هر آنچه که باید درباره هانوفر بدانید

هر آنچه که باید درباره هانوفر بدانید

درباره هانوفر، می‌توان گفت با مساحت ۲۰۴ کیلومتر مربع، در شمال آلمان، کنار رود لاین واقع ایالت نیدرزاکسن است. این ایالت بعد از بایرن دومین ایالت وسیع آلمان است.

درباره هانوفر می‌توان گفت با مساحت ۲۰۴ کیلومتر مربع، در شمال آلمان، کنار رود لاین واقع ایالت نیدرزاکسن است. این ایالت بعد از بایرن دومین ایالت وسیع آلمان است.

هانوفر در قرون وسطی یک دهکده ی‌کوچک بلندز بانک ماهیگیری در کنار رود لاین بوده است؛ در قرن سیزدهم به یک شهر نسبتا بزرگ تبدیل شد و در سال ۱۹۴۶، بخشی از ایالت جدید نیدرزاکسن آلمان شد. هانوفر، یک مرکز تجاری و صنعتی است.

شعبه‌ای مرکزی کارخانجات فولکس واگن در هانوفر اشتوکن واقع شده و شعبه ی‌ مرکزی کانتیننتالی‌ای. جی، که سازنده ی‌ بخش‌هایی از اتومبیل‌ها و از لاستیک‌های آلمانی است، در این شهر است. هانوفر، به شهر نمایشگاه‌ها یا اکسپو سیتی  مشهور است و سالانه میزبان چند نمایشگاه بزرگ جهانی است. هانوفر به دلیل داشتن دانشگاه‌های مختلف، شهری و دانشگاهی و علمی است. بزرگترین دانشگاه این شهر، دانشگاه لیب نیز هانوفر است که دانشجویانی از سراسر جهان در آن تحصیل می‌کنند. این شهر یکی از گزینه‌های گردشگری برای تور اروپا می‌باشد.

درباره هانوفر | یوروپ تورز

درباره هانوفر باید گفت، هانوفر، یک مرکز مهم در شبکه ی‌ اتوبان‌ های آلمان است و فرودگاه بین‌المللی هانوفر که تعداد زیادی از شرکت‌های هواپیمایی مهم اروپایی، آن را اداره می‌کنند، یکی دیگر از دلایلی شهرت این شهر است.

درباره هانوفر و ورزش‌ها می‌توان گفت که یکی از شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۰۶ فوتبال بوده. تیم فوتبال هانوفر است و در لیگ آلمان بازی می‌کند. علاوه بر تیم‌های فوتبال، این شهر یکی از مراکز هاکی روی یخ، راگبی و بازی‌های آبی آلمان است و اولین تیم راگبی آلمان، در سال ۱۸۷۸ در این شهر به وجود آمد.

اولین باشگاه شمشیر بازی آلمان نیز در ۱۸۶۲ در این شهر تأسیس شده. ماراتون هانوفر، از بزرگترین مسابقات دو میدانی است که بیش از ۱۱۰۰۰ شرکت‌کننده و بیش از ۲۰۰ هزار تماشاچی دارد. شهر هانوفر جزو شهرهای تاریخی اروپا نیست؛ زیرا بسیاری از ساختمان‌های قدیمی آن در طی جنگ جهانی دوم ویران شدهاند و تنها تعداد کمی از آثار تاریخی شهر، باقی مانده است. هانوفر، مناطق سرسبز وسیع و جنگل‌ها و پارک‌های بزرگی دارد.

اطلاعات کامل هانوفر | یوروپ تورز

مکان های دیدنی هانوفر آلمان

تالار شهرداری

بنایی است با چهار نمونه معماری شهر هانوفر از چهار زمان متفاوت تاریخ ۱۶۰۰، ۱۹۳۹، ۱۹۴۵ و ۲۰۰۰ و تنها آسانسور اریب آلمان را دارد که تا گنبد، بالا می‌رود.

کروپک

یک منطقه خرید اصلی در مرکز شهر هانوفر است. یک ساعت سبز بزرگ نیز در آن وجود دارد.

دانشگاه هانوفر

مکان امروز دانشگاه هانوفر، سابقاً کاخ زمستانی پادش هانوفر بوده است. این دانشگاه در سال ۱۸۳۱ به عنوان مدردی سال ۱۹۶۸ به نام دانشگاه فنی و از سال ۱۹۷۸، به عنوان کالج سلطنتی تکنولوژی سال 1968 به عنوان دانشگاه فنی و از سال 1978، به عنوان دانشگاه هانوفر، فعالی بوده است.

خانه ی‌ لایب نیز

در هولتسی مارکت، نزدیک موزه ی‌تاریخی واقع شده و جایی است که ویلهلم لایب نیز دانشمند آلمانی قرن هفدهم،در سال‌های آخر عمرش در آن زندگی کرده است.

تلماکس

این برج تلویزیونی با ۲۷۲ متر ارتفاع، در منطقه ی‌بوخ هولتسی، کلفلد واقع شده است.این برج یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی است که درباره هانوفر می‌توان نام برد.

تلماکس | یوروپ تورز

ویا اکسپونال

یکی از بزرگترین پل‌های پیاده رو در اروپاست که دور از مرکز شهر در اکسپو پارک است.

تالار اپرای هانوفر

در کروپک واقع شده و میزبان اجرای بسیاری از اپراهای هنرمندان محلی و نیز موسیقی کلاسیک و رقص باله است

سمفونیک ان.دی.آر

محلی برگزاری جلسات شعر و اجراهای موسیقی است و تالارهای مختلفی دارد

مرکز پنیر اروپایی

بخشی از منطقه ی‌آندرتن واقع شده و تنها مرکز تحقیق در مورد پنیر در اروپاست.

نمایشگاه هانوفر

بزرگ‌ترین مجموعه ی‌نمایشگاهی جهان است که در اسپکوپارک واقع شده است. این مجموعه، ۴۹۶ هزارمتر مربع، سالن سرپوشیده در ۲۷ سالن و بسیاری امکانات دیگر دارد.

نمایشگاه هانوفر | یوروپ تورز

ناناز

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری که درباره هانوفر می‌توان نام برد. مجسمه‌های غول پیکری هستند که نیکی دی سنت فالی ساخته است و در خیابان لاپبینیز واقع شده‌اند.

شهر قدیمی

منطقه‌ای زیبا و جالب از شهر است که دیدنی‌های بسیاری دارد؛ مثل کلسیای مارکت، شهرداری قدیمی، برج بگوین اقامتگاه کلیسای کروز، بالی هف آینز که یک تماشاخانه ی‌قدیمی است، کاخ لاین و بقایای کلیسای آگیدیئن که امروزه بنای یادبود قربانیان جنگ است.

موزه ی‌ ایالت نیدرزاکسن

بزرگترین موزهی هانوفر است که خانه اپرا محل عرضه ی‌هنرهای اروپایی از قرن یازدهم تا بیستم است قسمت دیگری از این موزه به نام ساختمان طبیعت، ارایه دهنده ی‌زیر اطلاعات جانورشناسی، زمین شناسی و گیاه شناسی است. در ساختمان باستانی این موزه نیز تاریخ اولیه ی‌ایالت نیدرزاکسن و در ساختمان فولکلور فرهنگ‌های ملل سراسر جهان، معرفی می‌شود.

کستنر گزل شافت

این موزه که نمایشگاه‌های هنر مدرن، کلاسیک و معاصر در آن برگزار می‌شود، بیش از ۴۰۰۰ عضو دارد و بزرگترین جامعه ی‌هنری آلمان است.

کستنر گزل شافت | یوروپ تورز

موزه های تاریخی

موزه ی‌تاریخ شهر هانوفر است.

موزه ی‌ کستنر

ارایه دهنده ی‌هنرهای کاربردی و یک مجموعه ی‌با ارزشی از سکه‌های تاریخی است. این موزه در بنایی با ۵ هزار پنجره واقع است.

کاباس

محلی ارایه ی‌آثار هنرمندان مهم و مشهور هانوفر است.

موزه ی‌ اشپرنگل

این موزه یکی از برجستهترین موزه‌های هنری آلمان است و محلی نمایش هنرهای قرن بیستم این شهر است.

موزه ی‌ تئاتر

درباره هانوفر و موزه‌ها می‌توان به نمایشگاه تاریخچه ی‌هنر تئاتر و هنرهای نمایشی در هانوفر، از قرن هفدهم تاکنون است، اشاره کرد.

موزه ی‌ ویلهلم، بوش

برای انواع. کاریکاتور و آثار گرافیکی انتقادی، موزه‌ای بی‌نظیر و منحصر به فرد است.

موزه ی ویلهلم، بوش | یوروپ تورز

گنجینه ی‌ سکه‌ های نیدرزاکسن

مجموعه ی‌انواع سکههای قدیمی پادشاهان گذشته ی‌امپراتوری انگلستان و منتخبی از سکههای هانوفر است.

موزه ی‌ بلیندن یاموزه ی‌ نابینایان

شیوه‌های آموزشی و تحصیلی نابینایان را از سال ۱۸۴۳ تا به امروز نشان می‌دهد.

باغ بزرگ هرنهاوزن

یک باغ باروک است با شهرت جهانی که در قرن هفدهم از روی باغ و قصر ورسای در فرانسه ساخته شده است.

تیرگارتن

باغ حیوانات که محوطه ی‌سرسبز ۱۱۲ هکتاری برای تفریح و سرگرمی است.

پارک شهر

استراحتگاه خوبی در مرکز شهر است.

ایلن ریده

۶۵۰ هکتار جنگلی شهری است.

باغ وحش هانوفر

باغ وحشی مدرن و از بهترین و تماشایی‌ترین باغ وحشی‌های اروپاست.

دریاچه ی‌ ماشزه

با وسعت ۷۸ هکتار، دریاچه‌ای زیباست؛ به ویژه در تابستان‌ها. در زمستان‌ها نیز این دریاچه محلی مناسبی برای اسکیت روی یخ است. یکی از جاذبه‌های گردشگری است که درباره هانوفر می‌توان نام برد.

دریاچه ی ماشزه | یوروپ تورز

جشنواره‌ های هانوفر

هانوفر یکی از مراکز نمایشگاهی بزرگ در جهان است و سالانه میزبان بیش از ۶۰ نمایشگاه ملی و بین‌المللی و کنفرانس‌های بسیار است.

جشنواره سبیت

این نمایشگاه، سالانه در ماه مارس (اسفند) در منطقه ی‌نمایشگاهی برگزار می‌شود و بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر در جهان است. این نمایشگاه، اولین بار در سال ۱۹۷۰ برگزار شد و با رشد تدریجی آن، تصمیم گرفتند که نمایشگاه اختصاصی شود در نتیجه بازار و بخش‌های سرگرمی ان، مجزا شد.
از سال ۱۹۹۹، تأمین‌کننده ی‌مالی این نمایشگاه، شرکت نمایشگاه‌های آلمان، تصمیم به برگزاری نمایشگاه‌هایی با عنوان (Cc BIT) در نقاط مختلف جهان گرفتند. در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ برگزار شد؛ اما از سال ۲۰۰۵، برپایی آن، متوقف شد.

نمایشگاه هانوفر

نمایشگاه مشهور صنایع است که در آوریل (فروردین) برگزار می‌شود.یکی از جاذبه‌های گردشگری است که درباره هانوفر می‌توان نام برد.

شوتسن فست هانوفر

جشنوارهای سنتی است که منشأ آن از منطقه ی‌باواریاست.

جشنواره ی‌ بهاره

این جشنواره هر بهار برگزار می‌شود ویکی از دو جشنوارہی بھارہی بزرگ اروپاست.

جشنواره ی‌ موسیقی جهانی ماسالا

در این جشنواره که بهار یا تابستان برگزار می‌شود، نوازندگان از سراسر جهان به اجرای موسیقی در چند نقطه ی‌شهر می‌پردازند.

جشنواره ی موسیقی جهانی ماسالا | یوروپ تورز

جشنواره ی‌ کوچک در باغ بزرگ

در این جشنواره تابستانی برنامه‌های طنز، آکروبات، تئاتر کمدی اجرا می‌شود و جهان گردان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

مسابقه بین‌ المللی آتش بازی

این جشنواره که هر سال، بین می‌(اردیبهشت) و سپتامبر(شهریور) برپا می‌شود، یک رقابت آتش بازی است در باغ هرن هازن است. یکی از جاذبه‌های گردشگری است که درباره هانوفر می‌توان نام برد.

جشنواره ی‌ دریاچه ی‌ ماشزه

این جشنواره تابستان‌ها در اطراف دریاچه برگزار می‌شود و در نوع خود دومین جشنواره بزرگ ملی آلمان است.

جشنواره ی دریاچه ی ماشزه | یوروپ تورز

لیست جشنواره های هانوفر

  • جشنواره سبیت
  • نمایشگاه  هانوفر
  • جشنواره ی شوتسن فست هانوفر
  • جشنواره ی بهاره
  • جشنواره ی موسیقی جهانی ماسالا
  • جشنواره ی کوچک در باغ بزرگ
  • مسابقه بین المللی آتش بازی
  • جشنواره ی دریاچه ی ماشزه

سوالات متداول شهر هانوفو

شهر هانوفر در کجا قرار دارد و مساحت آن چقدر است؟

هانوفر با مساحت ۲۰۴ کیلومتر مربع، در شمال آلمان، کنار رود لاین واقع ایالت نیدرزاکسن است. این ایالت بعد از بایرن دومین ایالت وسیع آلمان است.

سرگذشت شهر هانوفو چه بود تا اینکه به یک شهر امروز تبدیل شده است؟

هانوفر در قرون وسطی یک دهکده ی‌کوچک بلندز بانک ماهیگیری در کنار رود لاین بوده است؛ در قرن سیزدهم به یک شهر نسبتا بزرگ تبدیل شد و در سال ۱۹۴۶، بخشی از ایالت جدید نیدرزاکسن آلمان شد. هانوفر، یک مرکز تجاری و صنعتی است.

یکی از دلایل شهرت این شهر چیست؟

درباره هانوفر باید گفت، هانوفر، یک مرکز مهم در شبکه ی‌ اتوبان‌ های آلمان است و فرودگاه بین‌المللی هانوفر که تعداد زیادی از شرکت‌های هواپیمایی مهم اروپایی، آن را اداره می‌کنند، یکی دیگر از دلایلی شهرت این شهر است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

مهشید 2 بهمن 1396 پاسخ

ضمن تشکر از سایت بسیار خوبتون پارسال با تور اروپا رفته بودم اروپا گردی که یه سری هم به آلمان زدم،خیلی جاهای زیبایی داره حتما توصیه میکنم هرکی میتونه حداقل یکبار بره..

فروغ کافی 9 مرداد 1396 پاسخ

برای آشنایی با جاذبه های اروپایی و خردیداری به لینک اشاره شده بروید و تور خود را از آژانس های معتبر خریداری نمایید.