چگونه روادید اتریش را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید اتریش را دریافت نمائیم؟

روادید اتریش، برای اینکه بتوانید قدم در خاک اتریش بگذارید، ابتدا باید به فکر تهیه روادید اتریش باشید. این ویزاها انواع مختلفی دارند که شما می توانید با …

کشور اتریش از جمله کشور‌هایی است که سالانه افراد زیادی از اقصی نقاط کشور با مقاصد گوناگون با استفاده از تور اتریش و تور اروپا به آن سفر می‌کنند. اگر قصد بازدید از اتریش را دارید یا برای تحصیل و کار اتریش را انتخاب کرده‌اید، فراموش نکنید که ابتدا باید برای دریافت روادید اتریش اقدام کنید. برای دریافت روادید اتریش مدارک خاصی نیاز دارید که می‌توانید با تهیه آن‌ها به سفارت مراجعه کنید و درخواست خود را اعلام کنید.

چگونه روادید اتریش را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

سفر به اتریش و دریافت روادید اتریش

کشور اتریش یکی از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا می‌باشد که با داشتن فرهنگ غنی و معماری بی‌نظیر، زبان زد تمامی مردم جهان می‌باشد. پایتخت اتریش، وین بوده و مساحتی نزدیک به ۴ هزار کیلومتر مربع دارد که در آن نزدیک به ۹ میلیون نفر زندگی می‌کنند. واحد پول این کشور یورو است و اکثر مردم آن به دین کاتولیک گرایش دارند.

اتریش به عنوان مهد موسیقی و معماری معروف می‌باشد و وجود قلعه‌ها، کلیسا‌ها، قصر‌ها و همچنین فستیوال‌های موسیقی مختلف بیانگر این موضوع می‌باشد. این کشور با داشتن شرایط استثنایی برای کار، تحصیل و تفریح یکی از بهترین مقاصد به شمار می‌رود و افراد زیادی در تلاش هستند تا روادید اتریش را اخذ کنند و با استفاده از روادید اتریش در این کشور اقامت کنند.

انواع ویزا اتریش

برای اینکه بتوانید قدم در خاک اتریش بگذارید، ابتدا باید به فکر تهیه روادید اتریش باشید. این ویزا‌ها انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، برای اخذ روادید اتریش مورد نظر خود اقدام کنید. این ویزا‌ها عبارتند از:

  • نوع A: در این نوع ویزا حق خروج از فرودگاه را ندارید و اتریش در نقش یک کشور واسطه برای سفر به یک کشور دیگر عمل می‌کند.
  • نوع B: این نوع ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند از اتریش به کشور دیگری سفر کنند و سفر آن‌ها هوایی است.
  • نوع C: ویزای نوع C مخصوص افراد گردشگر و توریست است.
  • نوع D: با اخذ این نوع ویزا، می‌توانید چندبار وارد اتریش شوید. این ویزای اتریش مخصوص تاجران بوده و می‌توانند با استفاده از آن به تجارت بپردازند.

مدارک لازم برای دریافت روادید اتریش

برای دریافت روادید اتریش، ابتدا باید از سفارت وقت بگیرید. پس از اینکه مرحله تعیین وقت سفارت اتریش را انجام دادید، باید مدارک مورد نیاز سفارت را به دقت تکمیل کنید. این مدارک شامل، دو قطعه عکس رنگی، پاسپورتی که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، فرم درخواست ویزایی که به درستی و دقت کافی تکمیل شده است، مدارک مالی تأیید‌کننده برخورداری از تمکن مالی همراه با تأییدیه بانک، بیمه بین‌المللی و مسافرتی و گواهی اشتغال به کار می‌شود.

تمامی مدارک ارائه شده باید همراه با ترجمه معتبر آن‌ها به زبان آلمانی باشد. فراموش نکنید تمامی مدارک ارائه شده باید همراه با کپی تحویل داده شود. گاهی اوقات سفارت برای دادن روادید اتریش، علاوه بر این مدارک گفته شده مدارک دیگری نیز از شما می‌خواهد که باید آن‌ها را نیز تحویل دهید. گاهی اوقات از فرد متقاضی خواسته می‌شود که برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه کند.

اخذ روادید توریستی اتریش

از آنجایی که اتریش یکی از کشور‌هایی است که با داشتن جاذبه‌های گردشگری عالی، یک مقصد عالی برای تفریح و گردش توریست های تور اتریش و تور اروپا می‌باشد، افراد زیادی در تلاش هستند تا با دریافت ویزای توریستی اتریش، سفری بیادماندنی برای خود و خانواده رقم زنند. به منظور دریافت ویزای توریستی اتریش، باید مدارکی به سفارت ارائه دهید که تضمین‌کننده بازگشت شما به کشور مبدا باشد.

مدارکی از قبیل گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل در ایران، اسناد بانکی و اسناد برخورداری از تمکن مالی می‌تواند به گونه‌ای تضمین‌کننده بازگشت شما به ایران باشد. به طور کلی می‌توان گفت ویزا‌های توریستی به صورت ویزا‌های تک ورودی و چند ورودی برای متقاضیان ارائه می‌شود. در صورتی که یکی از اقوام شما در اتریش زندگی می‌کند، می‌تواند با ارسال دعوت نامه، راه را برای دریافت روادید اتریش شما آسان‌تر کند. اما فراموش نکنید که دعوت نامه تضمین‌کننده دریافت روادید اتریش نمی‌باشد.

روادید تحصیلی اتریش

دانشجویان زیادی هستند که به فکر تحصیل در کشور اتریش می‌باشند؛ از اینرو آن‌ها سخت در تلاش هستند تا با پذیرش در یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند. مهم‌ترین اصل برای دریافت ویزای تحصیلی، قبولی در یکی از دانشگاه‌های اتریش می‌باشد. علاوه بر آن شما باید در کنکور سراسری یا آزاد کشور خود، در همان رشته و همان مقطع تحصیلی پذیرفته شده باشید.

در صورتی قبولی در کنکور می‌توانید برای پذیرش دانشگاه‌های اتریش اقدام کنید. در صورتی که می‌خواهید در مقاطع ارشد و دکترا در اتریش تحصیل کنید، باید ریزنمرات و همچنین گواهی صادره از دانشگاه خود را نیز ارسال کنید.  تسلط به زبان آلمانی یکی از ضروریات برای حضور در دانشگاه‌های اتریش می‌باشد. در این شرایط شما با در دست داشتن مدرک پذیرش در یکی از دانشگاه‌های اتریش در کنار مدارک لازم دیگر، می‌توانید برای دریافت روادید اتریش به سفارت این کشور مراجعه کنید.

روادید کاری اتریش

یکی از راه‌های دریافت اقامت اتریش و ورود به این کشور، ویزای کاری می‌باشد. با توجه به این که با دریافت ویزای کاری می‌توانید اقامت دائم را کسب کنید، اخذ این نوع روادید یکی از سخت‌ترین‌ها در میان مردم می‌باشد. برای اینکه بتوانید ویزای کاری اتریش را دریافت کنید، نیاز دارید که به شما یک پیشنهاد شغلی داده شود. شرایط دریافت این پیشنهاد بدین صورت است که کارفرما باید به مدت ۳ هفته، عنوان شغلی مورد نظر خود را آگهی کند.

ویزای کاری اتریش | یوروپ تورز

در صورتی که بعد از گذشت این مدت از هیچ یک از ۲۸ کشور اروپایی متقاضی برای این شغل وجود نداشت، کارفرما می‌تواند برای دریافت کارمندانی خارج از اتحادیه شینگن اقدام کند. در این شرایط شما با دریافت پیشنهاد شغلی و همچنین ارسال دعوت نامه از جانب کارفرما، می‌توانید برای دریافت ویزای کار اتریش اقدام کنید.

فراموش نکنید که تمام مدارک شغلی خود را به سفارت ارائه دهید و سپس منتظر نتیجه بمانید. بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با کسب ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند و سپس برای دریافت ویزای کار اقدام کنند و از این طریق پس از ۴ سال و پرداخت مالیات، می‌توانند به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند.

هزینه اقامت در اتریش

یکی از گزینه‌هایی که برای دانشجویان، افراد جویای کار و همچنین گردشگران تور اتریش و تور اروپا بسیار حائز اهمیت می‌باشد، هزینه اقامت در اتریش است. از آنجایی که اتریش یکی از کشور‌هایی است که نسبت به سایر کشور‌ها، از نظر هزینه برای زندگی مناسب‌تر است، بسیاری از افراد برای دریافت روادید اتریش اقدام می‌کنند.

از آنجایی که میزان بیکاری در این کشور پایین است، افرادی که در آنجا زندگی می‌کنند به راحتی می‌توانند هزینه‌های اقامت و مخارج خود را تأمین کنند. در صورتی که دانشجویان در خوابگاه زندگی کنند، هزینه تحصیل و اقامت آن‌ها بسیار کمتر از زندگی در یک خانه شخصی می‌باشد. با توجه به اینکه هزینه زندگی و اقامت در اتریش نسب به سایر کشور‌های اروپایی کمتر است، انتخاب خوبی به شمار می‌رود.

سفارت اتریش

جهت اخذ روادید اتریش، حتماً باید وقت سفارت اتریش بگیرید و در زمان تعیین شده به آنجا مراجعه کنید. بخش کنسولی سفارت اتریش از یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ ظهر آماده خدمت‌رسانی به متقاضیان می‌باشد. شما در این ساعات می‌توانید با سفارت تماس بگیرید و وقت درخواست خود را رزرو کنند. فراموش نکنید سفارت برای تحویل پاسپورت و مدارک تأیید شده شما ساعات خاصی (از ساعت ۲ بعد از ظهر الی ۲: ۳۰ بعد از ظهر) تعیین کرده است.

آدرس سفارت: تهران-خیابان نیاوران-خیابان باهنر- خیابان مقدسی-خیابان احمدی زمانی- کوچه میرولی- پلاک ۸.

علل رد درخواست روادید اتریش

دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانند باعث شوند درخواست روادید اتریش شما مورد پذیرش قرار نگیرد. در صورتی که مدارک مالی که برای دریافت ویزا ارائه می‌دهید، به مقدار کافی نباید و یا اینکه از نظر مالی توانایی پشتیبانی از سفر و اقامت خود در کشور اتریش را نداشته باشید، درخواست روادید اتریش شما برگشت داده خواهد شد.

اگر ممنوعیت قانونی برای اقامت شما در این کشور وجود داشته باشد، اگر بیمه بین‌المللی نداشته باشید، اگر اطلاعات و مدارک ارائه شده توسط شما دارای ایراداتی باشد و یا اینکه در گذشته در حوزه کشور‌های شینگن اقامت غیرقانونی داشته باشید، مراحل دریافت ویزای اتریش شما با اشکالاتی رو به رو خواهد شد و چه بسا در بسیاری از موارد روادید اتریش به شما تعلق نمی‌گیرد.

نکاتی که باید در هنگام دریافت روادید اتریش به آن توجه کنیم

زمان‌بندی برای دریافت روادید اتریش بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در صورتی که قصد دریافت ویزای تحصیلی، توریستی و یا کار دارید، از حدود ۳ تا ۴ ماه قبل اقدام کنید تا با هیچ گونه مشکلی رو به رو نشوید. برای انجام کار‌های خود پروسه تعیین وقت سفارت اتریش، بررسی پرونده شما و همچنین صدور ویزا بسیار زمان بر است. مدارک خود را همراه با ترجمه آلمانی رسمی و دقیق ارائه دهید.

از ارائه مدارک غیر ضروری اجتناب کنید. حضور شما در طی مراحل دریافت روادید اتریش از سوی سفارت لازم می‌باشد؛ از اینرو در صورتی که در زمان معین در سفارت حضور نداشته باشید، روادید اتریش برای شما صادر نخواهد شد. لازم به ذکر است هزینه‌های لازم برای دریافت روادید اتریش به صورت یورو می‌باشد.

نکاتی که باید در هنگام دریافت روادید اتریش به آن توجه کنیم | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید اتریش

ویزای اتریش چند نوع دارد و هر کدام برای چه استفاده ای صادر میشود؟

  • نوع A: در این نوع ویزا حق خروج از فرودگاه را ندارید و اتریش در نقش یک کشور واسطه برای سفر به یک کشور دیگر عمل می‌کند.
  • نوع B: این نوع ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند از اتریش به کشور دیگری سفر کنند و سفر آن‌ها هوایی است.
  • نوع C: ویزای نوع C مخصوص افراد گردشگر و توریست است.
  • نوع D: با اخذ این نوع ویزا، می‌توانید چندبار وارد اتریش شوید. این ویزای اتریش مخصوص تاجران بوده و می‌توانند با استفاده از آن به تجارت بپردازند.

آدرس سفارت اتریش در تهران کجاست؟

آدرس سفارت: تهران-خیابان نیاوران-خیابان باهنر- خیابان مقدسی-خیابان احمدی زمانی- کوچه میرولی- پلاک ۸.

دلیل رد شدن روادید اتریش چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانند باعث شوند درخواست روادید اتریش شما مورد پذیرش قرار نگیرد. در صورتی که مدارک مالی که برای دریافت ویزا ارائه می‌دهید، به مقدار کافی نباید و یا اینکه از نظر مالی توانایی پشتیبانی از سفر و اقامت خود در کشور اتریش را نداشته باشید، درخواست روادید اتریش شما برگشت داده خواهد شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!