درباره سوئیس این کشور سر سبز بیشتر بدانیم

درباره سوئیس این کشور سر سبز بیشتر بدانیم

درباره سوئیس چه می دانید؟ چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای اروپایی است؟ هر آنچه باید از این کشور سرسبز اروپایی بدانید.

سوئیس به عنوان کشور کوچکی معرفی می‌شود که متعلق به قاره اروپا بوده و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری به حساب می‌آید. در این کشور برای گردش می‌‌توانید فعالیت ‌های زیادی را انجام دهد، مانند اسکی در کوه‌‌های ممتاز آن یا صرفا گشت و گذار در شهرهای نمادین مانند لوسرن و ژنو.

در رابطه با همسایه‌های این کشور نیز می‌توان به کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، فرانسه، ایتالیا و لیختن اشتاین اشاره کرد. مونت بلان، یکی از مرتفع ‌ترین کوه‌‌های قاره اروپا نیز در سوئیس قرار دارد. اگر می‌خواهید ببشتر درباره سوئیس بدانید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

درباره سوئیس این کشور سر سبز بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

معرفی کشور سوئیس

سوئیس یک کشور استثنایی با چشم‌انداز اروپایی است. در سوئیس، اگرچه آگاهی صحیحی از نحوه اداره کشور وجود دارد، اما هیچ هویتی با یک زبان خاص در این کشور دیده نمی‌شود. در مقایسه با سایر کشورهایی که زبان دولتی با زبان‌های منطقه‌ای همزیستی دارد، در سوئیس مفهوم کلی دولت چند زبانه بوده و شما می‌توانید مشاهده کنید که به شکلی خاص، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومی زبان‌های رسمی آن هستند.

در عین حال، سوئیس با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص خود و به ویژه از قرن بیستم، موقعیت اقتصادی ممتاز آن (در کنار عوامل دیگر)، کشوری است که مردمان کشورها، فرهنگ‌ها و زبان‌های دیگر را به خود جذب می‌کند و با جهان بین‌المللی در ارتباط است. سوئیس نماد نظم، وقت‌ شناسی و رفاه است، اما فراتر از کلیشه ‌ها، نیاز به نیروی کار و عدم تقارن حقوق ‌ها منجر به مهاجرت گسترده مردم بسیاری از کشورها به سوئیس در نیمه دوم قرن بیستم شده است.

نام “سوئیس” بر روی این کشور از سال 1292 ارائه شد. از آن سال تا به امروز، سوئیس از اتحادیه خود را از سه کانتون ( یکی از انواع تقسیمات کشوری در برخی از کشورها ) اصلی تشکیل شد که تحت حکومت هابسبورگ قرار داشت. در سال 1815 میلادی بود که این کشور آزاد شد و پایتخت آن شهر برن نامیده شد. دقیقا از همان زمان نیز واحد پول فرانک روی کار آمد و تا به امروز نیز به عنوان یکی پول‌های ارزشمند جهانی معرفی می‌شود.

نزدیک به 70 درصد این کشور را کوه‌های سر به فلک کشیده تشکیل داده و حدود 60 درصد آن در کوهستان آلپ واقع شده است. سوئیس با مساحت 41.283 کیلومتر مربعی که دارد، نسبت به کشور‌های همسایه خود کمی کوچکتر بوده، اما گردشگران بسیاری را سالانه در خود جای می‌دهد. از مهم‌ترین شهرهای این کشور اروپایی بی‌نظیر، می‌توان به بازل، ژنو، برن، لوزان و زوریخ اشاره نمود.

دانستنی‌ های مهم درباره سوئیس

اگر می‌خواهید درباره سوئیس بیشتر بدانید، بهتر است نگاهی به دانستنی‌های مهم این کشور بی‌اندازیم:

 • این کشور ۲۶ کانتون دارد و ۱۷ بخش آن به زبان آلمانی و اهالی ۴ کانتون غربی یعنی ژنو، نوشاتل ( Neuchâtel )، ژورا ( Jura ) و کانتون وو ( Vaud ) به زبان فرانسوی با یکدیگر صحبت می‌کنند.
 • بعد از کشور سوئد، سوئیس بیشتر سن امید به زندگی را در خود دیده است.
 • سوئیس دارای سابقه‌ طولانی بی‌ طرف و بدون دخالت در مناسبات سیاسی و نظامی است.
 • تنها کشوری است که به ازای هر کیلومتر مربع مساحت، بیشتر از یک کیلومتر مسیر پیاده ‌روی دارد.
 • مشهورترین پیست اسکیجام جهانی داونهیل یا سرعت در این کشور قرار دارد.
 • دارای دریاچه‌های بی‌نظیر برای قایق سواری.
 • دارای زمین‌های گلف بی‌نقص برای انجام این ورزش.
 • 2 بازیکن مطرح تنیس جهان به نام راجر فدرر و مارتینا هینگیس اهل این کشور هستند.
 • مردمان این کشور علاقه‌ای به بیرون رفتن و گشت و گذار ندارند و کمتر به رویداد‌های عمومی علاقه نشان می‌دهند.
 • کودکان استقلال بسیاری در این کشور دارند.
 • بسیاری از مردم سوئیس از دوچرخه برای رفت و آمد استفاده می‌کنند.
 • پوشش سنتی در بین این افراد بسیار به چشم می‌خورد.
 • سبک زندگی نوجوانان سوئیس با ورزش گره خورده است.

نگاهی به فرهنگ، آداب و رسوم مردم سوئیس

حال که به طور کامل درباره کشور سوئیس و بخش‌های مختلف آن دانستیم، بهتر است در این بخش نگاهی با فرهنگ، آداب و رسوم مردم سوئیس داشته باشیم تا با نحوه زندگی این اشخاص نیز تا حدودی آشنا شوید.
در ابتدا بگوییم که مردمان سوئیس بسیار فروتن، قانون مدار، دارای میراث غنی و قوم‌های بزرگی بوده که علاقه بسیاری نیز به هر و فرهنگ بومی خود دارند.

در واقع به زبانی دیگر بایستی گفت که سوئیس، چیزی بیشتر از شکلات‌های مرغوب یا مکان‌های دیدنی خود است. تاریخچه غنی این کشور باعث شده این فرهنگ و رسوم در بین مردمان سوئیس دیده شود. ضمنا سه زبانه بودن مردم این کشور (آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی) نیز باعث شده تا فرهنگ کشور سوئیس کامل‌تر و غنی‌تر شود. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که زبان اصلی کشور سوئیس رومانش (Romansh) است، اما تاثیر سه کشور معرفی شده در سنت ‌های سوئیس بسیار به چشم می‌خورد.

از سویی دیگر، مردم سوئیس همچنین به خاطر محافظه کاری و قانون مردانی نیز شهرت بسیاری دارند. اگر بخواهیم به صفات بارز این افراد نیز اشاره‌ای داشته باشیم، صداقت و وقت شناسی در ردیف اول قرار می‌گیرد.

نگاهی به فرهنگ، آداب و رسوم مردم سوئیس | یوروپ تورز

مذهب مردم سوئیس

در رابطه با مذهب و دین مردمان سوئیس، بایستی گفت که این کشور در این رابطه بسیار آزادانه عمل کرده و انواع فرقه و موارد مختلفی را در خود جای می‌دهد. به طور کلی، مذهب مردمان سوئیس به ترتیب ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند و دین ۴٪ مردم نیز اسلام است و بقیه نیز پیرو سایر دین‌ها و یا بدون دین زندگی می‌کنند.

مذهب مردم سوئیس | یوروپ تورز

آب و هوای کشور سوئیس

اگر بخواهیم نگاهی به آب و هوای کشور سوئیس بی‌اندازیم، بایستی به این موضوع اشاره کنیم که آب و هوا در سوئیس از هر منطقه به منطقه‌ای دیگر متفاوت است. به طور کلید اما آب و هوایی که در این کشور غالب است عمدتا معتدل می‌باشد. تابستان‌های سوئیس گرم و مرطوب بوده و زمستان‌ها نیز عموما سرد و برفی هستند.

در این کشور، بزرگترین و بلندترین یخچال‌های کوهستانی آلپ به چشم می‌خورد که تماما میراث جهانی یونسکو هستند. مرتفع ‌ترین ایستگاه قطار اروپا Jungfraujoch با ارتفاع 11.330 پا نیز در این کشور قرار دارد.

آب و هوای کشور سوئیس | یوروپ تورز

4 نکته‌ ای که احتمالا در مورد سوئیس نمیدانستید

سوئیس به بهشت مالیاتی ثروتمندان، درست کردن شکلات‌های خوشمزه، داشتن برف زیاد و بی‌طرفی در جنگ‌ها معروف است. حال در این بخش قصد داریم 4 نکته‌ای که احتمالا درمورد این کشور تا به امروز به گوشتان نخورده است را با یک دیگر بررسی کنیم.

معمولا در سوئیس مسابقات اتومبیل رانی برگزار نمیشود

به ندرت مسابقات اتومبیلرانی برگزار می‌شود. اصولا این تصمیم در نتیجه تصادف معروف و غم انگیز پیر لووگ در 24 ساعت لمانز در سال 1955 که در آن 80 نفر جان خود را از دست دادند گرفته شده. این موضوع تناقض آشکاری در این واقعیت به وجود می‌آورد، زیرا سوئیس کشوری است که بسیاری از ستارگان فرمول 1 در آن اقامتگاه خود را ایجاد کرده‌اند و علاوه بر این، از سال 1973 مسابقات رالی ملی خود را دارند و صرفا برگزاری مسابقات خود در کشورهای همسایه می‌پردازند.

سوئیسی از همه چیز به تعداد زیاد در خود جای داده است!

سوئیس به خاطر خوردن مقدار زیادی شکلات (تا 12 کیلوگرم برای هر نفر در سال)، تهیه پنیرهای بسیار بزرگ (برخی از تکه‌های امانتال می‌تواند بیش از 120 کیلوگرم وزن داشته باشد)، داشتن بانک‌های بسیار معروف است (بانک‌های این کشور بیشتر از پزشکان آن هستند) بسیاری از کافی ‌شاپ ‌های استارباکس (در حال حاضر تعداد استارباکس ‌ها از بانک ‌ها بیشتر است)، ساعت‌‌های بسیار (نیمی از تولید ساعت‌‌های لوکس جهان را تشکیل می‌‌دهند)، بسیاری از کوه‌‌ها (۷۰ درصد سوئیس را کوه‌‌ها پوشانده است) و دریاچه ‌های زیادی (بیش از ۱۵۰۰ دریاچه) معروف است.

سوئیس بهشت اختراعات است

مردمان سوئیس تا به امروز به عنوان افرادی که نوار چسب، سلفون، چاقوی ارتشی سوئیسی، آبسنت (نوشیدنی الکلی)، پوست کن سیب زمینی، فونت متن هلوتیکا، ال اس دی، موسلی، شکلات شیری و هنری نستله و نسکافه را اختراع کردند، معرفی می‌شوند. آنها همچنین در معرفی سورتمه به عنوان یک ورزش رقابتی پیشگام بودند، اگرچه خودشان این وسیله را اختراع نکردند.

در سوئیس اسلحه قانونی است

سوئیس یکی از کشورهایی است که کمترین میزان جرم و جنایت با سلاح گرم را دارد، با این حال، این کشور اروپایی با بیشترین تعداد سلاح در دست جمعیت غیرنظامی و چهارمین کشور دارای بیشترین سلاح گرم در جهان است. بر اساس گزارش سازمان غیر دولتی در ژنو Small Arms Survey، به ازای هر 100 سوئیسی، 46 سلاح وجود دارد. این موضوع به دلیل ویژگی‌های سیستم شبه نظامی آنها است.

معرفی برخی از مکان‌ های دیدنی سوئیس

بدون شک، سوئیس بیشتر به خاطر رشته کوه‌های آلپ و در نتیجه برای یخچال‌های طبیعی چشمگیر و طبیعت‌های کوهستانی دیدنی شناخته شده است. به این موارد همچنین آب‌های شفاف، مناظر طبیعی متعدد، مناطق بکر و مناظر زمستانی افسانه‌ای نیز اضافه شده است. تعطیلات در سوئیس دارای مقاصد مسافرتی متعددی است که ارزش دیدن را دارند. در این بخش قصد داریم برخی از مکان‌های دیدنی سوئیس را به شما معرفی کنیم. پس اگر می‌خواهید درباره سوئیس بیشتر بدانید، تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

ماترهورن

Matterhorn بخشی جدایی ناپذیر از هر راهنمای سفر سوئیس یا کتاب تصویری است. به دلیل ظاهری چشمگیرش، ماترهورن یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی این کشور معرفی می‌شود. در مجموع ارتفاع این کوه از سطح دریا 4478 متر است و به عنوان یکی از جذاب‌ترین کوهستان‌های این کشور معرفی می‌شود. از زرمات می‌توانید با تله کابین تا 3820 متر را پیش بروید تا به ارتفاعات این کوه برسید.

آبشار راین در نزدیکی شافهاوزن

راین بزرگترین آبشار اروپا است. این آبشار در نزدیکی شافهاوزن یک منظره طبیعی قدرتمند و شگفت انگیز را ارائه می‌دهد. توده‌های آب، سنگ‌ها را به عرض 150 متر پایین می‌اندازند. با قایق می‌توان به حوضه آبشار راین رسید و در سکوهای تماشای خاصی که در آنجا قرار دارد، تقریبا می‌توانید احساس کنید که بر فراز یا بالای آبشار ایستاده‌اید.

ماترهورن و آبشار راین در نزدیکی شافهاوزن | یوروپ تورز

دریاچه لوسرن

دریاچه لوسرن یکی از زیباترین دریاچه‌های سوئیس است. بهترین منظره دریاچه لوسرن از بالای کوه پیلاتوس دیده می‌شود. در تابستان، شنا در این دریاچه بسیار لذت بخش است. همچنین منظره کوهستان‌های اطراف این آبشار نیز آنقدر بکر و دست نخورده است که هر فردی را مجذوب خود می‌کند.

شهر لوسرن

شهر لوسرن اغلب به عنوان زیباترین شهر سوئیس شناخته می‌شود. این شهر با خیابان‌‌های باریک، یک پل چوبی تاریخی، یک بنای تاریخی مشهور جهانی و پل کلیسای کوچک با برجی در وسط آب، شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پل چپل نقطه عطف لوسرن و قدیمی‌ترین پل چوبی اروپا است. برج آبی که در وسط آب در کنار پل قرار دارد، یکی از آثار تاریخی سوئیس است که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می‌کند. بنای یادبود شیر در حال مرگ که لوسرن را نشان می‌دهد نیز یکی از معروف‌ترین بناهای تاریخی جهان است. این بنا، یادبود سوئیسی ‌هایی است که به‌ طور قهرمانانه در تویلری جان باختند.

دریاچه لوسرن و شهر لوسرن | یوروپ تورز

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی بر این داشتیم تا درباره سوئیس اطلاعات بسیاری را در اختیار شما قرار دهیم. از این که با ما تا انتهای این مطلب همراه بودید، سپاس گزاریم. در نظر داشته باشید که سوئیس جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد که موارد ارائه شده در این بخش، تنها به عنوان پرطرفدارترین‌ها معرفی می‌شوند. برای دانستن اطلاعات بیشتر در رابطه با بناهای تاریخی سوئیس و جاذبه‌های گردشگری آن، می‌توانید قبل از سفر یک برنامه‌ریزی مناسب را به همراه داشته و بهترین تجربه حضور در این کشور را از آن خود کنید.


سوالات متداول درباره سوئیس

مردمان سوئیس با چه زبانی گفت و گو میکنند؟

در سوئیس مفهوم کلی دولت چند زبانه بوده و شما می‌توانید مشاهده کنید که به شکلی خاص، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومی زبان‌های رسمی آن هستند.

تاریخچه مختصر سوئیس چیست؟

نام “سوئیس” بر روی این کشور از سال 1292 ارائه شد. از آن سال تا به امروز، سوئیس از اتحادیه خود را از سه کانتون ( یکی از انواع تقسیمات کشوری در برخی از کشورها ) اصلی تشکیل شد که تحت حکومت هابسبورگ قرار داشت. در سال 1815 میلادی بود که این کشور آزاد شد و پایتخت آن شهر برن نامیده شد.

به طور کلی آب و هوای سوئیس به چه گونه ای میباشد؟

به طور کلید اما آب و هوایی که در این کشور غالب است عمدتا معتدل می‌باشد. تابستان‌های سوئیس گرم و مرطوب بوده و زمستان‌ها نیز عموما سرد و برفی هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!