مدارکی دال بر عدم سوء پیشینه
 6. ارائه بیمه پزشکی
 7. ارائه گواهی که نشان دهنده بلیط هواپیما رفت و برگشت باشد.
 8. در صورت اقامت در هتل باید رسید رزرو هتل را ارائه دهید.

مدارک فوق کلی‌ترین مدرک لازم برای دریافت ویزای اسن آلمان هستید و همانطور که گفتیم برای دریافت هر نوع ویزا باید مدارک خاص آن را نیز تهیه کنید. کسانی که قصد دارند ویزای تحصیلی اسن را دریافت کنند باید در کنار مدارک فوق آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات را به صورت ترجمه شده و رسمی به سفارت تحویل دهند.

مدارک فوق باید به صورت ترجمه شده و رسمی به سفارت آلمان ارائه شوند هرگونه نقص در مدارک می‌تواند منجر به رد درخواست شما شود. بنابراین در هنگام تکمیل فرم و جمع آوری مدارک دقت کنید تا مشکلی برای صدور ویزای شما ایجاد نشود.

اعتبار و هزینه اخذ ویزای اسن آلمان

همانطور که دیدید برای اسن ویزاهای مختلفی وجود دارد که اعتبار هر کدام نیز با یکدیگر متفاوت است. کمترین مدت اعتبار را ویزای توریستی آلمان و نمایشگاهی اسن دارند و شما با داشتن این ویزا می‌توانید حداکثر تا چند هفته در اسن اقامت داشته باشید.

اما ویزاهای بلند مدت این شهر مانند ویزای کار و تحصیلی این اجازه را به شما می‌دهند که چندین سال در شهر اسن اقامت کنید و از مزایا آن بهره‌مند شوید. اما در زمان دریافت این ویزاها حتما باید هدف خود را از سفر به درستی مشخص کنید تا بتوانید ویزای اسن آلمان را دریافت کنید.

برای دریافت ویزای اسن هزینه‌ای از شما دریافت می‌شود که این هزینه به منظور بررسی مدارک شما خواهد بود. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود این هزینه نیز عودت داده نمی‌شود. برای آگاهی از آخرین تغییرات هزینه دریافت ویزا می‌توانید به سایت سفارت آلمان مراجعه کنید و از هزینه آن مطلع شوید. سفارت آلمان در شهر تهران قرار دارد و شما می‌توانید چند ماه قبل از سفر خود برای دریافت ویزای اسن اقدام کنید تا در صورت رد درخواست و یا هرگونه مشکل زمان کافی برای برطرف کردن آن داشته باشید.

اعتبار و هزینه اخذ ویزای اسن آلمان | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید اسن

چرا روادید اسن آلمان؟

اسن یکی از شهرهای زیبا و جذاب در کشور آلمان است که به دلیل موقعیت خوبی که دارد مقصد مهاجران و گردشگران مختلفی قرار می‌گیرد به همین دلیل دریافت روادید اسن آلمان اهمیت زیادی دارد.

روادید اسن چند نوع دارد؟

ویزای تحصیلی اسن، ویزای توریستی اسن، ویزای کار و ویزای نمایشگاهی.

مدارک موردنیاز روادید اسن چست؟

1- ارائه مدارک شناسایی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه نسخه کپی و ترجمه
2- ارائه دعوتنامه در صورت داشتن دعوتنامه از فرد مقیم آلمان
3- ارائه مدرک زبان معتبر
4- ارائه اصل پاسپورتی که حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.
5- ارائه مدارکی دال بر عدم سوء پیشینه
6- ارائه بیمه پزشکی
7- ارائه گواهی که نشان دهنده بلیط هواپیما رفت و برگشت باشد.
8- در صورت اقامت در هتل باید رسید رزرو هتل را ارائه دهید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!