درباره لوكزامبورگ این کشور فوق العاده بیشتر بدانیم

درباره لوكزامبورگ این کشور فوق العاده بیشتر بدانیم

اطلاعات درباره لوكزامبورگ

كشور لوكزامبورگ (به آلمانی: Großherzogtum Luxemburg)، كشورى بي نهايت زيبا است که از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره اروپا واقع شده است که با استفاده از تور اروپا می توان به این شهر کوچک اما زیبا سفر کرد.

اين كشور كوچک در همسايگى با كشورهاى آلمان، فرانسه و بلژیک واقع شده است و پايتخت آن شهر لوكزامبورگ است. جمعيت اين كشور محدود به 500،000 نفر مى باشد. لوکزامبورگ، كشور ثروتمند و داراى شرايط پايدار اقتصادى و سياسي است. در ادامه درباره لوكزامبورگ و فرهنگ آن بيشتر صبحت خواهيم كرد:

درباره لوكزامبورگ
درباره لوكزامبورگ

تاریخ كشور لوكزامبورگ

درباره لوکزامبورگ باید گفت در طى تاريخ دچار جنگ هاى بسيارى شده است و علت آن موقعيت اين كشور كهن است. در سال ۹۶۳ ، چهار فرمانروا از امپراتوری روم ، خاندان سلطنتى اين كشور باستانى را ايجاد كردند. شارل چهارم از اعضاى اين امپراطورى در سال ۱۳۵۴ لوکزامبورگ را به سطح دوک نشین رساند. 

كشور لوكزامبورگ در تاريخچه خود داراى سال هايى خونين و با فراز و نشيب بسيار بوده است . در سال ١٧١٣ براسال معاهده اوترخت ، دژ لوكزامبورگ به اتريش و براساس صلح نامه کامپو فورمیو به فرانسه داده شد . در سال ١٨١٥ و بر اساس کنگره وین ، كشور لوكزامبورگ ویلیام اول ،پادشاه هلند داده شد.

سرانجام ، كشور لوکزامبورگ در ۱۸۳۹ استقلال یافته و ناحيه غربى آن به كشور بلژیک تعلق گرفت. در ۱۸۶۷ و بر اساس عهدنامه لندن دوک نشين بی‌طرف اعلام گرديد اما در سال ۱۹۱۴ و ۱۹۴۰ ارتش كشور آلمان بی‌طرفی را نقض نمود. پس از پايان يافتن جنگ جهانی دوم كشور لوکزامبورگ داراى اهميت بسيارى در تأسیس بنلوکس، ناتو، و همچنين جامعه اروپا داشت.

تاریخ كشور لوكزامبورگ
تاریخ كشور لوكزامبورگ

سياست كشور لوكزامبورگ

درباره لوکزامبورگ جالب است بدانید که احتمالا نام پيمان شینگن را شنيده باشيد ، روستاى ” شنگن” در كشور لوكزامبرگ ، محل اوليه ى انعقاد پيمان شنگن بوده است .كشور لوکزامبورگ از مؤسس هاى اتحادیه اقتصادی اروپا بوده است.

نحوه اداره این کشور که به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان مشهور است از نوع دموکراسی توام با مجلس است. رئیس حکومت، دوک اعظم بوده که این سمت موروثی می باشد و از نسلی به نسل ديگر منتقل می‌شود؛ همچنين ریاست دولت را نخست‌وزیر بر عهده دارد. شورای نمایندگان شامل 60 کرسی که هر 5 سال با رای مردم انتخاب می شوند و وظیفه قانون گذاری را بر دوش دارند. مجلس دیگری نیز در این کشور به نام مجلس مشاوران فعالیت می کند که ٢١ عضو آن را دوک‌ اعظم از بین مردم عادی انتخاب می‌کند. قانون اساسی کشور لوکزامبورگ نیز در ‌سال ١٨٦٨ تدوین شده است.

سياست كشور لوكزامبورگ
سياست كشور لوكزامبورگ

جغرافيا كشور لوگزامبورگ

درباره لوکزامبورگ جالب است بدانید که كشور کوچک لوکزامبورگ که از نظر وسعت رتبه ١٧٥ را در بین ١٩٤ کشور جهان دارد و ارتباط آن با این کشورها نیز عمدتا با قطار به آسانی صورت می پذیرد.

بيشتر مناطق كشور لوكزامبورگ را دشت ها و زمين هاى پست تشکیل داده است که اين زمين هاى پست در گوت‌لاند (Gutland) اين كشور واقع گشته است. كشور لوكزامبورگ همچنين داراى ارتفاعات و مناطق كوهستانى مى باشد به طوری که يک سوم از اين كشور مناطق مرتفع با جمعيت كم بوده و اوسلینگ (Osling) ناميده مى شود. مرتفع ترين بخش از اين كشور وایسوامپاخ نام دارد. با استفاده از تور اروپا و تور لوکزامبورگ می توان سفر راحت و لذت بخشی به این کشور داشت.

جغرافيا كشور لوگزامبورگ
جغرافيا كشور لوگزامبورگ

اقتصاد كشور لوكزامبورگ

اين كشور با سطح اقتصادی بالاى خود، داراي بيشترين ميزان درآمد در بين كشور هاى اروپايى است. به طوری که طبق آمارهای سازمان اطلاعات آمریکا میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر برای کشور لوکزامبورگ در سال 2007 نسبت به سایر کشورها بالاتر بوده است. تولید ناخالص داخلی در این کشور ٧٩/٣٨میلیارد دلار بوده و نرخ بیکاری در این کشور ٤/٤درصد می باشد.

دليل اقتصاد غني اين كشور بانكدارى و امور مالى قوى آن است كه سبب ايجاد مهمترين مركز بانكدارى در حوزه يورو شده است.درباره لوکزامبورگ جالب است بدانید که لوکزامبورگ همچنين در زمينه صنایعی چون فولاد، لاستيک و مواد شيميايى فعاليت دارد.

شرایط این کشور در زمینه قوانین مالیاتی و بیمه به گونه ای است که افراد بسیاری از کشورهای همسایه کار کردن در لوکزامبورگ را ترجیح می دهند. گرچه سطح درآمد در لوکزامبورگ بسیار بالا می باشد ولیکن هزینه زندگی در آن نیز بالا است. به عنوان مثال هزینه یک زندگی معمولی در حدود 1500 یورو بوده که عمده آن مربوط به مسکن می باشد.

واحد پول اين كشور تا قبل از سال ٢٠٠٢ فرانک بوده است و از آن پس يورو واحد پول لوکزامبورگ مى باشد.

اقتصاد كشور لوكزامبورگ
اقتصاد كشور لوكزامبورگ

ماشین‌آلات و تجهیزات،مواد شيميايى ،فولاد و فرآورده‌های آن از جمله صادرات این کشور در بخش صنعتی می باشد. از دیگر محصولات صادراتی کشور لوکزامبورگ می توان به الوار و شیشه اشاره کرد که به کشورهای دیگری چون: آلمان، فرانسه، هلند، بلژيک، انگليس و ايتاليا صادر می شوند. همچنين محصولات وارداتی كشور لوكزامبورگ شامل آهن، مواد معدنی، مواد غذایی و کالاهای لوکس می باشد .

اقتصاد كشور لوكزامبورگ
اقتصاد كشور لوكزامبورگ

زبان و دين لوكزامبورگ

درباره لوکزامبورگ جالب است بدانید که زبان رسمی كشور لوكزامبورگ آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی مى باشد. زبان لوکزامبورگی برای محاورات عادی و روزمره استفاده می شود. زبان آلمانی در مطبوعات کاربرد دارد .

زبان فرانسوی نیز زبان قانونی این کشور است و مکاتبات قانونی و اداری با این زبان انجام می شود. همچنین مذهب اغلب ساكنان لوکزامبورگ كاتوليک مى باشد. در اين كشور افراد مسیحی پروتستان و لوتری نيز وجود دارد.

جالب است بدانيد كه در اين كشور، بچه‌ها در سن ۶ سالگی با آغاز دبستان، زبان آلمانی را می‌آموزند، سپس در۷ سالگی زبان فرانسه را آغاز می‌کنند، و در ۱۳ سالگی زبان انگلیسی را فرا می گیرند. در نتيجه ٤ زبان اصلي كشور يعنى لوكزامبورگي،آلماني، فرانسه و انگليسي را خواهند آموخت.با استفاده از تور اروپا و تور لوکزامبورگ می توان سفر راحت و لذت بخشی به این کشور داشت.

زبان و دين لوكزامبورگ
زبان و دين لوكزامبورگ

دانشگاه و تحصیل در كشور لوكزامبورگ

درباره لوکزامبورگ جالب است بدانید که در كشور لوكزامبورگ چندین موسسه آموزش عالی در زمینه های مختلف فعالیت داشتند . در سال 2003 دانشگاه لوکزامبورگ تأسیس شد. بر خلاف هزینه های زندگی ، هزینه تحصیل در این کشور بسیار کم می باشد.

دانشگاه و تحصیل در كشور لوكزامبورگ
دانشگاه و تحصیل در كشور لوكزامبورگ

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!