چگونه روادید اسلوونی را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید اسلوونی را دریافت نمائیم؟

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد روادید اسلوونی بپردازیم اگر به دنبال سفر به این کشور با تور اسلوونی و یا تور اروپا هستید و می‌خواهید در این زمینه اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. سفر به کشور اسلوونی از هر نوعی که باشد، می‌تواند یک سفر جذاب باشد، این کشور از کشورهای زیبای اروپای مرکزی محسوب می‌شود.

در بین کشورهای اروپایی اسلوونی به دلیل برخورداری از کوه، دریاچه، جنگل، مکان‌های تاریخی و… از بیشترین جاذبه‌های طبیعی برخوردار است. پایتخت آن شهر زیبای لیوبلینا است، با اخذ روادید اسلوونی از این کشور زیبا می‌توانید بازدید کنید.

چگونه روادید اسلوونی را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

روادید اسلوونی و انواع آن

به مانند بسیاری از کشورها اخذ روادید اسلوونی برای ایرانی‌ها به منظور ورود به این کشور لازم است و از آنجا که اسلوونی جزئی از کشورهای پیمان شنگن به حساب می‌آید برای اخذ روادید اسلوونی باید اقدام به روادید شینگن شود. ویزای شنگن با توجه به نوع هدفی که دارید برای شما صادر می‌شود. با دریافت ویزای شنگن علاوه بر حضور در اسلوونی می‌توانید از کشورهای اروپایی این پیمان نیز بدون دریافت روادید بازدید کنید.

روادید شنگن در انواع مختلفی هست که یک نوع آن فرودگاهی است که با اخذ آن فقط می‌توان در فرودگاه‌های عضو شنگن هواپیما را به مقصد کشور دیگر عوض کرد، نوع دیگر ویزای عبور است که به صورت زمینی از کشورهای عضو پیمان شنگن می‌توان به کشوری خارج از این پیمان رفت، دو نوع دیگر از ویزاهای شنگن کوتاه مدت و بلند مدت هستند که به ترتیب برای سفرهای توریستی و سفرهای بازرگانان و تجار مناسب هستند در ادامه به انواع روادید اسلوونی با توجه به نوع سفر اشاره خواهیم کرد.

روادید اسلوونی برای سفر توریستی

یکی از روادید اسلوونی که معمولا بیشتر از دیگر روادیدهای این کشور مورد توجه است، روادید توریستی اسلوونی است، این روادید از جمله روادید کوتاه مدت است که برای سفرهای توریستی به این کشور صادر می‌گردد. در طول سال گردشگران زیادی از این روادید و همچنین تور اسلوونی و یا تور اروپا برای سفر به اسلوونی استفاده می‌کنند.

همان طور که گفته شد کشور اسلوونی از لحاظ داشتن جاذبه‌های گردشگری بسیار غنی است به همین دلیل است که شاهد صدور روادید توریستی بیشتری در این کشور هستیم. کسانی که در اسلوونی خویشاوندی دارند با داشتن دعوتنامه به راحتی می‌توانند روادید اسلوونی را اخذ کنند.

روادید اسلوونی برای سفر تجاری

اسلوونی یکی از کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی بسیار پیشرفته است و از کشورهای مرفه محسوب می‌شود این کشور از لحاظ شاخصه‌های تجاری و اقتصادی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. بسیاری از کسانی که به دنبال گسترش فعالیت‌های تجاری خود هستند به اسلوونی به عنوان یکی از کشورهای هدف نگاه می‌کنند و به این کشور سفر می‌کنند. بر همین اساس برای سفر تجاری به این کشور اخذ ویزای تجاری ضروری است.

روادید اسلوونی برای سفر کاری

یکی دیگر از روادید اسلوونی، روادید کاری این کشور است، هر چند استخدام در بین کشورهای اروپایی از میان غیر اروپایی‌ها کمی مشکل است ولی کسانی که از اسلوونی دعوتنامه کاری داشته باشند، می‌توانند ویزای اسلوونی را اخذ کنند و به این کشور سفر کنند.

پروسه صدور دعوتنامه برای شخصی خارج از اتحادیه اروپا بدین گونه است که ابتدا کارفرما برای شغل مورد نظر خود در داخل کشور اسلوونی سه ماه آگهی می‌زند در صورتی که شخص مورد نظر پیدا نشود آگهی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا درج می‌شود و در صورت پیدا نشدن متقاضی برای شغل مورد نظر، کارفرما می‌تواند خارج از اتحادیه اروپا اقدام به استخدام شخص مورد نظر خود بکند.

روادید اسلوونی برای سفر تحصیلی

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در کشورهای اروپایی قرار دارند، در اسلوونی نیز دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی وجود دارند که از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی قرار دارند به همین دلیل است که در این کشور دانشجویان خارجی زیادی حضور دارند که در مقاطع و رشته‌های مختلف به تحصیل مشغول هستند.

برای سفر تحصیلی به این کشور اخذ روادید اسلوونی ضروری است. به منظور اخذ روادید اسلوونی برای تحصیل ضروری است که شما از دانشگاه یا مرکز آموزشی مورد نظر پذیرش بگیرید و مدارک مربوطه را هنگام حضور در سفارت در وقت سفارت اسلوونی تحویل دهید.

روادید اسلوونی برای سفر تحصیلی | یوروپ تورز

روادید اسلوونی برای سفر پزشکی

یکی دیگر از انواع روادید اسلوونی، ویزای پزشکی این کشور است. کسانی که نیازمند خدمات پزشکی و درمانی هستند می‌توانند از این نوع روادید برای حضور در اسلوونی استفاده کنند. ارائه مدارک مرتبط با بیماری و همچنین مدارک مربوط به پذیرش بیمارستان و مرکز درمانی مورد نظر در اسلوونی جهت اخذ این ویزای اسلوونی ضروری است.

روند درخواست روادید اسلوونی

روند درخواست انواع روادید اسلوونی بدین گونه است که در ابتدا باید فرم درخواست روادید این کشور را پر کنید و پس از پر کردن فرم از طریق سفارت این کشور برای تعیین وقت سفارت اسلوونی اقدام کنید، پس از تعیین وقت سفارت در زمان مشخص شده در سفارت اسلوونی حضور پیدا کنید و مدارک لازم را با توجه به نوع ویزای خود تحویل دهید و پس از مصاحبه و انگشت نگاری منتظر نتیجه صدور ویزا باشید. به منظور اخذ روادید اسلوونی لازم است که از 2 الی 3 ماه قبل از سفر به منظور تعیین وقت سفارت این کشور اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت روادید اسلوونی

 • ارائه اصل و کپی از کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه آن ها
 • فرم درخواست مربوط به صدور روادید اسلوونی
 • ارائه گذرنامه‌ای که حداقل شش ماه اعتبار دارد و دارای حداقل دو برگه سفید است
 • سه قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با زمینه سفید که اخیرا گرفته شده باشد.
 • ویزای‌های شنگن قبلی ارائه شود.
 • ارائه گردش حساب شش ماه اخیر به منظور نشان داد تمکن مالی
 • برای صاحبان کسب و کار و کارمندان ارائه گواهی اشتغال به کار ضروری است.
 • برای تاجران و صاحبان مشاغل ارائه کارت بازرگانی، پروانه کسب و گواهی ثبت شرکت لازم است.
 • برای بازنشستگان، گواهی بازنشستگی ارائه شود.
 • برای دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ضرورت دارد.
 • داشتن بیمه مسافرتی الزامی است.
 • دعوت نامه و معرفی نامه
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو هتل اسلوونی
 • ارائه سند مالکیت در صورتی که وجود دارد.

نکات مهم برای درخواست روادید اسلوونی

برای دریافت روادید اسلوونی رعایت نکاتی لازم است، دقت در روند درخواست ویزای اسلوونی می‌تواند یک عامل مهم در تسریع روند صدور روادید این کشور باشد از مهم‌ترین نکاتی که در مورد صدور ویزای این کشور باید به آن توجه شود موارد ذیل هستند:

 • در وقت تعیین شده و به موقع در سفارت این کشور حضور پیدا کنید
 • سوالات مصاحبه را دقیق و صادقانه پاسخ دهید
 • مدارک خواسته شده را به صورت کامل آماده کنید و در وقت مصاحبه تحویل دهید.
 • از بحث‌های اضافی با کارشناسان سفارت اسلوونی خودداری کنید.
 • هزینه صدور ویزا را لازم است که به یورو و به صورت نقدی پرداخت کنید در سفارت کارتخوان وجود ندارد.
 • فرم درخواست ویزا را با دقت و خوانا پر کنید.
 • هنگام مصاحبه هدف از سفر خود را با آرامش توضیح دهید.
 • مدارک را با ترجمه انگلیسی ارائه دهید.

مدت زمان اعتبار روادید اسلوونی

مدت زمان اعتبار روادید اسلوونی شش ماه است و در مدت زمان شش ماه در این کشور می‌توان نود روز اقامت داشت. اگر بیشتر از نود روز می‌خواهید در اسلوونی بمانید برای ماندن در این کشور باید درخواست اقامت بدهید. برای درخواست باید از طریق سفارت این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. پس از این که نود روز از اقامت شما در این کشور گذشت باید در حدود سه ماه به کشوری خارج از حوزه شنگن بروید و مجددا درخواست ویزای شنگن اسلوونی را بدهید.

هزینه درخواست روادید اسلوونی

برای دریافت انواع روادید کشور اسلوونی پرداخت هزینه ضروری است، هزینه‌ها باید به یورو و به صورت نقدی پرداخت شوند و اگر درخواست ویزای اسلوونی شما تایید نشود هزینه‌ها بازگردانده نخواهد شد. اگر روادید اسلوونی شما از نوع کوتاه مدت است برای افراد بزرگسال باید شصت یورو پرداخت شود و برای کودکان شش تا دوازده ساله نیز در حدود سی و پنج یورو اخذ می‌شود. اگر ویزای شما از نوع دانشجویی باشد برای صدور ویزا پنجاه یورو باید پرداخته شود. هزینه روادید اسلوونی بلند مدت نیز در حدود نود و نه یورو است.

از دیگر هزینه‌هایی که برای دریافت روادید این کشور باید پرداخته شود می‌توانیم به هزینه‌های مربوط به روادید شینگن، هزینه مربوط به vfs  و هزینه بیمه مسافرتی اشاره کنیم. که به ترتیب برای ویزای شنگن شصت یورو، برای vfs  بیست یورو و برای بیمه مسافرتی نیز در صورتی که بیست روز اقامت داشته باشید در حدود هجده یورو است.

آدرس سفارت اسلوونی در تهران

به منظور اخذ روادید اسلوونی مراجعه به سفارت این کشور در وقت سفارت اسلوونی تعیین شده الزامی است، آدرس سفارت این کشور در تهران به نشانی، خیابان پاسداران، بالاتر از فرمانیه، کوی نارنجستان هشتم، پلاک 30 می‌باشد. روزهای فعالیت سفارت اسلوونی از یکشنبه تا پنجشنبه می‌باشد که از ساعت 9 الی 13 می‌توانید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

آدرس سفارت اسلوونی در تهران | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید اسلوونی

یکی از پرطرفدار ترین نوع روادید اسلوونی، چه روادیدی است؟

یکی از روادید اسلوونی که معمولا بیشتر از دیگر روادیدهای این کشور مورد توجه است، روادید توریستی اسلوونی است، این روادید از جمله روادید کوتاه مدت است که برای سفرهای توریستی به این کشور صادر می‌گردد.

مدت زمان اعتبار روادید اسلوونی چقدر است؟

مدت زمان اعتبار روادید اسلوونی شش ماه است و در مدت زمان شش ماه در این کشور می‌توان نود روز اقامت داشت. اگر بیشتر از نود روز می‌خواهید در اسلوونی بمانید برای ماندن در این کشور باید درخواست اقامت بدهید.

شرایط هزینه روادید اسلوونی چگونه است؟

برای دریافت انواع روادید کشور اسلوونی پرداخت هزینه ضروری است، هزینه‌ها باید به یورو و به صورت نقدی پرداخت شوند و اگر درخواست ویزای اسلوونی شما تایید نشود هزینه‌ها بازگردانده نخواهد شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!