دعوتنامه اتریش | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه اتریش | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه اتریش، از اقدامات اولیه برای سفر به هر کشوری دعوتنامه آن کشور می‌باشد. دعوتنامه اتریش نیز برای سفر به این کشور می‌تواند موردتوجه افراد قرار گیرد.

دعوتنامه اتریش در انواع مختلفی صادر می‌شود که می‌توان به نوع توریستی، تجاری و همچنین کار آن اشاره نمود.

دعوتنامه اتریش

از اقدامات اولیه برای سفر به هر کشوری دعوتنامه آن کشور می‌باشد. دعوتنامه اتریش نیز برای سفر به این کشور می‌تواند موردتوجه افراد قرار گیرد. درواقع از طریق این دعوتنامه افراد به کشور اتریش توسط خویشاوندان و یا دوستان دعوت می‌شوند؛ اما با توجه به اینکه انواع مختلفی از دعوتنامه کشور اتریش وجود دارد، می‌توان به این نکته اشاره نمود که هدف از دعوت افراد بنا بر کار، تحصیل و یا گردشگری می‌تواند باشد.

دعوتنامه مدرک مناسبی برای گرفتن ویزای کشور اتریش محسوب می‌شود، اما نمی‌توان این مدرک را دلیلی بر قطعیت گرفتن ویزای اتریش از سفارتخانه این کشور دانست. شما عزیزان می‌توانید با دعوتنامه کشور اتریش برای تحصیل، کار و تجارت به این کشور زیبا سفر کنید. دعوتنامه کشور اتریش با توجه به اهداف مختلف در انواع متفاوتی صادر می‌شود که می‌توان به نمونه‌هایی همچون دعوتنامه توریستی و کار اشاره نمود. در بخش‌های بعدی اطلاعات کامل‌تری در رابطه با انواع این دعوت‌نامه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب همچنان همراه ما باشید.

دعوتنامه اتریش | یوروپ تورز

انواع دعوتنامه اتریش

دعوتنامه درواقع نامه‌ای است که از سوی افراد مختلف در کشور اتریش صادر می‌شود. همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره نمودیم این دعوتنامه با توجه به اهداف مختلف می‌تواند متفاوت باشد. اگر خویشاوندان و اعضای خانواده شما این دعوتنامه را ارسال کرده‌اند این امکان وجود دارد که نوع دعوتنامه توریستی باشد. اگر دعوتنامه از سوی شرکت و یا سازمانی ارسال‌شده باشد به دعوتنامه نمایشگاهی اتریش معروف خواهد بود.

در کنار این دست از موارد ذکرشده دعوتنامه کار نیز می‌تواند از سوی کارفرما برای اشتغال در این کشور برای افراد ارسال شود. دعوتنامه تجاری نیز یکی دیگر از انواع دعوتنامه اتریش محسوب می‌شود؛ بنابراین متوجه شده‌اید که برای سفر به کشور زیبای اتریش با توجه به دلایل گوناگون این امکان وجود خواهد داشت که انواع دعوتنامه این کشور از سوی افراد مختلف برای شما که قصد سفر به اتریش را دارید ارسال شود.

دعوتنامه اتریش از سوی اعضای خانواده

همان‌طور که در بخش‌های قبلی در رابطه با انواع دعوتنامه اتریش اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم، در این بخش در رابطه با نوعی از دعوتنامه کشور اتریش با شما به بحث و گفتگو خواهیم نشست. نوعی از دعوت‌نامه این کشور برای خانواده و اعضای نزدیک ارسال می‌شود که به آن دعوت‌نامه خویشاوندی گفته می‌شود. درواقع نام دیگر آن دعوتنامه توریستی اتریش می‌باشد.

هدف از ارسال این دعوت‌نامه، دعوت خویشاوندان و دوستان برای گشت‌وگذار و تفریح در کشور اتریش است. افرادی که دوستان و آشنایانشان در کشور اتریش ساکن هستند با این دعوت‌نامه می‌توانند به کشور اتریش قدم گذاشته و به مکان‌های دیدنی و جذاب این کشور مراجعه کنند. نکته مهم در رابطه با این نوع دعوتنامه نوع کوتاه‌مدت آن است که از طریق ویزای این کشور نیز قابل‌تعیین می‌باشد. در واقع به‌صورت محدود و برای چند روز افراد می‌توانند از این دعوتنامه برای سفر به کشور اتریش استفاده کنند. دعوتنامه توریستی و گردشگری اتریش از پر درخواست‌ترین نوع دعوتنامه‌های این کشور محسوب می‌شود.

دعوتنامه اتریش برای تفریح و سرگرمی

همان‌طور که در مبحث قبلی در رابطه با دعوتنامه اتریش به‌منظور تفریح و سرگرمی در این کشور اطلاعاتی را عنوان نمودیم، به این نکته نیز اشاره کردیم که افراد نزدیک در خانواده و دیگر دوستان و آشنایان می‌توانند برای صدور این دعوتنامه به سازمان‌های مختلف در کشور اتریش مراجعه کنند. اتریش سرزمینی است که برای گشت‌وگذار در روز‌های خاصی از سال ازجمله تابستان و ایام نوروز گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

 بنابراین با دعوتنامه توریستی این کشور می‌توانید خویشاوندان و دوستان خود را بسیار خرسند کنید. مکان‌های تفریحی و گردشگری بسیاری در این کشور وجود دارد که می‌تواند اهداف سفر به این کشور را برای شما تعیین کند. با در دست داشتن دعوتنامه اتریش و البته دریافت ویزای این کشور می‌توانید این مکان‌های دیدنی را از نزدیک نظاره‌گر باشید. در ادامه چند نمونه از مکان‌های دیدنی اتریش را برای شما بازگو خواهیم کرد تا بتوانید با استفاده از دعوتنامه این کشور در مناطق دیدنی این شهر قدم بگذارید.

دیدن مکان‌ های دیدنی با دعوتنامه اتریش

آب‌وهوای کوهستانی اتریش می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای دعوت دوستان و آشنایان از نقاط مختلف دنیا محسوب شود. در کنار این نوع آب‌وهوا مکان‌های تفریحی و دیدنی بسیاری نیز در این کشور وجود دارد که می‌تواند مراحل صدور دعوتنامه اتریش را برای شما عزیزان مهیا کند. از مکان‌های دیدنی کشور اتریش شهرداری وین در این کشور می‌باشد. این منطقه به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای برگزاری انواع جشن و فستیوال‌های مختلف محسوب می‌شود. می‌توانید با سفر به کشور اتریش از این مکان دیدنی و تاریخی بهره‌مند شوید.

یکی از محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی کشور اتریش باغ‌وحش وین است. باغ‌وحش این شهر از گونه‌های مختلف حیوانات جذاب و دیدنی برخورداراست که می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سفر به این کشور با دعوتنامه اتریش محسوب شود. وجود انواع قصر‌های بلورین زیبا در این کشور می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سفر به اتریش به‌حساب آید انواع کلیسا و جزیره‌های زیبا ازجمله جزیره دانوب در کشور اتریش وجود دارد. همان‌طور که متوجه شدید بیشترین مکان‌های تفریحی در وین پایتخت اتریش واقع‌شده است. افراد بسیاری از این مکان‌ها به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای دعوت خویشاوندان و دوستان خود استفاده نموده و به دعوت آن‌ها به‌صورت رسمی اقدام می‌کنند.

دعوتنامه اتریش برای کار

در کنار انواع دعوتنامه اتریش می‌توان به نوع کار آن اشاره نمود. درواقع دعوتنامه کار اتریش فرصتی مناسب برای اشتغال در این کشور بسیار پررونق اقتصادی محسوب می‌شود. اگر شما در خود توانایی اشتغال در کشور اروپایی و همچنین تسلط بر زبان دوم را می‌بینید به شما توصیه می‌کنیم که با دریافت دعوتنامه از سوی کارفرمای این کشور برای اشتغال به اتریش سفر کنید. درواقع برای اینکه بتوانید در اتریش و یا هر کشور اروپایی دیگر مشغول به کار شوید، می‌بایست نامه رسمی به‌عنوان دعوت‌نامه از سوی کارفرما برای شما صادر شود تا مراحل استخدام شما نهایی گردد.

اما از مهم‌ترین مواردی که در این نوع دعوتنامه می‌بایست به آن توجه نمود، وجود برخی مشکلات در صدور این دعوتنامه از سوی کارفرما می‌باشد. چراکه کارفرما برای دعوت از فرد خارجی می‌بایست صلاحیت او را مورد ضمانت قرار دهد؛ بنابراین صدور این دعوتنامه نیازمند زمان طولانی بوده و از طریق الکترونیکی برای فرد متقاضی صادر خواهد شد. بعدازاین مرحله و دریافت دعوتنامه کاری، فرد برای دریافت ویزای اشتغال به سفارت‌خانه اتریش مراجعه خواهد کرد.

دعوتنامه اتریش از سوی کارفرما

همان‌طور که در بخش قبلی اشاره نمودیم برای دریافت دعوتنامه اتریش به‌منظور کار و اشتغال در این کشور می‌بایست شخصی به‌عنوان کارفرما برای ارسال این دعوتنامه در اتریش اقدام نماید. اگر کارفرما در شما صلاحیت کسب‌وکار را مشاهده کند، برای صدور این دعوتنامه مراحل قانونی را طی خواهد نمود؛ اما همان‌طور که اشاره نمودیم صدور دعوتنامه کار اتریش برای کارفرما از مشکلاتی برخوردار است که ازجمله آن می‌توان به تأیید صلاحیت فرد متقاضی از سوی کارفرما برای سازمانی است که به صدور این دعوتنامه خواهد پرداخت.

اما نکته بسیار مهم دریافت دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرما است که در بسیاری از موارد افراد از این کار منصرف می‌شوند، چراکه کارفرما به استخدام فردی از تبعه کشور خود بیشتر تمایل دارد تا یک فرد خارجی. درواقع می‌بایست کارفرما شما را از هر لحاظ تأیید نموده تا بتواند ضمانت کاری‌تان را برای دریافت این دعوتنامه انجام دهد؛ بنابراین دریافت این دعوتنامه از نظر بسیاری از افراد کاری بس دشوار است.

دعوتنامه اتریش برای تجارت

دعوتنامه اتریش در انواع مختلفی صادر می‌شود؛ اما نوع دیگری از این دعوتنامه برای تجارت میان اتریش و کشور‌های مختلف دنیا می‌باشد. دعوتنامه تجاری اتریش درواقع نامه‌ای رسمی برای دعوت از افراد و کارمندان شرکت‌های مختلف از نقاط مختلف دنیا می‌باشد. درواقع با این نوع دعوت‌نامه افرادی که در شرکت یا سازمان‌های معتبر در حال اشتغال و کسب‌وکار هستند برای خرید دستگاه و همچنین برای دیدن نمایشگاه‌ها به این کشور دعوت می‌شوند.

هدف از این دعوت‌نامه برای تجارت و افزایش اقتصاد و رونق در کشور اتریش و کشور مبدأ می‌باشد؛ بنابراین اگر شما برای خرید دستگاه و یا هر نوع هدف دیگر تجاری به کشور اتریش تمایل دارید سفر کنید، می‌بایست دعوتنامه تجاری این کشور را از شرکت موردنظر در اتریش دریافت کرده باشید.

دعوتنامه اتریش برای تجارت | یوروپ تورز

دعوتنامه اتریش برای برگزاری نمایشگاه

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم کشور اتریش از اقتصادی‌ترین کشور‌های اروپایی محسوب می‌شود. در این کشور سالیانه نمایشگاه‌های مختلفی دایر می‌شود که هدف بسیاری از سازمان و شرکت‌های گوناگون در کشور‌های مختلف حضور در این نمایشگاه‌ها می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید برای تجارت در کشور اتریش می‌بایست دعوتنامه تجاری اتریش را از سوی سازمان و شرکت‌های مختلف در حال فعالیت در این کشور دریافت کنید.

یکی از انواع دعوتنامه اتریش نوع نمایشگاهی آن است که به‌منظور دعوت از افراد در شرکت‌های مختلف برای دیدن نمایشگاه‌های دایر در این کشور صادر می‌شود. درواقع شرکت و سازمان‌های مختلفی که در این کشور با کشور‌های مقصد در حال فعالیت و کسب‌وکار هستند می‌توانند با صدور دعوتنامه نمایشگاهی اتریش برای دیدن این نمایشگاه‌ها از دیگر افراد در شرکت‌های دیگر دعوت نمایند. دعوت‌نامه نمایشگاهی بخشی از دعوتنامه تجاری کشور اتریش برای رونق کسب‌وکار در میان کشور‌های مبدأ و اتریش به شمار می‌رود.

آغاز سفری توریستی با دعوتنامه اتریش

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم با دریافت دعوتنامه اتریش چه از نوع توریستی، کاری، تجاری و یا تحصیلی شما عزیزان می‌توانید سفری هیجان‌انگیز به این کشور داشته باشید. دریافت دعوتنامه از سوی هر فردی که باشد، می‌تواند اولین قدم برای شروع یک سفر هیجانی به مکان‌های گوناگون با اهداف مختلف در کشور اتریش محسوب شود.

سفر کردن به اتریش بنا به هر هدفی که باشد بسیار لذت‌بخش و هیجان برانگیز است. شاید دعوتنامه توریستی کشور اتریش دارای زمان بیشتری برای گشت‌وگذار در این کشور تاریخی باشد، اما می‌توان زمان‌های مناسبی را در کنار کار‌های تجاری و همچنین اشتغال برای گشت‌وگذار در این کشور تعیین نمود. توصیه ما به شما عزیزان این است که با دریافت دعوتنامه این کشور فرصت را از دست نداده و با هر هدفی که به اتریش سفر می‌کنید از دیدن مکان‌های تاریخی و زیبای آن بهره‌مند شوید.

دریافت ویزا از طریق دعوتنامه اتریش

برای سفر به کشور اتریش نیازمند دریافت ویزای این کشور می‌باشید. ویزا‌های مختلفی برای سفر به این کشور صادر می‌شوند. به انواع ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و کار می‌توان اشاره نمود؛ اما با در دست داشتن دعوتنامه اتریش می‌توانید مراحل دریافت ویزای این کشور را بسیار کوتاه‌تر نموده و خود را سریع‌تر به این کشور برسانید. با توجه به اینکه در این دعوتنامه مشخص‌شده است که به چه دلیلی به کشور اتریش سفر می‌کنید، می‌تواند برای کسانی که در سفارتخانه اتریش برای صدور ویزا مشغول به کار هستند دلیل موجهی برای سفر شما محسوب شود.

نمی‌توان گفت که با در دست داشتن دعوتنامه‌های مختلف کشور اتریش می‌توانید خیلی سریع‌تر از حد معمول به دریافت ویزای اتریش اقدام کنید و یا حتی این دعوت‌نامه نمی‌تواند تضمینی برای دریافت ویزای کشور اتریش محسوب شود. این نامه می‌تواند مراحل کار را برای شما کمی هموارتر نماید. انواع دعوتنامه کشور اتریش با توجه به نوع تجاری، توریستی و همچنین کار می‌توانند در دریافت ویزای این کشور تأثیرگذار باشند.

 نکاتی در رابطه با دعوتنامه اتریش

 • نکاتی در رابطه با دعوتنامه اتریش وجود دارد که در این بخش به آن‌ها اشاره خواهیم نمود:
  • با توجه به اینکه نوع دعوتنامه با توجه به نوع ویزا متفاوت می‌باشد، به‌هیچ‌عنوان نباید تصور نمود که با دعوتنامه‌های توریستی می‌توان برای ویزای کار و یا تجارت اقدام کرد.
  • بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با در دست داشتن دعوتنامه می‌توانند وارد کشور اتریش شوند. این تصور کاملاً غلط بوده و این دعوتنامه می‌تواند زمینه مناسبی برای دریافت ویزا محسوب شود نه سفر به این کشور.
  • اکثر دعوت‌نامه‌ها امروزه به‌صورت الکترونیکی برای شخص دعوت شونده ارسال می‌شوند. به‌عنوان‌مثال دعوتنامه تجاری به‌صورت‌ایمیل و به شکل فایل pdf برای مهمانان ارسال می‌گردد.
  • نکات مهمی که در رابطه با این دعوتنامه‌ها وجود دارد اطلاعات کاملی است که در آن‌ها درج می‌شود و مهم‌تر از آن دلیل سفر دعوت شونده به کشور اتریش می‌باشد.

دعوتنامه اتریش از سوی خویشاوندان دانشجو

یکی از انواع دعوتنامه اتریش نوع توریستی و خویشاوندی آن است که از سوی افرادی که در کشور اتریش سکونت دارند ارسال می‌شود؛ اما این نوع در برخی موارد از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. به‌عنوان‌مثال افرادی که در کشور اتریش مشغول تحصیل هستند به‌عنوان خویشاوند دانشجو به ارسال دعوت‌نامه اتریش برای خویشاوندان خود در کشور‌های دیگر اقدام می‌کنند.

این افراد برای اینکه بتوانند خانواده و دوستان خود را به کشور اتریش دعوت کنند می‌بایست دعوتنامه الکترونیکی این کشور را از طریق ادارات آن دریافت نمایند. با توجه به اینکه در کدام‌یک از مناطق شهر وین پایتخت اتریش مشغول تحصیل هستند می‌توانند این دعوت‌نامه را به‌صورت کاملاً الکترونیکی دریافت کنند. در ادامه مراحل می‌بایست مدارکی برای دعوت شونده و دعوت‌کننده تهیه شود و سپس کدی برای خانواده و دوستان در کشور مقصد ارسال می‌شود. افرادی که این کد را دریافت کردند می‌توانند با مراجعه به سفارت اتریش به دریافت ویزا برای سفر به این کشور اقدام کنند.

مراحل صدور دعوتنامه اتریش

همان‌طور که در مباحث قبلی نیز اشاره کردیم برای صدور دعوتنامه اتریش نیازمند طی نمودن مراحل مختلفی هستید. در ابتدا می‌بایست نوع دعوت‌نامه خود را مشخص کنید. اگر این دعوتنامه برای تفریح و گردشگری ارسال می‌شود به نوع توریستی و اگر برای تجارت به نوع تجاری و اگر برای اشتغال می‌باشد به نوع کاری تقسیم‌بندی می‌شود.

در مراحل بعدی می‌بایست به شهرداری و اداراتی که در آن منطقه سکونت دارید مراجعه کنید. با دریافت فرم آنلاین دعوتنامه می‌توانید به پر کردن آن اقدام نموده و مراحل دیگر ازجمله تهیه مدارک دعوت‌کننده را تکمیل کنید. اطلاعات مربوط به خود و کسی که قصد دعوت او را دارید را در این فرم کاملاً به‌صورت صحیح پرکرده و آن را ارسال کنید. بعد از دو روز کدی برای دعوت شونده ارسال می‌شود که او می‌تواند با مراجعه به سفارتخانه و ارائه این کد ویزای خود را دریافت کند.

مدارک دعوتنامه اتریش برای دعوت‌ کننده

 • برای صدور دعوتنامه اتریش شخص دعوت‌کننده می‌بایست مدارکی را آماده و ارائه کند که به شرح زیر می‌باشد:
  • ارائه کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی و یا گذرنامه
  • ارائه کارت اقامت
  • اگر صاحب‌ملکی هستید می‌بایست قرارداد را ارائه داده و یا اگر مستأجر می‌باشید باید اجاره‌نامه را در زمان صدور دعوتنامه ارائه کنید
  • میان ۱۰۰۰ هزار یورو مبلغی است که برای هر فردی که دعوت می‌شود تعیین می‌گردد. درواقع می‌بایست حساب بانکی در ۳ ماه اخیر را به‌صورت صورتحساب ارائه دهید.
  • مدارک دعوتنامه اتریش برای دعوت شونده
  • در کنار مدارک دعوت‌کننده مدارک و اطلاعاتی از سوی دعوت شونده برای صدور دعوتنامه اتریش نیز باید ارائه شود.
  • اطلاعات کامل شخصی ازجمله تاریخ و سال تولد، نام و نام خانوادگی به‌صورت صحیح شاره نمو
  • آدرس محل سکونت به همراه کد پستی آن
  • گذرنامه و شماره آن و همچنین مدت‌زمان اعتبار آن نیز از ضروریات است.
  • مدت‌زمان اقامت از شروع تا پایان اقامت در کشور اتریش می‌بایست مشخص شود.
  • مکانی که قصد اقامت در آن رادارید که می‌تواند هتل یا منزل مسکونی باشد.
  • اگر هتل رزرو می‌شود باید برگه رزرو هتل ارائه شود.
مدارک دعوتنامه اتریش برای دعوت‌ کننده | یوروپ تورز

سوالات متداول دعوتنامه اتریش

دعوتنامه اتریش چیست؟

دعوتنامه درواقع نامه‌ای است که از سوی افراد مختلف در کشور اتریش صادر می‌شود. این دعوتنامه با توجه به اهداف مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

تاثیر دعوتنامه در اخذ ویزای اتریش چیست؟

با در دست داشتن دعوتنامه اتریش می‌توانید مراحل دریافت ویزای این کشور را بسیار کوتاه‌تر نموده و خود را سریع‌تر به این کشور برسانید.

مهم ترین نکته در مورد دعوتنامه اتریش چیست؟

با توجه به اینکه نوع دعوتنامه با توجه به نوع ویزا متفاوت می‌باشد، به‌هیچ‌عنوان نباید تصور نمود که با دعوتنامه‌های توریستی می‌توان برای ویزای کار و یا تجارت اقدام کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!