هر آنچه که باید درباره هامبورگ بدانید

هر آنچه که باید درباره هامبورگ بدانید

درباره هامبورگ، می توان گفت که بندر هامبورگ، در شمال آلمان، در مجاورت رودخانه ی الب و آلستر نزدیک دریای شمال واقع شده است.

درباره هامبورگ می‌توان گفت که بندر هامبورگ، در شمال آلمان، در مجاورت رودخانه ی‌الب و آلستر نزدیک دریای شمال واقع شده است. این شهر، ۷۵۵ کیلومتر مربع، مساحت دارد. نام رسمی آن، (شهر آزاد هامبورگ) و بعد از بندر روتردام  هلند، دومین بندر بزرگ اروپا و نهمین بندر فعال دنیاست و همه ساله گردشگران بسیاری را با استفاده از تور آلمان و تور اروپا و تور هامبورگ به سمت خود جذب می‌کند.

مرکز شهر هامبورگ، در اطراف دو دریاچه ی‌اینرالستر و اوترالستر  است. شهر هامبورگ، از یک بخش قدیمی در قسمت شرقی رود الستر و یک بخش جدید در قسمت غرب آلستر و چند محله در حومه ی‌شهر تشکیل شده است. بخش قدیمی شهر که مرکز منطقه ی‌اقتصادی و بازرگانی است، کانال‌های بسیاری دارد. از ویژگی‌های برجسته ی‌این شهر، وجود پله‌ای بسیار است. تعداد پله‌ای این شهر از ونیز و آمستردام هم بیشتر است. هامبورگ،آب و هوای معتدل و ملایمی دارد.

همه چیز درباره هامبورگ | یوروپ تورز
همه چیز درباره هامبورگ – درباره هامبورگ

درباره هامبورگ می‌توان گفت که، پرجمعیت‌ترین شهر اتحادیه ی‌اروپاست که پایتخت کشوری نیست هامبورگ را ابتدا شارلمانی، به صورت قلعه‌ای نظامی در سال ۸۰۸ میلادی و به عنوان پایگاه نظامی مرزی برای دفاع در مقابلی اسلاوها ساخت.در سال ۱۱۸۹، فردریک اولی، بارباروسا، آن را تبدیل به یک شهر آزاد پادشاهی کرد. این امتیاز باعث شد که هامبورگ به سرعت، به یک بندر عمده و مهم در اروپای شمالی تبدیل شود. این شهر، طی تاریخ خود، جنگ‌های بسیاری را از سر گذرانده است.

در زمان ویلهلم دوم، هامبورگ به طور کامل از بین رفت و در زمان هیتلر به صورت زیباترین و بزرگترین بندر جهان درآمد. این شهر بندر اصلی و مرکز عمده ی‌تجارت و بازرگانی آلمان است. هامبورگ، علاوه بر پذیرش کشتی‌های اقیانوس پیما، از طریق خطوط راه آهن و آبراه‌های داخلی، با اروپای مرکزی در ارتباط است.

این شهر، یک ناوگان ماهی‌گیری بزرگ نیز دارد. پس از سیاتل آمریکا و تولوز فرانسه، سومین مرکز صنعت هوایی غیر نظامی جهان است. هواپیماهای مسافربری ایرباس، در تولوز و هامبورگ، تولید نهایی، مونتاژ و تحویل می‌شوند. هامبورگ، کارخانه‌های کشتی‌سازی بزرگی دارد. تولیدات صنعتی دیگر ان، شامل پالایش نفت، تولید مواد شیمیایی، ماشین الات، کالاهای فلزی و فراورده‌های غذایی است.

این شهر، مرکز عمده و مهم صنعت چاپ و نشر نیز هست. بزرگترین کارخانه ی‌مسی اروپا نیز در هامبورگ، واقع است. این شهر مانند دیگر شهرهای آلمان، سیستم حمل و نقل خوب و بهترین سیستم راه آهن مسیر اروپای شمالی را دارد. هامبورگ، چند فرودگاه دارد. فرودگاه هامبورگ، قدیمیترین فرودگاه المان و همچنان فعال است. این فرودگاه، چهارمین فردوگاه پرتردد آلمان و سی و یکمین فرودگاه پرتردد اروپاست.

در سال ۲۰۰۷، حدود ۱۳ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جابه جا شده‌اند. از تهران نیز به این فرودگاه پروازهایی انجام می‌شود. دفتر فروش هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) و چندین آژانس مسافرتی، رستوران و فروشگاه ایرانی در اطراف ایستگاه مرکزی قطار قرار دارند.

همه چیز درباره هامبورگ | یوروپ تورز
همه چیز درباره هامبورگ – درباره هامبورگ

هامبورگ، از زمانی که هیچ شهر دیگری تیم‌های لیگ و مسابقات ورزشی بین‌المللی نداشت، به عنوان پایتخت ورزشی‌های آلمان مطرح بوده است. هامبورگ اس وی که جزو تیم‌های فوتبال بوندسلیگا است، موفق‌ترین تیم هامبورگ است. این تیم، قهرمان شش دورہ مسابقات آلمان، برنده ی‌سه دوره جام قهرمانی آلمان و برنده ی‌جام باشگاههای اروپا در سالهای ۱۹۷۷ و ۱۹۸۳ است. بازی‌های این تیم در ورزشگاه نورد بانک آرتا که یک استادیوم مدرن و زیباست انجام می‌شود.

از دیگر تیم‌های مشهور این شهر می‌توان به تیم دی‌ای ال که از بهترین تیم‌های لیگ هاکی روی یخ در آلمان است، تیم هندبال اج اس وی، والیبال، کریکت، فوتبال امریکایی و … اشاره کرد. از استادیوم‌های معروف این شهر، استادیوم تنیس روتن باوم است که با گنجایشی، ۱۳۲۰۰ نفر، پنجمین استادیوم بزرگ تنیس جهان است؛ و استادیوم میلرن تور که یک استادیوم منحصر به فرد و قدیمی است و محلی بازی تیم فوتبال دسته دو اف سی سنت پائولی، هامبورگ، از شهرهای میزبان جام‌های جهانی فوتبال ۱۹۷۴ و ۲۰۰۶ بوده است.

همه چیز درباره هامبورگ | یوروپ تورز
همه چیز درباره هامبورگ – درباره هامبورگ

تراکم جمعیت هامبورگ

طبق سرشماری سال ۲۰۰۷، هامبورگ با ۱، ۱۱۷۷۶۹ نفر جمعیت، بعد از برلین، دومین شهر بزرگ آلمان است و تراکم جمعیت آن، ۲۳۴۳ نفر در هر کیلومترمربع است.

مراکز خرید هامبورگ

درباره هامبورگ و مراکز خرید می‌توان گفت که بهترین مراکز خرید هامبورگ، نزدیک ایستگاه مرکزی قطار به سمت ساختمان شهرداری واقع‌اند. اصلی‌ترین مرکز خرید هامبورگ، خیابان مونکبرگ، واقع در مرکز شهر است. خیابان اشپیتالر، کنار خیابان مونکبرگ نیز از دیگر مراکز خرید هامبورگ است. در قسمت غربی شهرداری به سمت گنزه مارکت، فروشگاه‌های بسیاری واقعند. پاساژ اروپا نزدیک شهرداری، کنار دریاچه ی‌آلستر، مرکز خرید زیبایی است که به تازگی ساخته شده. شانسن فیرتل، بوتیک‌های مد روز و شیکی دارد. که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

مراکز خرید هامبورگ | یوروپ تورز
مراکز خرید هامبورگ – درباره هامبورگ

مکان های دیدنی هامبورگ

اگر چه شهر هامبورگ را عموما شهر جهان گردپسندی نمی‌دانند؛ ولی افراد بسیاری با استفاده از تور آلمان و تور اروپا و تور هامبورگ به این شهر سفر می‌کنند که نقش مهمی در اقتصاد آن دارند. این شهر، بالاترین رشد جذب جهان گردشگر را در آلمان دارد. درباره هامبورگ و بهترین زمان برای رفتن به هامبورگ، بهار و تابستان است. هامبورگ، علاوه بر داشتن مکان‌های زیبا و تاریخی، برای جهان گردان، جاذبه‌های دیگری دارد؛ مثل برنامه‌های موسیقی، مسابقات ورزشی، همایشی‌ها و نمایشگاه‌ها که سالانه علاقمندان زیادی را به خود جذب می‌کند. حدود ۸۰ درصد گردشگران آلمانی و بقیه، بیشتر از کشورهای اروپایی، به ویژه انگلستان، سوئد، دانمارک و سوییس هستند.

موزه های هامبورگ

حدود هشتاد موزه در هامبورگ وجود دارد که مشهورترین و معروفترین آنها عبارتند از:

موزه آلتونا

این موزه به تاریخ فرهنگی شمال آلمان و هامبورگ اختصاص دارد.

موزه آلتونا | یوروپ تورز
موزه آلتونا – مکان های دیدنی هامبورگ

بالین اشتاد

این موزه در سال ۱۸۹۲ تحت نظارت آلبرت بالین ساخته شده و موضوع آن، مهاجرت پنج میلیون نفر از فصل راه هامبورگ به آمریکاست.

موزه دویچه سول

این موزه که ساختمانهای آجری زیبایی دارد، محل دفاتر فرش و قالی است.

کونست هاله

این موزه، مجموعه‌ای مهم است از نقاشی‌های قرن نوزدهم؛ با آثاری مناسلی و سایر هنرهای مدرن.

موزه ی‌ ارتباطات

این موزه، محلی نمایشگاه‌های خاصی و دایمی و نیز سخنرانی‌ها، تور راهنما، نمایش فیلم، کارگاه کودکان و جشنواره‌ای مختلف است.یکی دیگر از دیدنی‌های این شهر است که درباره هامبورگ و دیدنی‌های آن می‌توان اشاره کرد.

موزه ی‌ هنر و طراحی

این موزه مرکز مهم هنرهای کاربردی و طراحی است. مجموعه‌های این موزه، از اثار اروپایی، قرون وسطایی و اثار مربوط به خاور دور با بهترین کیفیت تشکیل شده است؛ از دنیای کهن تا جهان امروز. موزه در یک کاخ قرن هجدهمی با سقف‌های زیبا واقع است.

موزه ی هنر و طراحی | یوروپ تورز
موزه ی هنر و طراحی- مکان های دیدنی هامبورگ

موزه ی‌ تاریخ هامبورگ

تاریخچه ی‌شهر است و زندگی قدیم مردم هامبورگ و توسعه ی‌بندر شهر را به وسیله ی‌ماکت مجسم می‌کند.

موزه ی‌ نژاد پرستی

در سال ۱۸۷۹ تاسیس شده است و در سال ۱۹۱۵ به ساختمان کنونی آن انتقال یافته است.

موزه ی‌ ادویه

این موزه تنها موزه ی‌ادویه جهان است.

موزه ی ادویه | یوروپ تورز
موزه ی ادویه – مکان های دیدنی هامبورگ

مساجد، کلیسا ها و اماکن مذهبی هامبورگ

مرکز اسلامی و مسجد امام علی(ع)

بزرگ‌ترین مسجد هامبورگ و مرکز دینی و فرهنگی جامعه ی‌بزرگ ایرانیان به هامبورگ است. این مسجد از زمان تاسیس در دهه ی‌۱۹۵۰، نقش مهمی در زندگی روزمره ی‌دینی و سیاسی ایرانیان بازی داشته است. این مسجد زیبا به همت «آیت الله بروجردی» در یکی از بهترین محله‌های هامبورگ، کنار دریاچه ی‌آلستر بنا مسجد أمام علی(ع)، چند مسجد دیگر شده است. علاوه هم اقوام مختلف در شهر بنا کرده‌اند و البته مسجد امام علی(ع) مهم‌ترین، زیباترین و بزرگترین آنهاست. هامبورگ یک شهر پروتستانی لوتری است؛ اما به دلیاقامت گروه‌های مختلف قومی در این شهر بندری، همه گوذ پرستشگاهی در آن یافت می‌شود.

کلیسای سنت میشل

این کلیسا یکی از پنج کلیسای اصلی پروتستان‌های هامبورگ و مشهورترین کلیسای این شهر است. سنت میشل به قدیس بزرگ، مایکل اختصاص مرکز اسلامی و مسجد امام علی(ع): بزرگترین مسجد دارد و یک مجسمه ی‌بزرگ برنزی، بالای کلیسا قرار دارد پیروزی قدیسی را بر شیطان نشان می‌دهد. این کلیسای مناره ی‌باروک به بلندی ۱۳۲ متر با روکشی از مس دارد.

کلیسای سنت پیتر

درباره هامبورگ و کلیسا‌ها می‌توان به قدیمی‌ترین کلیسا و بلندترین نقطه ی‌هامبورگ با ارتفاع ۱۲۳ متر در منطقه ی‌قدیمی شهر است، اشاره کرد که ۵۴۴ پله برای بالا رفتن از برج دارد که قدمتش به قرن یازدهم برمی گردد.

کلیسای سنت پیتر | یوروپ تورز
کلیسای سنت پیتر – مکان های دیدنی هامبورگ

کلیسای سنت نیکولا

 این کلیسا سابقا یکی از پنج کلیسای لوتری هامبورگ بود؛ ولی امروزه تقریبا ویران شده و بقایای آن به عنوان یک اثر معماری مهم برجسته و بنای یادبود به شمار می‌رود. سنت نیکولا با ارتفاع ۱۴۷ متر از سال ۱۸۷۴ تا ۱۸۷۶، بلندترین ساختمان جهان بوده و هنوز هم دومین ساختمان بلند هامبورگ است.

کلیسای سنت جاکوب

این کلیسا یکی از پنج کلیسای لوتری اصلی هامبورگ و در قرن سیزدهم ساخته شده است. کلیسا در مرکز شهر واقع شده و برجی به ارتفاع ۱۲۵ متر دارد. ارگ مشهور آرپ شنیتگر  که بزرگترین ارگ باروک در اروپای شمالی است، از سال ۱۶۹۳ در ان قرار دارد.

کلیسای فلوس شیفر

این کلیسا، تنھا کلیسایی دوران روتنبرگ سورت آلمان است.که بازدید کنندگان تور آلمان از آن دیدن می کنند.

کلیسای فلوس شیفر | یوروپ تورز
کلیسای فلوس شیفر – مکان های دیدنی هامبورگ

کلیسای سنت کاردین

این کلیسا نیز یکی از پنج کلیسای اصلی هامبورگ است و در قرن سیزدهم ساخته شده است. سنت کاترین، قدیمی‌ترین ساختمان حفاظت شده در هامبورگ است کلیسای ملوانان بودہ است.

کلیسای سنت مارین، سنت جرج

اهمیت خاصی ندارد، ولی در نزدیکی ان، مجسمه ی ژان پل دوم واقع است که شهرت جهانی دارد.

زونانو گه هامبورگ

این کنیسه در محله ی یهودی نشین گریندل واقع شده است.

زونانو گه هامبورگ | یوروپ تورز
زونانو گه هامبورگ – مکان های دیدنی هامبورگ

قبرستان السدورفر فرایدهوف

یکی از بزرگترین قبرستان های غیرنظامی جهان است.

راتهاوس

ساختمان شهرداری هامبورگ است که در انتهای خیابان مونکبرگ واقع شده و در سال ۱۸۹۷ ساخته شده تعیین است. نمای بیرونی این ساختمان سنگی، به سبک رنسانس جدید ساخته شده و یک برج ۱۱۲ متری دارد که بلندترین برج شهرداری اروپاست. درون این ساختمان، چند تالار باشکوه است که برای  جلسات نمایندگان، دولت و پارلمان استفاده می‌شده است.

راتهاوس | یوروپ تورز
راتهاوس – مکان های دیدنی هامبورگ

شیله هاوس

یک ساختمان آجری اداری است که در سال ۱۹۲۲ ساخته شده. معماری ساختمان، شاهکاری است  از فریتس شوماخر به شکل یک کشتی اقیانوس پیما

هافن سیتی

این پروژه بزرگترین طرح توسعه شهری اروپاست که در حدود سال ۲۰۱۵ تکمیل می‌شود. موقعیت پروژه در منطقه‌ای متروک در بندر است.

بورس هامبورگ

ساختمان پشت شهرداری، مرکز تجارت و بازرگانی هامبورگ است.

اشپایشراشتات

منطقه ی‌وسیع، پر از انبارها و مخزن هاست که به حدود سال ۱۹۰۰ برمیگردد. از بعضی از آنها هنوز استفاده می‌شود؛ ولی تعدادی از آنها تبدیل به آپارتمان شده‌اند.

اشپایشراشتات | یوروپ تورز
اشپایشراشتات – مکان های دیدنی هامبورگ

مینیاتور ووندرلند

بزرگترین مجموعه ی‌ماکت‌های جهان است که در منطقه ی‌اشپیچر استد واقع شده است. در این مجموعه، چشم اندازهایی از هامبورگ، ارتفاعات، آمریکای غربی و اسکاندیناوی وجود دارد.

مرکز دریا نوردی هامبورگ

ساختمان انتهایی دریایی ساخته شده است.

اتنزن

سابقاً یک روستای دانمارکی بوده از جنوب، با رودخانه ی‌الب و از شرقی با ایستگاه مرکزی الار همسایه است. امروزه این روستا یکی از گران‌ترین محله‌های هامبورگ است. موقعیت و نوع معماری این محله باعث شده بسیاری ساکنان آن، هنوز آنجا دهکده قلمداد کنند.

بلانکنزه

این منطقه، روستایی ماهی‌گیری در الب، در جنوب غربی هامبورگ بوده است. از دیدنی‌های این منطقه می‌توان به سواحل کوچک، خیابان‌های مارپیچ و خانه‌های زیبا اشاره کرد که گردشگران تور اروپا را به خود جذب می‌کند.

بلانکنزه | یوروپ تورز
بلانکنزه – مکان های دیدنی هامبورگ

بینن آلستر

دریاچه ی‌کوچکتر دو دریاچه ی‌مصنوعی هامبورگ، واقع در مرکز شهر و مجاور شهرداری و در اطراف ان، تعداد زیادی فروشگاه و هتل ساخته شده است.

مرکز تجارت هانزه آتیک

یک سری ساختمان مدرن است که از خیابان آلته دیچ تا کرویدراشپیتزه امتداد دارند.

خیابان هافن

این خیابان، بین لندن گز بروکن و بازار ماهی واقع شده است و خیابان بندر نیز نامیده می‌شود.

آوسن آلستر

بزرگترین دریاچه ی‌مصنوعی هامبورگ است که درست پشت بینن آلستر واقع شده بهشت – حتی است. در اطراف دریاچه، چند پارک و مرکز قایقرانی وجود دارد.

آوسن آلستر | یوروپ تورز
آوسن آلستر – مکان های دیدنی هامبورگ

پارک ها و باغ وحشی های هامبورگ

پارک های متعدد هامبورگ، در همه ی سطح شهر گسترده شده اند و هامبورگ را به شهری سبز تبدیل کرده اند.

پلنتن آن بلومن

پارکی است در مرکز شهر هامبورگ. این پارک به خاطر نورپردازی های جالب، فواره ها، تئاتر و موسیقی عمومیش مشهور است. آثار هنری بسیاری در این پارک هستند و بخشی وسیعی از پارک به یک باغ گیاه شناسی قدیمی به نام التر تبدیل شده است.

اشتات پارک

پارک مرکزی هامبورگ است با چمنزاری وسیع و یک برج آبی بزرگ که در محلی یکی از بزرگترین آسمان نماهای اروپا واقع است. این پارک و بناهایشی را فریتز شوماخر در دهه ی ۱۹۱۰ طراحی کرده است.

ینیش پارک

این پارک زیبا در نزدیکی رود الب است و در قرن هجدهم به سبک پارک های انگلیسی طراحی شده است. دو موزه ی خانه ی ینیشی و خانه یی ارنست بارلاخ در این پارک است.

ینیش پارک | یوروپ تورز
ینیش پارک – مکان های دیدنی هامبورگ

آلسترفورلند

این پارک نزدیک دریاچه آلستر، قرار گرفته است.

باغ گیاه شناسی جدید

باغ گیاه شناسی جدید واقع شده است.

هاگن بک تیرپارک

محل باغ وحشی هامبورگ و از نقاط دیدنی این شهر است. در این باغ وحشی صد ساله، تعداد زیادی از انواع جانوران، چند رستوران و یک پارک تفریحی زیبا وجود دارد. طراحی فضای باغ وحشی، قدمت آن و تنوع گونه های حیوانی، سبب جلب جهان گردان بسیاری برای بازدید از این باغ وحشی شده است.

هاگن بک تیرپارک | یوروپ تورز
هاگن بک تیرپارک – مکان های دیدنی هامبورگ

سواحل هامبورگ

سواحل کوچک بسیاری که در لبه ی‌شمالی رودخانه ی‌الب، بین اوفل گونه و بالانکن زہ  واقعند. این سواحلی محلی سالم و بی‌خطری برای شنا کردن در رود البه هستند؛ اما شنا در این منطقه معمولی نیست.

پل‌ها و تونل‌های هامبورگ

هامبورگ بناهای مهم بسیاری از زمان گذشته و حال دارد. بیش از ۲۳۰۰ پل در هامبورگ وجود دارد (و نیز ۴۰۰ پل و آمستردام ۱۲۰۰ پل دارد). این شهر، بیش از هر شهر دیگری در جهان، در محدوده ی‌شهری‌اش پلی دارد.

تروست بروکه

این پل در نزدیکی کلیسای سنت نیکولای واقع شده و در دو طرف پل، مجسمه‌هایی از گراف آدولف سوم واسقف انسگار دارد.

سولنبرکه

این پل، نزدیک کلیسای سنت نیکولای است و قدیمی‌ترین پلی به جا مانده از قرن هفدهم در هامبورگ است.

سولنبرکه | یوروپ تورز
سولنبرکه – مکان های دیدنی هامبورگ

کول براند بروکه

پلی که آن را به وسیله ی‌کابل بالا نگه داشته‌اند و منطقه ی‌بندر بین نوردرالب  و زودرالبه (ساحلی شمالی و ساحل جنوبی) رود الب را به یکدیگر متصل می‌کند. این پلی با طول ۳۹۴۰ متر، در سال ۱۹۷۴ افتتاح شد و ۸۸ کابلی فلزی، برای حفظ استحکام آن به کار رفته است.

تونل قدیمی الب

این تونل در سال ۱۹۱۱ به طول ۴۲۶ متر، زیر رودخانه ی‌الم تاسیس شده است و هم پیادهرو و هم قسمت ماشین رو دارد. چهار آسانسور بزرگ، کنار تونل است که افراد و وسایل نقلیه موتوری را از سطح زمین به پایین و برعکس می‌برد. تونل البا د جنگ جهانی دوم آسیب دید؛ ولی بازسازی شد. در حال حاضر پیاده‌ها و دوچرخه سواران از این تونل و آسانسورهای آن برای تردد استفاده می‌کنند.

تونل جدید الب

این تونلی، زیر رودخانه ی‌الب واقع شده و با طول ۳/۱ کیلومتر و با سه ورودی، در دهه ی‌۱۹۷۰ ساخته شد. در سال ۲۰۰۴ نیز یک ورودی جدید به این تونلی اضافه شد.

تونل جدید الب | یوروپ تورز
تونل جدید الب – مکان های دیدنی هامبورگ

برج ها و دکل های هامبورگ

هنریش، هرتس، تورم

ارتباطات رادیویی و یک مکان گردشگری است. این برج، ۲۷۹/۲ متر ارتفاع دارد؛ طی سال‌های ۱۹۶۸- ۱۹۶۵ ساخته شده و بلندترین بنای هامبورگ است.

فرستنده ی‌بامبورگ، بیل استد

تأسیسات رادیویی هامبورگ است که در سال ۱۹۳۴ ساخته شده است. تا سال ۱۹۴۱، ارتفاع این برج، ۱۴۵ متر بود؛ در سال ۱۹۴۱ به ۸۴/۵ متر کاهش یافت و در سال ۱۹۴۹ به طور کامل تخریب شد. بعد از آن، چند برج دیگر به دلایل مختلفی در این مکان ساخته شد. از سال ۱۹۶۷، دانشگاه هامبورگ، در این مکان، از یک دکل 304 متری به عنوان سکوی هواسنجی استفاده می‌کند.

جشنواره‌ها و مراسم خاص در هامبورگ

مراسم ورزشی هامبورگ

 • مراسم ورزشی ماراتون هامبورگ در آوریل (فروردین)
 • یک دوره مسابقات استادان تنیس در روتنبائم، در ماه جولای
 • مسابقه ی‌دوی اچ اس اچ نورد بانک، در ماه می‌(اردیبهشت)
 • هاکی استادان هامبورگ مسابقه چهار کشور است در آگوست (مرداد)
 • مسابقه قایق اژدها در آگوست (مرداد)
 • سایکلسیکس، مسابقه دوچرخه سواری در آگوست (مرداد)

جشنواره‌های فیلم هامبورگ

 • جشنواره ی‌فیلم هامبورگ در سپتامبر (شهریور)
 • جشنواره ی فیلم تخیلی در اوریل (فروردین)
 • جشنواره ی‌فیلم کورزدر جون (خرداد)، جشنواره بین‌المللی
 • جشنواره ی‌روزهای آمریکای لاتین در سپتامبر (آذر)
 • جشنواره ی‌روزهای اسپانیایی در جولای (تیر)

نمایشگاه‌ها و برنامه‌های هنری هامبورگ

 • جشنواره ی‌بین‌المللی آتش بازی در آگوست (مرداد)
 • جشنواره ی‌شکوفه‌های گیلاس ژاپن در می‌(اردیبهشت) که جشنواره ی‌فرهنگ و آتش بازی‌های مشهور ژاپنی است.

موسیقی هامبورگ

 • فلیتینزل فست، ؛برنامه‌های موسیقی فضای باز با هنرمندان بین‌المللی، در جولای (تیر)
 • شلاگرموو، نمایشی موسیقی دهه‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ المان که در جولای (تیر) برپا می‌شود.

جشنواره‌های خیابانی و سرگرم‌کننده هامبورگ

 • نمایشگاه آلستر، در اولین آخر هفته ی‌سپتامبر (شهریور) برگزار می‌گردد
 • هامبورگردم، نمایشگاهی از بزرگترین سرگرمی‌های هامبورگ و سه بار در سال، بهار، تابستان و اوایل زمستان برگزار می‌شود.
 • هافنگبور تاگ، روز تولد بند هامبورگ است که در ماه می‌(اردیبهشت)، جشن گرفته می‌شود.

سوالات متداول درباره هامبورگ

هامبورگ دقیقا در کجا قرار دارد؟

درباره هامبورگ می‌توان گفت که بندر هامبورگ، در شمال آلمان، در مجاورت رودخانه ی‌الب و آلستر نزدیک دریای شمال واقع شده است.

جمعیت هامبورگ چگونه است؟

درباره هامبورگ می‌توان گفت که، پرجمعیت‌ترین شهر اتحادیه ی‌اروپاست که پایتخت کشوری نیست.

یکی از خصوصیاتی که هاموبرگ را نسبت به شهر های دیگر خاص میکند چیست؟

هامبورگ، از زمانی که هیچ شهر دیگری تیم‌های لیگ و مسابقات ورزشی بین‌المللی نداشت، به عنوان پایتخت ورزشی‌های آلمان مطرح بوده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

کبرا 23 شهریور 1397 پاسخ

سلام اطلاعات وتصاویرزیبایی را ارائه دادیدسپاس ازشما.
من و همسرم خیلی آرزو داریم به آلمان خصوصاهامبرگ سفرداشته باشیم اما متاسفانه برایمان مقدرنمیباشدامیدوارم روزی…

لیلا 15 فروردین 1397 پاسخ

سلام…بسیار زیبا و قابل توجه است…عمری باشه انشااله روی زمین خدا…به فرموده ی قرآن کریم فسیرو فی الارض کنیم…و بریم هامبورگ رو از نزدیک ببینیم…از اینکه آیه الله بروجردی مرکز شیعه شناسی و مرکز اسلامی امام علی رو اونجا تاسیس کرده به عنوان یک لر باعث افتخاره…لیلا..۱۵فروردین .۹۷