هر آنچه که درباره لوکزامبورگ باید بدانید

هر آنچه که درباره لوکزامبورگ باید بدانید

درباره لوکزامبورگ، باید گفت که یکی از کوچکترین کشورهای جهان بوده که در شمال غربی اروپا قرار دارد؛ در واقع پایتخت این کشور نیز با نام لوکزامبورگ شناخته می‌شود.

درباره لوکزامبورگ باید گفت که یکی از کوچکترین کشورهای جهان بوده که در شمال غربی اروپا قرار دارد؛ در واقع پایتخت این کشور نیز با نام لوکزامبورگ شناخته می‌شود. همسایه‌های این کشور کوچک سه کشور اروپایی بلژیک، فرانسه و آلمان هستند.

این کشور کوچک در تاریخ طولانی خود، تحت کنترل ایالت‌های مختلف بوده است؛ تا اینکه از قرن دهم یک واحد سیاسی جداگانه را تشکیل داد یا به قولی خودمختار شد. لوکزامبورگ به کشور دوک نشین‌ها نیز معروفیت دارد.

یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا (European Union)، سازمان ملل متحد، نانو و بنلوکس است که منعکس‌کننده اجماع سیاسی آن به نفع یکپارچگی اقتصادی و سیاسی است. در ادامه بیشتر با پایتخت این کشور اروپایی کوچک آشنا می‌شویم.

هر آنچه که درباره لوکزامبورگ باید بدانید | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری درباره لوکزامبورگ

لوکزامبورگ که مترادف با قلعه کوچک بوده، نام خود را از یک قلعه گرفته است. از سال 963 میلادی، زمانی که «کنت زیگفرید» زمین‌هایی در دماغه صخره‌ای بر فراز دره رودخانه آلزت با نام «باک» را به دست آورد، معیارهای استراتژیک این شهر را بنا کرد.

کنت، قلعه‌ای در آن محل ساخت که به مرور زمان در اطراف آن قلعه، منطقه‌ای شکل گرفت که بعد از دو قرن می‌شد نام شهر را به آن داد. درباره لوکزامبورگ می‌توان گفت که در اواسط قرن دوازدهم بود که توسط باروهای قابل توجهی احاطه شد. به قدری پیشرفت انجام گرفت تا شایسته عنوان «جبل الطارق» شمال شد. لوکزامبورگ علیرغم ابعاد جمعیتی متوسط که دارد به یک کلان شهر تبدیل شده است و مهیای اروپای فردا است.

اقلیم و آب و هوای لوکزامبورگ

آنچه درباره لوکزامبورگ گفتنی است آب و هوای معتدل لوکزامبورگ با بارندگی زیاد آن است.. قسمت شمالی آن کمی سردتر از قسمت جنوبی آن است. میانگین دما در شهر لوکزامبورگ کمی متغیر بوده و تا ماه ژانویه به 17 درجه سانتیگراد می‌رسد.

بیشترین میزان بارندگی در جنوب غربی شهر حدود 1000 میلی متر بوده و کمترین آن نیز در جنوب شرقی و حدود 685 میلی متر است. دره محافظت شده رودخانه موزل از آب و هوای ملایم‌تر و آفتابی‌تری از بقیه دوک نشین بهره می‌برد.

اقلیم و آب و هوای لوکزامبورگ | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر لوکزامبورگ

آنچه درباره لوکزامبورگ باید بدانید این است که این نام، هم به پایتخت و هم به کشور کوچک اروپایی تعلق دارد. جمعیت شهر لوکزامبورگ 128494 نفر بوده و جمعیت کشور لوکزامبورگ حدود 600000 نفر است. بد نیست بدانید جمعیت شهر متشکل از 160 ملیت مختلف است.

خارجی‌ها 70 درصد جمعیت و خود لوکزامبورگی‌ها تنها 30 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. البته جمعیت ساکنان متولد شده خارجی به طور پیوسته در حال افزایش بوده و ممکن است تا چند سال آینده این درصدها تغییرات داشته باشند.

این شهر در جنوب کشور لوکزامبورگ و در محل تلاقی رودخانه‌های پتروس و آلزت قرار دارد. این شهر کوچک در قلب اروپای غربی واقع شده و در 188 کیلومتری بروکسل، 289 کیلومتری پاریس و 190 کیلومتری کلن قرار دارد.

شهر لوکزامبورگ در قسمت جنوبی فلات لوکزامبورگ قرار داشته و منطقه‌ای کم ارتفاع و مسطح بوده که دو سوم جنوبی کشورش را پوشش می‌دهد. مناطق وسیعی از شهر لوکزامبورگ به عنوان پارک‌ها، مناطق جنگلی یا مکان‌های میراث مهم به ویژه سایت‌های یونسکو شناخته می‌شوند. وجود زمین‌های کشاورزی در محدوده شهر، یکی دیگر از نکته‌های جالب این شهر اروپایی است.

موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر لوکزامبورگ | یوروپ تورز

گروه‌ های قومی، مذهب و زبان لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از چهار راه‌های تاریخی اروپا بوده که قومیت‌های مختلفی را در خود جای داده است. سلت‌ها، مردم بلژیک معروف به تروری‌ها، لیگوری‌ها و رومی‌ها از ایتالیا نیز در میان این قومیت‌ها دیده می‌شوند. درباره لوکزامبورگ و زبان آن‌ها می‌توان گفت که زبان لوکزامبورگی، زبان ملی آن بوده و آلمانی و فرانسوی نیز هر دو، زبان اداری هستند.

اکثریت شهروندان بومی لوکزامبورگ را کاتولیک‌های رومی تشکیل می‌دهند. بقیه نیز شامل پروتستان‌ها، یهودیان و مسلمانان هستند.
نرخ بسیار پایین زاد و ولد در لوکزامبورگ موجب کمبود مزمن نیروی کار شده، به همین جهت افراد زیادی از خارجی‌ها ساکن لوکزامبورگ و اطراف آن هستند. این افراد خارجی عمدتا پرتغالی، فرانسوی، ایتالیایی، بلژیکی و آلمانی هستند. این کارگران خارجی بیشتر در صنعت آهن و فولاد مشغول به کار می‌باشند. تعداد زیاد دیگری نیز در شرکت‌های خارجی و سازمان‌های بین‌المللی مستقر در شهر لوکزامبورگ کار می‌کنند.

سبک زندگی در لوکزامبورگ

درباره لوکزامبورگ باید بدانید که بسیار زیبا است و زندگی غنی را برای ساکنان خود فراهم می‌کند. اکثریت پایتخت نشینان، مهاجران هستند. این شهر با جمعیت زیاد خارجی، حس زندگی در منطقه بین‌المللی را برای افراد ایجاد می‌کند.

به عنوان یک مرکز اقتصادی در کشور و همچنین در اروپا، انواع مشاغل در آن وجود دارند. صنایع اصلی در لوکزامبورگ شامل بانکداری، فناوری اطلاعات، فولاد، گردشگری و کشاورزی است. زمینه‌های مالی و فناوری اطلاعات دارای تقاضای بالایی هستند و مهاجران که در این زمینه سابقه کاری و مهارت داشته باشند، به راحتی می‌توانند به این پایتخت کوچک اروپایی مهاجرت کنند.

سبک زندگی در لوکزامبورگ | یوروپ تورز

هزینه و کیفیت زندگی در لوکزامبورگ

آنچه باید درباره لوکزامبورگ بدانید هزینه زندگی در آن است. هزینه زندگی در لوکزامبورگ نسبتا بالا است مخصوصا این که پایتخت این کشور محسوب می شود.

برای کسانی که خارج از پایتخت زندگی می‌کنند، هزینه‌های آن‌ها مخصوصا اجاره خانه پایین خواهد بود. مسکن، غذا و حتی پوشاک، هزینه‌هایی هستند که بخش قابل توجهی از بودجه ماهانه یک مهاجر را می‌گیرند. با این حال، با حقوق مهاجران، تازه واردان به لوکزامبورگ می‌توانند زندگی راحتی در این کشور آغاز کنند.

بر اساس نظرسنجی‌ها و رتبه بندی‌های بین‌المللی، لوکزامبورگ در بین 20 کشور برتر بوده که بالاترین کیفیت زندگی را در سراسر جهان ارائه می‌دهد. این برتری علاوه بر اینکه به دلیل محیط طبیعی و شهر دنج و کوچک لوکزامبورگ بوده، به دلیل وجود امنیت و ثبات سیاسی و اقتصادی نیز است. سطح بالای ایمنی و امنیت لوکزامبورگ و همچنین نرخ پایین جرم و جنایت دلایل دیگری برای رضایت ساکنان از زندگی در این شهر کوچک است.

هزینه و کیفیت زندگی در لوکزامبورگ | یوروپ تورز

درباره سیستم حمل و نقل لوکزامبورگ

شهر لوکزامبورگ مانند دیگر شهر های کشور دارای سیستم حمل و نقل عمومی رایگان است. در سال 2020 کشور لوکزامبورگ، اولین کشوری شد که تمامی وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، قطار و تراموا را رایگان کرد.

علاوه بر رایگان بودن، مهاجران می‌توانند انتظار داشته باشند که همه شبکه‌ها سریع، کارآمد، قابل اعتماد و تمیز باشند. فقط افرادی که از مرز عبور می‌کنند یا با وسایل حمل و نقل عمومی درجه یک سفر می‌کنند، برای استفاده از هر نوع حمل و نقل باید بلیط خریداری کنند.

درباره سیستم حمل و نقل لوکزامبورگ | یوروپ تورز

درباره سیستم مراقبت‌ های بهداشتی لوکزامبورگ

درباره لوکزامبورگ و سیستم مراقبت‌های بهداشتی آن باید گفت دارای یک سیستم بهداشت عمومی اجباری است که پوشش همگانی را به 98 درصد از جمعیت ارائه می‌دهد. اگر تحت پوشش بیمه سلامت عمومی باشید، می‌توانید یک بیمارستان با پزشک را برای درمان انتخاب کنید.

یک بخش بهداشت خصوصی وجود دارد؛ اما عمدتا مکمل است و معمولا به سادگی شکاف بین هزینه‌های پزشکی و هزینه‌ای که شما بازپرداخت می‌کنید را پوشش می‌دهد. می‌توان گفت حدود 60 درصد از افرادی که در لوکزامبورگ زندگی می‌کنند، چنین بیمه‌های تکمیلی متقابل اضافی را انتخاب می‌کنند.

سیستم عمومی تلاش می‌کند تا سیستم درمانی برابر برای همه بیماران را بدون توجه به وضعیت مالی یا اجتماعی افراد تضمین کند. بیمه درمانی دولتی تقریبا تمام درمان‌های پزشک عمومی و متخصصان را پوشش می‌دهد.

این شامل آزمایش‌های آزمایشگاهی، زایمان، توانبخشی، بستری شدن در بیمارستان و همچنین نسخه‌ها می‌شود. به خاطر داشته باشید که در حین زندگی در لوکزامبورگ، باید تمام هزینه‌های درمان را فورا پرداخت کنید و سپس با ارائه رسیدها توسط بیمه بازپرداخت انجام می‌شود.

اگر چه سیستم مراقبت‌های بهداشتی لوکزامبورگ یکی از گران‌ترین سیستم‌های بهداشتی است، اما در بین سخاوتمندترین و جامع‌ترین سیستم‌های بهداشتی جهان قرار دارد و در یک کلام می‌توان گفت کارآمدترین است.

درباره سیستم مراقبت‌ های بهداشتی لوکزامبورگ | یوروپ تورز

طبیعت شگفت انگیز، میراث تاریخی و توسعه پایدار

درباره لوکزامبورگ و طبیعت آن می‌توان به مناظر مجلل زیادی اشاره کرد. از دامنه‌های در حال رشد انگور دره موزل گرفته تا تپه‌های ناهموار آردن، سرزمین‌های معروف صخره سرخ که نشانه‌های یک دوره صنعتی باشکوه را دارد، همگی دیدن دارند. حفظ مکان‌های طبیعی، توسعه هماهنگ مراکز شهری، ارتقای کیفیت ناب زندگی روزمره و پیروی اصول توسعه پایدار از مشخصه‌های لوکزامبورگ است.

مردم آن با آگاهی از غذای منابع طبیعی، فرهنگی و انسانی و همچنین تنوع فوق العاده آن، همیشه نیازها و رفاه نسل‌های آینده را در نظر دارند. لوکزامبورگ نه تنها انبوهی از مناظر طبیعی محافظت شده را ارائه می‌دهد، بلکه شاهد دائمی تاریخ غنی خود و همچنین میراث برجسته معماری، فرهنگی و صنعتی است. تعدادی از این مناظر به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

طبیعت شگفت انگیز، میراث تاریخی و توسعه پایدار | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره لوکزامبورگ

اکثریت پایتخت نشینان لوکزامبورگ را چه افرادی تشکیل می دهند؟

اکثریت پایتخت نشینان، مهاجران هستند. این شهر با جمعیت زیاد خارجی، حس زندگی در منطقه بین‌المللی را برای افراد ایجاد می‌کند.

مشخصه های لوکزامبورگ چیست؟

حفظ مکان‌های طبیعی، توسعه هماهنگ مراکز شهری، ارتقای کیفیت ناب زندگی روزمره و پیروی اصول توسعه پایدار از مشخصه‌های لوکزامبورگ است.

سیستم حمل و نقل عمومی لوکزامبورگ چگونه است؟

شهر لوکزامبورگ مانند دیگر شهر های کشور دارای سیستم حمل و نقل عمومی رایگان است. در سال 2020 کشور لوکزامبورگ، اولین کشوری شد که تمامی وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، قطار و تراموا را رایگان کرد. فقط افرادی که از مرز عبور می‌کنند یا با وسایل حمل و نقل عمومی درجه یک سفر می‌کنند، برای استفاده از هر نوع حمل و نقل باید بلیط خریداری کنند.

هزینه زندگی در لوکزامبورگ چگونه است؟

هزینه زندگی در لوکزامبورگ نسبتا بالا است مخصوصا این که پایتخت این کشور محسوب می شود.. برای کسانی که خارج از پایتخت زندگی می‌کنند، هزینه‌های آن‌ها مخصوصا اجاره خانه پایین خواهد بود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!