روادید اتریش

روادید اتریش

کشور اتریش از جمله کشورهایی است که سالانه افراد زیادی از اقصی نقاط کشور با مقاصد گوناگون با استفاده از تور اتریش و تور اروپا به آن سفر می کنند. اگر قصد بازدید از اتریش را دارید یا برای تحصیل و کار اتریش را انتخاب کرده اید، فراموش نکنید که ابتدا باید برای دریافت روادید اتریش اقدام کنید. برای دریافت روادید اتریش مدارک خاصی نیاز دارید که می توانید با تهیه آنها به سفارت مراجعه کنید و درخواست خود را اعلام کنید.

سفر به اتریش و دریافت روادید اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که با داشتن فرهنگ غنی و معماری بی نظیر، زبان زد تمامی مردم جهان می باشد. پایتخت اتریش، وین بوده و مساحتی نزدیک به 4 هزار کیلومتر مربع دارد که در آن نزدیک به 9 میلیون نفر زندگی می کنند. واحد پول این کشور یورو است و اکثر مردم آن به دین کاتولیک گرایش دارند. اتریش به عنوان مهد موسیقی و معماری معروف می باشد و وجود قلعه ها، کلیساها، قصرها و همچنین فستیوال های موسیقی مختلف بیانگر این موضوع می باشد. این کشور با داشتن شرایط استثنایی برای کار، تحصیل و تفریح یکی از بهترین مقاصد به شمار می رود و افراد زیادی در تلاش هستند تا روادید اتریش را اخذ کنند و با استفاده از روادید اتریش در این کشور اقامت کنند.

سفر به اتریش و دریافت روادید اتریش
سفر به اتریش و دریافت روادید اتریش

انواع ویزا اتریش

برای اینکه بتوانید قدم در خاک اتریش بگذارید، ابتدا باید به فکر تهیه روادید اتریش باشید. این ویزاها انواع مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به نیاز خود، برای اخذ روادید اتریش مورد نظر خود اقدام کنید. این ویزاها عبارتند از:

  • نوع A: در این نوع ویزا حق خروج از فرودگاه را ندارید و اتریش در نقش یک کشور واسطه برای سفر به یک کشور دیگر عمل می کند.
  • نوع B: این نوع ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند از اتریش به کشور دیگری سفر کنند و سفر آنها هوایی است.
  • نوع C: ویزای نوع C مخصوص افراد گردشگر و توریست است.
  • نوع D: با اخذ این نوع ویزا، می توانید چندبار وارد اتریش شوید. این ویزای اتریش مخصوص تاجران بوده و می توانند با استفاده از آن به تجارت بپردازند.
انواع ویزا اتریش
انواع ویزا اتریش

مدارک لازم برای دریافت روادید اتریش

برای دریافت روادید اتریش، ابتدا باید از سفارت وقت بگیرید. پس از اینکه مرحله تعیین وقت سفارت اتریش را انجام دادید، باید مدارک مورد نیاز سفارت را به دقت تکمیل کنید. این مدارک شامل، دو قطعه عکس رنگی، پاسپورتی که دارای حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، فرم درخواست ویزایی که به درستی و دقت کافی تکمیل شده است، مدارک مالی تایید کننده برخورداری از تمکن مالی همراه با تاییدیه بانک، بیمه بین المللی و مسافرتی و گواهی اشتغال به کار می شود. تمامی مدارک ارائه شده باید همراه با ترجمه معتبر آن ها به زبان آلمانی باشد. فراموش نکنید تمامی مدارک ارائه شده باید همراه با کپی تحویل داده شود. گاهی اوقات سفارت برای دادن روادید اتریش، علاوه بر این مدارک گفته شده مدارک دیگری نیز از شما می خواهد که باید آنها را نیز تحویل دهید. گاهی اوقات از فرد متقاضی خواسته می شود که برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه کند.

مدارک لازم برای دریافت روادید اتریش
مدارک لازم برای دریافت روادید اتریش

اخذ روادید توریستی اتریش

از آنجایی که اتریش یکی از کشورهایی است که با داشتن جاذبه های گردشگری عالی، یک مقصد عالی برای تفریح و گردش توریست های تور اتریش و تور اروپا می باشد، افراد زیادی در تلاش هستند تا با دریافت ویزای توریستی اتریش، سفری بیادماندنی برای خود و خانواده رقم زنند. به منظور دریافت ویزای توریستی اتریش، باید مدارکی به سفارت ارائه دهید که تضمین کننده بازگشت شما به کشور مبدا باشد. مدارکی از قبیل گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل در ایران، اسناد بانکی و اسناد برخورداری از تمکن مالی می تواند به گونه ای تضمین کننده بازگشت شما به ایران باشد. به طور کلی می توان گفت ویزاهای توریستی به صورت ویزاهای تک ورودی و چند ورودی برای متقاضیان ارائه می شود. در صورتی که یکی از اقوام شما در اتریش زندگی می کند، می تواند با ارسال دعوت نامه، راه را برای دریافت روادید اتریش شما آسان تر کند. اما فراموش نکنید که دعوت نامه تضمین کننده دریافت روادید اتریش نمی باشد.

اخذ روادید توریستی اتریش
اخذ روادید توریستی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

دانشجویان زیادی هستند که به فکر تحصیل در کشور اتریش می باشند؛ از اینرو آن ها سخت در تلاش هستند تا با پذیرش در یکی از دانشگاه های کشور اتریش برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند. مهم ترین اصل برای دریافت ویزای تحصیلی، قبولی در یکی از دانشگاه های اتریش می باشد. علاوه بر آن شما باید در کنکور سراسری یا آزاد کشور خود، در همان رشته و همان مقطع تحصیلی پذیرفته شده باشید. در صورتی قبولی در کنکور می توانید برای پذیرش دانشگاه های اتریش اقدام کنید. در صورتی که می خواهید در مقاطع ارشد و دکترا در اتریش تحصیل کنید، باید ریزنمرات و همچنین گواهی صادره از دانشگاه خود را نیز ارسال کنید.  تسلط به زبان آلمانی یکی از ضروریات برای حضور در دانشگاه های اتریش می باشد. در این شرایط شما با در دست داشتن مدرک پذیرش در یکی از دانشگاه های اتریش در کنار مدارک لازم دیگر، می توانید برای دریافت روادید اتریش به سفارت این کشور مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش

ویزای کاری اتریش

یکی از راه های دریافت اقامت اتریش و ورود به این کشور، ویزای کاری می باشد. با توجه به این که با دریافت ویزای کاری می توانید اقامت دائم را کسب کنید، اخذ این نوع روادید یکی از سخت ترین ها در میان مردم می باشد. برای اینکه بتوانید ویزای کاری اتریش را دریافت کنید، نیاز دارید که به شما یک پیشنهاد شغلی داده شود. شرایط دریافت این پیشنهاد بدین صورت است که کارفرما باید به مدت 3 هفته، عنوان شغلی مورد نظر خود را آگهی کند. در صورتی که بعد از گذشت این مدت از هیچ یک از 28 کشور اروپایی متقاضی برای این شغل وجود نداشت، کارفرما می تواند برای دریافت کارمندانی خارج از اتحادیه شینگن اقدام کند. در این شرایط شما با دریافت پیشنهاد شغلی و همچنین ارسال دعوت نامه از جانب کارفرما، می توانید برای دریافت ویزای کار اتریش اقدام کنید.

فراموش نکنید که تمام مدارک شغلی خود را به سفارت ارائه دهید و سپس منتظر نتیجه بمانید. بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با کسب ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند و سپس برای دریافت ویزای کار اقدام کنند و از این طریق پس از 4 سال و پرداخت مالیات، می توانند به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند.

ویزای کاری اتریش
ویزای کاری اتریش

هزینه اقامت در اتریش

یکی از گزینه هایی که برای دانشجویان، افراد جویای کار و همچنین گردشگران تور اتریش و تور اروپا بسیار حائز اهمیت می باشد، هزینه اقامت در اتریش است. از آنجایی که اتریش یکی از کشورهایی است که نسبت به سایر کشورها، از نظر هزینه برای زندگی مناسب تر است، بسیاری از افراد برای دریافت روادید اتریش اقدام می کنند. از آنجایی که میزان بیکاری در این کشور پایین است، افرادی که در آنجا زندگی می کنند به راحتی می توانند هزینه های اقامت و مخارج خود را تامین کنند. در صورتی که دانشجویان در خوابگاه زندگی کنند، هزینه تحصیل و اقامت آن ها بسیار کمتر از زندگی در یک خانه شخصی می باشد. با توجه به اینکه هزینه زندگی و اقامت در اتریش نسب به سایر کشورهای اروپایی کمتر است، انتخاب خوبی به شمار می رود.

هزینه اقامت در اتریش
هزینه اقامت در اتریش

سفارت اتریش

جهت اخذ روادید اتریش، حتما باید وقت سفارت اتریش بگیرید و در زمان تعیین شده به آنجا مراجعه کنید. بخش کنسولی سفارت اتریش از یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر آماده خدمت رسانی به متقاضیان می باشد. شما در این ساعات می توانید با سفارت تماس بگیرید و وقت درخواست خود را رزرو کنند. فراموش نکنید سفارت برای تحویل پاسپورت و مدارک تایید شده شما ساعات خاصی (از ساعت 2 بعد از ظهر الی 2:30 بعد از ظهر) تعیین کرده است.

  • آدرس سفارت: تهران-خیابان نیاوران-خیابان باهنر- خیابان مقدسی-خیابان احمدی زمانی- کوچه میرولی- پلاک 8.
سفارت اتریش
سفارت اتریش

علل رد درخواست روادید اتریش

دلایل زیادی وجود دارد که می توانند باعث شوند درخواست روادید اتریش شما مورد پذیرش قرار نگیرد. در صورتی که مدارک مالی که برای دریافت ویزا ارائه می دهید، به مقدار کافی نباید و یا اینکه از نظر مالی توانایی پشتیبانی از سفر و اقامت خود در کشور اتریش را نداشته باشید، درخواست روادید اتریش شما برگشت داده خواهد شد. اگر ممنوعیت قانونی برای اقامت شما در این کشور وجود داشته باشد، اگر بیمه بین المللی نداشته باشید، اگر اطلاعات و مدارک ارائه شده توسط شما دارای ایراداتی باشد و یا اینکه در گذشته در حوزه کشورهای شینگن اقامت غیرقانونی داشته باشید، مراحل دریافت ویزای اتریش شما با اشکالاتی رو به رو خواهد شد و چه بسا در بسیاری از موارد روادید اتریش به شما تعلق نمی گیرد.

علل رد درخواست روادید اتریش
علل رد درخواست روادید اتریش

نکاتی که باید در هنگام دریافت روادید اتریش به آن توجه کنیم

زمان بندی برای دریافت روادید اتریش بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که قصد دریافت ویزای تحصیلی، توریستی و یا کار دارید، از حدود 3 تا 4 ماه قبل اقدام کنید تا با هیچ گونه مشکلی رو به رو نشوید. برای انجام کارهای خود پروسه تعیین وقت سفارت اتریش، بررسی پرونده شما و همچنین صدور ویزا بسیار زمان بر است. مدارک خود را همراه با ترجمه آلمانی رسمی و دقیق ارائه دهید. از ارائه مدارک غیر ضروری اجتناب کنید. حضور شما در طی مراحل دریافت روادید اتریش از سوی سفارت لازم می باشد؛ از اینرو در صورتی که در زمان معین در سفارت حضور نداشته باشید، روادید اتریش برای شما صادر نخواهد شد. لازم به ذکر است هزینه های لازم برای دریافت روادید اتریش به صورت یورو می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط اتریش، وقت سفارت اتریش، ویزای اتریش، تور اتریش و تور اروپا میباشد. 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!