دریاچه ژنو (دریاچه لمان) | معرفی – تصاویر – تاریخچه

دریاچه ژنو (دریاچه لمان) | معرفی – تصاویر – تاریخچه

دریاچه ژنو (دریاچه لمان)، یکی از قطب‌های گردشگری کشور سوئیس به حساب می‌آید که مرز این کشور با فرانسه را تعیین می‌کند. این دریاچه از بزرگ‌ترین دریاچه‌های …

دریاچه ژنو (دریاچه لمان) یکی از قطب‌های گردشگری کشور سوئیس به حساب می‌آید که مرز این کشور با فرانسه را تعیین می‌کند. این دریاچه از بزرگ‌ترین دریاچه‌های اروپای غربی می‌باشد که امروزه به یک منطقه گردشگری مهم تبدیل شده است.

دریاچه ژنو (دریاچه لمان) | معرفی - تصاویر - تاریخچه | یوروپ تورز

دریاچه ژنو در کجاست؟

کشور‌های اروپایی همیشه در صدر کشور‌های توریستی در جهان قرار دارند و تعداد توریست‌هایی که سالانه به این کشور‌ها سفر می‌کنند، نیز به طور چشمگیری افزایش می‌یابد. یکی از شناخته شده‌ترین جاذبه‌های تفریحی کشور‌های اروپایی را می‌توان دریاچه ژنو (دریاچه لمان) دانست.

این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه در قسمت شمالی رشته‌کوه های آلپ شناخته می‌شود و همچنین در مرز کشور فرانسه و سوئیس واقع شده است. این دریاچه از دریاچه‌های خارق العاده در این دو کشور می‌باشد که امروزه به یکی از معروف‌ترین قطب‌های گردشگری تبدیل شده و تفریحات متنوعی در فصول مختلف سال در آن به چشم می‌خورد.

ویژگی‌ های دریاچه ژنو (دریاچه لمان)

با توجه به این که بخش عظیمی از دریاچه ژنو (دریاچه لمان) در کشور سوئیس قرار دارد، آن را یکی از دریاچه‌های این کشور می‌دانند. این دریاچه دارای ۱۵۴ متر عمق و ۷۳ کیلومتر طول می‌باشد. عرض دریاچه لمان نیز ۱۴ کیلومتر عنوان شده است که این ابعاد، این دریاچه را به بزرگترین دریاچه واقع در کشور سوئیس تبدیل کرده است. در قسمتی از این دریاچه یکی از بلندترین فواره‌های آب قرار گرفته است که قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارد.

این فواره که نام آن جت دئو می‌باشد، به عنوان یکی از تفریحات تاریخی دریاچه لمان شناخته می‌شود. یکی از بارزترین ویژگی‌های این دریاچه را می‌توان آب شفاف و تمیز این دریاچه دانست. زیرا که آب این دریاچه از طریق آب شدن برف‌های رشته کوه آلپ و سرازیر شدن آن‌ها از طریق رودخانه‌ها تامین می‌گردد که این امر، آبی شفاف و عاری از هر گونه آلودگی را برای دریاچه وسیع ژنو به همراه آورده است.

ویژگی‌ های دریاچه ژنو (دریاچه لمان) | یوروپ تورز

جذابیت دریاچه لمان در سوئیس

دریاچه ژنو (دریاچه لمان) (Lake Geneva) را برترین جاذبه گردشگری در کشور سوئیس می‌دانند که اصلی‌ترین دلیل جذابیت آن را می‌توان منظره فوق العاده کوهستان‌های پوشیده از برف دانست. کوهستان‌های برفی و درختان سر به فلک کشیده در کنار این دریاچه، جذابیتی منحصر به فرد را برای دوستداران طبیعت خلق کرده است. این دریاچه مشهور در سال‌های گذشته به صورت رسمی در سازمان یونسکو به عنوان یکی از مناطق میراث جهانی ثبت گردید و از قرن نوزدهم میلادی تاکنون، دریاچه لمان یک منطقه لوکس و اشرافی برای استراحت اشرافیان و ثروتمندان شهر‌های اطراف این دریاچه به حساب می‌آید.

تفریحات دریاچه ژنو (دریاچه لمان)

دریاچه ژنو (دریاچه لمان) مقصدی مهیج و دلنواز برای تفریح در اوقات فراغت می‌باشد که تفریحات مختلف این دریاچه، علاوه بر افزایش جذابیت آن، تعداد گردشگران را به صورت سالانه افزایش داده است. تفریحات این دریاچه به هیچ گروه سنی خاصی محدود نیست و برای تمامی سنین تفریحات منحصر به فردی در نظر گرفته شده است که می‌توان به پارک‌های آبی، جشنواره‌ها و همچنین نمایش‌های آبی اشاره کرد. در این منطقه موزه‌ها و نمایشگاه‌های مختلفی نیز برای علاقه مندان به هنر دیده می‌شود.

از آنجایی که دریاچه ژنو در دل یک جنگل وسیع با پوشش گیاهی منحصر به فرد قرار گرفته، مسیر‌هایی نیز برای دوچرخه سواری و پیاده روی در دل طبیعت طراحی شده‌اند که گردشگران بتواند از آرامش جنگل نیز بهره ببرند. اسب سواری، قایق سواری، زیپ لاین، اسکی و همچنین گلف نیز از دیگر تفریحات این منطقه به حساب می‌آید. یکی از مهیج‌ترین تفریحات دریاچه لمان را می‌توان سافاری آن دانست. در این منطقه که حدود ۷۵ هکتار می‌باشد، زیستگاه طبیعی بیش از ۵۰ گونه از عجیب و غریب‌ترین حیوانات جهان است که گردشگران با استفاده از ماشین‌های سافاری می‌توانند این حیوانات را از نزدیک تماشا کنند.

تفریحات زمستانی دریاچه لمان

از آنجایی که دریاچه ژنو (دریاچه لمان)، نزدیک‌ترین دریاچه به رشته کوه‌های آلپ می‌باشد، از آب و هوای سردسیری برخوردار است و در اکثر فصول سال شاهد قسمت‌هایی پوشیده از یخ خواهید بود. این امر در زمستان بیشتر دیده می‌شود و با توجه به این که سطح دریاچه به طور کامل یخ می‌زند، مکان مناسبی برای انجام تفریحات زمستانه شامل اسکی روی یخ و هاکی می‌باشد. همچنین قسمتی از این دریاچه در فصل زمستان به ماهیگیری تعلق دارد و پاتوقی برای ماهیگیران کهنسال می‌باشد.

اسکیت سواری بر روی یخ نیز از محبوب‌ترین تفریحات زمستانه در دریاچه ژنو می‌باشد که طرفداران پر و پا قرصی دارد. از دیگر امکانات تفریحی که در دریاچه لمان برای گردشگران و بازدید کنندگان در نظر گرفته شده، حمام‌ها و حوضچه‌های آب گرم می‌باشند که در فصل زمستان، گردشگران می‌توانند در این حوضچه‌ها استراحت کنند. اگر به این منطقه گردشگری سفر کردید، از کیک‌های آن غافل نشوید. در قسمت نزدیکی به رودخانه، مغازه کوچکی وجود دارد که بهترین کیک‌های پای را به فروش می‌رساند.

تفریحات زمستانی دریاچه لمان | یوروپ تورز

موقعیت مکانی دریاچه ژنو

دریاچه ژنو (دریاچه لمان) از نظر موقعیت مکانی دقیقا در مرز بین فرانسه و سوئیس و در شمال رشته کوه‌های آلپ واقع شده است. این دریاچه وسیع، سواحل شهر‌های ژنو، ووه، لوزان و مونترو را در بر می‌گیرد و به عنوان یک دریاچه یخچالی شناخته می‌شود. محبوبیت این دریاچه برای گردشگری در آن، موجب شده تا در حال حاضر در بهترین موقعیت مکانی برای وسایل نقلیه عمومی نظیر مترو، اتوبوس، تراموا و … قرار گیرد تا دسترسی گردشگران به آن سهولت یابد. رستوران‌ها و هتل‌های اطراف این دریاچه نیز، موقعیت مکانی آن را برای توریست‌ها بهبود بخشیده است.


سوالات متداول دریاچه ژنو

دریاچه ژنو کجاست؟

این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه در قسمت شمالی رشته‌کوه های آلپ شناخته می‌شود و همچنین در مرز کشور فرانسه و سوئیس واقع شده است.

دریاچه ژنو سوئیس از چه اهمیتی برخوردار است؟

این دریاچه از دریاچه‌های خارق العاده در این دو کشور می‌باشد که امروزه به یکی از معروف‌ترین قطب‌های گردشگری تبدیل شده و تفریحات متنوعی در فصول مختلف سال در آن به چشم می‌خورد.

محبوب ترین تفریخ زمستانه دریاچه ژنو چیست؟

اسکیت سواری بر روی یخ نیز از محبوب‌ترین تفریحات زمستانه در دریاچه ژنو می‌باشد که طرفداران پر و پا قرصی دارد.

ویژگی های دریاچه ژنو (لمان) چیست؟

این دریاچه دارای ۱۵۴ متر عمق و ۷۳ کیلومتر طول می‌باشد. عرض دریاچه لمان نیز ۱۴ کیلومتر عنوان شده است که این ابعاد، این دریاچه را به بزرگترین دریاچه واقع در کشور سوئیس تبدیل کرده است. در قسمتی از این دریاچه یکی از بلندترین فواره‌های آب قرار گرفته است که قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!